Apostolska pielgrzymka (cz.9. Kraków. Działanie a Łaska Boża) Biskupa R. Williamsona do Polski, Roku Pańskiego 2016. Przesłania. Informacje.

*

W drugim tygodniu wizyty Ekscelencji w Polsce, odbyło się kameralne spotkanie Biskupa Williamsona z wiernymi Tradycji w Krakowie. Anonsował się, na organizowany w tym mieście wykład pewien ksiądz sedewakantysta oraz grupa narodowców, którzy jednak w ostatniej chwili mieli problemy z dotarciem (?).

Biskup wykładał długo, choć czas szybko biegł dla wszystkich.

Utkwiły mi w pamięci dwa pytania, których odpowiedzi odebrałem jako  przesłanie Ekscelencji do nas Polaków.

Pierwsze pytanie dotyczyło opinii Biskupa Ryszarda, o jednym z Biskupów Bractwa Kapłańskiego Świętego Piusa X. A kolejne pytanie, to jak doszło do przejścia na Katolicką wiarę młodego Ryszarda Williamsona, który urodził się w anglikańskiej rodzinie?

– Wiara w Boga, rzymsko-katolicka, bez aktywnego, produktywnego działania zgodnego ze Świętym Magisterium, jest martwą wiarą. Do pełni wiary, potrzebny jest wysiłek, działanie bogobojne, które jest Łaską Bożą, o którą się należy modlić, prosić, a prosząc nieustająco dokonywać wysiłku dla Bożej Chwały.

Porównując naszą wiarę i nas samych do samochodu najlepszego, a w nim silnik najlepszy do naszego umysłu i wiedzy o naszej wierze, to często jest tak z nami, jak z tym samochodem, który jeżeli ma zepsute sprzęgło, to nie jedzie lub jedzie powoli, źle, mimo, że ma doskonały silnik i podwozie.

Pracujmy, my Tradycjonaliści – osoby świeckie, Ksieża, zakonnicy, Biskupi..- rownież nad naszym „sprzęgłem”, tak, by nasza Wiara żywą  byla!

**

Młody angielski dżentelmen Ryszard Williamson, urodzony w anglikańskiej rodzinie zauważył, że w tym świecie i  w koło jego osoby, w Anglii,  mimo wiary anglikańskiej w panstwie, dzieje się źle. Zaczął analizować i doszedł do wniosku, że przyczyną zła jest to, ze śwat nie jest katolickim, nie żyje w zgodzie z Bogiem, którego ukazuje nam w pełni (…) religia rzymsko-katolicka. Młody Williamson więc, zdecydował się  zostać duchownym katolickim. Poprosił pewnego Księdza posoborowego o pomoc w dostaniu się do któregoś z seminariów. Za każdym razem jednak, po spotkaniu zapoznawczym, otrzymywał list odmowny. Na sam koniec listy wyższych szkół katolickich, posoborowy Ksiądz wysłał skruszonego anglikanina, który chciał się nawrócić w pełni, do Biskupa Lefebvre. Ten Ekscelencja przewodził już nowozałożonemu tradycyjnie katolickiemu seminarium duchownemu.

Po tym kolejnym spotkaniu, odpowiedź przyszła pozytywna – Ryszard Williamson został przyjety do rzymsko-katolickiego seminarium.

Jednak młody Williamson czuł wewnętrzny opór, problem z działaniem, podjęciem ostatecznej decyzji i wstąpieniem do zaoferowanego katolickiego seminarium. On , angielski dżentelmen w tradycyjnie rzymsko-katolickim seminarium? Każdy angielski dżentelmen jest przecież anglikaninem!

Anglik, młody dżentelmen  Ryszard Williamson zdał sobie sprawę z tego, że jest gotów, że jego „silniki” – umysł, działają jak w najlepszym nie tylko samochodzie ale i samolocie, który jest na pasie startowym i te silniki  gorące, pracujące na wysokich obrotach…, ale nie działa sprzęgło, coś blokuje koła samolotu i nie idzie do przodu, nie może poruszyć się do przodu po to by wznieść się w powietrze!

Dżentelmen Williamson zdał sobie sprawę z tego, żekoła” i pracę sprzęgła „samolotu” blokuje angielska duma, bo przecież  dżentelmen angielski zawsze jest anglikaninem.

Dżentelmen, Anglik Ryszard Williamson umarł więc dla grzechu pychy i stał się rzymskim katolikiem – Księdzem Katolickim.

– My Polacy, nie rozumiejąc do końca pontyfikatu Jana Pawła II i jego osoby, żyjemy w podobnej, wymyślonej w naszych glowach „dumie” z „Papieża Polaka”, jaką podobną miał dżentelmen Anglik Ryszard Williamson.

By unieść się do Nieba, z nadzieją na pożytek dla naszego narodu i państwa, musimy umrzeć dla tego grzechu pychy i zrozumieć blad naszego myślenia o JPII pontyfikacie:

***

pielgrzymka-brw-polska-2016-1755

(Herezja – „Człowiek jest pierwszą i podstawową drogą Koscioła…” – Jan Pawel II )

***

(Bluźnierstwo – Menora w Klasztorze Jasna Góra)

***

Przedstawiciel Społeczeństwa Polak-Ortodoks

Jan Aleksander

Reklamy

Informacje o Polak-Ortodoks

https://gajowka.wordpress.com/
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Apostolska pielgrzymka (cz.9. Kraków. Działanie a Łaska Boża) Biskupa R. Williamsona do Polski, Roku Pańskiego 2016. Przesłania. Informacje.

 1. JO pisze:

  Nie sądźcie, że przyszedłem znieść Prawo.

  Ten, kto usprawiedliwa grzech, usprawiedliwia szatana. Jest przeciwnikiem Boga, ma w sobie ducha antychrysta. Nie zbawi się, ani ci, którzy go słuchają.
  Ci, którzy wypełniają przykazania i uczą je wypełniać, wskazują drogę do Królestwa Chrystusa, które trwać będzie wiecznie. Zachowywanie Prawa Bożego to miłość doskonała. Tylko ten, kto kocha, umie dla Kochanego zaprzeć się samego siebie, by zdobyć miłość Oblubieńca. Idzie drogą Chrystusa, który zaparł się samego Siebie, by zyskać nas. Zapłacił za to Krwią, ukrzyżował Niewinne Ciało, by nakarmić nas swą nieśmiertelnością. Nasza dusza żyje tylko w Nim a bez Niego umiera.

  ” Nie sądźcie, że przyszedłem znieść Prawo albo Proroków. Nie przyszedłem znieść, ale wypełnić. Zaprawdę. bowiem powiadam wam: Dopóki niebo i ziemia nie przeminą, ani jedna jota, ani jedna kreska nie zmieni się w Prawie, aż się wszystko spełni. Ktokolwiek więc zniósłby jedno z tych przykazań, choćby najmniejszych, i uczyłby tak ludzi, ten będzie najmniejszy w królestwie niebieskim. A kto je wypełnia i uczy wypełniać, ten będzie wielki w królestwie niebieskim. Bo powiadam wam: Jeśli wasza sprawiedliwość nie będzie większa niż uczonych w Piśmie i faryzeuszów, nie wejdziecie do królestwa niebieskiego.” (Mt 5,17-20)
  https://gloria.tv/article/fJiNkXznZRAf11aveVrdTiys7

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s