Jak bankierzy stworzyli ..liberalne chrześcijaństwo=liberalny judaizm.

Cierpieniem ortodoksyjnych żydów oraz wykreowanym medialnie żydów holokaustem , niby hekatombą ich cierpienia i śmierci…, żydo-masoneria dąży do osiągnięcia celu „zejścia” Chrystusa Boga z Krzyża, ale juz jako „zwykłego” człowiekażyda, do społeczności żydowskiej „zdesekularyzowanej” całego ziemskiego świata. Żyd – Chrystus – zwykły żyd, ma zamienić się miejscami z zeświedczoną społecznością żydowską, która ma wejść na Krzyż cierpień i śmierci, z którego ma rządzić Światem.., juz jako bogowie, wybrańcy.. – gojami na kuli ziemskiej.

Naródżydowski z gett całego świata, ma z Krzyża chrystusowego być Rasą Panów. Wykreowana ideologia religia holokaustu ma służyć tworzeniu Nowego Porządku Świata, w którym żydzi z gett, żydzi separujący się od społeczności gojów przez tysiąclecia, żydzi odseparowani prawnie, materialnie od Katolików/Prawosławnychmają stać się liberalnych katolików oraz liberalnych prawosławnych Kapłanami jednego kościoła na ziemi – mają być Rasą Panów wszystkich ludzi.

Po to była II Wojna Światowa.
Po to był nazizm, komunizm a teraz Liberalna Demokracja jako kontynuatorka obu zbrodniczych reżimów.

Mogę sobie wyobrazić młodego Karola Wojtyłę, inteligentnego, uzdolnionego żydka z przejęciem w nocy trzymającego zapalaną świeczkę , czytającego książki Kosmali….

Otóż nie uda się wam żydom dokonać oszustwa polegającego na zrównaniu was żydów z Chrystusem, na żadnym poziomie, gdyż Chrystus nie był Żydem a Bogiem. Bogiem, który poczęty został nie w żydówki łonie, a wybranej od początku świata Kobiecie bez grzechu, która poczęła z Ducha Świętego.

Wasz żydów bóg nie jest Bogiem Jedynym. A jesteście wyznawcami Szatana, którego wybraliście za ojca. Szatana który jest kłamstwem, które wy żydzi rozsiewacie- JA

Jak bankierzy stworzyli nazizm – lekcja historii

Posted by Marucha w dniu 2016-11-02 (środa)

Nazizm nie mógłby odegrać znaczącej roli w historii XX wieku bez zaangażowania bankierów z Nowego Jorku i Londynu. Elity finansowe znakomicie przeprowadziły całą operację, przejmując dzięki temu kontrolę nad systemem finansowym w Niemczech, a w efekcie kontrolę polityczną nad centralną Europą.

Jak to się zaczęło?

Po zakończeniu I Wojny Światowej zarówno Francja, jak i Wielka Brytania miały do spłacenia ogromne długi względem Stanów Zjednoczonych. Z tego powodu oba państwa postanowiły nałożyć gigantyczne reparacje na Niemcy. Nasi zachodni sąsiedzi musieli ratować się dodrukiem waluty, co doprowadziło do hiperinflacji. W 1923 roku jeden dolar był wart 4,2 bln marek niemieckich.

W międzyczasie powstał plan, który miał stworzyć dobre warunki dla amerykańskich inwestycji w Niemczech. Strategia została opracowana w oparciu o instrukcje prezesa Banku Anglii oraz przy wsparciu finansowym JP Morgan. Sformułował ją Hjalmar Schacht z Dresdner Bank. Co ciekawe, zrobił to na życzenie Johna Fostera Dullesa, późniejszego Sekretarza Stanu w gabinecie Eisenhowera. Proces miał miejsce w latach 1922-1923, natomiast pod koniec 1923 roku Schacht został dyrektorem Reichsbanku. W ten sposób doprowadzono do połączenia anglo-amerykańskiego oraz niemieckiego systemu finansowego.

Latem 1924 roku, projekt ujrzał światło dzienne pod nazwą Planu Dawesa, od nazwiska dyrektora Morgan Group. Zaproponowano wówczas obcięcie reparacji niemieckich o połowę oraz rozwiązano problem pozyskania funduszy dla Niemiec. Priorytetem była stabilizacja waluty, co znacznie ułatwiło przeprowadzenie inwestycji na terenie naszych zachodnich sąsiadów.

Zgodnie z planem, Niemcom została udzielona pożyczka w wysokości 200 mln dolarów, przy czym połowa tej sumy pochodziła od JP Morgan. Kwota brzmi niewinnie? Nie w tamtych czasach. Obecnie deficyt Stanów Zjednoczonych liczy się w bilionach, jednak w 1924 roku 200 mln dolarów stanowiło 2% wszystkich wpływów do budżetu USA.

Przejęcie niemieckiego przemysłu

Spłata długów Niemiec, Francji i Wielkiej Brytanii odbywała się według specyficznego schematu, zwanego Cyklem Weimarskim. Złoto, którym Niemcy spłacały reparacje wojenne, nagle znikało w Stanach Zjednoczonych. Kruszec był zwracany do Niemiec w formie planu pomocowego, a stamtąd wysyłany był do Francji i Wielkiej Brytanii. Państwa spłacały nim długi wobec USA. Następnie złoto ponownie było wysyłane do Niemiec, tym razem już na ustalony procent. Kraj ten został uzależniony od długu, a ewentualne odcięcie dopływu kapitału oznaczałoby rychłe bankructwo państwa.

Formalnie kredyt udzielany był po to, aby zabezpieczyć płatności. W rzeczywistości działania te doprowadziły do odbudowy niemieckiego przemysłu wojskowego. Prawdziwa płatność odbywała się w akcjach niemieckich przedsiębiorstw, które po kolei trafiały w ręce amerykańskiego kapitału. W latach 1924-1929 łączna wartość zagranicznych inwestycji w niemiecki przemysł wyniosła 15 mld dolarów. W 1929 roku niemiecki przemysł był drugim największym na świecie, znajdując się jednakże pod znaczną kontrolą amerykańskich grup z sektora finansowego.

Rockefeller Standard Oil przejął IG Farben. Przedsiębiorstwo to odegrało znaczącą rolę w działaniach nazistów podczas II Wojny Światowej, a w 1930 roku pokryło 45% wszystkich wydatków związanych z kampanią Hitlera. Przykładów jest więcej. General Electric przejęło niemieckie radio, natomiast firma telekomunikacyjna ITT zyskała kontrolę nad Siemensem. General Motors przejął Opla, a Henry Ford nabył 100% udziałów w Volkswagenie.

Amerykańsko-niemiecka współpraca była ścisła do tego stopnia, że pod kontrolą Amerykanów znalazły się wielkie banki np. Deutsche Bank, Dresdner Bank czy Donat Bank.

Demokracja wybiera Hitlera

Począwszy od 1923 roku, Adolf Hitler otrzymywał duże sumy pieniędzy ze Szwecji i Szwajcarii. W tym pierwszym przypadku źródłem była rodzina Wallenberg [klan żydowski, udający luteranów – admin]. Formowaniem Hitlera jako polityka zajął się Ernst Franz Sedgwick Handstaengl, absolwent Uniwersytetu Harvarda.

Po kilku latach Hitler był już przygotowany do pełnienia wyznaczonej roli, jednak ze względu na dobrą koniunkturę gospodarczą jego partia nie cieszyła się dużym poparciem. Zdecydowano zatem o zainicjowaniu kryzysu na Wall Street. FED oraz JP Morgan postanowiły zawiesić pożyczki dla Niemiec, co spowodowało kryzys bankowy oraz recesję w Europie Środkowej. Wielka Brytania ogłosiła zawieszenie standardu złota, wywołując w ten sposób kompletny chaos w międzynarodowym systemie płatności.

Na początku 1932 roku doszło do spotkania, na którym przedyskutowano sposób finansowania NSDAP. Rok później program Hitlera został zaakceptowany. Jeszcze w trakcie 1933 roku Adolf Hitler został kanclerzem Niemiec. Nie potrzebował do tego zamachu stanu, a wystarczyło uzyskanie dobrego wyniku w demokratycznych wyborach. Trudna sytuacja gospodarcza sprawiła, że miliony Niemców zdecydowały się zaufać NSDAP.

Podsumowanie

Wydarzenia z lat 1919-1933 pokazują w jaki sposób wzmocniona została pozycja nie tyle Stanów Zjednoczonych, co przede wszystkim elit finansowych. Wpływowe osoby zdołały przejąć władzę nad jedną z największych gospodarek świata, a następnie obsadzić stanowisko szefa rządu swoim kandydatem.

Jeden z najokrutniejszych dyktatorów w historii świata został wybrany w sposób demokratyczny. Szanse na taki wynik wyborów znacząco wzrosły, kiedy ludzie zaczęli się kierować emocjami, a nie rozumem. W tym celu uprzednio wywołany został kryzys finansowy, który boleśnie odczuło również niemieckie społeczeństwo. Marzący o powrocie do lepszych czasów Niemcy zaufali Hitlerowi, ponieważ mówił im dokładnie to, co chcieli usłyszeć.

Niezwykle istotny w całej historii kryzys z 1929 roku, został poprzedzony ośmioletnim dodrukiem pieniądza. Brzmi znajomo? Od momentu wybuchu ostatniego kryzysu minęło 8 lat. Banki centralne przez cały ten czas drukują jak oszalałe, zamieniając się jedynie rolami – najpierw przewodził FED, teraz BoJ oraz EBC. Wystarczy jedna decyzja, abyśmy doświadczyli kryzysu znacznie poważniejszego od tego z 2008 roku.

W chwili obecnej mamy do czynienia z realnym zagrożeniem konfilktem zbrojnym na skalę globalną. Podczas działań wojennych atmosfera wrogości nakręca się wraz ze wzrostem liczby ofiar. Za późno jest wówczas na uzmysłowienie sobie, że obie strony konfilktu mogą być finansowanie z tego samego źródła. Tymczasem powyższy artykuł jasno pokazuje, że taka sytuacja miała miejsce podczas II Wojny Światowej.

Warto mieć również świadomość, że po II Wojnie Światowej skoncentrowano się na zjednoczeniu Europy. Europejska Wspólnota Węgla i Stali z czasem przerodziła się w Unię Europejską, a następnie doszło do stworzenia strefy Euro. Dziś należą do niej m.in. zadłużone po uszy kraje południa Europy, które wcześniej zrezygnowały ze swojej waluty i są obecnie całkowicie zdane na łaskę EBC.

Zespół Independent Trader
Artykuł pochodzi z portalu: Independent Trader – Niezależny Portal Finansowy

http://zmianynaziemi.pl

Informacje o Polak-Ortodoks

https://gajowka.wordpress.com/
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

6 odpowiedzi na „Jak bankierzy stworzyli ..liberalne chrześcijaństwo=liberalny judaizm.

 1. Echo Z Węgier said

  2016-11-03 (czwartek) @ 00:38:27
  Powyższa lekcja historii powinna być bardziej dokładniej pogłębiona przez młode pokolenie:

  Ideologiczne i finansowe źródła nazizmu
  http://w.kki.com.pl/piojar/polemiki/novus/hitler/hitl.html

  Fundusze Hitlera i NSDAP
  http://w.kki.com.pl/piojar/polemiki/novus/hitler/hitl5.html

  Losy żydowskich żołnierzy Hitlera
  https://marucha.wordpress.com/2012/02/22/losy-zydowskich-zolnierzy-hitlera/

  Adolf nie był Niemcem, nie był też Austriakiem z krwi i kości

  Dzięki Adolfowi trzy lata po zakończeniu II wojny światowej na ziemi pałestyńskiej powstało nowe państwo
  http://pl.soc.polityka.narkive.com/tXrvdvvJ/hennecke-kardel-hitler-zalozycielem-izraela

  https://marucha.wordpress.com/2016/11/02/jak-bankierzy-stworzyli-nazizm-lekcja-historii/

 2. https://www.jstor.org/stable/23957147?seq=1#page_scan_tab_contents

  Review
  Reviewed Works: The Jew in the Christian World by Hans Kosmala, Robert Smith; Communion in the Messiah by Lev Gillet
  Review by: John Lowe
  The Journal of Theological Studies
  Vol. 44, No. 175/176 (July/October 1943), pp. 228-230
  Published by: Oxford University Press
  Stable URL: http://www.jstor.org/stable/23957147
  Page Count: 3

  ***

  https://polakortodoks.wordpress.com/2016/10/28/apostolska-pielgrzymka-cz-9-krakow-dzialanie-a-laska-boza-biskupa-r-williamsona-do-polski-roku-panskiego-2016-przeslania-informacje/

 3. JO pisze:

  Izraelska gazeta donosi, jak Żydzi mordowali Polaków

  Posted by Marucha w dniu 2016-11-05 (sobota)

  Dziennik Izraela „Maariv” ogłosił światu imiona sowieckich oficerów NKWD uczestniczących w mordzie katyńskim.

  Polski Żyd Abraham Vidro (Wydra), który mieszka teraz w Tel Awiwie, 21 lipca 1971 r. poprosił pismo o wywiad, bo chciałby, zanim umrze, wyjawić sekret o Katyniu. Opisał on spotkanie z trzema Żydami, oficerami NKWD, w wojskowym obozie wypoczynkowym Rosji. Oni powiedzieli mu, jak uczestniczyli w mordzie Polaków w Katyniu.

  Byli to: sowiecki mjr Joshua Sorokin, por. Aleksander Susłow, por. Samyun Tichonow. Susłow zażądał od Vidro zapewnienia, że nie wyjawi tego sekretu do 30 lat po jego śmierci, ale Vidro obawiając się, że tak długo nie pożyje, zdecydował się wyjawić go wcześniej. Mjr Sorokin, ufając Vidro, powiedział: „świat nie uwierzy czego ja byłem świadkiem”.

  Vidro mówił dziennikowi „Maariv”: Żydowski mjr w sowieckiej tajnej służbie (NKWD) i dwóch innych oficerów bezpieczeństwa przyznali mi się, jak okrutnie mordowali tysiące polskich oficerów w lesie katyńskim. Susłow mówi do Vidro:

  „Chcę ci opowiedzieć o moim życiu. Tylko tobie, ponieważ jesteś Żydem, czy możemy mówić o wszystkim? To nie robi żadnej różnicy dla nas… Mordowałem polaczków własnymi rękami! I do nich sam strzelałem.”

  Bardzo ważną informację podał pan Aleksander Barkaszow w roku 1994, lider partii o nazwie Rosyjska Jedność Narodowa. W wypowiedzi dla „Życia Warszawy” z 4 października 1994 r. stwierdził:

  „Wiem jaką tragedią jest dla was sprawa katyńska, ale oświadczam: polskich oficerów nie rozstrzelali Rosjanie. Sprawdzaliśmy przynależność przynależność etniczną enkawudzistów – wykonawców wyroku. Wszyscy byli Żydami i wypełniali rozkazy sobie podobnych, stojących wyżej w ówczesnej hierarchii. Rosjanie są z natury przyjaźnie nastawieni do Polski”.

  Rzeź 15.000 niewinnych ludzi jest makabrycznym zadaniem nawet dla najbardziej zatwardziałego oprawcy. Stalin (prawdziwe nazwisko w jęz. pol.: Józef Dawid Dżugaszwili) zwrócił się do głowy tajnej policji sowieckiej, Żyda Ławrentija Berii. Obaj przedyskutowali masowe morderstwo i zdecydowali, że powinno to być wyłącznie zadaniem Żydów, którzy zajmowali czołowe stanowiska w tajnym aparacie. Ich odwieczna nienawiść do katolickich Polaków była powszechnie znana.

  gloria.tv
  https://wzzw.wordpress.com

  https://marucha.wordpress.com/2016/11/05/izraelska-gazeta-donosi-jak-zydzi-mordowali-polakow/#more-61153

  Share this:

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s