Pobyt Biskupa Ryszarda Williamsona w Polsce w 2018 roku – Drogowskaz Ekscelencji

Pobyt Biskupa Ryszarda Williamsona w Polsce w 2018 roku – Drogowskaz Ekscelencji

“Nasz naród jak lawa,

Z wierzchu zimna i twarda, sucha i plugawa,

Lecz wewnętrznego ognia sto lat nie wyziębi;

Plwajmy na tę skorupę i zstąpmy do głębi”. A. Mickiewicz

      W ubiegłym miesiącu środowisko Ruchu Oporu było zaszczycone obecnością Ekscelencji Biskupa Ryszarda Williamsona w Polsce.

13.09.2018 roku Biskup odprawił Mszę Świętą w Pierwszej Kaplicy Ruchu Oporu naszej  wspaniałej, Najjaśniejszej Rzeczpospolitej Polskiej (łac. Serenissima Res Publica Poloniae) – naszej  katolickiej ojczyźnie:

https://zascianekporusza.wordpress.com/2017/10/10/twirdza-rosnie/

o co walczymy:

https://zascianekporusza.wordpress.com/2017/09/22/co-stracilismy-o-co-walczymy-pierwsza-kaplica-ruchu-oporu-twierdza-swietej-ofiary/

***

https://marucha.wordpress.com/2016/10/03/dobre-owoce-1-pielgrzymki-po-polsce-biskupa-ryszarda-williamsona-konsolidacja-kosciola-walczacego-w-polsce/

****

Napisałem wspaniałej, bo nasza katolicka Najjaśniejsza Rzeczpospolita wciąż istnieje a skoro katolicka to musi być wspaniała <…> , bo jej Duch jest wspaniały <…> . Nie można inaczej sądzić, skoro jest się Polakiem i Katolikiem rozumiejącym pojęcia “naród” oraz “ojczyzna”.

Dziś jest Matka w niebezpieczeństwie; upada poprzez nas Polaków upadek moralny oraz wojnę, którą przegrywamy z zewnętrzynym i wewnętrznym wrogiem, ale nasza ojczyzna wciąż istnieje i choć wszędzie dziś są ruiny duchowe oraz materialne, to przeszłość jej, która jest drogowskazem dla nas – jest wspaniała a wśród polskich katolickich rodzin kontynuowana –  jest ona widzialna, namacalna, faktyczna  po czasy teraźniejsze.

Na polskiej prowincji, jak za dawnych czasów w przeszłości Biskupi tak teraz Ekscelencja wygłosił kazanie, w którym przywołał pamięć Świętej Anny-Matki Przenajświętrzej Maryi; Rodzice Pana Jezusa, dziadkowie, pradziadkowie za łaską Pana Boga żyjący w świętości, tworzyli ród, rodzinę, z której narodził się Pan Jezus Chrystus. Oni żyli w świętości w czasach pełnych grzechu, czasach judaizmu rabinicznego. A mimo tego, ta rodzina osiągnęła poziom duchowego życia nadprzyrodzonego sięgając po świętość. Była to rodzina, którą Święta Tradycja określa żydowską, byli mozeistami, byli hebraiczykami.

W tym samym czasie, w którym żyła Rodzina Święta – rodzina  Pana Jezusa Chrystusa, żyli też inni żydzi:  Faryzeusze, Saduceusze, etc, etc, niemalże cały naród żydowski,  który oddalił się tak daleko od Pana Boga <…> poza wiarę daną hebrajczykom, że aż  sięgnęli po bogobójstwo – zabili Boga – zabili Pana Jezusa Chrystusa.

Biskup Williamson porównał tamte czasy do czasów dzisiejszych, do narodu dzisiejszego – narodu Kościoła Rzymsko-Katolickiego – nas chrześcian dziś, postkatolickich królestw narodów białego człowieka czasów,  w których cała elita: biskupi, papieże, rzesza ksieży jest skorumpowana, upadła, oddalona od chrystusowej wiary tak daleko, że aż detronizują Pana Jezusa Chrystusa. Niszczą naszą Świętą Wiarę, niszczą Kościół – zabijają Mistyczne Ciało Chrystusa prowadząc dusze katolików na manowce tam, gdzie jest piekło <..>;

https://zascianekporusza.wordpress.com/2018/08/10/zydostwo/

– wychodzą na jaw wśród księży pedofilia i  ujawnia się pedofilskie lobby…, które chroni sam posoborowy Papież.  Złe owoce Soboru Watykańskiego II  drążą od środka Kościół:  związki Papieży, Biskupów, Księży z żydami, z masonerią, innymi wyznaniami..<…> i konsekwencje tego, w których  cała rzesza niegdyś katolickich narodów nawet sięga po satanizm – NOWO;

https://zascianekporusza.wordpress.com/2018/10/04/zero-tolerancji-wpis-nie-jest-dla-osob-wrazliwych/

Przesiąknięte korupcją ze Światem są niemalże wszyskie dziedziny życia, które uniemożliwiają wyznawanie wiary katolickiej, uniemożliwiają  praktykowanie katolickiego życia.

Mimo to, w świetle tak wielkiego upadku rzeszy katolików, jest mała grupa Rzymskich Katolików Tradycyjnych, która wciąż chroni wiarę z różańcem w ręku – Ruch Oporu w ciągłości linii Biskupa Lefebvre:

https://zascianekporusza.wordpress.com/2018/09/24/conference-given-at-earlsfield-26th-august-2018-as-part-of-the-30-year-anniversary-celebrations-for-bishop-williamson/

Biskup wskazuje na Ruch Oporu, który przylgnąwszy do wiary chrystusowej, do Tradycyjnej-przedsoborowej Wiary Rzymsko-Katolickiej, przylgnąwszy do Świętej Tradycji tak, jak niegdyś  przodkowie Pana Jezusa Chrystusa przylgnąwszy do mozeizmu, którzy żyli mając w koło wrogów mozeizmu; tak dziś Ruch Oporu trwając w czystości Wiary  żyje w koło tych, co mordują Święta Tradycję, co niszczą Kościół Katolicki.

Faryzeusze niegdyś <..> i  dziś  żydzi, masoni, liberałowie, moderniści wszelkiej maści..- Faryzeusze dzisiejszych czasów wewnątrz Kościoła Katolickiego  zabijają Chrystysa Mistyczne Jego Ciało.

Pan Jezus urodził się w stajence <…> a jego rodzina żyła bogobojnie nie w wielkim mieście a daleko od wielkich miast. Biskup Williamson wskazał, że tak jak kiedyś Święta Anna, Święty Józef oraz Maryja.. tak i dziś my powinniśmy unikać wielkich miast, gdyż tam się traci wiarę w wirze społeczeństwa zatomizowanego – pozbawinego naturalnego ładu społecznego.

W wielkich miastach traci się kontakt z naturalnym prawem a ulega presji prawom faryzejskim tak dziś powszechnie panującym.

Wieś, to miejsce, gdzie my Polacy jak i wszyscy katolicy z Ruchu Oporu winniśmy planować nasze życie oraz lokować miejsca, w którym chronić musimy naszą Święta Wiarę.

My wyznawcy Chrystusa, my Tradycyjni Katolicy schodzimy do podziemia, gdyż w Polsce i poza nią panuje wszechobecne skorumpowanie z masońskim, żydowskim światem.

Święta Tradycja zabrania “ciągnąć wóz” naszego ziemskiego życia w homoncie  do którego przywiązany jest Świat. Mamy się odciąć od niego a przyjąć jażmo chrystusowe –  krzyż, który pomaga nam nieść sam Chrystus bez Świata uprzęży <…>!

Za czasów Pana Jezusa i jego świętych przodków – czasów judaizmu rabinicznego, czasów życia Św. Anny i jej rodziców etc, etc – było możliwe chronić wiarę, chronić mozeizm; tak i dziś jest możliwe chronić wiarę chrystusową poprzez nawet, co jest już  koniecznością, schodzenie do podziemi, schodząc “do katakumb”.

– Biskup wskazał na rodzinne, domowe kaplice jako miejsca gdzie prztrwa święta wiara. Nazwał je katakumbami współczesnych czasów. Podziemnym Kościołem.

Rozkaz Biskupa Williamsona:

https://zascianekporusza.wordpress.com/2017/03/09/rozkaz-biskupa-williamsona/

Budujmy Kaplice w naszych domach i trwajmy przy naszej Świętej, przodków naszych Wierze! – tak chrońmy wspaniałą polską kulturę, naszą wspaniałą Najjaśniejszą Rzeczpospolitą  Polską nierozerwalnie związaną ze Świętą Tradycją.

Biskup Ryszard Williamson wskazał na Świętą Annę. Prosił, byśmy modlili się do niej, tej, która uprasza pomóc Pana Boga w różnych sytuacjach, jak na przykład… zamążpójście, etc, etc., różnych sytuacjach w  jakich się tylko znajdujemy w życiu. I jako ta, która żyła w czasach “wzburzonych wód przechodząc suchą stopą..”.. zachowując wiarę,  wydając na świat Maryję.. –  tak dziś Święta Anna uprosi nam Łaskę Pana Boga, która pozwoli nam zachować wiarę naszych przodków w każdej z naszych rodzin, która będzie się zwracała o ochronę Pana Boga za jej wstawiennictwem.

Uproś Święta Anno łaskę.. – by wiara przetrwała w tym Domu i każdym Domu Ruchu Oporu, “w podziemiu, w  katakumbach współczesnych czasów”,

Niech tak się stanie.

Amen

JAPorusza

Informacje o Polak-Ortodoks

https://gajowka.wordpress.com/
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s