Społeczeństwo Polak-Ortodoks; „Siła masońskich ekumenistów spoczywa na słabości wiedzy .., wiary katolikow tradycyjnych, słabości Braci i Sióstr w Chrystusie – Tradycjonalistów”.

null

Każda Prawdziwie Prawosławna Strzecha, każda Tradycyjnie Katolicka Strzecha jest Nas Polaków Twierdzą

114

***

Społeczeństwo Polak-Ortodoks

herb-krolestwa-kongresowego

„Wojna z Rosja ma służyć i być „do ostatniego Polaka i do ostatniego „Ukraińca” (Rusina)” Polacy maja być wybici – przygotowuje się teren do osadnictwa Niemieckiego i żydowskiego „-Matka Polka

https://marucha.wordpress.com/2015/06/28/koniec-iii-rp-koncem-polski/#

https://marucha.wordpress.com/2016/03/11/100-lat-agresji-zydowskiej-na-polske-2/#comments

* * *

JO said

…. To na tej swiadomej polskiej spolecznosci ciazy odpowiedzialnosc ratowania Polskiego Narodu.
To na Nas ciazy odpwiedzialnosc. My , poki co tylko gadamy, organizujemy prelekcje, organizujemy zbiorki podpisow i na tym sie konczy.

My  proponujemy Wspolne Dzialanie, konkretny Ruch, ktory dociera do osob majacych wladze i sile, ruch, ktory bedzie wnioskowal o pomoc, realizowal konkretne zalozenia.

Ruch Polskich Tradycjonalistow dotarl do JE Biskupa R. Williamsona, do X Webera a teraz ubiega sie o audiencje u wladz Rosji.

Prosze sie przylaczyc do tego Ruchu i wspolnie dzialac.
Jeszcze zyjemy, jeszcze mamy szanse.
Jeszcze mozemy zdzialac, ratowac ale tylko Wspolnym Wysilkiem.
JA

Zgloszenia do RSPT „Polak-Ortodoks”: polak.ortodoks@gmail.com

https://marucha.wordpress.com/2015/07/01/przyszlosc-polski/#comment-494609

comment-494031

https://bractvospasa.wordpress.com/category/apostazja-i-poganstwo/

***

Anno Domini 2015:

Polaku, Polko – jesteście w Anglii? Czy chcesz na obczyźnie zachować polskość, oraz życiodajną wiare naszych Ojcow?

Uczęszczaj, śpiesz się!-

JE Biskup R. Williamson odprawia Msze Święte, głosi kazania tradycyjnie katolickie, spowiada w Londynie – adres:

 London Mass Centre

Email – respicestellam2015@gmail.com
Each Sunday there is a traditional Mass at 11am with Confessions beforehand
***

Marucha said

Prawda, wbrew popularnemu przesądowi, w którym pobożne życzenia bierze się za rzeczywistość – wcale nie musi zwyciężyć, a zwłaszcza sama z siebie.
Trzeba jej w tym pomóc.
Choćbyśmy pluli krwią.

….Bojkotować kościoły, gdzie rządzą rabini poprzebierani w kapłańskie szaty….”

a)    – https://marucha.wordpress.com/2015/04/12/leon-xiii-humanum-genus/#more-50030

b)  https://marucha.wordpress.com/2015/04/19/konwencja-contra-naturam-3/#comments

c) https://marucha.wordpress.com/2015/05/04/przejecie-kosciola-katolickiego-w-1958/#comment-477715

d) http://wolna-polska.pl/wiadomosci/zdrada-elit-politycznych-zdrada-prawicy-zdrada-pis-u-2014-12

e) http://gazetawarszawska.com/kosciol-swiety/1733-benedykt-xiv-a-quo-primum

        …Polakom, w okupowanym przez masonerię naszym kraju, oraz  rozrzuconym po całym świecie, poszukującym Prawdy we Wspólnym Działaniu dla dobra Rodzin i Naszego Narodu ku Chwale Bożej – walczyć i nigdy się nie poddawać….

Boże Ratuj Polskę,

Boże Błogosław Rosję,

Veritas Vincit,

Jan Aleksander

 *                                *                                   *

Błogosławieństwo Przełożonego Bractwa Świętego Piusa X w Polsce:

Laudetur Iesus Christus

Drodzy darczyńcy i zwolennicy wspólnoty Polak-Ortodoks, ………..

Niech Święta i Niepokalana Matka Boża i Jej Boski Syn Wam błogosławi!

O. Łukasz Weber, przełożony.”

*                                *                                   *

„…Jeszcze raz dziękujemy za wsparcie materialne naszego apostolatu! Niech Pan Bóg szczodrze wynagrodzi wielkoduszność wszystkich darczyńców.

Z Panem Bogiem!
Br. Klaus”

*                                *                                   *

„Trzeba pamiętać, że Pan Bóg kocha radosnego dawcę, jeśli my oddamy część swoich zarobków dla Jego Kościoła, to Pan Bóg sprawi, żebyśmy zawsze mieli pieniądze na takie dary, a Matka Boża dopilnuje, abyśmy mieli wszystkiego w obfitości.”

Jan Aleksander

*                                *                                   *

„Nie może być odpowiedzialności za Kościół, rodzinę, ród, naród, państwo, bez naszej odpowiedzialności za życie i posługę każdego pojedynczego „świętego-Tradycyjnego kapłana katolickiego” głoszącego Dobrą Nowinę, w odwiecznej niezmiennej Tradycji Katolickiej, odprawiającego Mszę Święta Trydencką, na której koronowani byli Królowie Polscy oraz Królowa Korony Polskiej i Wielkiego Księstwa Litewskiego, etc, etc – Przenajświętsza Maria – Bogurodzica ” – Gajowicze.

 

StPiusXicon[1]Witryna „Gajówka Maruchy – działanie” jest dostępna tylko dla osób zapisanych.

Omawiamy na niej sprawy związane z działalnością praktyczną tyczącą propagowania Tradycji Katolickiej, działalności Bractwa Kapłańskiego im Św. Piusa X i spraw pokrewnych.

Osoby zainteresowane a pragnące się przyłączyć, mogą wykorzystać poniższy formularz kontaktowy:

Wiadomość wysłana (wróć)

 

 Ruch Społeczeństwa Tradycyjnych Polskich Katolików – „Społeczeństwa Polak-Ortodoks”

          „Społeczeństwo Polak-Ortodoks” – to wyrażenie, które zawiera w sobie określoną treść, ale jest to wyrażenie, które posiada również ideę.
„Społeczeństwo Polak-Ortodoks” to idea odbudowy i odtworzenia osłabionych i zniszczonych wzajemnych więzi między Polakami. Naród Polski to TYLKO pokolenia wychowywane na bazie filozofii nadprzyrodzoności (Świetej Tradycji Jedynego Świetego Kościoła), w teraźniejszości, te przeszłe pokolenia, ale także te, które nadejdą. Konieczna jest pamięć o tych co byli i czego dokonali, ale też troska o przyszłość, bazując na istniejącym spokrewnieniu rodzin i rodów, żyjących teraz i w przeszłości na ziemiach Rzeczpospolitej oraz rozsianych po całym świecie.
Punktem wyjścia odbudowy i uzdrowienia powinno być wielkie wyróżnienie Narodu Polskiego, jakim jest fakt, że Matka Boża to Królowa Polski. 14 sierpnia 1608 r. modlącemu się siedemdziesięciojednoletniemu zakonnikowi Juliuszowi Mancinelli objawiła się Matka Boża i powiedziała : „Dlaczego nie nazywasz Mnie Królową Polski? Ja to królestwo bardzo umiłowałam i wielkie rzeczy dla niego zamierzam, ponieważ osobliwą miłością do Mnie płoną jego synowie.” Matka Boża potwierdziła swe słowa w ponownym widzeniu o. Mancinell’emu w Krakowie w 1610 r. mówiąc : „Ja jestem Królową Polski. Jestem Matką tego narodu, który jest Mi bardzo drogi, więc wstawiaj się do Mnie za nim i o pomyślność tej ziemi błagaj nieustannie, a Ja ci zawsze będę, jakom jest teraz, miłościwą.”.
W dniu 1 kwietnia 1656 r. Jan Kazimierz jako król Polski obrał Matkę Bożą na Królową Polski ślubując „Wielka Boga Człowieka Matko, Najświętsza Dziewico. Ja, Jan Kazimierz, za zmiłowaniem Syna Twojego, Króla królów, a Pana mojego i Twoim miłosierdziem król, do Najświętszych stóp Twoich przypadłszy, Ciebie dziś za Patronkę moją i za Królową państw moich obieram.”. Król dodał „Tak samego siebie, jak i moje Królestwo polskie, księstwo litewskie, ruskie, pruskie, mazowieckie, żmudzkie, inflanckie, smoleńskie, czernichowskie oraz wojsko obu narodów i wszystkie moje ludy Twojej osobliwej opiece i obronie polecam, Twej pomocy i zlitowania w tym klęsk pełnym i opłakanym Królestwa mojego stanie przeciw nieprzyjaciołom Rzymskiego Kościoła pokornie przyzywam”.
W roku 1717 odbyła się koronacja obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej (pierwsza koronacja koronami papieskimi poza Rzymem), co zostało uznane za symboliczną koronację Matki Bożej na Królową Polski. Na potwierdzeniem tego stanu rzeczy została wydana konstytucja sejmowa z 1764r. nazywająca Matkę Bożą Częstochowską Królową Polski: „Rzeczpospolita Polska stwierdza, że jest do swojej Najświętszej Królowej Maryi Panny w Obrazie Częstochowskim cudami słynącym zawsze nabożna i Jej protekcji w potrzebach doznająca.”
W dniu 18 marca 1909r. papież Pius X wydał dekret, w którym potwierdził kult Maryi i pozwolił obchodzić święto Najświętszej Maryi Panny jako Królowej Korony Polskiej i ustanowił liturgiczne święto Królowej Korony Polskiej dla archidiecezji lwowskiej i diecezji przemyskiej. Następnie, w 1910r. ogłosił Matkę Bożą Królową Korony Polskiej główną patronką archidiecezji lwowskiej. Pod koniec 1923 roku watykańska Kongregacja Obrzędów wyznaczyła święto Matki Bożej Królowej Polski na 3 maja, a do Litanii Loretańskiej odmawianej w całym kraju oficjalnie dołączono wezwanie „Królowo Polski”.
Przed Soborem Watykańskim II, Prymas Polski Kardynał Stefan Wyszyński, który przebywając w miejscu internowania w Komańczy 16 maja 1956r. w dniu św. Andrzeja Boboli, napisał ponowienie ślubów lwowskich. 26 sierpnia 1956r. w święto Matki Boskiej Częstochowskiej Episkopat Polski na Jasnej Górze dokonał aktu odnowienia ślubów lwowskich, których 300 lat wcześniej dokonał król Polski Jan Kazimierz.

350 rocznica Ślubów Lwowskich króla Jana Kazimierza w Katedrze Lwowskiej:

http://www.lwow.com.pl/sluby/sluby.html

Obraz Jana Matejko, „Śluby Jana Kazimierza”,
Katedra Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny we Lwowie
Matka Boża Łaskawa ze Lwowa
Tablica pamiątkowa z tekstem ślubów w sali rycerskiej katedry na Jasnej Górze
Sługa Boży Juliusz Mancinelli
Koronowany wizerunek Matki Bożej Częstochowskiej
Papież Pius X – jego decyzje pozwoliły przywrócić oficjalne oddawanie czci Maryi Królowej Polski po okresie zaborów, gdy był on zakazany
Prymas Polski – Kardynał Stefan Wyszyński
Jasna Góra, 26 sierpnia 1956 r., w dniu składania Jasnogórskich Ślubów Narodu

http://www.zsg.bialystok.pl/index.php?option=com_content&view=article&catid=16%3Ao-czym-powinnicie-wiedzie-&id=1365%3Amatka-boa-krolowa-polskitxt&Itemid=21

„Społeczeństwo Polak-Ortodoks” to powrót do Królestwa Polskiego, którego Matka Boża jest Królową i jego odbudowa, to powrót do Tradycji Kościoła oraz wartości chrześcijańskich i narodowych od wieków naród Polski formujących. To obrona ziemi, praw i tożsamości katolickiej, walka z pokusami, słabościami, błędami, niewiedzą, aby wspólnie podążać bezpiecznie do zbawienia.
„Społeczeństwo Polak-Ortodoks” to wspólny ruch i działanie Polaków katolików Tradycyjnych, ale to ruch szeroko otwarty na działanie i współpracę ze wszystkimi Polakami, którzy podzielają i uznają wartości chrześcijańskie i uznają Matkę Bożą za Królową Polski, szczególnie jest otwarty na współpracę z Polakami urodzonymi i wychowanymi w Tradycji Prawosławnej”.

„Wspólne działanie”

„Wspólne działanie” jest to suma indywidualnych działań wzajemnie powiązanych i ukierunkowanych w stronę realizacji przyjętych celów i założeń, ale to też wspólne korzystanie z efektów, które nie są osiągalne w wyniku działań indywidualnych. Jest to też osiąganie pułapów zamierzeń wykraczających poza możliwości indywidualne pojedynczych osób.
Efekty takich działań stają się publiczne, do sfery publicznej przenikają też same działania i dzięki temu oddziaływują na rzeczywistość zewnętrzną. Zakończone sukcesem, pozytywnie oddziaływują na każdego działającego wspólnie.
Warunkiem sukcesu wspólnego działania „Społeczeństwo Polak-Ortodoks” to jest jego czystość ideowa – bez ideologii sekt, niechrześcijańskich lub anty chrześcijańskich filozofii, a działania w ramach cywilizacji łacińskiej i jej hierarchii. Warunkiem sukcesu to są też ludzie – budować cywilizacje łacińską i poruszać się w niej są zdolni tylko ludzie utożsamiający się z taką strukturą, wartościami i naturalnie w niej osadzeni : chrześcijanie, Katolicy Tradycyjni, osoby zdolne do przyjęcia właściwej etyki i etosu, odnalezienia się w strukturach organizacyjnych i właściwym pojmowaniu władzy.
Warunkiem rozpoczęcia „wspólnego działania” jest akt wolnej i nieprzymuszonej woli każdego z uczestników. Akt wytrwały i stabilny, tylko taki pozwoli rozpocząć działania i je doprowadzić do końca i do jego sukcesu. Nie są ważne słowne deklaracje, chwilowe porywy, wpisanie na listę, potrzebne są faktyczne działania, rzeczywiste akty, wspólne kroki. Wtedy przyjdą i wspólne korzyści. Kluczowa jest umiejętność współpracy i wzajemna lojalność.

„Wojsko Królowej Polski”

Patrząc na historię Polski, jej dzieje to pasmo wojen i najazdów, tylko XVII w. w stuleciu poprzedzającym rozbiory było ich co najmniej 70.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Konflikty_zbrojne_w_historii_Polski

Wojsko Polskie, które poprzez stulecia walczyło, nie byli to supermarketowe, zniewiaściałe kukiełki karmiące się treściami telewizyjnej tandety. Byli to dzielni, odważni ludzie, którzy ponieśli wiele trudu i wysiłku, aby zachować polskość, katolicyzm i Polskę. W dzisiejszych czasach wojny prowadzone są inaczej, inne jest pole walki i środki walki, jednak może wygrać tylko wojsko, które niczym nie ustąpi tym zwycięzcom sprzed wieków, wojsko posiadających te same cechy i zalety. Wojsko aby wygrało potrzebuje też wodza. Nie ma lepszego niż Królowa Polski. Matka Boża wielokrotnie przez wieki okazała swe wsparcie i pomoc. Wielokrotnie kierowała do zwycięstwa, nawet gdy przewaga przeciwników była dwu i trzykrotnie większa.

Wielokrotnie wsławiła się Husaria. Do jej wielkich zwycięstw m. in. należy:

Data bitwy Miejsce bitwy Liczba wojsk polskich (w tym husarii) Przeciwnik i jego liczba Ilość wrogich żołnierzy na 1 Polaka
29-IX-1600 Karksi 1200 (?) Szwedzi 3000 2,5
25-XI-1600 Cutrea de Argesz 1450 (950) Wołosi ok.9000 ok.6
7-I-1601 Cesis (Kieś) 700 (ok.350) Szwedzi 3000 4,3
23-IV-1601 Kokenhausen (Koknese) 3000 (ok.1000) Szwedzi 4900 1,6
25-IX-1604 Biały Kamień (Paide) 2300 (?) Szwedzi 6000 2,6
27-IX-1605 Kircholm 3500 (1450) Szwedzi 11000 3,1
4-VII-1610 Kłuszyn 6800 (5550) Rosjanie ok.35000 ok.5

http://www.husaria.jest.pl/ciekawo.html

Hymnem bojowym Wojska Królowej Polski przez wieki była „Bogurodzica”, modlitwą nieustającą – „Pod Twoją Obronę”, a źródłem siły Msza Święta Wszechczasów – na której byli koronowani Królowie Polscy – oraz ważne święte sakramenty.

Obecnym wymogom walki i zwycięstwa sprostać mogą Tradycjonaliści, nawiązujący do etosu rycerskiego wojsk Rzeczpospolitej, którzy walczą dla Królowej Polski i jej Królestwa Polskiego, używając środków nadprzyrodzonych, ale i tych zwyczajnych, które dopuszcza Rzymsko-Katolicki Kościół przedsoborowy.

Rycerstwo Niepokalanej wymaga aktywności oraz dobrego wykorzystania czasu i możliwości. Tylko wtedy nadejdą oczekiwane owoce.  Z wykorzystania danego nam czasu będziemy rozliczeni na Sądzie ostatecznym, gdzie zdamy sprawę nawet z każdego wypowiedzianego słowa.

Każdy z nas zobowiązany jest do rozpoznania swoich obowiązków i przyjęcia ich. Pierwszym z nich to pozbycie się grzechu, zła, błędu i niewiedzy. Upadamy sami i sami się niszczymy grzechem i błędnymi wyborami. Podnieść się i oczyścić możemy tylko z łaski Boga. Tylko On ma moc zniszczyć grzech i jego skutki, sami z siebie jesteśmy w tej kwestii bezsilni. Stąd wynika drugi obowiązek – zapewnić trwanie Kościoła i pracę jego kapłanów, poprzez różne formy: ustawiczne wsparcie modlitewne i finansowe, poprzez wpłatę przynajmniej 50 PLN rocznie na Nieustającą Kwestę za życiodajną posługę, być może przez wybór i wsparcie dla wybranego kapłana, może  podarowania kartonowej skarbonki i zmobilizowanie kogoś do wpłat oraz dołączania do Tradycji katolickiej.

Będzie to wyraz naszej gotowości oddania się Panu Bogu oraz sposobność otrzymania łask i podjęcia nowych zadań. Mając Boże błogosławieństwo i życzliwość, fundament naszej nadziei na radosne i owocne życie na ziemi oraz osiągnięcie wiecznego zbawienia staje się coraz mocniejszy i trwalszy. Wielokrotnie w historii wydawało się, że wojska Polskie zmuszone do walki z liczniejszym i silniejszym przeciwnikiem nie miały szans na zwycięstwo, oni nie cofnęli się i nie ugięli, wygrali.

 

Kwesta – „Modlitwa Świątecznej Pomocy” – „Nieustajaca Kwesta za Życiodajna Posługę”

Kościół od samego początku istnienia, swą działalność jaką prowadził opierał na aktywności i finansowaniu przez wiernych. Katedry, kościoły, przydrożne kapliczki, krzyże, szpitale, szkoły czy uniwersytety są świadectwem i pamiątką pokoleń przeszłych i ich szczodrobliwości dla Kościoła. W obecnych czasach sytuacja nie uległa zmianie. Dalsze trwanie Kościoła i jego aktywność zależy od wiernych i ich wrażliwości na sprawy ważne. O ile w przeszłości Kościół cieszył się poparciem władców, narodów i całych państw, to teraz na takie poparcie liczyć nie może, a raczej ma nowych wrogów, których wcześniej nie miał, do takich zaliczyć można wszechobecne media.

Po Soborze Watykańskim II sytuacja stała się jeszcze bardziej skomplikowana i trudna. Do przeciwników Kościoła dołączyli liczni wrogowie w nawet w sutannach.

Podobnie jak przez wieki, przetrwanie Kościoła zależy od pokolenia obecnych katolików oraz ich zdeterminowanej woli, aby Kościół przetrwał. Zależy to od ich deklaracji trwania w Kościele, chęci zrozumienia i pogłębiania Wiary Rzymsko-Katolickiej, pragnienia bycia katolikami i przekazania Kościoła następnym pokoleniom. To nie będzie możliwe bez zaangażowania i wsparcia finansowego Kościoła, który w swej autentycznej, przedsoborowej, czysto katolickiej formie może liczyć tylko na swych wiernych. Trzeba pamiętać, że Pan Bóg kocha radosnego dawcę, jeśli my oddamy część swoich zarobków dla Jego Kościoła, to Pan Bóg sprawi, żebyśmy zawsze mieli pieniądze na takie dary, a Matka Boża dopilnuje, abyśmy mieli wszystkiego w obfitości.

Aktywność wiernych i zrozumienie wyzwań czasu jest naszym obowiązkiem. Podobnie jak przepiękne Katedry, tak dalsze trwanie Kościoła będzie naszą chlubą i chwałą. To gwarancja także naszego trwania i przetrwania oraz ostatecznego zwycięstwa na Sądzie ostatecznym.

Stąd pojawiła się koncepcja  publicznej Kwesty – „Modlitwa Świątecznej Pomocy dla Księży Tradycji, Bractwa Świętego Piusa X w Polsce – Kościoła Rzymsko-Katolickiego – Fundamentu Polskiej Kultury”. Czas jej trwania – Święto Chrystusa Króla ze szczególnym czasem Świąt Wszystkich Świętych i Wszystkich Zmarłych, a zakończenie w Wigilie Bożego Narodzenia wraz z ogłoszeniem zebranej kwoty.

„Modlitwa Świątecznej Pomocy” – organizowana corocznie – ma być zakończeniem nieustającej publicznej, internetowej „Kwesty za Życiodajna Poslugę” zainicjowanej na portalu internetowym „Dziennik Gajowego Maruchy” ( http://marucha.wordpress.com/ ). „Modlitwa Świątecznej Pomocy” polega na organizowaniu kwestowania , w tym z kulturalno-środowiskowymi imprezami, wykładami, etc.

Pomoc  „Modlitwy Świątecznej Pomocy” ma być skierowana w poszczególne aspekty katolickiej aktywności oraz do różnych grup wiekowych:

– Szkolna Podstawowa im. Św. Rodziny

– Gimnazjum I Liceum im Sw.Tomasza z Akwinu

– Bursa im. MSW Józefa

– Wydawnictwo Te Deum i księgarnia wysyłkowa

– Radio Internetowe

– Katechizacja korespondencyjna dla dzieci i młodzieży

– Serwis apologetyczny Tradycji Katolickiej

– III Zakon Bractwa Kapłańskiego Św. Piusa X

– Rycerstwo Niepokalanej Tradycyjnej Obserwencji

– Arcykonfrateria Św. . Szczepana

– Żeńska grupa młodzieżowa Rycerstwa Niepokalanej Tradycyjnej Obserwencji

– Rekolekcje Ignacjańskie

– Zawsze Wierni

– Triumf Niepokalanej

– Goniec Niepokalanej

– Biuletyn Szkol Tradycji

– Międzynarodowa piesza pielgrzymka Tradycji Katolickiej

– Nauka kapłanów celebracji Mszy św. Wszechczasów

– Wykłady, konferencje (auto, video)

„Modlitwa Świątecznej Pomocy” -Kwesta za Życiodajna Poslugę   to budowanie i tworzenie struktur i idei odmiennych od modernizmu i liberalizmu w Kościele Rzymsko – Katolickim i życiu publicznym naszego Państwa, to budowanie i ochrona Rodziny, jest tez zadośćuczynieniem Panu Bogu za grzechy i deprawację Polskiego Narodu, także przez działalność m.in. „Orkiestry świątecznej Pomocy” oraz uczestnictwo we wszelkich „Woodstokach”.

Zebrane kwoty „Modlitwy Świątecznej Pomocy”- „Kwesty za Życiodajna Poslugę”  będą przekazane na ręce Księży Tradycji, w tym Bractwa Piusa X lub przelane na wskazane konto Bankowe niezwłocznie po zakończeniu corocznej Kwesty.

Każda osoba, która jest darczyńcą, ma prawo nosić logo „Modlitwy Świątecznej Pomocy” oraz akcji „Wspólnego Działania”.

Osoby pragnące podjąć się zbiorki pieniędzy w ramach Kwesty proszone są o imienne zgłaszanie się na wpisanie na listę, ktora  dostępna na Forum Gajowego Maruchy.

W przypadku braku w osób zbierających fundusze w pobliżu miejsca zamieszkania, osoby pragnące uczestniczyć w Akcji proszone są o wpłacenie kwot na  „TREASURY ACCOUNT PIUS X ASSOCIATION” z adnotacją o przeznaczeniu wpłacanych kwot  ( szczegóły jak wpłacać, ponizej, przy Publicznej Liscie)

 

PUBLICZNA   INTERNETOWA   LISTA   DARCZYNCOW   I   KWESTARZY   na 2014 Rok.

PUBLICZNA zbiórka pieniedzy na rzecz Poslugi Ksieży Tradycjonalistow , Bractwa Świetego Piusa X w Polsce.

– Przyjmij o Panie Boże – Ojcze Nasz, ktory jestes w Niebie – Trójco Świetą Ofiarę z naszych rak pracy, ktora składamy na Ręce Twoich Kolejnych Pokolen Apostolow – Ksieży Wiernym Tradycji Twojego Koscioła Świetego Rzymsko-Katolickiego w Jego Bractwie Świetego Piusa X, którzy za Twoja Łaska świadcza Nam Życiodajna Posluge ku Twojej Chwale i Naszej Rzeczy Wspolnej budowaniu, w Drodze Do Raju.

– Ojcze Nasz- O, Chryste Królu Nasz – Duchu Święty, dziękujemy Tobie za Łaski, w których przesiaknieci jestesmy bojaznią do Ciebie Boże; bojaznią, która odbiera namietnosciom ich sile; bojaznią, która odbiera Światu Jego czar a Szatanowi jego moc.

– Panie Boże – Jezu Chryste, dziękujemy Tobie za Udzial w Twojej Chwale oraz obdarowanie nas umiejętnoscią walki z własnego ciała namietnosciami, umiejetnoscią rozpoznawania Prawdy od Kłamstwa – Szatana, oraz umiejetnoscią walki z tym Światem – Poganstwem, na czele którego jest Szatan.

– „Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a ty, wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.”

Lista:

1. Panna Brou-ghton …….– £ 25. wpis- 07-10.14.

2. Pan JO ………………….– £ 50 wpis- 07-10.14.

3. Pan Aleksander ……… – £ 50 wpis – 07-10.14

4. Pan Nick ……………… – £ 98 wpis – 07-10.14

5. Pan Sniddy…………. – £ 100 wpis – 07-10.14

6. Pani Motylek ………… – £ 10 wpis – 07-10.14

7. Darczynca Nieznany .– £10 wpis – 07-10.14

8. Darczynca Nieznany .– £ 10 wpis – 07-10.14

9. Panna Nora ……………– £ 20 wpis – 07-10.14

10. Pan Jerzy …………….– £ 10 wpis – 07 – 10.14

11. Panna Brou-ghton. – £1500

12. Pan Premizlavus …….-£50 – bierzaca dzialalnosc

13. Pan JO ………………….- £50 – bierzaca dzialalnosc

14. Pan Aleksander ……….- £50 – bierzaca dzialalnosc

15. Darczynca Nieznany…- £10 – bierzaca dzialalnosc – wpis 18.10.14.

16. Pan JO …………………..-£ 50 – bierzaca dzialalnosc – wpis 18.10.14.

17. Pan Sniddy…………………£100 – bierzaca dzialalnosc – wpis 19.10.14

18.  za Kupno Ksiazki Pani Clare-Marie – …£12 data – 10.14

19. Darczynca Nieznany – £10.30 bierzaca dzialalnosc data -10.14.

20. Kolejna wplata za Kupno Ksiazki Panie Clare-Marie – £12 – data – 10.14.

21. Wplata za kupno ksiazki …………………………………….- £12 – data 5.11.14

22. Darczynca nieznany ………………………………………….. – £10 – data 5.11.14

23. „Modlitwa Swiatecznej Pomocy” w Ross on Wye……………..-£95 na dzien 12.11.14

24. „Kwesta za Zyciodajna Posluge” …………… – £ 10 – Darczynca Nieznany – 11.14.

25. Wplata za kupno ksiazki ……………………………………………………- £ 12 – 20.11.14.

26. Pan JJRR-USA……………………………………………………….£70 – 11.14.

27. Pan JO – bierzaca dzialalnosc ……………………………………………….- £ 20 -27.11.14

28. Pani Brou-ghton – na rzecz Biskupa Kosciola Rzymsko-Katolickiego

Bractwa Sw Piusa X – R Williamson-…………………………………£20 – 27.11.14

29.Wplata za ksiazke …………………………………………………………£12 , 05.12.14.

30. Wplata za ksiazke…………………………………………………………….£12 dnia12.12.14

31. Darczynca nieznany na rzecz Biskupa Kosciola Rzymsko-Katolickiego R , Williamson- £ 30 dnia 12.12.14

32. J. Aleksander – Kwesta; Modlitwa Swiatecznej Pomocy ,Ross,£128 dnia 12.12.14

33. Dyplomowany Gajowy habilitowany Wacław Marucha –BPX……£ 50 dnia 14.12.14.

34. Dyplomowany Gajowy habilitowany Wacław Marucha –

Biskup R. Williamson …..£ 50 dnia 14.12.14.

35. Aleksander-Ross – Modlitwa Sw Pomocy – £ 127  – 20.12.14

36. Br-n – Biskup R. Williamson – £ 82.57 – 20.12.14

————————————————————————–

Suma pieniedzy ogolnie zebranych w 2014 Roku =

£ 2967.87– to suma uzbierana w czasie 4-5 miesiecy = 14 838. 35 zlotych polskich (PLN)

= Kwesta za Zyciodajna Posluge £ 2617.87 + Modlitwa Swiatecznej Pomocy £350

1. £ 2500.00 na bierzaca Dzialalnosc BPX w Polsce

2. £400.00 Biskup KRK BSPX R. Williamson

Rok 2015 (wplaty):

37. Darczynca Nieznny …………….. £ 10.0 – 01.2015
38. Ksiazka………………………….. £ 12.0 – 01.2015
39. Ksiazka …………………………. £ 12.0 – 01.2015
40. Broug-hton – Bractwo Piusa X ..£ 100.0 – 15.01.2015

 

 

*Nazwa Konta Bankowego  (Account Name):

TREASURY ACCOUNT PIUS X ASSOCIATION

I. Przelewy z Wielkiej Brytanii (From UK banks):

Sort Code: 30 80 63
Account Number: 29142668

II. Przelewy z innych krajow (From Banks Outside the UK):

IBAN: GB61LOYD30806329142668
SWIFT:LOYDGB2L
BIC: LOYDGB21731

Lista Kwestarzy na 2014 rok:

1.  Pan Alexander

Ross O-n Wye/E n g l a n d

Miejsce Publicznej Kwesty – Ross O/n Wye – E n g l a n d

 

Porady dotyczace przelewów ( http://marucha.wordpress.com/dzialanie/ ):

1. Jak malo Pan/Pani zarabia, a czuje obowiazek publicznej zaplaty pieniedzy za Ksiezy Posluge to lepiej zorganizowac sie w kilka osob i nazbierac sume pokazna i przelewac nieczesto a wieksza sume.

2. Porady Gajowiczów:

210.NICK said
2014-08-07 (czwartek) at 14:45:28
P. Sniddy.
Poproszę Pana o szczegóły Transferwise.
Dla uproszczenia i dla innych tutejszych, mniej „internetowych”.

211.sniddy said
2014-08-07 (czwartek) at 15:33:30
@210:

Zaczynamy tu: https://transferwise.com/pl (choć spolszczenie strony pozostawia wiele do życzenia).

Na start można wypróbować przelicznik, żeby samemu sprawdzić czy się opłaca. Z prawej strony jest kalkulator, z którego można skorzystać żeby bez zakładania konta ani zobowiązań zobaczyć aktualny kurs. Ustawiamy PLN i GBP, wpisujemy powiedzmy 300 PLN i patrzymy na wynik. W momencie pisania to 55,71 GBP. Tyle mniej więcej (kwestia pensów) pieniędzy dostanie odbiorca. To wyliczenie uwzględnia przewalutowanie, oraz koszt zabrany przez Transferwise (5zł). Jest to „kawa na ławę”, bez niespodzianek. (5zł do pewnej kwoty, potem więcej)

Różnicę w stosunku do przelewu bankowego jest w kilku miejscach. Po pierwsze – nie ma tak tanich przelewów bankowych (5zł) międzynarodowych. Po drugie – banki mają dużo gorsze kursy waluty po których dokonują zamiany, po trzecie (na czym się osobiście przejechałem) – czasem nie wiadomo skąd i dlaczego dochodzą jeszcze koszty banków pośredniczących.Jest to największy absurd jaki jest w tym systemie. Całkowicie niedeterministyczna kwota jaka może zniknąć po drodze. Po czwarte – przelew jest tego samego, lub następnego dnia.

Cały sekret tego systemu to (tak myślę) fakt, że faktyczne przelewy międzynarodowe nie mają miejsca (!). System (znowu to tylko moja teoria) działa na zasadzie dopasowywania kontr ofert. Jeśli klient A z Wielkiej Brytanii chciałby kupić 500 PLN, a klient B 300 PLN, a klient C z Polski chciałby sprzedać 600 PLN, a klient D 200 PLN to mamy dopasowanie i można poprzelewać pieniądze w ramach kraju, nie przekraczając granicy. Do tego potrzeby jest tylko sprawny system informatyczny z dużą ilością chętnych. Myślę że tak to właśnie działa.

Jeśli się zdecydujemy na próbny przelew to zakładamy konto. Tego chyba nie trzeba dokładnie opisywać? Nie ma tam nic odkrywczego. W ustawieniach konta możemy na stałe zdefiniować konto Pana JO. Wpisujemy wszystkie detale i zapisujemy. Następnie dokonujemy transakcji (wszystko bardzo łatwe). Podążamy za 4 punktowym kreatorem.

1) Stworzenie płatności. Tutaj wpisujemy ile przelewamy. Od razu mamy ładną i przejrzystą rozpiskę kosztów i wyliczenia. Nie ma niespodzianek, ani małych druczków. Przelewałem wielokrotnie. Wybieramy również konto docelowe. W tym celu klikamy na pole do wpisania odbiorcy. System powinien od razu wyświetlić nasze zapamiętane konto Gajówki. Następnie akceptujemy i kontynuujemy.

2) Potwierdzamy płatność.

3) Otrzymujemy numer konta polskiego na który wpłacamy złotówki. Mamy na to sporo czasu (chyba 24h). W polu tytułu przelewu musimy wpisać numer transakcji podany na ekranie. Polecam zapamiętać od razu również w banku polskim dane do przelewu w na przyszłość. Pozostają takie same przy kolejnych przelewach (ale zawsze się należy upewnić dla bezpieczeństwa).

W tym momencie wpłacamy pieniądze na konto i obserwujemy status transakcji na swoim koncie w Transferwise.

Całe Transferwise jest bezpieczne. Nie pobiera samo żadnych pieniędzy, nie prosi o numery naszych kont, kart itp. Nawet jeśli się rozmyślimy się co do transakcji to wystarczy ją zignorować (nie wpłacając). Sami decydujemy kiedy przelać.

Pozdrawiam.

212.sniddy said
2014-08-07 (czwartek) at 16:14:46
Panie JO, proponuję również użyć tej maszynki do przelania Bractwu. Nie ma sensu tracić kasy na przelewach PL – UK i z powrotem (tym bardziej, że większość darczyńców będzie prawdopodobnie z PL). Całkowity koszt przelania 1000 GBP jak Pan założył powinien wynieść 5 GBP prowizji, a pieniądze zostałyby przewalutowane po najlepszym możliwym kursie. W chwili obecnej wysłanie 1000 GBP da 5,274 PLN na koncie Bractwa. Kurs wymiany 5.30040 (kurs kupna kantora na ulicy w tym momencie: 5.2400, kurs kupna NBP: 5.2519 ). Podstawa wymiany 995 (po prowizji). 995 x 5.3 = 5,274.

 

Kwesta Wojenna Pomoc Tradycja – Ortodox 

Kwesta na cele Kościoła Prawosławnego, z powodu wojen w Serbii i Noworosji, oraz ataku na, w tym samą Rosję. Celem Kwesty jest wspomaganie pokrzywdzonych wojnami w ramach współpracy Świeckich Tradycyjnych Katolikow Polskich, w tym z Rosyjską Cerkwią Prawosławną, których to Kościołow Tradycje łaczą nas w Działaniu.

Wojna w Serbii i Noworosji to wojna przeciwko Tradycji, to ostatecznie wojna przeciwko Mistycznemu Ciału Chrystusa , bo wojna przeciwko Prawosławiu, to ostatecznie wojna przeciwko Tradycyjnemu Rzymsko-Katolickiemu Kościołowi.

Dwa Zakony, kiedys tego samego, nierozdzielonego schizma Koscioła, mają tę samą w Polakach i Rosjanach – Słowiańska Dusze.

Niech dzielą Nas Obrzadki Świete, ale niech połaczą Nas na Nowo, naszych Kościołow Świete Tradycje, tak jak w łacznosci sakramentalnej Maż i Żona w Chrystusie sa Jednym Ciałem.

    „Dobra jest modlitwa z postem, a jałmużna więcej znaczy, niźli chowanie skarbów     złota, albowiem jałmużna od śmierci wybawia, ona oczyszcza grzechy i czyni, że się znajduje miłosierdzie i żywot wieczny.” – takie słowa wypowiedział anioł Rafał, jeden z siedmiu, którzy stoją przed Panem Bogiem (Księga Tobiasza, 12:8).

O ile kwesta – „Modlitwa Świątecznej Pomocy” jest finansowaniem działalności kapłanów Tradycji wynikającej z obowiązku utrzymania Kościoła jako źródła zbawiennych dla nas łask, tak jałmużna jest czymś zupełnie dobrowolnym i przekazywanym w sposób „aby lewa ręka nie wiedziała co czyni prawa” oraz pozbawiona jest zobowiązania, który wynikałby z jakichkolwiek korzyści lub darów pochodzących albo przekazanych nam przez osoby obdarowane. Jałmużna to dar, za który nie wolno nam  spodziewać się żadnych korzyści. To dar, który w swoim czasie doceni i wynagrodzi sam Pan Bóg.

Jałmużna może być skierowana do różnych będących w potrzebie osób i w różnej formie. Mogą to być zaniedbane lub porzucone przez rodziców dzieci, prześladowani i mordowani chrześcijanie przez ISIS, atakowani i zagrożeni chrześcijanie i słowianie w krajach Serbii i Noworosji.

Nasza jałmużna może ratować życie i zdrowie pojedyńczym osobom, grupom osób, ale jednocześnie ratować wartości i Tradycję.

Wojna w Serbii i Noworosji to wojna nie tylko z ludźmi i narodem, to też niszczenie chrześcijańskiego dziedzictwa, wartości, sposobu życia. Jest to pośrednie wystąpienie przeciw  Rzymsko-Katolickiemu Kościołowi. Współpraca między świeckimi katolikami i świeckimi prawosławnymi oraz jałmużna na rzecz będących w potrzebie w krajach Serbii i Noworosji, to obrona i pomoc potrzebującym, ale też obrona tego co cenne i dziedzictwa pierwszego wspólnego tysiąclecia chrześcijaństwa.

  • *Nazwa Konta Bankowego  (Account Name): TREASURY ACCOUNT PIUS X ASSOCIATION – Number Two Account (No: 2 Account):

    I. Przelewy z Wielkiej Brytanii (From UK banks):

    Sort Code: 30 80 63
    Account Number: 29757968

    II. Przelewy z innych Krajow (From Banks Outside the UK):

(Account Number) No: 29757968

IBAN:GB54 LOYD 30806329757968
SWIFT: LOYDGB2L
BIC: LOYDGB21731

Publiczna Lista Darczyńcow i wpłat:

1. JO – £25

2. Broughton – £25

3. Dyplomowany Gajowy habilitowany Wacław Marucha – £ 50 dnia 14.12.14

4. JO – 50 – 10.02.15.

5. Maasteer – 25 PLN – 12.02.15

6. Franek – pomoc Donbasowi – 100 PLN , 20.02.15.

 

Uzupełniający dane na witrynie – Administrator witryny; (w przypadku trudności z komunikacją  zainteresowanych osób Wspólnym Działaniem – brakiem odpowiedzi na list wysłany przez Pana/Panią, zgodnie z instrukcją umieszczoną  na początku  glównej strony Witryny – w Środowisku Polak-Ortodoks, uprzejmie proszę o kontakt ze mną, wysyłając elektroniczny list na adres: polak.ortodoks@gmail.com   lub   http://marucha.wordpress.com/   – zakładka „Działanie”   :

Jan Aleksander

Listy/informacje:

Dear Association Members,

I am pleased to give you the following end of year financial report (24.12.2014):
•Pius X Account: £2,617.87.
•Pius X Association Number 2 Account: £100
•Ross on Wye Collection Fund: £350

I take this opportunity of wishing you all a truly blessed time throughout this special Catholic Festival Season.

Yours in His Service.

Miss C B. – W h i t a k e r

 

            Drodzy Państwo, Gajowicze, Tradycyjni Katolicy Polscy; „Społeczeństwo Polak-Ortodoks”

W Wigilię Bożego Narodzenia uroczyście kończymy w tym roku „Kwestę za Życiodajną Posługę”, w tym kwestę „Modlitwa Świątecznej Pomocy” , zamykając ją kwotą £2917.87.

Suma £2500 jest przeznaczona na Posługę Tradycyjnych Ksieży Bractwa Świętego Piusa X w Polsce.

Suma £400 jest przeznaczona na posługę Biskupa Koscioła Rzymsko-Katolickiego Bractwa Świętego Piusa X  – Jego Ekscelencji księdza biskupa Ryszarda Williamson.

Suma £17.87 – koszty manipulacyjne konta bankowego.

Jednocześnie informuję, ze „Publiczna, Nieustajaca,  Internetowa Kwesta za Życiodajną Posługę” trwa dalej i przechodzi na nowy 2015 rok.

Bóg zapłać wszystkim Państwu za wysiłek i modlitwy.

Jan Aleksander

 

Polak Ortodoks <polak.ortodoks@gmail.com>

20 gru (6 dni temu)
do l.weber

From:

Community Polak-Orthodox

www.marucha.wordpress.com,

England, 21st December 2014

To:

X Lukasz Weber

Przelozony Dystryktu Europy Srodkowej i

Wschodniej Bractwa Kaplanskiego Piusa X

  1. Garncarska 32

04-886 Warszawa

Laudetur Iesus Christus

Dear Father Luke,

It is our great pleasure to inform you that our Community Polak-Orthodox; associates of www.marucha.wordpress.com, now holds £2,500 from its worldwide internet and local town collections from Traditional Polish Catholics. This fund is a gift from us all for our Lord; it is a demonstration of our “action” for assisting God’s work in the world; it is the fruits of our labours and the results of our prayers.

We arranged this Fund Raising collection in July this year as a demonstration of our gratitude and appreciation for our Holy Priests in their tireless work in God’s service. In this short time we have been able to raise what will approximate 12 500 zl; this we would now like to present to you for the priesthood; those who so richly bless us by their celebration of the most Holy Tridentine Mass and who impart to us the Holy Sacraments of Truth.

In order for us to send you our collection we require your bank account details, including the codes for International payments and the appropriate time for us to send the transfer. If you are happy to disclose these details, we will arrange for the monies to be transferred. If you would prefer to receive a cheque, we would need the full name on your account.

We would like you to know that it is our intention to continue collecting funds via our international Action Community Polak – Orthodox throughout next year, for which we kindly ask your blessings.

We would like to take this opportunity to express our very sincere wishes for both your, and all of Pius X Association’s peace and health throughout this most holy of Catholic Sacramental Festivals.

Yours in His Service.

John A l e x a n d e r

Representant of Community Polak-Orthodox

 

ks. Lukas Weber

24 gru (2 dni temu)

Dear John,

I am very thankful to all donators for their generosity! And I thank especially you for collecting for our works in Poland.
Please wait with sending the money till we have opened the account of our new Fundation. It will certainly be in february. I will inform you.

Receive my very best and saint wishes for a joyful Christmas: I wish you the real peace from the Divine Child, that no one else can give, and rich graces for you and your family!
P. Lukas Weber

Am 20.12.2014 um 20:22 schrieb Polak Ortodoks:

 

28.12.2014.

Laudetur Iesus Christus

 

Dear Father Luke,

Thank You for your reply to our email. As the representative of “Polak-Orthodox Community”, I have passed your request and your words of thanks to all who support the collection fund for You.

We are very appreciative that Pius X Association in Poland fight for Holly Tradition – for the Life of Our Polish Families. By our Action we would like to show you that we are with all of you – the Holly Priests. We would like you to know and to feel our support, we would also like to encourage you, like you the  Holy Priests encourage us to fight with the World, to fight with our body desire and to seek The Way, The Truth and the Life.

We look forward to receiving news from you about your Foundation bank account in February, in the meantime we shall continue our collection.

God be with you.

John Alexander

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

 

Thanks for donations

ks. Lukas Weber

13 lut (3 dni temu)

 

 

List ks. Lukasa Webera, przełożonego FSSPX w Polsce « Dziennik gajowego Maruchy//

Laudetur Iesus Christus

Dear donators and followers of the Community Polak-Orthodox,

As I was told by your representatif, you have brought together since a few months your donations to a considerable amount, whitch is destinated to support our traditional apostolate in Poland. What a wonderful gift and big encouragement! I want to thank you of all my heart and also in the name of my confrears!

With about ten priests we run actually 15 churches and chapels all over the country, as well as two schools, the spiritual retreats, the publishing and several other works to bring the traditional catholic faith without modernism to the faithful. The society’s S. Pius X. apostolate started in Poland over 20 years ago, and a lot of work has been done. But still a huge effort is asked in the coming years in teaching the faith, administrating the sakraments and consolidate what has been brougt up till today.

By your donation you contribue to these works whitch demande a big financial support, as well as continous prayers. Thanks again for both of them!

May the holy and Immaculate Mother of God and her divine Son bless you!
Fr. Lukas Weber, superior

Here the bank account where to send the donations:

Fundacja im. O. Damiana de Veusterul. Garncarska 3204-886 Warszawa account in Euro:
PL 77 1140 1977 0000 3015 3900 1002

BIC: BREXPLPWWA2 mBankul. Cybernetyki 7A02-677 Warszawa

*                              *                                *

Laudetur Iesus Christus

Drodzy darczyńcy i zwolennicy wspólnoty Polak-Ortodoks,

Jak powiedział mi Wasz przedstawiciel, w ciągu ostatnich kilku miesięcy udało się Wam zebrać z darowizn znaczną sumę pieniędzy, która będzie przeznaczona na wsparcie naszego tradycyjnego apostolatu w Polsce. To wspaniały dar i ogromna zachęta do dalszego działania! Chciałbym Wam podziękować z całego serca, również w imieniu moich współbraci.

Mamy obecnie w Polsce około dziesięciu księży; prowadzimy 15 kościołów i kaplic na terenie całego kraju, a także dwie szkoły, duchowe rekolekcje, działalność wydawniczą oraz kilka innych przedsięwzięć w celu udostępnienia wiernym tradycyjnej, wyzbytej modernizmu wiary katolickiej.

Apostolat Bractwa Św. Piusa X  został utworzony w Polsce ponad 20 lat temu i wiele pracy zostało już wykonane. Ale wciąż wymagany jest w najbliższych latach ogromny wysiłek  w nauczaniu wiary, udzielaniu sakramentów i utrwalaniu tego, co udało nam się osiągnąć do tej pory.

Wasz dar przyczyni się do kontynuowania tego dzieła, które wymaga zarówno dużych środków finansowych, jak i nieustających modlitw. Jeszcze raz dziękuję za jedno i drugie.

Niech Święta i Niepokalana Matka Boża i Jej Boski Syn Wam błogosławi!

O. Łukasz Weber, przełożony.

https://marucha.wordpress.com/2015/02/16/list-ks-lukasa-webera-przelozonego-fsspx-w-polsce/

+++++++++++++++++++++

Polak Ortodoks 18.02.15

14:09 (0 minut temu)

to: Fr. Lukas Weber, superior

from: Community Polak-Orthodox’s reply (https://marucha.wordpress.com/):

Dear Father Luke,

It was with great joy that we received and read your letter! Your grateful acknowledgement of our efforts on behalf of Traditional Catholic priests was of great encouragement to us all; we so wish to be an active support of the wonderful work you do.

We would like to thank you for sharing with us a little of your history – we will do everything we can, that all of Polish people realise how much is achieved by so few priests! It is our earnest prayer that God will send you all the support you need in the form of ordained priests, lay workers, and generous financial donations.

Your blessings from the Holy and Immaculate Mother of God and her Divine Son are highly valued by our Community Polak-Orthodox; we consider them to be absolutely foundational to our ability to move forward with our vision to serve God by serving you, His most trusted and anointed servants.

We also wish to thank you for disclosing your bank account details. It is now our great privilege to say that the sum of £3007.07 was sent to your account on the 17th of February which you will receive as 3969.633107 Euros:

http://nanophysics.pl/JO/BankTransfer17_02_2015.doc

http://nanophysics.pl/JO/BankTransferDocument17_02_2015-1.pdf.

Finally Father, we wish to assurance you of our continued united support and prayers.

May Our God’s rich blessings of health and prosperity be always with you.

Your respectful and humble servants,

Community Polak-Orthodox,

John A l e x a n d e r

Representant of Community Polak-Orthodox

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
Pragne poinformowac wszystkich Gajowiczow uroczyscie, ze piewrszy przekaz pieniezny, uzbieranych na Publicznych, Internetowych Kwestach, zorganizowanych przez Gajowke :

1.) Nieustajaca Kwesta Za Zyciodajna Posluge oraz
1a.) Kwesta – Modlitwa Swiatecznej Pomocy– zostal dokonany, a list w zalaczeniu do przekazu – dolaczony

JO

+++++++++++++++++++