Polska Biblioteka Narodowa w Anglii

Na bazie idei Spoldzielni, zakladamy Polska Bibliotke Narodowa w Anglii. O patronat nad nasza Biblioteka zwrocimy sie do JE Biskupa R. Williamsona. Osoby, ktore maja podreczniki polskie , ksiazki, filmy..etc, etc..,  a chca uczestniczyc w ich kompletowaniu w naszej  Bibliotece, proszone sa o kontakt na podany adres:  polak.ortodoks@gmail.com

Chetnych do zapisania sie do naszej Biblioteki, prosimy o wysylanie zgloszen na adres powyzej. Prosimy o podanie pelnych danych personalnych.

Zebrane Ksiazki wypozyczamy osobom zapisanym do „Polskiej Biblioteki Narodowej w Anglii” odplatnie. Koszty to:

a) koszt przesylki.

b) oraz £5  z czego kwota £2.5 bedzie przelana na Swieta Posluge Ksiezy Bractwa Sw. Piusa X w Polsce, a kolejna kwota £2.5 bedzie przelana na Swieta Posluge JE Biskupa R. Williamsona.

Bibliteka swiadczy uslugi kserokopiowania poszczegolnych stron ksiazek, pozycji… w swoim posiadaniu. Cena uslugi do uzgonienia. Calosc dochodu przeznaczona jest na Swieta Posluge j.w.

Dzialajmy Wspolnie poszukujac Prawdy, Drogi, Zycia – Wiary Naszych Ojcow!

Z Panem Bogiem,

Jan Aleksander

 

Pozycje do wypozyczenia:

1. „Swiety Pius X – zapomniany, niechciany i nieznany” – Zawsze Wierni nr (175) listopad-grudzien 2014

 

92 odpowiedzi na „Polska Biblioteka Narodowa w Anglii

 1. JO pisze:

  http://wolna-polska.pl/biblioteka-narodowa
  Miauczyński said
  2015-05-07 (czwartek) at 17:06:44

  Kupa super materiału
  Wchodżcie Gajówkowicze. Szczególne podziekowania dla starego Gajówkowicza, za współrzędne do tej kopalni materiału

  Biblioteka

  Spis w trakcie uzupełniania.

  Lista jest w kolejności alfabetycznej, jednakże można skrócić swe poszukiwania klikając „CTRL + F” i wpisać kluczowe hasła w okienku wyszukiwarki.
  http://wolna-polska.pl/biblioteka-narodowa
  https://marucha.wordpress.com/2015/05/06/wolne-tematy-39-2015/#comments

 2. JO pisze:

  Warto przeczytac:
  książka Jamesa K. Warnera pt. „Aryans and Jews: a study in racial differences”,

 3. JO pisze:

  olagordon said
  2015-05-14 (czwartek) @ 08:09:58

  Panie Marucha, dziś takie święto, taka rocznica, a Pan co? Chociaż wspomnijmy o tym… jedyna demokracja … nie mieszczą mi się tu przymiotniki…

  Fragment książki Stana Rittenhouse’a
  „Ze strachu przed Żydami”

  Rozdział 14
  LĄDOWANIE

  NA POCZĄTKU 1948, SYJONIŚCI przebyli długą drogę od 2 listopada 1917, kiedy zgodzili się, że „nie zrobią nic co może zaszkodzić prawom obywatelskim i religijnym mieszkającym w Palestynie wspólnotom nie-żydowskim”. Pomimo korzystnych warunków Deklaracji Balfoura, syjoniści zdradzili Deklarację, Brytyjczyków i Palestyńczyków. Przywództwo syjonistyczne mogło posmakować zwycięstwa i nic nie powstrzyma ich przed ustanowieniem ich „ojczyzny”, nawet jeśli jej większość do nich nie należała.
  https://marucha.wordpress.com/2015/05/13/wolne-tematy-41-2015/#comments

 4. JO pisze:

  Nemo said

  2015-06-04 (czwartek) @ 20:03:15
  „Sensacją wydawniczą tegorocznych Targów Książki Historyczej w Warszawie stało się pierwsze polskie wydanie „Dwustu lat razem” Aleksandra Sołżenicyna – dzieła życia rosyjskiego noblisty, który opisał w nim bez osłonek historię Żydów w Imperium Rosyjskim i ZSRR (w l. 1795-1995), a zwłaszcza ich udział w ruchu rewolucyjnym i w niszczącej chrześcijańską Rosję (a potem i Polskę) rewolucji bolszewickiej i sowieckiej państwowości. Książkę „Dwieście lat razem”, która jest prawdziwym kluczem do najnowszej historii Rosji, powinien przeczytać każdy kandydat na polskiego inteligenta.
  Ukazała się ona w Rosji w dwóch częściach w 2001 i 2002 roku, czyli aż dziesięć lat czekała na polski przekład, który – jak zapewnia wydawca – jest dopiero drugim przekładem na świecie (po wydaniu niemieckim). Przyczyną tej blokady jest zapewne nie tylko udokumentowana prawda o przeszłości „narodu wybranego”, ale prawdopodobnie również fakt, że zmarły w 2008 roku pisarz popierał politykę Włodzimierza Putina i był przez prezydenta Rosji publicznie doceniany.”
  http://owp.org.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=571&Itemid=1
  https://marucha.wordpress.com/2015/06/03/wolne-tematy-46-2015/#comment-487508

 5. JO pisze:

  Bohdan Szewczyk said
  2015-06-09 (wtorek) @ 11:38:57
  Info2 – nie jest to tylko oddział w USA.Zaraz po IIWŚ USA popre3z NATO zorganizował totalnie tajną armię we wszystkich krajach NATO . Jednostki tego wojska nie podlegają lokalnym rządom a tylko NATO.Pisze o tym w swej książce Rauni Kilde pt. ;”BRIGHT LIGHT ON DARK SHADOWS” wydanej w marcu 2015. Jest juz do nabycia nawet w Polsce w wyd. ANTYK oraz w Kanadzie w redakcji http://www.infonurt3.com Organizują oni akacje terrorystyczne pod „fałszywą flagą” i służa do likwidacji ludzi opozycji ( Zamach smoleński i „seryjny samobójca” w Polsce ) w w/w krajach dla siania strachu i utrzymania niewolniczego posłuchu wobec „demokratycznych” władz. Obecnie są szeroko stosowani w hybrydowych wojnach gdzie występują jako najemnicy- np IRAK , LIBIA, wiosna arabska i obecnie ISIS który jest dziełem CIA. oraz Ukraina gdzie występują jako doradcy

 6. JO pisze:

  https://marucha.wordpress.com/2015/06/06/wolne-tematy-47-2015-2/#comment-489105
  Easy Rider said
  2015-06-10 (środa) @ 09:35:20
  Ad 208 – Boydar.

  Proszę nie ulegać propagandzie onetowskich przygłupów. Mieszkam na Śląsku już 40-kilka lat i mogę zaświadczyć, że tego rodzaju słowa nie są dzisiaj używane w języku potocznym, może w jakichś enklawach familoków. To nie jest istota gwary śląskiej, to tylko nazwy przedmiotów technicznych, które zostały zaimportowane z niemieckiego w czasie, gdy nie było polskich odpowiedników. Ale co się dziwić Śląskowi, skoro w Galicji było podobnie, szczególnie z nazwami narzędzi, które były w potocznym użyciu bardziej popularne w wersji niemieckiej – w czasach szkolnych mówiło się żartobliwie np. „przecinak, czyli po polsku majzel”.

  Gwara śląska – to żywy skansen języka polskiego z czasów Reja i Kochanowskiego, w tych samych czasach powstawały polskie teksty modlitw i kolęd, których używamy do dzisiaj. „Jako w niebie, tak i ziemi …” – dzisiaj powiedzielibyśmy „Jak w niebie …”, a Ślązacy do dzisiaj gwarowo mówią „Jako to jest”. Weźmy inny przykład – w dawnej polszczyźnie mówiono tak, jak dzisiaj na Śląsku – zamiast idę, robię – ida, robia i to bez względu na rodzaj wypowiadającego się. Może niektórzy będą zaskoczeni, ale weźmy pod uwagę pochodzenie słowa „niedziela” – „nie dziela” czyli „nie działam, nie pracuję”.

  Gwara śląska nie jest jednolita – inna na terenie GOP, inna w okolicach Rybnika, Raciborza, Cieszyna czy wreszcie inna na Śląsku Opolskim. Pamiętam jeszcze w latach 70. jak rozmawiałem ze starszą Ślązaczką na terenie jednej wsi Opolszczyzny – byłem zaszokowany brakiem słów pochodzenia niemieckiego! Cóż to była za piękna gwara polska!

  Tutaj jeszcze jedna uwaga ogólna: w komentarzach pod omawianym artykułem zauważyłem, że ktoś znowu robi z Gierka Ślązaka. To duży błąd! Gierek nie był Ślązakiem – pochodził z Zagłębia! To jest taka różnica, jak między zaborem pruskim i rosyjskim – więcej chyba wyjaśniać nie trzeba.

  P.S. Jak już wspominałem, pochodzę z Podkarpacia, niedaleko miejsca, skąd pochodzi niejaki p. Roman, ale chyba nie podlegam temu samemu genius loci.

 7. JO pisze:

  Piotr said
  2015-06-10 (środa) @ 14:59:33
  Szanowni Gajówkowicze, kilka dni temu napisałem komentarz do któregoś z artykułów dotyczącego Rosji i wspomniałem o nowej książce obecnej na rynku pt. Rosjanie w Polsce, czas zaborów 1795 -1915. W jednym z pierwszych rozdziałów pojawia się bezcenna informacja, która pokazuje dlaczego od co najmniej 200 -250 lat szczuto Polaków na Rosjan. Otóż podczas Kongresu Wiedeńskiego car Aleksander I chciał by w skład Królestwo Polskiego wchodziły wszystkie ziemię zabrane podczas rozbiorów przez Prusy i Austrię. I właśnie najgłośniej przeciw temu protestowała Austria, Anglia, Francja. Prusy siedziały cicho, bynajmniej nie z miłości do Polski. Skąd taki rwetest ???? Już wtedy libertyński zachód dostrzegał dla siebie wielkie niebezpieczeństwo z sojuszu Polski i Rosji. To była by wielka potęga, przed którą zachód musiałby się ukorzyć. Od tamtej pory nic się nie zmieniło. Cała polityka jest skierowana w tę samą stronę – bić Moskal. I durne polactfo uczestniczy w tym procederze.
  https://marucha.wordpress.com/2015/06/10/gazprom-potwierdzil-zamiar-zawieszenia-tranzytu-gazu-przez-ukraine/#comment-489222

 8. JO pisze:

  https://marucha.wordpress.com/2015/07/03/rosja-czy-40-tysiecy-zydow-przyjedzie-na-krym/#comment-495046
  Budziwoj said
  2015-07-03 (piątek) @ 09:03:12
  Niech wydeptują progi ambasady Federacji Rosyjskiej aż do skończenia świata i jeden dzień dłużej!

  „broniąc swojego prawa do noszenia dumnego tytułu obywatela Rosji, życia i pracowania dla dobra Ojczyzny”.

  Oni już pokazali swoje przywiązanie do Matuszki Rosyji i jej prawowitych dzieci – Rosjan mordując obok innych nacji chociażby w Katyńskich Lasach.

  Albo w czasie nawały niemieckiej, kiedy masowo dezerterowali, mając za nic Matkę Rosję.

  W książce „Bez Strachu” – tom II, Albin Siwak pisze:

  (dla niewtajemniczonych)

  Fragment tekstu odnosi się do pewnego programu – widowiska przeprowadzonego w rosyjskiej TV.

  Prowadzący program: Nikita Michałkow pyta w studio pewną kobietę:

  … „Dlaczego to ludzie głosują za Stalinem?

  Dlaczego? powtórzyła kobieta.
  A dlatego, że jak źle szło nam na froncie i Niemcy byli pod Moskwą to wydał rozkaz rozstrzelania wszystkich wyższych oficerów Żydów, którzy uciekali na daleki wschód. Nie podejmowali obrony Moskwy, tylko zagrabili mienie i porzucili służbę. Rozplakatowano po ulicach ich nazwiska i napisano w gazetach. A dotyczyło to prawie dwustu pięćdziesięciu oficerów.

  Rosjanina wśród nich nie było.” … .

 9. JO pisze:

  https://marucha.wordpress.com/2015/07/07/wolne-tematy-54-2015/#comment-496945
  Budziwoj said
  2015-07-10 (piątek) @ 21:22:38

  Proponuję Szanownym Czytelnikom Gajówki artykuł z przedwojennej Zadrugi*. Jego treść jest nadal aktualna – niestety. Indoktrynacja Polaków, odwracanie uwagi od rzeczywistych problemów politycznych, od powolnej likwidacji Narodu i Państwa trwa cały czas.

  Rozmowy patriotek czyli Psychosis bobolica acuta.

  Rozmowa toczy się wśród pań, uczestniczek majowej pielgrzymki do Watykanu na kanonizację św. Boboli. Prym wiedzie żona jednego z profesorów uniwersytetu.

  – To wstyd, kochane panie, dla Polski, że ma mniej świętych niż taka Hiszpania, albo inna Portugalia. Czas najwyższy wyszperać wszystkich kandydatów do tego zaszczytu i przedstawić gdzie należy.

  – A czy aby ich mamy?

  – Och, proszę pani, po prostu zatrzęsienie, tylko wejrzeć w zakamarki naszych dziejów. Taki Skarga na przykład jeszcze nie jest na ołtarzach rzymskich, to szkandał, jak mówią lwowianie. A świątobliwa Jadwiga?…
  08.05.2010 KRAKOW , MARSZ DLA JEZUSA KROLA POLSKI WYRUSZYL Z ZAMKU KROLEWSKIEGO NA WAWELU I PRZESZEDL ULICAMI KRAKOWA . MARSZ ZORGANIZOWANY PRZEZ STRONNICTWO POLSKA RACJA STANU . FOT . MICHAL LEPECKI / AGENCJA GAZETA

 10. JO pisze:

  https://marucha.wordpress.com/2015/07/18/wolne-tematy-56-2015/#comments

  Anzelm said

  2015-07-19 (niedziela) @ 23:40:31
  Ad.3 – takie małe coś . . .Może komuś, gdzieś, coś, zaiskrzy . . .

  50 Lat minęło … a Figa nie daje owoców… trzeba więc ją UCIĄĆ!

  Katolicki – NIE znaczy powszechny ! – od zawsze znaczył:
  POWSZECHNIE UZNANY ZA JEDYNY PRAWDZIWIE OBJAWIONY !

  II Sobór Watykański sam siebie określił Soborem P A S T O R A L N Y M !
  a nie dogmatycznym!

  Już tylko to samoograniczenie się Soboru uniemożliwa mu jakąkolwiek ingerencję w Dogmaty Wiary!

  A jednak! – cóż to za problem dla modernistycznych żonglerów znaczeniami słów – Oni udowodnią wszystko wg. Swoich Planów, jak starożytni sofiści – Prawda jest tym co udowodnimy!
  Oto ich dzieło w małym, ale skondensowanym streszczeniu.
  Powszechnym dzisiaj jest: Pomieszanie Powszechne! – a źródłem tego pomieszania jest:
  ten-niby-kościół zwany New Age, czyli kościół pomieszania powszechnego – i Ty Bracie,
  i Ty Siostro chcesz zjednoczyć się z Szatanem w powszechnym kościele Judasza?!
  Aby odróżnić ziarno od plew, trzeba poczekać chociaż na kłosy, by wcześniej nie zdusić … chleba!
  50 lat II Soboru Watykańskiego daje nam wyraźny obraz, już nie kłosów, ale dojrzałego ziarna.
  Jesteś Katolikiem, Polakiem, więc musisz znać Akt Wiary: „Wierzę w Ciebie Boże żywy,
  W Trójcy Jedyny prawdziwy; Wierzę coś objawił ,Boże; Twe słowo mylić nie może” – więc powstaje pytanie: Czy to, co objawiono Apostołom jest prawdziwe? – czy też dopiero 50 lat temu, niejaki „duchczasu” ukazał nam wreszcie tę prawdę-prawdziwszą?!
  Czy jest możliwe, że to co podyktował „duchczasu” „ojcom II SW” jest prawdziwym objawieniem, czy to, co od 2 tysięcy lat było Ewangelią objawioną Apostołom przez samego Jezusa Chrystusa?? !
  Uznając ważność IISW, dajemy wiarę jakimś przybłędom, którym bez wyjątku przed 1960 rokiem groziła lub była wprost nałożona – ANATEMA !!! – a nazwiska tych synów Judasza, musi znać każdy Katolik, oto ich wybór: Tailhard de Chardin-prekursor łączenia małpy z Chrystusem; Rahner – głowny ideolog rewolucji, czyli mordu prawdy poprzez demkratyzację Hierarchicznego w swej istocie Kościoła Katolickiego… to tak jakby gasić pożar – BENZYNĄ !!! ; ks. Congar – w jego chorej głowie powstał pomysł wymieszania wymiaru mistycznego z materialną rzeczywistością, czego owocem jest zatracenie poczucia sakrum i w końcu wiary ; de Luback; Bea; Kung Hans; aż po głównego „teologa” koalicji niemieckojęzycznych- niejakiego ks. Ratzingera(oj lepiej nie zaglądajcie w jego życiorys, oj groźnie!))- ech starczy, bo każdy z nich w komplecie, jest członkiem jakiejś tam …masonerii lub jej przybudówek ( Rycerze: Maltańscy; Kolumba; Podwiązki; Bożegogrobu; itp, itd, itp…) Jak możesz spokojnie przyjąć, że główny autor zniszczenia Najświętszej Ofiary, niejaki abp Annibale Bugnini po ujawnieniu jego członkowstwa w masonerii, został przeniesiony do Iranu jako tzw. nuncjusz, nie pogodził się z taką degradacją i … popełnił samobójstwo, czego potwierdzeniem jest jego grób – nie na cmentarzu katolickim, bo jako bezbożnika na polu go pochowano ! ! !
  To właśnie Jego „relikwie”, tego potomka Judasza, adorujecie na tych niby „ołtarzach” – stołach z betonu i z … obrazy Bożej-OHYDY SPUSTOSZENIA! ! !
  Pytanie powstaje: Jak to jest możliwe, dlaczego Pan Bóg na to pozwala?!
  Odpowiedzią jest „Osiem Błogosławieństw” – Mnie prześladowali… i Was będą. – więc cierpliwie wysłuchajcie tego, co mam Wam do przekazania.
  Oto zestaw pytań, których lektura ma na celu tylko jedno: wykazać prawdę i słuszność słów Jezusa Chrystusa: „Bezemnie nic uczynić nie możecie”!!!
  Św. Paweł Apostoł-jego autorytet uznał sam 1y Papież Św. Piotr w swym 2 Liście 3; 15, jest od tego czasu 1-ym teologiem 1-go Papieża, rzuca klątwę na każdego, choćby to był Anioł z Nieba, któryby głosił I N N Ą Ewangelię… (Ga 1; 6-9)
  Jakże więc może ktoś wyznawać głośno i publicznie: Jezus Chrystus Panem moim jest – jednocześnie oddając hołd: judaizmowi; Buddzie; Allachowi; kultowi hinduistów; … aż po kulty do zwierząt; kult człowieka w postaci Wielkiego Budowniczego Świata ( czyli Szatana) – milcząc w Kościele podczas tzw. „eucharystii” bluźnisz samemu Bogu w Trójcy Jedynemu, tu nie ma miejsca na dyskusje, tu jest zbrodnia przeciwko 1-mu przykazaniu: Nie bedziesz miał innych Bogów przedemną, bo wszyscy inni to tylko zmienne postacie jednego upadłego anioła, władcy tego Świata, który przez Ewangelię nazwany jest Łez Padołem – Szatana! ! !
  Jak to jest możliwe aby na przestrzeni 1000 lat Papieże aż po Piusa XII potępiali zgodnie modernizm we wszelkiej jego postaci, aby od Jana XXIII, nagle głoszą potępione – EX Katedra! – Modernistyczne Tezy , jako natchnione przez „ducha czasu”?!
  A Pan Jezus ostrzega przed grobami pobielanymi, dzisiaj są nimi przebierańcy, członkowie V Kolumny w Kościele widzialnym, hierarchicznym, bo Kościół Mistyczny, który jest Ciałem Zbawiciela – jest N i e t y k a l n y , i to , że Bramy piekielne go nie przemogą tylko jego dotyczy, a nie budowli ludzkich rąk, jak nam głoszą moderniści. Aby choć w namiastce zrozumieć istotę mistyfikacji jakiej ulegamy, my ludzie XXI wieku, koniecznym jest poznanie następujących źródeł:
  Św. Katarzyna ze Sienny, której Dialog jest jednoznacznym opisem podstępów zła, i katalogiem sposobów ich unikania. Oto fundamentalny cytat dla dzisiejszych ofiar modernizmu i oportunizmu: „Niektórzy ( Kapłani ) są diabłami wcielonymi do tego stopnia, że niekiedy udają , iż konsekrują chleb, a nie konsekrują go, ze strachu przed mym sądem i aby wyzbyć się wszelkiego wędzidła, które by mogło ich jeszcze powstrzymać od złych czynów.” Wtedy ok. 700 lat temu, podczas tzw. Mszy cichej w rycie Trydenckim taka bluźniercza machinacja była bardzo trudna do wykrycia dla wiernych, ale dzisiaj, gdy kapłan podczas „uczty eucharystycznej” głośno odmawia Kanon … więc dzisiaj to już wydawać by się mogło – niemożliwe?! A jednak, przebiegłość dzieci diabła jest nadzwyczajna, ale i podła, bo co współcześni Kapłani konsekrują na swych stołach ohydy?! – tylko komunikanty dla siebie przeznaczone, a dla ludu już po modlitwie konsekracji, wyjmują z Tabernakulum hostie, o których nikt nie wie kiedy i kto je konsekrował, czyli nagminne jest przyjmowanie hostii niekonsekrowanych co dalej nazywa Pan Bóg: „ Czyni lud bałwochwalcą, każąc mu adorować hostię niekonsekrowaną, jakby była Ciałem i Krwią Chrystusa”. Czy to nie przerażające?! Cytując dalej: „ Cóż ma robić lud, aby uniknąć tego niebezpieczeństwa ? Winien modlić się warunkowo: „jeśli Kapłan ten rzekł to, co rzec był powinien, wierzę prwadziwie, że jesteś Chrystus, Syn Boga żywego, dany mi za pokarm przez ogień twej niewymownej miłości, na pamiątkę twej najsłowdszej męki i wielkiego dobrodziejstwa krwi, wylanej z takim żarem miłości dla obmycia nieprawości naszych”. W ten sposób lud nie zostanie zwiedziony przez ślepotę kapłana, adorując jedną rzecz zamiast drugiej. Choć grzech spada wyłącznie na złego kapłana, lecz lecz wierni by też popełnili czyn niewłaściwy” – koniec cytatu.
  Wtedy gdy Św. Katarzyna słyszała te oskarżenia od samej Opatrzności Bożej, ok 700 lat temu, pomimo wszystko Papież był głosem Ex Katedra, czyli nieomylnym, i chodziło tylko o wykroczenia osobiste złych kapłanów, co ma jednak współczesny tzw. członek kościoła powszechnego do dyspzycji?! Jeden biskup zaprzecza drugiemu, Papież wydaje sprzeczne ze sobą dokumenty, dogmaty wiary spłycone do mowy „ Ani TAK Ani NIE” !
  Jak w tym czasie „pomieszania powszechnego” współczesny wierzący w Ewangelię Chrystusową ma sie dowiedzieć : Co jest pradwą , a co kłamstwem ?! – wobec sytuacji, gdy dokumenty I Soboru Watykańskiego ostrzegają i napominają dokładnie przed tym … co II Sobór Watykański głosi i aprobuje! ! !
  To czyste Delirium Maximum, wobec którego każdy Katolik musi powiedzieć : Non Licet, Nie wolno, Nie godzi się nadal obrażać Pana Boga ! (Summi Pontificatus-Pius XII 20.10.1939r)
  Nie ma przypadków… są ZNAKI !
  Jeżeli tydzień, który zawiera w sobie 50-tą rocznicę otwarcia II Soboru Watykańskiego, tj. 11 październik AD 1962, rozpoczyna się od przypomnienia nam, że Kobieta stworzona została dla !!! Mężczyzny, i z jego żebra pochodzi, aż po przypomnienie o nierozerwalności sakramentu małżeństwa, to mając na uwadze Apokalipsę i Objawienia Matki Bożej o czasach ostatecznych, musimy dojść do porażającej tezy, że nieżądnica opisana w Apokalipsie, to hierarchia Kościoła Katolickiego oślepiona heretyckimi mżonkami o miłości miłosiernej i ekumeniźmie!
  Aby uzasadnić powyżej rzucone oskarżenie, muszę poprosić o cierpliwe prześledzenie poniżej wyszczególnionych faktów, cytowanych z dokumentów lub książek bezspornie zatwierdzonych przez Kościół Katolicki przed… 11 Październikiem AD 1962!!!
  Oto już w Poniedziałek 8.10.12, nawet poszatkowane przez pseudoautorytety drugosoborowia czytania, w sposób iście porażający rzucają w twarz heretykom – Przekleństwa Św. Pawła Apostoła rzucone na wszystkich heretyków… oto List do Galatów i mrożące krew w żyłach:( Ga 1; 6-9 ) niech będą PRZEKLĘCI wszyscy, którzy głoszą wam INNĄ Ewangelię, od tej , którą my wam głosiliśmy !
  By w nadchodzący dzień 50-lecia rozpoczęcia IISW,11.10.2012 usłyszeć kolejnne mrożące krew w żyłach słowa: ”O, nierozumni Galaci! Którz was urzekł (…) Czyż jesteście aż tak nierozumni, że zacząwszy duchem, chcecie teraz kończyć ciałem?” (Ga 3; 1 i 3)
  I od tego zaczniemy.
  Pan Jezus ograniczył prawo Boże do jednego tylko przykazania: Mt 22;37, i nie wpadając w sidła masońskich padalców, tu należy zakończyć jakąkolwiek rozmowę z II Soborem Watykańskim – bo jest on: Jedną wielką zbrodnią właśnie przeciwko 1-mu przykazaniu i za to musi nas spotkać
  kara co najmniej nowego POTOPU, ale raczej dużooo gorsza !!! ( w pełni rozumiem i zgadzam sie z tezami x.prof. Poradowskiego zawartymi w broszurach: 30lecie IISW i Problemy IISW, gdzie na str. 10 i 11 uzasadnia wyżej zacytowaną tezę o zbrodni przeciw 1-mu przykazaniu!!!).
  Nie wolno podejmować nawet rozmowy, a co dopiero D I A L O G Ó W z autorami tego szatańskiego gremium, dla którego dwa tysiąclecia trwania Mistycznego Kościoła Chrystusowgo zostały odrzucone jak … oto właśnie ten przykład: jak Jezus Chrystus został odrzucony przez Judasza! On chciał raju TUUUU i TERAAAAAZZZZZ!!! Właściwie w powyższym zawiera się i cała ta „nowa wykładnia wiary ducha czasu”, RAJ TU I TERAZ !
  Oni żądają od Zbawiciela raju … N A T Y C H M I A S T ! ! ! – albo pójdą do konkurencji,
  czyli … do szatana on wam DAA!
  Non Licet ! – nie godzi się, nie wolno! – tak to określił Papież Pius XII w swej Encyklice z 20 Października AD 1939 pt. Summi Pontificatus w pkt.74, który dla potomności i powagi sytuacji pozwolę sobie w całości zacytować: „ (…)Kościół Katolicki wykazał na przestrzeni prawie dwudziestu wieków niewzruszoną stałość zasad wiary i moralności oraz silną zwartość swej hierarchii, która, zjednoczona z następcą Księcia Apostołów, z całą energią oddaje się oświecaniu umysłów prawdą nauki ewangielicznej, prowadzeniu dusz do świętości obyczajów oraz, odnosząc się do wszystkich z macierzyńską łagodnością, zachowując jednak nieustraszoną moc w przypadkach, kiedy nawet za cenę męczeńskich tortur, trzeba wyrazić stanowczość decyzji w słowach : „Non Licet – nie wolno” ( nie licuje, nie godzi się – oto staropolska mowa Tak, tak – Nie, nie !!!)
  By w pkt.79 zwracając sie do Narodu Polskiego słowami:
  „(…)Krew tysięcy ludzi (…) zanosi bolesną skargę zwłaszcza w Polsce, narodzie tak nam drogim, tej Polsce, która przez swą niezłomną wierność dla Kościoła i przez wielkie zasługi, jakie zdobyła, broniąć chrześcijańskiej kultury i cywilizacji – o czym historia nigdy nie zapomni – ma prawo do ludzkiego i braterskiego współczucia całej ludzkości. Położywszy swą ufność w Bogarodzicy Dziewicy, „Wspomożycielki Wiernych”, czeka ona upragnionego dnia, w którym, jak tego domagają się zasady sprawiedliwości i prawdziwie trwałego pokoju, wyłoni się wreszcie zmartwychwstała z owego jak gdyby potopu, który się na nią zwalił”.
  AD 2012, miesiąc różańcowy, a oni – Judasze, ważą się wnosić dokumenty IISW jako relikwie do ołtarzy! – to woła o pomstę do Pana Boga… i wołać nie przestanę, aż do sądu ostatecznego !
  Oto wzywam każdego, kogo nosi jeszcze ta ziemia, niech stanie pomiędzy Św. Piusem X i Janem Pawłem II i M U S I podjąć decyzję – Kto z nich ma go do nieba doprowadzić ? ? ? !
  Św. Pius X z ojca Polak, ma zapowiedziany swój pontyfikat przez Słowckiego, bo to On był
  Słowiańskim Papieżem, który posprzątał Ołtarze i nie ugiął się przed heretykami,
  To właśnie On – Święty Pius X!
  Wolna wola pozwala i na to, żeby to JP II, z matki żyd, stał się pasterzem dla tego pragnących, ale jak wtedy pogodzić Św. Pawła Apostoła, Św. Piotra pierwszego Papieża, i wszystkich świętych zzz… nauką JP II o równości wszystkich bóstw tego świata i dążenia do ekumenicznego uścisku … Stwórcy ze swymi zdrajcami : Szatanem i Judaszem… dech zapiera od tej stęchlizny!
  Pytanie kolejne to: Jeżeli już nam nakazują obchody „Dnia Judaizmu”, to byłbym bardzo wdzięczny tym autorytetom o podanie mi definicji judaizmu, abym wiedział co mam świętować! – i tu też czeka nas pułapka, bo nie ma czegoś takiego jak Judaizm, jest tylko słowo „wytrych” które wypełnia się treścią według konieczności chwili, a to zamykając komuś usta bo za dużo pyta lub gada, albo przyciemniając wszystko co tylko staje się zbyt widoczne w świetle Prawdy.
  Aby i tu, na tym konkretnym polu wreszczie rzucić choć trochę światła Prawdy, wprowadźmy dla naszego bezpieczeństwa termin J U D A S Z Y Z M U , a definicja jego jest bardzo prosta:
  Każdy kto poznał Ewangelię Chrystusową i ją odrzuca podejmując walkę z
  wierzącym Katolikiem, jest Judaszystą – dzięki takiemu postawieniu sprawy wreszcie wytyczymy klarowną linię między:
  Dziećmi Bożymi a… dziećmi szatana, ojca kłamstwa, które zrodziło śmierć!
  Spytacie jak się bronić ?! – oto lista publikacji, które musi choćby pobieżnie poznać współczesny Katolik, aby cokolwiek z tego co czyni V kolumna z Kościołem Katolickim XXI wieku, stając na czele jej Hierarchii, miało choćby nikłą szansę rozumienia… O tym dowiecie z poniższych publikacji:
  Maurice Pinay (pseudonim dwunastu księży – autorów książki): Spisek przeciwko Kościołowi”: wykaz planowanego działania ku zagładzie Koscioła Katolickiego, poprzez usunięcie skaramentów i zastąpienie ich bożkiem miłości miłosiernej czlowieka ku … człowiekowi – fasada pustych gestów a za nią rechot judaszystów. Ta książka to wprost przewodnik po V Kolumnie zainstalowanej już na długo przed IISW przez sitwę Judeo-masońską, synów Judasza. Każdy Katolik musi wiedzieć, że ta książka została wręczona wszystkim biskupom i kardynałom, którzy uczestniczyli w otwarciu II SW, wszyscy byli ostrzeżeni, a tylko ok. 250 posłuchało i zaprotestowalo, chociaż tyle.

  Ks. prof. Michał Poradowski: 30 lecie II SW, oraz Problemy II SW, który w ocenie tego wielkiego
  Kapłana-Polaka, stał się jedną wielką zbrodnią przeciwko 1-mu Przykazaniu: „Nie będziesz mieć bogów cudzych przede Mną” (ks.Wyjścia 20;3 )

  Ks. Henryk Czepułkowski: Antykościół w natarciu, sam tytuł zawiera i treść tej publikacji – Plany zniszczenia Kościoła Ktolickiego oparte na dokumentach i wypowiedziach publicznie czynionych przez sługi sztana.
  Dietrich von Hildebrand: Koń Trojański w Mieście Boga, oraz Spustoszona Winnica –
  powinniśmy przy tym wiedzieć, że von Hildebrand został już za życia uznany przez Papieża Piusa XII za Doktora Kościoła XX wieku, jakże możemy nie znać jego ostrzeżeń i refleksji nad błądami i sposobami działania Antychrysta!

  Prof. Romano Amerio: Iota Unum – analiza zmian w Kosciele Katolickim, oraz Stat Veritas –
  analiza Listu Apostolskiego „Tertio Millennio Adveniente” – prof. Amerio brał udział w obradach
  Synodu Rzymskiego będącego przygotowaniem do II Soboru Watykańskiego. To właśnie od tego autora możemy się dowiedzieć, że dokumenty synodu na podst których zwołano IISW, zaraz po jego otwarciu zostały wrzucone do kosza, tak jak za komuny Paryskiej, jak za Solidarności itp itd…Oraz, dlaczego wogóle istnieje nazwa II SW, bo przypomina nam o obradach I SW i ukazuje w pełnym świetle współbrzmienia i dysonanse pomiedzy tymi dwoma historycznymi wydarzeniami kładącymi wielkie brzemię na naszej współczesności, oj wielkie brzemię…

  EPIFANIUS: Ukryta strona dziejów – ukazuje nam od czasów Chrystusa po dziśdzień, jak podle i perfidnie działają dzieci antychysta, bardzo ważna wiedza o tajnych dziełach judaszystów zpod ciemnej gwiazdy 5-ramiennej.

  Ks. Ralf M. Wiltgen: Ren wpada do Tybru – Historia II Soboru Watykańskiego – konieczna jest znajomość faktów przekazanych dla potomności przez tego werbistę, bo z jednej strony twierdzi, że sobór był z natchnienia Ducha Świętego, aby z tym samym przkonaniem dowodzić, że Sobór dostał się pod dyktaturę i terror niemieckojęzycznej grupy nacisku, oni wymuszali i uzyskiwali wszystko co chcieli… to dopiero daje do myślenia! –

  Henryk Pająk: Bestie Końca Czasów; Nowotwory Watykanu; Kościół do katakumb, Polska do kascji; On i Oni; Lękajcie się T. I i II – to tylko te publikacje które dotyczą bezpośrednio Kościoła Katolickiego i Polaków. Nie wolno zapomnieć, ze fakty podawane w książkach Pająka, nigdy nie zostały publicznie unane jako kłamstwo czy manipulacja, one tkwią na bardzo mocnych dowodach!!! Nawet takie znane autorytety jak prof. J.R Nowak oraz prof. Ryba z KUL, nie umieli oskarżyć Pająka o jakiekolwiek uchybienie merytoryczne, to dopiero „imprimatur”!!!

  Malachi Martin: Klucze Królestwa i Dom smagany wiatrem – dają wgląd w zakulisowe gierki i masońskie podstepy z jakimi nieustanie musiał się borykać JP II, niestety fakty tam opisane są piorunujące dla aktualnych czcicieli herezji i gwałcicieli Prawdy, aż po opis intronizacji Lucyfera w Watykanie dnia 29.06 AD 1963, tak czuli się juz pewni siebie, ci tzw. „ojcowie soborowi”, że odważyli się na taki akt zuchwałości, to woła po prostu o Pomstę do Boga Samgo, aby ich już teraz ukarał tak jak to zrobił z Ananiaszem i Safirą (Dz 5;1-11).
  Dodam do tej listy książkę zbiór pt. „Szatan istnieje naprawdę” wyd ARKA, to powinien znać każdy Polak-Katolik, bo bez tej wiedzy człowiek jest tylko narzędziem szatana!

  Maria z Agredy: Mistyczne Miasto Boże – wizje całego Planu Bożego i rola Matki Bożej w jego realizacji, demony i szatany podczas egzorcyzmów wyją z wściekłości, że nie udało im się zapobiec napisaniu tej książki.

  Św. Katarzyna ze Sienny: Dialog o Bożej Opatrzności – właśnie to dzieło podał nam twórca IISW, jako antidotum przeciw truciźnie saczącej się z posoborowych owoców, nadając jej tytuł Doktora Kościoła AD 1978, gdy widział już dymy i smrody szatana w Watykanie, nie jest też przypadkiem, że książka doktora Kościoła jest w Polsce nie do kupienia, to dowód na jej absolutną ważność i ratunek dla nas.

  Współczesny Katolik bez wiedzy zawartej w powyżej cytowanych przykładów, nie jest w stanie nawet podjąć rozmowy na temat stanu jego własnej wiary, czystości skaramentów i prawomyślności głoszonych nauk z ambony wobec tradycji, która jest nieustanną łącznością z samym Odkupicielem po czasy nam współczesne, bez zmian i dopisków, bez sztucznie wprowadzanych korekt do dogmatów wiary łamiąc wszelki prawa logiki. Jak to nam udowadnia ks.prof Eugeniusz Dąbrowski,
  Nazywając tzw. „Biblię Tysiąclecia” – BIBLIĄ TYSIĄCA PRZEKŁAMAŃ, od 1968 roku nikt mu nie odważył się zaprzeczyć, bo znowu fakty są powalające! To typowa taktyka masona, zna prawdę więc ją przemilcza!
  Na koniec spytacie: Jak to możliwe, dlaczego Pan Bóg przyzwala na te bezeceństwa?! – oto
  najkrótsza odpowiedź:
  W la Salette Matka Boża zapowiedziała, że Szatan zostanie uwolniony z piekła AD 1863,
  w Gietrzwałdzie podczas jednego ze 160 objawień, potwierdziła, że czasy ostateczne już się zaczęły, kiedy 28.08.1877 powiedziała: „Teraz przed końcem świata szatan obchodzi ziemię jak zgłodniały pies, aby pożreć ludzi”, nie przeoczmy faktu, że Matka Boża w Gietrzwałdzie nazywa szatana …psem, w piśmie świetym apostołowie mówią o lwie, to bardzo daje do myślenia; dalej idąc, potwierdza to Papież Leon XIII w swej wizji dialogu Pana Jezusa z Szatanem, gdy ten ostatni domaga się więcej czasu, dostał 100 lat, więcej władzy, otrzymał PEŁNIĘ WŁADZY NA 100 lat! Tylko mając pełnie władzy mógł XX wiek uczynić wiekiem Zbrodni na Kościele Katolickim, tylko pełnia władzy… Potwierdził to w pierwszych słowach swego pontyfikatu Św. Pius X, kiedy oznajmił:
  Bracia Antychryst jest już wśród nas! ( uroczysta koronacja Sw. Piusa X 9 Sierpnia AD 1903)
  Pełnię tej władzy szatan wykorzystał dnia 29 Czerwca AD 1963
  dokonując swej intronizacji w Watykanie! W Kaplicy Św. Pawła Za Murami.
  Twierdzę, że ta władza upadła AD 2003, bo tylko w tym przypadku JPII mógł wreszcie wykazać w Instrukcji „Redemtionis Sacramentum” z dnia 19 Marca AD 2004, w 186 pkt. obrazujących błędy i łamania LiturgiiŚw., która stała się bezsprzecznie dowodem na samowolę i utratę Wiary w Sakrum!
  Ten dokument sugeruje wyraźnie możliwość nawrócenia Papieża JP II! – ale czy jakiś Katolik to zna, czy zechce choć zapytać swego kapłana o ten Dokument ?!
  Tron Matki Bożej zniesiony z Nieba przez Aniołów stanął w Gietrzwałdzie, i tylko tam czeka na nas nasza: Królowa Polski, Wniebowzięta, Niepokalana, Regina Caelorum; Domina Angelorum; Regina Poloniae – Módl się za Nami – Polski Narodzie jedynym miejscem modlitwy jest Kościół, gdzie jest obecny Żywy Odkupiciel w Najśw. Sakramencie, a nie ulica czy plac zebrań! Natomiast my Polacy jako Naród-Królestwo Matki Bożej, lenno Papieży, mamy przywilej u stóp Jej Tronu zniesionego przez Aniołów z Nieba w Gietrzwałdzie! – mieć to miejsce, jakiego nikt inny na świecie nie ma !!
  Przywołam tu na koniec trzy fakty, których znaczenie bardzo wyczerpująco wykazał nam ks. Malachi Martin w swej książce pt: Klucze Królestwa, w analizie histori Narodu Polskiego w rozdz.27 str.667, oto one:
  1.) Król Mieszko w akcie Dagome Iudex 990 roku, oddał swe Królestwo i naród pod opiekę Papieża Jana XV, czyli Polska stała się wieczystym Lennem Stolicy Piotrowej, ten fakt nie ma odpowiednika w żadnej innej części świata! Od wtedy po dziśdzień Naród Polski jest poddany władzy Papieskiej, Papież ma nas za własność i zobowiązuje się swej własności bronić!
  2.) AD 1573 sejm powierzył Prymasowi Polski godność Głowy Państwa w okresie bezkrólewia, to też ewenement w skali światowej, nie ma nic podobnego nigdzie, aż po przywilej erygowania diecezji nadany Prymasowi Polski przez Stolicę Piotrową! Instytucja Interrexa przez wieki stała się kluczowa dla przetrwania Narodu Polskiego, Interrex zawsze łączył Naród i go umacniał!
  3.) Trzeci Pakt Polskości , jak to określa ks. Martin, dokonał się we Lwowie AD 1655, kiedy to Król dokonał Aktu Ogłoszenia Matki Bożej – Królową Polski, ale tutaj konieczna jest korektura wynikająca z niewiedzy ks. Martin o źródłach natchnienia Króla Jana Kazimierza!
  Oto AD 1608 zakonnik włoski Mancinelli w wizji otrzymał od Matki Bożej zaproszenie by nazywał Ją – Królową Polski, to potwierdził na Wawelu AD 1610 w obecności Króla i Prymasa, a co potem zatwierdził papież. To właśnie Papież napisał Królowi by w czasie zagrożnia bytu Narodu oddał Naród pod Opieke Jego Królowej, Królowej Polski. Wystarczyło 40 lat by Polacy zapomnieli kto ogłosił się jego Królową, i tak nieustannie po dziś dzień, kiedy miejsce nawiedzenia swego ludu AD 1877 w Gietrzwałdzie było, i jest, całkowicie skazane przez hierarchów Kościoła Katolickiego w RP na zapomnienie i zamilczanie na śmierć! Jak można tak ważne fakty wymazac Narodowi z jego pamięci? Kto takie rzeczy czyni? Ale prawda nie da się zakopać, zgładzić, niee, oto dzisiaj AD 2012 wiemy jak było i „głosimy to na dachach”, tylko ludzie złej woli nie przyjmują tych faktów do wiadomości. Więc nie Król ale sam Pan Bóg oddał Polaków Królowaniu Maryi, i niech żaden człowiek więcej nie „majstruje” w planach Bożych bo mu sam Stwórca wymierzy karę już tu, już teraz! – bo to grzechy wołające o Pomstę do Pana Boga. Żaden inny naród na świecie nie ma takiego przywileju by nazywać Matkę Bożą swą Królową, tylko Polska ma to prawo, nadane nam przez Papieża!
  Zawarte powyżej fakty zmuszają każdego współczesnego Katolika na tym Łez Padole, do powiedzenia: Non Licet, nie godzi się! – jeżeli przyjmiemy II SW jako nowy dogmat wiary,
  musimy automatycznie uznać, że tacy Święci jak: Augustyn; Franciszek; Tomasz; Bernard; Salezy; Bosko; Pius V i X aż poMaxymiliana; Ojca Pio i Popiełuszkę– muszą być POTĘPIENI! Godzisz się na to?!
  Coż robić? – 29 Czerwca AD 2013 podejmujemy Nowennę do Matki Bożej objawiającej się w Gietrzwałdzie, aby tam u stóp jej Tronu zniesionego z nieba, przez cały rok błagać o ratunek dla jej Królestwa, dla Jej Ludu, bo po ludzku jesteśmy straceni… Gietrzwałd jest wybrany wolą Bożą i nam ludziom nie wolno jej zmieniać! To nie Jasna Góra, nie Lichen, nie Toruń, ale tylko Gietrzwałd został wybrany jako miejsce gdzie nasza Królowa jest obecna, aż po koniec czasów, więc to tam mamy ją czcić i błagać o ratunek, w wielkiej Warcie Różańcowej u Jej Tronu. Ponad 11 tysięcy Parafii ma raz na ok. 27 lat podjąć Wartę Różańcową w miejscu Jej Objawienia się, przy Kaplicy Objawień!
  O to nas prosiła i tylko o to! – podczas Jej 160 objawień, dała nam tylko jedną radę:
  chcecie wolną Ojczyznę; świętych Kapłanów; trzeźwych ojców; sprawiedliwość społeczną…

  Módlcie się na Różańcu w Gietrzwałdzie! – Królowo Polski , módl się za nami.

 11. JO pisze:

  https://marucha.wordpress.com/2015/07/18/wolne-tematy-56-2015/#comment-499985
  Jasio Janko said

  2015-07-22 (środa) @ 20:36:55
  Cytuje za 35 bo warto przypomniec:

  Książka Winicjusza Kossakowskiego „Polskie Runy przemówiły” już do nabycia:

  http://sklep.slovianskieslovo.pl/pl/p/Polskie-Runy-Przemowily/96

  Polecam.

 12. JO pisze:

  https://marucha.wordpress.com/2015/07/26/starozytna-historia-polakow-wstep/#comment-501319

  RomanK said

  2015-07-26 (niedziela) @ 20:40:07
  Panie SNAG polecam:
  http://www.asatru.pl/historiarun.html
  Niech pan zagladnei do Ancien American,,,ja juz nie pamietam ktory numer z lat 90..tam swego czasu odnaleziono runy w wielu miejscach w Ameryce i spierali sie o odczytanie..posadzali VIkingow..ale okazalo sie ze sa min 1500 lat starsze.od Vikingow i tez znajduja sie na terenie Vindlond..i ucichlo wszystko- jak pewnien historyk odczytal im to po rusku..czyli staroslowiansku. Ucichly wrzaski i cala sprawa tez….
  Polecam tez panu ksiazke Winicjusza Kossakowskiego – Polskie Runy Przemowily..

 13. JO pisze:

  ..Mykoła Z UPA-Banderowiec.. said

  2015-07-28 (wtorek) @ 11:47:09
  Honory dla morderców dzieci?!

  List otwarty do Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Pana Bronisława Komorowskiego.

  Otrzymałam niedawno książkę, za której napisanie i wydanie autorowi grożono śmiercią. Pan Bazyli Pietruczuk był uprzejmy przysłać mi opracowaną i wydaną własnym sumptem lekturę pt. „Księga hańby”, przyznając, że za tę publikację obiecano mu „śmierć Ceausescu”. Z olbrzymiej liczby przytoczonych w książce ofiar „żołnierzy wyklętych” wybrałam tylko rodziny, gdzie razem z dorosłymi zamordowane zostały również dzieci.

  25 XI 1944 r. na kolonii Buchwałowo, pow. sokólski, oddział Armii Krajowej wymordował rodzinę Chlabiczów: Michał (lat 50), jego żona Marianna (lat 42) oraz ich córki: Wiera (lat 15), Helena (lat 10), Anna (lat 7), Niuta (lat 5), Mikołaj (lat 2), nieochrzczone jeszcze dziecko 6-tygodniowe, Aleksander Chlabicz (lat 60) – brat Michała, Maria Chlabicz – żona Aleksandra (lat 50). I ranili: Annę Chlabicz (lat 17), Ninę Chlabicz (lat 10) oraz chłopca (lat 16) o nieznanej tożsamości.

  6 XII 1944 r. we wsi Miłkowice, pow. bielski (Podlasie), oddział AK zamordował matkę i córkę Grzegorza Jarockiego, żonę i dwoje dzieci Michała Bojara, Stanisława Maksymiuka i jego matkę oraz trzy kobiety pochodzące z Sokołowa Podlaskiego.

  13 II 1945 r. w Drozdowie, powiat łomżyński, bojówka AK wrzuciła granaty do mieszkania Marcela Grzędy. Następnie bandyci weszli do mieszkania i strzałami z pistoletu pozbawili życia: Marcela Grzędę (lat 62), Lucjana Pińkowskiego (lat 13), Witolda Pińkowskiego (lat 11), Zofię Pińkowską (lat 7).

  17 II 1945 r. w Sokołach, powiat wysokomazowiecki, bojówka AK „Huzara” i „Zemsty” dokonała napadu na dom zamieszkany przez obywateli narodowości żydowskiej. Zabito sześć osób, w tym czteroletnie dziecko.

  8 III 1945 r. w Czarnej Średniej, pow. bielski (Podlasie), 10-osobowa bojówka AK-WiN wymordowała rodzinę Maksymiuków: Aleksander (lat 45), Aleksander (lat 18), Władysław (lat 5) i Eugenia (lat 11).

  4 VI 1945 r. banda WiN zamordowała Pawła Wasilewskiego, jego żonę i 3-letnie dziecko we wsi Sadek, powiat sokólski.

  7 VI 1945 r. we wsi Gawrychy w powiecie łomżyńskim bojówka NSZ wymordowała 6-osobową rodzinę Rybińskich: Stanisława (lat 49), członka ZSL, gospodynię domową Józefę (lat 45), robotnika Kazimierza (lat 26), Juliana (lat 9), Witolda (lat 8) i nauczycielkę Leokadię (lat 21).

  21 VI 1945 r. we wsi Krejwiany, powiat sokólski, członkowie bandy WiN uprowadzili gajowego Wiktora Szyszkę, jego żonę Stefanię i ich 8-letnią wychowankę Stefanię Godlewską, których rozstrzelali w lesie.

  22 VIII 1945 r. we wsi Janczewo, powiat łomżyński, bojówka pod dowództwem Cz.D. ps. „Tygrys” podpaliła budynek mieszkalny, w którym spłonęły żywcem trzy osoby, w tym dwoje dzieci.

  16 XII 1945 r. we wsi Chilimony, powiat sokólski, 40-osobowa banda WiN zamordowała czterech jej mieszkańców: z rodziny Szczerbaków: Józefa (lat 67), Bazylego (lat 28), Marię (lat 3) oraz Jakuba Janucika (lat 58).

  29 I 1946 r. banda „Burego” we wsi Zaleszany, pow. Bielski (Podlasie), od godz. 6 rano do 14 odpoczywała. O godz. 14 spędzono wszystkich mieszkańców wraz z dziećmi do domu Dmitra Sacharczuka i okrążając go, podpalono. Inni członkowie bandy w tym czasie pociskami zapalającymi podpalali zabudowania wsi. Po upewnieniu się, że chata z ludźmi spłonie, bandyci się oddalili. Spłonęło żywcem 14 osób, w tym siedmioro dzieci. Wśród dzieci byli: Sergiusz Leończuk (lat 1), Nadzieja Leończuk (dwa tygodnie), Michał Niczyporuk (lat 16), a kobieta o nazwisku Niczyporuk spłonęła z nienarodzonym płodem, którego głowa wystawała z zesmażonego brzucha matki.

  7 IV 1946 r. bojówka bandy „Huzara” na kolonii Michałki, pow. wysokomazowiecki, zamordowała 4-osobową rodzinę Wincentego Wójcika, tj. rodziców i dwoje dzieci. Przy zwłokach pozostawili kartkę z napisem: „Za współpracę z demokracją”.

  27 V 1946 r. członkowie bojówki „Klona” (B.J.) uprowadzili i zamordowali mieszkańców wsi Płaska, pow. augustowski: Teofilę Malczewską (lat 50) i jej syna Zygmunta Malczewskiego (lat 15), córkę Władysławę (lat 17). Zbrodni dokonali „Gabryś” (M.G.) i „Lot” (E.K.).

  16 VIII 1946 r. bojówka „Żbika” w nocy w gajówce Kordon leśnictwa w Pietkowie zamordowała gajowego Jana Adamskiego, jego żonę Stefanię, Stanisława Sawickiego (lat 10) i Stanisławę Sawicką (lat 13) oraz Antoniego Znajdę. Gajówkę spalono razem z ofiarami.

  22 II 1947 r. bojówka NZW dowodzona przez „Rolę” we wsi Łady Borowe, pow. łomżyński, zamordowała: Aleksandra Mozolewskiego (lat 55), Wiesława Mozolewskiego (lat 9), Helenę Mozolewską (lat 28), Sabinę Mozolewską (lat 6), Stanisławę Myślińską (lat 42), Aleksandra Myślińskiego (lat 16), Stanisława Myślińskiego (lat 18), Wiesławę Myślińską (lat 9) i Józefę Zaniewską (lat 45).

  16 V 1947 r. grupa „Młota” uprowadziła Władysławę Bartoszuk i jej 8-letnią córkę – mieszkanki wsi Burchaty – oraz Marię Danieluk ze wsi Bujnowo, pow. bielski.

  11 VI 1947 r. trzej członkowie bojówki „Żbika” we wsi Piętki-Gręzki, pow. wysokomazowiecki, wyprowadzili za wieś i zamordowali koło wsi Dmochy Tadeusza Piętkę (lat 14).

  2 VII 1947 r. bojówka „Roli” pod dowództwem „Sokolika” zamordowała troje mieszkańców wsi Łady-Borowe, pow. łomżyński: Marię Grudowską (lat 40), Julię Grzymałę (lat 61) i Tadeusza Grądowskiego (lat 16).

  1 VIII 1947 r. we wsi Jabłoń-Piotrowce, pow. wysokomazowiecki, bojówka „Cygana” strzałami w tył głowy pozbawiła życia następujące osoby: Paweł Płoński (lat 61), Wiktoria Płońska (lat 44), Jadwiga Płońska (lat 17), Irena Płońska (lat 16) i Helena Płońska (lat 12). Za to, że Paweł Płoński wraz z synem nie dał konia z wozem bandycie ps. „Zemsta” .

  24 IX 1947 r. bojówka grupy „Huzara” dowodzona przez W.B. pseudonim „Ponury” we wsi Gąsówka-Oleksin (pow. wysokomazowiecki) zamordowała Marię Górską, jej dwoje dzieci – Zofię i Czesława – oraz osobno Czesława Falkowskiego.

  Z książki „Wiara i wina” Jacka Kuronia: „(…) w 1945 roku chore na gruźlicę dzieci żydowskie, przez całą wojnę ukrywane pod podłogami, jechały do Zakopanego. Na Obidowej zatrzymali je chłopcy »Ognia« i ten kazał wszystkie rozstrzelać (…)”.

  Panie Prezydencie!
  Czy zbrodnie dokonane na dzieciach przybliżały niepodległość Polski? Czy były aktem odwagi? Czy były zgodne z Dekalogiem? Dlaczego zatem sprawców tych mordów czci się w obecnej Rzeczypospolitej jako patriotów, bohaterów i obrońców wiary katolickiej? Czy nie sądzi Pan, Panie Prezydencie, że to TYM DZIECIOM należy się pamięć? W związku z Dniem Dziecka zapewne wielu obywateli Rzeczypospolitej, którzy byli dziećmi podczas okupacji i w pierwszych latach powojennych, zamyśliło się nad swoimi przeżyciami w tamtym okresie. Ja byłam właśnie dzieckiem wojny i wiem, jak bardzo trudne, a czasami wręcz dramatyczne to były przeżycia. Dzisiaj ziemię Podlasia zdobią rozliczne pomniki, tablice i ulice poświęcone tym bandytom. Hołdy składają im organizacje dziecięce i młodzieżowe, ochotnicze straże pożarne, przedstawiciele władz samorządowych i państwowych, dostojnicy kościelni.

  Krystyna Badurka-Rytel

  http://faktyimity.pl/index.php?option=com_k2&view=item&id=3129%3A1-marca-dzien-pamieci-o-zbrodniarzach

  //////
  Jak widać zwyrodnialcy „przeklęci” głównie to polaków mordowali a nie żydów prawie jak banderowcy byli
  https://marucha.wordpress.com/2015/07/27/wolne-tematy-58-2014-2/#comment-501538

 14. JO pisze:

  Qwerty said

  2015-08-25 (wtorek) @ 08:34:19
  Ci, którzy przetrzymali trudy takiej wyczerpującej podróży, ładowani byli na statek i transportowani do Ameryki Północnej. Trwająca przez 3 lata droga nie należała do komfortowych, szerzyły się choroby, panował głód, a w rezultacie do miejsca przeznaczenia docierała często tylko 1/10 uwięzionych. Jeżeli wziąć pod uwagę, że każdego roku do Nowego Jorku docierało milion czarnych niewolników, dopiero wtedy można ocenić ogromną skalę tego procederu i i monstrualny odpływ ludzi z Afryki. Kiedy statek docierał do USA, niewolników pędzono na ląd, gdzie czekali na kolejny transport. W tym czasie przybywali przedstawiciele firm, właściciele żydowskich przedsiębiorstw, by targować się z kapitanem o nowo przybyły towar. Średnia wartość niewolnika oscylowała około 100 litrów rumu, 100 funtów prochu czyli ok. 18-20 dolarów w gotówce.

  http://tworczosc.org/udzial-zydow-w-handlu-niewolnikami-cz-1-poczatek/
  http://tworczosc.org/udzial-zydow-w-handlu-niewolnikami-cz-2-metody-i-prawa-czlowieka/

  Elizabeth Donnan, 4 tom. Dokumenty. Historia handlu niewolnikami w obu Amerykach, Waszyngton, 1930/35.
  Dzieje Niewolników Afrykańskich, Malcolm Cowley, 1928.
  Historia Żydów w Newport, rabin Morris A. Gatsteyn

  Prawdziwego ludobójstwa dokonanego na ludności cywilnej nigdy nie napiętnowano w skorumpowanych, pro-islamskich, zachodnich mediach. Muzułmanie, za przyzwoleniem zachodu, urządzili prawdziwie krwawy horror mieszkańcom miasta Srebrenica i sąsiednich wsi (Bratunac, Skelani, Gorażde). Napastnicy przy użyciu siekier, noży, sztyletów, młotków, miotaczy ognia i materiałów wybuchowych zgładzili w wyjątkowo brutalny sposób białych cywili zamieszkujących tamte okolice. Dlaczego więc mówi się wciąż o „masakrze dokonanej na muzułmańskich cywilach i konieczności interwencji innych państw w celu zaprowadzenia tam porządku”? Prawdą jest, że podczas bitwy o Srebrenicę poległo 2000 (i dokładnie tyle ciał zostało znalezionych przez śledczych z Hagi) muzułmańskich żołnierzy. Skąd zatem biorą się legendy o 8 tysiącach zamordowanych cywilnych obywateli, podczas gdy 2000 muzułmańskich bojowników, podkreślam, POLEGŁO w boju, władze serbskie nigdy nie wydały żadnego rozkazu egzekucji na tych ludziach.
  http://tworczosc.org/holokaust-serbow-prawdziwe-oblicze-masakry-w-srebrenicy/
  http://4international.me/2008/02/15/the-real-srebrenica-genocide-the-mass-murder-of-serbs-in-srebrenica-and-gorazde/

 15. JO pisze:

  https://marucha.wordpress.com/2015/08/22/pius-xii-nauczyciel-roztropnej-nietolerancji/#comment-507887

  GIETRZWAŁD said

  2015-08-25 (wtorek) @ 12:22:32
  ad 46,
  Panie Boydar,

  z całym szacunkiem, ale po kiego grzyba my potrzebujemy jakieś krzywe czy proste zwierciadła albo jakieś świecidełka
  i jeszcze do tego, po wuja „dostawców tych akcesori” wychwalać!!!!
  …darujmy sobie to, niektórzy z nas dobrze wiedzą na co my zapadliśmy na duszy i ciele
  Wystrzegałbym się, co poniektórych z zewnątrz, którzy nas chwalą lub ganią.

  Polecam fakty opisane w książce abp Józefa Gawliny „Wspomnienia”, Księgarnia św.Jacka, Katowice
  ISBN 978-83-7030-928-2
  Patrzmy dobrze kto wrogiem a kto przyjacielem nam.

  Pozdrawiam 🙂

 16. JO pisze:

  https://marucha.wordpress.com/2015/08/25/wolne-tematy-65-2015/#comments

  Siggi said

  2015-08-28 (piątek) @ 03:55:54
  Poezje Jana Kasprowicza

  „Jan Kasprowicz urodził się 12 grudnia 1860 roku w kujawskiej wsi Szymborze jako syn Piotra Kasprowicza i Józefy z domu Klofta. Ojciec był niepiśmiennym wyrobnikiem, matka – potrafiąca czytać i pisać – zdołała wykształcić w synu ciekawość świata, estetyczną wrażliwość, miłość do natury, pewnie i hart ducha, który pomógł mu wspiąć się na Parnas”.

  „Miejsce urodzenia i wychowania pozostało nie bez wpływu na późniejszą twórczość – poeta wielokrotnie podkreślał, że wizja ziemi rodzimej nie opuszczała go nigdy, a wszystkie wykreowane siłą poetyckiej wyobraźni krajobrazy zawierały w sobie bardziej lub mniej zauważalny rys kujawski. Edukację Kasprowicz rozpoczął pod opieką Andrzeja Dybalskiego, w szkole elementarnej w rodzinnej wsi, następnie trafił do inowrocławskiego gimnazjum, gdzie działał w tajnym kole samokształceniowym „Wincenty Pol”.

  W tym czasie, to jest w roku 1877, zaczęły powstawać pierwsze, znane dziś z ocalałych przekazów rękopiśmiennych, utwory poetyckie. Debiut literacki datuje się na rok 1878 – poznańskie czasopismo „Lech” opublikowało wówczas sonet Poranek. W roku 1880 po zatargu z niemieckim nauczycielem Kasprowicz zmuszony był opuścić szkołę, bez maturalnego cenzusu. W latach 1880-1884 tułał się gimnazjalnym szlakiem: Poznań – Opole – Racibórz – Poznań, maturę ostatecznie uzyskał w roku 1884 w poznańskim Gimnazjum Marii Magdaleny. I chociaż matka snuła plany wobec swego pierworodnego syna, marząc o tym, żeby odnalazł w sobie powołanie do życia kapłańskiego, losy Jana Kasprowicza potoczyły się inaczej” – czytamy we wstępie do krytycznego wyboru poezji Jana Kasprowicza.

  Jak zawsze prawie nic nie wspomina się o tym, że poeta był nie tylko sympatykiem, ale i działaczem Ligi Narodowej i Związku Ludowo-Narodowego. Z obozem Dmowskiego związany był do końca życia. Brał nawet udział w zjazdach partyjnych. To zdumiewające, ale wiedza o tym jest obca nawet ludziom zajmującym się zawodowo Kasprowiczem.

  J. Kasprowicz, „Poezje. Hymny – Księga ubogich – Mój świat”, Kraków 2015, ss. 445.
  Myśl Polska, nr 35-36 (30.08-6.09.2015)
  http://www.mysl-polska.pl/595

 17. JO pisze:

  Mciej Giertych i inni….:

  O to co juz w 1969 roku planowali dr Day (zydo-masoneria) i jego srodowisko oraz wspolczesne cele masonerii:

  1. Ograniczenie ludnosci swiata poprzez promocje malodzietnosci.
  2. Potrzebne beda pozwolenia na posiadanie dzieci.
  3. Rozdzielanie seksu- wspolzycia fizycznego od rozrodczosci I rozrodczosci od seksu – promowanie tego bledu jako prawdy w szkolach, mediach, zyciu prywatnym a nawet publicznym.

  4. Edukacja sexualna od jak najmlodszego wieku z akcentem na antykoncepcje.

  5. Wprowadzanie powszechnej dopuszczalnosci aborcji na koszt podatnikow.

  6. Promocja „wolnej milosci” – relacji przedslubnych i wszelkich zboczen ( nudyzm… ) celem, eliminacji wszelkimi sposobami Sakramentalnych Zwiazkow Malzenskich.

  – promocja konkubinatow i zastapienie tej nazwy poprzez uzywanie zwrotu : „zwiazki partnerskie”, zwiazki partnerow zyciowych…, splycanie relacji miedzyludzkiej do poziomu spelniania fizycznych potrzeb oraz zaspokajania ludzkich namietnosci, bez jakiegokolwiek wskazywania na Duchowa relacje czlowieka z Bogiem i wynikajacych z tego obowiazkow i potrzeb.

  7. Promocja homoseksualizmu, by stal sie akceptowalnym jako cos normalnego.

  8. Wprowadzenie prowokacyjnosci w modzie kobiecej, by pokazac wiecej ciala. Eliminacja naturalnego poczucia wstydu wynikajacego z obnazania swojego ciala. Doprowadzanie poczucia pozadania ciala do maksymalnego poziomu wykorzystujac promocje specjalnie spaczonej mody ubioru, muzyki oraz kazdego rodzaju sztuki w szczegolnosci filmowej oraz muzyki.

  9. Zredukowanie znaczenia Rodziny. Depolaryzacja relacji rodzinnych poprzez rozdzielenie pokolen z naciskiem na zmuszenie kobiet do pracy zarobkowej poza Domem – eliminacja tzw. „Pan Domu”, „House Wife”. ….poprzez rozbudzanie konsumizmu, egoizmu,…. wygodnictwa, lenistwa, obrzarstwa, ….eliminacje odpowiedzialnosci za innych, a przede wszystkim odpowiedzialnosci wzgledem Bozych Praw – eliminacja prawa naturalnego I zastapienie ich zmiennymi prawami czlowieka i obywatela.
  Eliminacja roznic wiekowych poprzez promocje filozofii ” wiecznej mlodosci” – „for ever young”

  Play Music
  „Die Young Stay Pretty”

  Die young, stay pretty
  Die young, stay pretty
  Deteriorate in your own time
  Tell ’em you’re dead and wither away
  Are you living alone or with your family?
  A dried up twig on your family tree?
  Are you waiting for the reaper to arrive?
  Or just to die by the hand of love?
  Love for youth, love for youth
  So, die young and stay pretty

  Leave only the best behind
  Slipping sensibilities
  Tragedy in your own dream

  Oh, you sit all alone in your rocking chair
  Transistor pressed against an ear
  Were you waiting at the bus stop all your life?
  Or just to die by the hand of love?
  Love for youth, love for youth
  So live fast ’cause it won’t last

  Die young, stay pretty
  Die young, stay pretty

  Dearly near senility (dearly near senility)
  Was it good or maybe you won’t tell?

  Die young, stay pretty
  Die young, stay pretty

  10. Wprowadzenie eutanazji I utrudnien dla starszych, by szybciej chcieli umrzec. Eliminacja slowa eutanazja ( relatywizacja slowa tego znaczenia) I zastapienie jej zwrotami „pozwolic odejsc…, pozwolic zasnac…”

  11. Eliminacja prywatnego leczenictwa i zastapienie go lecznictwem korporacyjnym, celem uzyskania pelnej kontroli nad ludzkim zdrowiem – zyciem I smiercia.

  12. Zapowiedz nowych nieuleczalnych chorob – terroryzm epidemiologiczny, depopulacja setek milionow ludzi…

  13. Ukrywanie nowych skutecznych metod leczenia chorow w tym chorob nowotworowych, chorob serca, tak by ludzie chorowali …., oraz szybciej umierali.

  14.Nakierowac „ewolucje” w kierunku, ktory zydo-masoneroa chce oraz ja przyspieszyc – uruchomienie hodowli czlowieka.

  15.Obalic Kosciol Katolicki, potem zespolic wszystkie religie w jedna – szukaj wsrod Tradycjonalistwow wiedzy o Celach I skutkach Soboru Watykanskigo II.

  16. Zmienic sens Biblii poprzez eliminacje Tradycji Katolickiej oraz znaczenia niektorych slow jak: milosc, ekumenizm. Produkcja „Nowych Swietych” w Koscile Katolickim celem wskazywania przykladow juz zmienionej wizji zycia opartego na prawdzie relatywnej.

  17. Wydluzenie Edukacji oraz perwersja edukacji – nauczac mniej, oglupiac spoleczenstwa – oglupac, deprawowac mlodziez…., naciskac na dluga Edukacje Kobiet, tak, by bedac zajete „studiowaniem” niezauwazenie wchodzily w okres o zmniejszonej plodnosci bez zalozonej rodziny, bez wydawania na swiat nowych pokolen….promocja kosmopolityzmu I jego odmian – promowanie niekonczacych sie „podrozy dookola swiata” – zagraniczne wycieczki wypoczynkowo – poznawcze….

  18. Eliminacja bibliotek oraz niektorych ksiazek, eliminacja i falszowanie historii…

  19. Promowanie Hazaru, narkotykow w tym ich zalegalizowanie.

  .1969 rok – ..”bedzie promocja alkoholizmu I uzywania narkotykow.
  Bedzie wiecej wiezien I szpitale stana sie wiezieniami.
  Przestepczosc ograniczy sie do slamsow – w innych dzielnicach bedzie ochrona obiektow.

  Patriotyzm sie skonczy.

  Kupujacy nie bedzie zwazal na rodzimosc produkcji.

  Ciezki przemysl ewakuuje sie z USA celem „ochrony srodowiska”

  Deindustralizacja spowoduje ruchy ludnosci I utrate likalnych tradycji.

  Bedzie specjalizacja na skale swiatowa, co wszystkich wzajemnie uzalezni.

  Tylko spotry miedzynarodowe beda promowane a lokalne wygaszane .

  Sporty dla dziewczym maja IGNOROWAC ich kobiecosc.

  Bedzie zakaz posiadania broni.Mysliwi beda wypozyczac ja na czas polowan.

  W rozrywce maja dominowac gwaltownosc I seks pokazujacy wszystko.

  Muzyka powazna bedzie tylko dla starszych – Mlodzi dostana halas z ideowym przekazem I to wlasnie polubia..

  Wszysce beda poddani identyfikacji (dowody osobiste, chipy)

  Objete kontrola bedzie jedzenie, podrozowanie, pogoda.

  Politycy mysla , ze rzadza , ale robia , co im sie podsuwa.

  Wyniki naukowe beda falszowane by narzucic okreslone cele.

  Znaczenie ONZ I Swiatowych organizacji wzrosnie..Jezeli trzeba, postraszy sie ludzkosc wybuchami jadrowymi I uzyska posluszenstwo.

  Wojny maja wartosci pozytywne, a terroryzmem mozna wymusic posluszenstwo, uleglosc.

  Inflacja bedzie narzedziem kontroli nad spolecznosciami.

  Bedzie powszechne szpiegowanie wszystkich.

  Domy prywatne beda tylko dla poslusznych….”

  https://marucha.wordpress.com/2015/12/05/wojna-informacyjna/#comment-533443

 18. JO pisze:

  DEXTRA said
  2016-01-14 (czwartek) @ 22:31:18
  Panie Gajowy,
  nie wystarczy sama spowiedź i pokuta.
  Bardzo ważne jest też zadośćuczynienie. Bez tego nieważna jest spowiedź!
  Dość dokładnie jest to opisane w książce „Katechizm św. Alfonsa Liguorego Doktora Kościoła rozszerzony przez ks. Bronisława Markiewicza” dostępnej w księgarni Te DEUM – http://www.tedeum.pl/tytul/1515,Katechizm-sw-Alfonsa-Liguorego-Doktora-Kosciola-rozszerzony-przez-ks-Bronislawa-Markiewicza

  Natomiast dogmat o nieomylności papieża mówi że papież jest nieomylny w sprawach wiary i moralności orzeczonych w dogmatach. Proszę oglądnąć i posłuchać co na ten temat mówi znawca tematu Ojciec dr hab. Benedykt Jacek Huculak OFM – https://www.youtube.com/watch?v=EX64_JvCkoQ
  https://marucha.wordpress.com/2016/01/13/liberalny-kardynal-z-austrii-wstydzi-sie-za-polske/#comments

 19. JO pisze:

  Znane są „Rady dla córki…” księżnej Zofii z Czartoryskich Zamojskiej (córki księżnej Izabeli i księcia Adama Kazimierza), które moim zdaniem, każda młoda katolicka dziewczyna powinna przeczytać.
  https://marucha.wordpress.com/2016/02/23/polska-szlachta-mity-a-rzeczywistosc/#comment-557624

 20. JO pisze:

  Robertgrunholz said

  2016-02-23 (wtorek) @ 14:04:29
  Polecam wszystkim stronę:

  http://www.savoir-vivre.com.pl/

  To bardzo ważny element naszej traconej kultury. Warto to wszystko znać, pamiętać i stosować się.

  Panie dowiedzą się też dzięki temu, jak można wyglądać elegancko, a jednocześnie niepodobnie do przedstawicielek najstarszego zawodu świata. A kto był pierwszy, jeśli nie polityk?
  https://marucha.wordpress.com/2016/02/21/taharrusz-dzamaa-czyli-jak-sie-zabawia-muzulmanskie-bydlo/#comment-558052
  ***

  Click to access julian-tuwim-ptasie-radio.pdf

 21. JO pisze:

  SAP said

  2016-03-06 (niedziela) @ 00:39:10
  A zatem sądzisz, że znasz różnicę
  Między Niebem a Piekłem
  Między uniesieniem, a bólem
  Zieloną połoniną, a stalową szyną
  Uśmiechem, a maską?
  Naprawdę znasz tę różnicę?

  Czy to oni sprawili, że przehandlowałeś
  Swoich bohaterów na koszmary
  Ciepłe prochy na badyle
  Gorące powietrze na chłodek
  Przyzwoitość na drobne?

  Czy oddałeś
  Swój epizod w walce
  Za bycie zarządcą w klatce?

  Chciałbym, abyś wrócił
  Jesteśmy dwiema upadłymi duszami
  Płynącymi w akwarium
  Rok w rok
  Kręcącymi się w kółko.
  A to co odkrywamy
  To są te same, stare lęki.
  Wróć

  Pink Floyd – Wish You Were Here
  .https://www.youtube.com/watch?v=RSr27zRZzuY
  https://marucha.wordpress.com/2016/03/05/wolne-tematy-21-2016/#comment-561484

 22. JO pisze:

  Bogush said

  2016-03-11 (piątek) @ 15:54:54
  Ad.16 Panie Moons 31 odsyłam Pana do książki pt „Stalin – pierwsza pełna biografia oparta na rewelacyjnych dokumentach z tajnych archiwów rosyjskich”, są tam również dokumenty z osobistego bardzo tajnego archiwum Stalina autor Edward Radziński (Rosjanin) tam dowie się Pan kto reprezentował NKWD i jego wierchówkę, gorąco polecam
  https://marucha.wordpress.com/2016/03/10/witajcie-jestem-ruskim-okupantem/#comment-562430

 23. JO pisze:

  Co ciekawe, w tle opisu burzliwych losów prekursorki emancypacji przewija się pojęcie „the Polish Question, a problem that had haunted Europe forever”, albowiem Polska wtedy na tle innych europejskich królestw miała znaczący potencjał i stanowiła dla wielu z nich zagrożenie …

  ===

  Użytkownik @Len 22 marca 2016 at 19:50 napisał nieco ezoterycznie na Monitorze małoPolskim :

  Ciekawy komentarz jednego z uczestników pod pewnym filmem na temat obecnej sytuacji geopolitycznej, końcowa część komentarza nieco rozjaśnia nam obraz.

  To wszystko co się teraz rozgrywa, to ostatni, „rozpaczliwy” rozdział walki o NWO. Nie wszystko im wychodzi. USA, Rosja i Chiny, a raczej siły, które manipulują tymi mocarstwami walczą teraz o podział globu, podział przyszłych łupów. Rozgrywka toczy się nie o żadną ropę, albo inne surowce, ale o nasze dusze, których zresztą większa część ma być unicestwiona.
  Przed dwoma laty, przeczytałem na łamach Wirtualnej Polski, że:

  https://marucha.wordpress.com/2016/03/20/wolne-tematy-26-2016/#comment-566107

 24. JO pisze:

  Maćko said

  2016-03-24 (czwartek) @ 04:29:33
  Na zakonczenie zagadka: Kto napisal te slowa:
  UWAGI AUTORA DO II WYDANIA

  Żeby podjąć walkę z zagrożeniami jakie nas, Polaków, czekają, należy dobrze poznać przyczyny, sposoby i ludzi, którzy za wszelka cenę próbują ujarzmić Polskę i Polaków. A tę walkę o Niepodległą Polskę musi podjąć cały Naród, gdyż już w tej chwili Polska nie jest niepodległa i nie jest niezależna.
  Międzynarodowe żydostwo przy pomocy otumanionych Polaków już dokonało i cały czas dokonuje ubezwłasnowolnienia nas Polaków.
  Walkę o Niepodległą Polskę należy podjąć w trybie pokojowym wykorzystując wszelkie istniejące narzędzia, istniejące w obecnym systemie politycznym.
  Takie możliwości i szanse są, ale zależne one są przede wszystkim od poziomu wiedzy, od naszej znajomości faktów historycznych, oraz od naszej wiedzy o tym, kto i dlaczego dzień po dniu uzależnia Ojczyznę Polaków – Polskę, a także polską racje stanu od międzynarodowej mafii żydowskiej, która w celu zdobycia zaufania i okłamywania Polaków przyoblekła się w maskę przyjaźni i pomocy.
  Książkę tę napisałem w celu przedstawienia prawdy i niezniekształconych faktów, które obecnie pomijane są w trybie tak zwanej poprawności politycznej, tej prawdy mówiącej o zabiegach żydowskich jakie robili w XX wieku, żeby zdobyć władzę nad światem ujarzmiając stopniowo poszczególne kraje oszukańczymi hasłami demokracji, Ujarzmiali bezwzględnie i krwawo zwłaszcza kraje chrześcijańskie, takie jak np. Rosję i Polskę.
  W XXI wieku żydowskie dążenia zmierzające do opanowania świata nie uległy zmianie ani o jotę, dlatego również ta prawda, którą opisuję, stanie się pomocną do rozszyfrowania ich celów, do których w sposób bezwzględny dążą obecnie, tj w XXI wieku.

  https://marucha.wordpress.com/2016/03/20/wolne-tematy-26-2016/#comment-566107

 25. JO pisze:

  Maćko said

  2016-03-31 (czwartek) @ 14:11:31
  Inkwizycja: polecam spotkanie z dr hab. Romanem Konikiem na temat „W obronie świętej inkwizycji”, autorem książki o tym samym tytule wydanej przez wydawnictwo WEKTORY Józefa Białka – https://www.youtube.com/watch?v=zDwbXl6dpuo

  Warto posłuchać

  https://marucha.wordpress.com/2016/03/31/wolne-tematy-29-2016/#comment-567728

 26. JO pisze:

  RomanK said

  2016-04-20 (środa) @ 20:03:27
  KTO????? czytal ksiazke :
  Strange Rebels, – 1979 and the Birth of the 21st Century” by Christian Caryl…
  Radze przeczytac…
  https://marucha.wordpress.com/2016/04/20/polski-interes-narodowy-proba-definicji/#comment-573613
  (n-c) to me

 27. JO pisze:

  https://marucha.wordpress.com/2016/05/20/wolne-tematy-43-2016/#comment-583036

  Re1truth2 said

  2016-05-24 (wtorek) @ 07:57:36
  Bez kupowania – domena publiczna Poczet Królów abo Monarchów Polskich – Joachim Bielski 1597 – 432 MB
  http://jbc.bj.uj.edu.pl/dlibra/docmetadata?id=230623&from=publication

 28. JO pisze:

  Dictum said

  2016-06-02 (czwartek) @ 05:11:53
  ad. 31

  Anna Świderkówna
  Poganin jako człowiek pobożny

  http://www.opoka.org.pl/biblioteka/I/IR/poganin_pobozny.html

 29. JO pisze:

  Lenkija said

  2016-06-03 (piątek) @ 12:31:40
  do 90:
  Aby zrozumiałe było maturalnej młodzieży co to chce za Wielką Wodę, jak kijowianie do Unii zacytuję fragment:

  Hej, wy konie, rumaki stalowe,
  hej, na pola prowadźcie że nas,
  /niech zawarczą traktory bojowe,
  nam już w pochód odprawić się czas./bis

  I cudowny nasz koń
  wejdzie na świeżą błoń,
  za nim tysiąc traktorów i maszyn,
  ostry pług będzie ciąć,
  będzie orać i żąć,
  zbierać plony w republikach naszych.

  http://www.bibliotekapiosenki.pl/Piesn_traktorzystow
  https://marucha.wordpress.com/2016/06/02/wolne-tematy-46-2016/#comment-585775

 30. JO pisze:

  https://marucha.wordpress.com/2016/06/11/zydzi-chazarscy-w-polsce/#comment-587919

  Mówiąc o Żydach nie można nie wspomnieć roli Polski w tworzeniu dzisiejszego Izraela. Gdy sytuacja w hitlerowskich Niemczech wyjaśniała się i wiadomo było, iż dojdzie do pogromów, a Żydzi w Polsce zrozumieli, że holokaust jest nieunikniony, nastąpiła gwałtowna emigracja Żydów, mimo wyraźnego sprzeciwu Brytyjczyków, na tereny dzisiejszego Izraela i odbywało się to dwoma drogami, lotniczą, realizowaną przez PLL Lot oraz także kolejowo-morską realizowaną przez Konstancę (port Rumunii). Pięknie to opisano w książce „Znaczy Kapitan” Karola Borchardta, oficera na statku „Polonia”, na którym ze względu na listę pasażerów wprowadzono kuchnię koszerną.

 31. JO pisze:

  Przecław said

  2016-06-13 (poniedziałek) @ 12:44:25
  >>>Ano dlatego, że historię pisali nam Niemcy, a polscy naukowcy przede wszystkim kopiowali ich „wyniki badawcze”.
  Tych zaś, którzy mieli inne zdanie, skazywano na niepamięć. Jak prof. Millera.
  Admin<<<

  Słusznie Pan z'komentował. Dodam jednak że nie tylko Tadeusz Miller, który o ile pamiętam nie był profesorem ale architektem, co mu nie uwłacza. Powinniśmy pamiętać o takich uczonych jak Skorochód-Majewski /archiwista króla Poniatowskiego/, Jan Potocki, Zorian Dołęga Chodakowski, profesor Tadeusz Wolański, Ignacy Pietraszewski, Teodor Waga, Wilhelm Bogusławski, Edward Bogusławski /zbieżność nazwisk przypadkowa/, dalej Józef Kostrzewski, Jan Rozwadowski, Konrad Jażdżewski, prof Leciejewicz, Witold Mańczak, Winicjusz Kossakowski, a nie zapominajmy także o kronikarzach: bp.Wincentym Kadłubku, Godisławie Boszko autorze Kroniki Wielkopolskiej z 1273 r., Prokoszu i Dzierzwie historykach Janie Długoszu, Marcinie Bielskim i ks.Wojciechu Dębołęckim. Szanujący się Polak te nazwiska powinien znać na wyrywki.

  https://marucha.wordpress.com/2016/06/11/w-beskidzie-niskim-znalezli-bardzo-stare-miecze/#comment-588480

 32. JO pisze:

  JerzyS said

  2016-06-18 (sobota) @ 21:10:10
  Edmund Lewandowski / Charakter narodowy Polaków i innych

  http://s.lubimyczytac.pl/upload/books/55000/55812/352×500.jpg?_ga=1.9330487.343477113.1466284124

  Okładka książki Charakter narodowy Polaków i innych
  Powiększ
  Charakter narodowy Polaków i innych
  Edmund Lewandowski
  Wydawnictwo: Muza
  6,53 (17 ocen i 4 opinie) Zobacz oceny
  Gdzie kupić
  Edytuj książkę
  szczegółowe informacje

  Praca składa się z trzech części. Pierwsza dotyczy charakteru narodowego ludów, z którymi Polska od najdawniejszych czasów jest dziejowo związana. Druga jest poświęcona miejscu Polski w Europie i wynikającym stąd zjawiskom kulturowym. Ostatnia część to analiza istniejących rozpraw traktujących o charakterze narodowym Polaków i swego rodzaju dokumentacją: zbiorem cytatów z klasyków polskiej literatury, świadczących o istnieniu pewnych cech polskich.

  https://marucha.wordpress.com/2016/06/18/kto-jest-panem-a-kto-chamem-w-xxi-wieku/#comment-590873

 33. JO pisze:

  1. Bardzo polecam przeczytanie książek wybitnego egzorcysty, ks. Amortha, które można znaleźć w dziale https://marucha.wordpress.com/do-pobrania/
  2. Przypominam, jak bardzo po II Soborze Kościół zaniedbał egzorcyzmy, nieomal uznając je za przesąd i doprowadzając do sytuacji, że trudno było znaleźć kompetentnego egzorcystę.
  3. Zwracam uwagę, że żydowskie media i przemysł rozrywkowy nagminnie przedstawiają egzorcyzmy jako tortury stosowane w celu ukarania osób niepokornych albo chorych – podczas gdy chodzi o udzielenie im pomocy. Ten jad rodem z Hollywood przeniknął niestety i w kręgi katoliczników. Wystarczy sprawdzić wśród znajomych i rodziny, z czym im się kojarzą egzorcyzmy.
  Admin

  https://marucha.wordpress.com/2016/07/03/amerykanski-psychiatra-pomaga-w-identyfikacji-opetan-przez-demony/#comment-594575
  ***

  https://marucha.wordpress.com/2016/07/01/najwazniejsza-ksiazka-o-polakach/#comments

 34. JO pisze:

  Peacelover said

  2016-07-18 (poniedziałek) @ 10:40:31
  Co ten caly Szeptycki wyprawial na owczesnej Ukrainie opisuje Jedrzej Giertych
  w swej ksiazce ” In defence of my country „.
  Warto sie zapoznac !!

  https://marucha.wordpress.com/2016/07/18/decyzja-watykanu-nie-uspokoi-kontrowersji-wokol-abp-szeptyckiego/#comments

  ***
  Zdziwiony said

  2016-07-18 (poniedziałek) @ 22:40:16
  H. Sienkiewicz w Listach z Afryki (1891) zaznacza niechętny stosunek do Arabów, który tak mocno zaważył na „W pustyni i w puszczy” (wycofana w szkołach). Sienkiewicz pokazuje dramat ludności murzyńskiej porywanej właśnie przez Arabów.

  …te małpy arabskie doprowadzają mnie do złości. Gdy bardzo który lezie w oczy, ściskam kij i idę na niego z taką nieudaną pasją, że każdy pomyka. Nie uderzyłem jednak żadnego nigdy, tymczasem są tacy, zwłaszcza Anglicy, którzy na nich kije łamią — i w sklepach sprzedają specjalne, gwarantując, że nie pękną w razie bicia. Dzineczka się oburzy, ale gdyby raz zobaczyła Arabów np. przy piramidach, ich bezwstyd, żebractwo, brak godności ludzkiej, nikczemność w postępowaniu z kobietami — to by wyrozumiała nawet tych, którzy biją.
  Ach, co to za upadła rasa — i jacy inni są jeszcze dziś Turcy.

  Co jest staroegipskie, to jest ciekawe, choć nużące głowę i nerwy — co arabskie — niewiele warte. Kostiumy są bardzo malownicze, twarze interesujące, ale powszechna prawie plaga oftalmii ogromnie ludzi szpeci. Przynajmniej 3/4 ludności jest albo bez jednego oka, albo bez obu, albo
  z oczyma wykrzywionymi, albo, co jest najprzykrzejsze, z naroślą na oku koloru przezroczystej perły a wielkości naparstka.
  „Lubię czarnych ogromnie, a nie cierpię Arabów“ — pisze Sienkiewicz.

  Ferdynand Ossendowski tak Murzynów przedstawia:
  „Urodzaje wszędzie są dobre i przy wysilku enrgii można by mieć obszerny teren dla roli, lecz Murzyn na ogół żyje z dnia na dzień, o jutrze nie myśli i głowy sobie zbytnio troską o rodzinę i swój własny byt nie suszy. Gdy zje wszystko, co zebrał w czasie żniwa, zje nieopatrznie i bezmyślnie, gdy roztrwoni na kupno niepotrzebnych mu rzeczy lub na poczęstunek sąsiadów, znika wtedy w dżungli, gdzie szuka zwierzyny lub dzikich owoców-bananów, mango etc. To samo robią kobiety, a wcale nie troszczą się o dzieci. Dziatwa wtedy zabiera się do robienia łuków i strzał i rozpoczyna polowanie na drobne zwierzęta i ptaki, żywiąc sie własnym kosztem i pomysłowościaą”.

  https://marucha.wordpress.com/2016/07/18/efekt-nicei-niemieckie-sluzby-wypowiadaja-wojne-rasistom-i-ksenofobom/#comment-598925
  ***

 35. JO pisze:

  To kard. Stefan Wyszyński ostrzegł w czerwcu 1963, że „Nie boimy się komunistów. Co napawa nas udręką jest spektakl fałszywych braci”. Tutaj wielki kardynał ostrzegł przed tymi współczesnymi Judaszami, którzy, zamiast otwarcie atakować Kościół, chcą go zinfiltrować i spenetrować żeby wprowadzić i narzucić mu idee humanitarne, naturalistyczne i nietradycyjne.

  A zatem, choć Franciszek pokazał, że nie będzie słuchał ani dialogował z katolikami lojalnymi wobec odwiecznej nauki Kościoła, że nie „ugnie się” przed „ultra konserwatystami”, to widzimy kogo słucha: „Sodomitów i innych zdecydowanych na zniszczenie Kościoła” [Sodomites and others committed to the Church’s destruction. – poniżej] Złych ludzi którzy chcą by nauka Kościoła zgadzała się z nauką świata.

  http://lasalettejourney.blogspot.com/2016/07/for-know-that-there-are-priests-being.html
  https://marucha.wordpress.com/2016/07/18/a-prawda-panska-trwa-na-wieki-ps-116-2/#comment-598992

 36. JO pisze:


  https://marucha.wordpress.com/2016/08/04/tajemnicze-zgony-w-usa/#comment-603556
  ***
  Anty Hasbara said

  2016-08-05 (piątek) @ 12:29:54
  BIOLOGICZNY ŻYD, czyli pasożyt ludzkości…

  Poświęciłem 20 lat na studiowanie problemów, jakie stwarza ludzka natura oraz nad przyczynami rozkładu i upadku wielkich imperiów. Zauważyłem, że przez blisko 5 tysięcy lat zanotowanej ludzkiej historii występuje pewne zadziwiające zjawisko. Przez 20 lat przestudiowałem mnóstwo materiałów, dotyczących różnych cywilizacji. Porównywałem fakty, aby znależć dla nich jakiś wspólny mianownik, który mógłby pomóc zrozumieć ten fenomen. Wziąłem również pod uwagę takie czynniki jak wpływ środowiska, ludzką naturę i pewne modele zachowań człowieka.
  (…)

  ——
  Zobacz:
  https://marucha.wordpress.com/2014/12/20/biologiczny-zyd-czyli-pasozyt-ludzkosci/
  https://marucha.wordpress.com/2014/12/26/biologiczny-zyd-czyli-pasozyt-ludzkosci-cz-2/
  https://marucha.wordpress.com/2015/01/09/biologiczny-zyd-czyli-pasozyt-ludzkosci-cz-3-i-ostatnia/
  ——

  Eustace Mullins, Waszyngton, DC
  http://snippits-and-slappits.blogspot.c … ns_20.html

  https://marucha.wordpress.com/2016/08/02/wolne-tematy-63-2016/#comment-603672

 37. JO pisze:

  VA said

  2016-08-22 (poniedziałek) @ 23:24:54
  Podaje adres gdzie mozna zamowic opracowanie w jezyku angielskim – Chiesa viva – Ksiedza Luigi Villa pt. Karol Wojtyla beatified? … Never! (Karol Wojtyła beatyfikowany? … Nigdy!) Kosztuje tylko $10
  Ta dokumentacja skupia się na życiu Jana Pawła II. dokumentujące jego życie rodzinne przed jego dojściem do papiestwa, jego idee, jego filozofie, teologie, jego wypowiedzi i jego podróże,
  Ojciec Villa wyjaśnia, dlaczego Karol Wojtyła / Jan Paweł II nie powinien byc beatyfikowany. Bardzo dobrze udokumentowane ze zdjeciami. Ksiadz Villa mial pomoc o. Pio w demaskowaniu masonerii koscielnej.
  Poza tym jest tam duzo materialow na temat objawien objawien Matki Bożej Dobrego Zdarzenia w Quito.
  Wysylaja poczta w ciagu kilku dni.

  The Apostolate of Our Lady of Good Success
  1288 Summit Ave. Suite 107,
  Oconomowoc, W
  I 53066, USA
  Phone: 262-567-0920
  Website: http://www.ourladyofgoodsuccess.com

  https://marucha.wordpress.com/2016/08/22/objawienie-n-m-panny-w-quito/#comments

 38. JO pisze:

  Siggi said

  2016-09-20 (wtorek) @ 05:55:10
  Czy to bylo?

  http://strefatajemnic.onet.pl/duchy/zmarl-o-amorth-egzorcysta-ktory-rozmawial-z-szatanem/pkm9tw
  ***
  Marucha said

  2016-09-20 (wtorek) @ 16:24:09
  Re 62:
  Przypominam, że książki-wspomnienia ks, Amortha są dostępne w gajówce.
  Bardzo polecam.
  https://marucha.wordpress.com/2016/09/19/wolne-tematy-81-2016/#comments
  ***
  Trylogia…
  https://marucha.wordpress.com/2016/10/11/hetman-dusz-polakow/
  ***

  https://marucha.wordpress.com/2016/10/10/szczypta-legend/
  ***

 39. JO pisze:

  Greg said

  2016-10-21 (piątek) @ 11:40:17
  Panie Listwa czy zna Pan to opracowanie? (książkę)
  Ks.prof. Włodzimierz Sedlak ,,Mała monografia bioelektroniki”
  Polecam zdobyć z wszelką cenę.
  Prowadził wykłady w PAN w latach 80-tych. Nie ma na rynku wydawniczym lepszej pozycji obrazującej organizm człowieka i zachodzących w nim procesów. Po prostu, człowiek jest ,,urządzeniem bioelektronicznym” w którym istnieje międzymolekularny elektronowy transfer danych. Każda obecność organizmu żywego w zasięgu działania pól EM jest szkodliwa, dokonuje się całym organizmem i ma dla tego organizmu katastrofalne konsekwencje. Najgorsze jest promieniowanie mikrofalowe, nawet małej mocy i działa bardzo destrukcyjnie na cały organizm.
  Tel. komórkowe, wieże nadawcze, Wi-fi itd. to cichy morderca organizmu!

  https://marucha.wordpress.com/2016/10/18/dosc-tych-blazenstw/#comment-623400

 40. JO pisze:

  Yah said

  2016-11-10 (czwartek) @ 07:40:43
  Ad 49, 51, 52

  Chłopcze, po pierwsze nie jestesmy na ty.

  Po drugie, żeby móc dyskutować musimy reprezentować podobny poziom, a Pan nie dość, że nie rozumie znaczenia polskich słów ( „stosować ton protekcjonistyczny” .http://sjp.pl/protekcjonizm) to jeszcze nie uważnie czyta to co napisałem (a pisałeś, że był „zapadnikiem”) – napisałem – „ewidentną rusofobię Mickiewicza ( Mickiewicz lubił ale zapadników)”. Ty Pan napisał „Może nie był „zapadnikiem” (skąd takie rosyjskie określenie w użyciu?)”

  Po trzecie skąd Pan wie co czytałem. Nie trzeba wertować archiwów petersburskich można przeczytać Hercena, Bakunina czy Chomiakowa lub nawet opracowania Łossskiego.

  Po czwarte ” Sadzę też – może się mylę – że Twoja wiedza pochodzi z ksiązek Ludwika Bazylowa lub podobnych, względnie Tatiany Graczowej:)”, a Pan umie czytać w myślach ?

  Po piąte , jak piszesz „poczytać o „naszych przyjaciołach na ż:) i ich wpływie na historię Rosji,” możesz czytając „200 lat razem” Sołżenicyna jak Pan przeczyta to ….. spokornieje.

  Po szóste – „nie możemy – Polacy – się dogadać między sobą” . My Polacy dogadujemy się. Dogadywanie nie polega na tym, że przyznajemy racje tym , którzy racji nie mają, ba nie maja nawet argumentów.

  A ton , którego używam to nazwałbym mentorskim.

  Pozdrawiam, bez odbioru …. i na drugi raz proszę się nie fraternizować ze mną.

  https://marucha.wordpress.com/2016/11/06/frank-frankizm-i-spor-o-paradygmat-polskiej-kultury/#comment-628053
  ***

  https://marucha.wordpress.com/2016/11/06/frank-frankizm-i-spor-o-paradygmat-polskiej-kultury/#comment-628069

  ***

 41. Marrkerr said

  2016-11-16 (środa) @ 11:26:22
  https://sacerdoshyacinthus.com/lingua-latina/

  Lingua Latina

  „Ku upowszechnieniu języka Kościoła.
  Jeśli Pan Bóg pozwoli, strona będzie się stopniowo wypełniać.”

 42. JA pisze:

  Hulajdusznik said

  2017-06-12 (poniedziałek) @ 07:27:35
  O tym, że przodkowie nasi przez bodaj tysiące lat mieszkali daleko za Odrą napisał już przed II wojną światową Józef Kisielewski w książce „Ziemia gromadzi prochy”.

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Józef_Kisielewski

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Ziemia_gromadzi_prochy

  A oto i sama książka do pobrania:

  Click to access Ziemia-gromadzi-prochy-Jozef-Kisielewski.pdf

  https://marucha.wordpress.com/2017/06/11/powinnismy-byc-dumni-z-dokonan-pionierow/#comment-682237

 43. Koniec doczesnego Świata w objawieniach św. Hildegardy! Fascynujące objawienia św. Hildegardy z Bingen, pochodzące z tajemniczej księgi Scivias. Przedstawione w niej mistyczne wizje ukazują początek wszelkiego stworzenia, upadek pierwszego anioła i pierwszego człowieka, powstanie piekła i działanie szatana, stopniowe odchodzenie ludzi od Boga i upadek moralności. Następne wizje dotyczą czasów ostatecznych: Hildegarda przepowiada nadejście Antychrysta, jego podstępne działania, ostatnią walkę z szatanem, prześladowania wiernych, a w końcu – powtórne przyjście Chrystusa, powstanie zmarłych do życia, sąd i przemianę świata.

  Św. Hildegarda z Bingen ,,Dramat końca czasów”…. polecam ciekawą i porażającą lekturę.
  https://marucha.wordpress.com/2018/01/21/pytanie-podstawowe/#comments

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s