Filozofia

https://marucha.wordpress.com/2015/07/02/o-prymacie-spraw-publicznych-nad-prywatnymi-na-przykladzie-sprawy-sokratesa/#respond

73 odpowiedzi na „Filozofia

 1. JO pisze:

  https://marucha.wordpress.com/2015/08/15/wolne-tematy-62-2015/#comments
  Zbigniew Kozioł said

  2015-08-15 (sobota) @ 17:46:42
  @22

  Uważany Pan Mordka,

  Czy Wy tylko o pieniądzach potraficie? 😉

  Głupio mnie nie jest. Z tym czasem jest pewna subtelność. Trochę semantyczna. Ale gdy po swojemu wyjaśnię teraz, to Gajowy nie zamieści, a chciałbym szerszej dyskusji.

  No dobra. Oto jak rozumiem problem. Owszem, czas nadal istnieje dla nas i dla bankierów. Rzecz trochę inna. Jesteśmy splątani kwantowo. Tu chodzi o znalezienie związku między ogólną teorią względności waszego Einsteina a mechaniką kwantową. Jest w tej pracy wspomniane o koncepcjach św. Augustyna na temat czasu. I proszę, setki lat przeszły i wracamy do nich. Wracamy też do antropocentryzmu, pomimo genialnego Kopernika. Rzecz w tym, że tak naprawdę, to istnieje tylko „teraz”. Nie ma przeszłości ani przyszłości. Wszystko jest ze sobą powiązane. W całym tym bożym wszechświecie. Wszystko. I dzieje się jednocześnie.

  Dodam, że grawitacja prawdopodobnie wynika ze splątania kwantowego.

  I co, Panie Mordka, zrozumiał pan coś? Ja niewiele…

 2. JO pisze:

  https://marucha.wordpress.com/2016/04/22/3-fakty-z-zycia-religijnego-izaaka-newtona/#comment-574240

  Gosc said

  2016-04-23 (sobota) @ 09:28:34
  @Klub Inteligentów Gazety Polskiej
  Wypowiadaj się w swoim imieniu! Nie podzielam zdania, a nawet wręcz przeciwnie!

  W 28 kwietnia 1738 roku, papież Klemens XII, kierując się motywami doktrynalnymi i dyscyplinarnymi, bullą „In eminenti Apostolatus speculo…” zabronił przynależności do masonerii pod karą ekskomuniki. Słowa potępienia były później powtarzane jeszcze wielokrotnie na przestrzeni dziejów.

  22.XI.1938 Ignacy Mościcki dekretem zdelegalizował, a 9.IX.2007 Lech Kaczyński przywrócił działalność masońskiej B’nai B’rith – Loża Polin
  http://www.bibula.com/?p=71616

 3. JO pisze:

  Ja said

  2016-05-23 (poniedziałek) @ 15:18:49
  weronikasiedlecka@op.pl
  Współczesne osiągnięcia naukowe w dziedzinie genetyki obalają teorię ewolucji. Stały kod genetyczny i liczba chromosomów blokuje naturalny sposób przechodzenia jednego organizmu w drugi. Mutacje to najczęściej degeneracja ( np. choroba Dawna; różnica tylko jednego chromosomu). Obecnie naukowa teoria to kreacjonizm.

  biolog molekularny
  Jest to rodzaj materialistycznego i naturalistycznego światopoglądu, który w konsekwencji prędzej czy później prowadzi do ateizmu, zwłaszcza gdy poddajemy się intelektualnemu lenistwu. Jako naukowiec i człowiek który ma łaskę wiary, nie wynikającą bynajmniej z teologicznego wykształcenia zyskanego w młodości, z zaciekawieniem podchodziłem do teologów, którzy robili intelektualny szpagat próbując pogodzić Objawienie z teorię ewolucji. Dzisiaj odrzucam tego typu dywagacje teologiczne, ponieważ na gruncie biologii którą się zawodowo zajmuję i zarabiam dzięki niej na utrzymanie, odrzucam twierdzenie, że najbardziej elementarne życie, mogło samoistnie powstać z materii nieożywionej. Odrzucam także tezę jakoby odrębne gatunki mogły powstać w procesie ewolucji od form prostych po bardziej złożone. Odrzucam twierdzenia ewolucjonistów ponieważ żadne dane biologii molekularnej, która jest dziedziną mojej naukowej uwagi, nie dają podstaw do takich twierdzeń. …

  biolog molekularny..

  https://marucha.wordpress.com/2016/05/20/wolne-tematy-43-2016/#comment-582815

 4. JO pisze:

  Boydar said

  2016-09-14 (środa) @ 08:50:36
  „… Ta broń tylko nam szkodzi i pod żadnym pozorem nie mamy jej uzywać. Widzi Pan absurdalność takiej tezy? A jest to dokładnie to, czego chcą Boydar, Nick i Listwa …” – Pan Maćko (270)

  Tak, to jest dokładnie to, przy czym mówię tylko za siebie. Czy widzi Pan absurdalność postępowania Putina ? Przez dwa dni doszedł by i wrócił. A pier doli się z banderowcami jak matka z łobuzem. Bo wie, że akurat to narzędzie wcześniej czy później zabije także majstra.

  Zamiast propagować bycie przyzwoitym człowiekiem, co jest absolutnie najskuteczniejsza bronią przeciwko wszelkiej nieprawości, Pan na siłę wymazuje z przestrzeni publicznej Boga i Jego prawa. Tak jak i Szatan jest Pan przekonany, że dogłębna znajomość konstrukcji samochodu pozwala jednocześnie na mistrzowskie prowadzenie pojazdu. Takich magików są pełne cmentarze, i smutno im, że jeszcze nie wszyscy dołączyli.

  Cała kabała, to beznadziejna próba życia bez bez Boga i Jego Syna. A to co robią promowani przez Pana naukoffcy to jest jej naśladownictwo nieznacznie tylko ubrane w pozory nowoczesności i postępu.

  https://marucha.wordpress.com/2016/09/11/wolne-tematy-78-2016/#comment-614638

 5. JO pisze:

  Isia said

  2016-09-17 (sobota) @ 02:39:56
  Re: 177 Panie Premizlaus …

  … wiadomo, dziewczyna młoda, głupia (jak my wszyscy w tym wieku) … podejmuje ważną, życiową decyzję … w tej sytuacji matka, a zwłaszcza ojciec nie powinni do tego dopuścić …a absztyfikanta pogonić …
  inna sprawa to … autorytet rodziców, odpowiedzialność ojca za rodzinę … temat szeroki …

  https://marucha.wordpress.com/2016/09/14/wolne-tematy-79-2016/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s