Jak/Tak Walczyc Indywidualnymi Dzialaniami/Lista Dzialan

pielgrzymka-brw-polska-2016-588

Żydo-Masoneria powoduje w nas, talmudycznymi systemami,  chorobę umysłu, w której zatracamy umiejętność pokonywania własnego ciała namiętności, rozpoznawania Prawdy od Kłamstwa, oraz walki ze ŚwiatemPogaństwem, na czele którego jest Szatan posługujący się swoimi sługami.

Żydomasoneria wie, że poprzez nasze oczy, uszy…zmysły nasze – może nami manipulować. To dlatego ważne jest byśmy unikając stawiania złych stresfaktorow, wrażych systemów, tricków…filozofii…- przed nasze oczy, uszy, umysł nasz i serce, ZAWSZE stawiali obraz wzorowy do naśladowania – Pana J. Chrystusa. Pamiętajmy , że Św Komunia jest pokarmem dla Duszy, a Słowa na Mszy Świętejprogramują” na Boga, wlasciwie..( programować można też źle…! ) nasze ciało, serce i kierują nasz umysł na Prawdę, która daje życie. Zakon wschodni dlatego mówi, byśmy „jedli Słowo Boże„, które jest pokarmem dla Duszy, oddzialujacym na cialo.

– odmawiajmy Różaniec Święty i rozważajmy przede wszystkim jego Tajemnice Święte, tak by posiadać NIEUSTAJACO jego Niebiańskie OWOCE: Pokorę, Miłość braterska, Ducha ubustwa, Czystość, Posłuszeństwo, Gotowość szukania Boga, Żal za grzechy, Umartwianie ciała, Poskramianie pychy, Cierpliwość w doświadczeniach, Ofiarę z siebie w dzielę Odkupienia, Wiarę, Pragnienie Nieba, Ducha apostolskiego, Łaskę dobrej śmierci, Ufność w Bogurodzicy – Królowa Polski.

– tak by posiadać nieustajaco Łaski Różańca Świętego:

większe skupienie w modlitwie, gotowość na Boże wezwanie i zdolnośćdania odpowiedzi, pokorę w powodzeniach, nieustające niesienie Chrystusa innym, delikatność w sposobie oddawania przysług, poświęcenie swojej Rodzinie i otoczeniu, zwyczaj jak u Marii oddawania Panu Bogu dobrych spraw, które można wykonać, Ducha wdzięczności, umiejętność oddania się Bożej Opatrzności, spokojne przyjmowanie ubustwa i nie wstydzenie się go wobec innych i nie buntując się przeciw Bogu, Wiarę jak u pierwszych Pasterzy, szukanie nieustające Prawdy z wytrwałością Mędrców, znajdowanie radości nieuzależnionej od dostatku dóbr tego Świata….

Dary Ducha Świętego otrzymujemy uczestnicząc w WAŻNEJ Mszy Świętej, czyli takiej, gdzie spełnione warunki, m.in. jak wierzącego Księdza w przeistoczenie Chleba w Ciało Pana Jezusa, Ksiądz prawdziwie wyświęcony….

Łaski, Dary..otrzymujemy i posiadamy nieustajaco wierząc, a więc nie tylko się modląc ustnie, myslnie ale i czynem świadcząco swojej Wierzę.

-Umierajmy dla Grzechu, bo grzech ciebie/nas zabija – zydomasoneria o tym wie.

By ustrzec się , uciekać przed problemem grzechów, uciekajmy przed nim kierując oczy daleko od gorszycieli, w bezpieczne miejsce, którym jest Wyłącznie Chrystus i Jego Matka:

– nie oglądajmy telewizji organizowanej przez zydomasonerie. Oni wiedzą, że nasze oczy, zmysły..to jak kamerą, przed którarzucając obrazy” – programujemy nasze ciało. Ciało, które jest przecież tylko „biologiczną maszyna„, w której jest nasząDusza. Temaszynęmożna programować – dobrze, po bożemu dla dobra i piękna swojej Duszy tak by zasłużeni sięgnąć Raju , lub zaprogramować tak by było zwulgaryzowane do śmierci naszej Duszy. To, że nasze ciało jest tylko biologicznąmaszyna dana nam w użytek, przekonaj się czytając wiedzę o grupach krwi , hormonalnych grupach czlwieka… I tego faktu linku do reakcji naszych ciał na różne stresfaktory. Reakcji, która jest inna dla każdej z grup, reakcji, która doprowadzić możedo śmierci, ale i manipulacji fizycznej jak i psychicznej człowieka – zydomasoneria zna wiedzę a ty NIE!

Mając powyższe na uwadze:

– wykonujmy święte gesty , które Kościół od wieków naucza. Wykonywanie ich ma swoją przyczynę, która wyjaśniająĆwiczenia Duchowe Ignacenskie.

– stawiajmy sobie przed oczy zawsze obrazy Pana Boga, żywoty świętych….najlepszym miejscem jest Prawdziwa Msza Święta.

– nie słuchajmy modernistycznej muzuki

– ubierajmy się godnie: kobiety i mężczyźni muszą okrywać swoje ciało, tak jak sam Pan Bóg tego chce, wymaga od nas dla naszego dobra:

https://gajówką.wordpress.com/2016/09/17/plaga-kobiecych-spodni-biskup-r-williamson/
Modernistyczny ubiór odkrywa, podkreśla , wulgaryzuje ciało. Kobieto, jeżeli chodzisz w spodniach wszędzie, publicznie, to jużzydomasoneria ciebie posiada – to symptom utraty rozumu. Twoją rodzina i ty na tym ucierpisz, to tylko kwestia czasu.

– nie oglądajmy TV masońskiego

współczesne kino, multikino to miejsce deprawacji , hyperseksualizacji..- unikaj takiego okupacyjnego kinamieliśmy to…za okupacji Warszawy.

– jest bardzo mało kawiarni, restauracji, do których można iść bezpiecznie – unikaj wrażych.

– unikakajmy wielkotowarowych sklepów typu Tesco – o tym więcej przeczytasz przy temacie grup krwi.

podchodźmy godnie do swojego ciała, płci i zgodnie z jej przeznaczeniem postępujmy tak by ciała tego nie gorszyć, bo jest Świątynia Ducha. Unikajmy więc pracy , która dla płci jest zła; męską pracę zostawmy mężczyznom a żeńska kobietm. Unikajmy extremalnych sportów….kobiet miejsce to Dom, gdzie jest ona Panią i Królowa… W polskiej tradycji mamy pięknanazwę dla kobiety zamężnej , matki – Pani Domu. To jedyny prawdziwie godny zawód dla Kobiety prócz zakonu…

Mężczyzna, który pozwala , nakazuje żonie swojej pracować zarobkowo poza Domem – naraża ja i Dom i siebie na zgorszenie….upadek…

pamiętajmy, że grzech nieczystości pada na 5 twoch kolejnych pokoleń . Zachowujmy czystość, a jak zgrzeszyliśmy, to czym prędzej pokuta I spowiedzią oczyszczajmy swoją Dusze I nie popełniajmy grzechów więcej. Pamiętajmy, że współżycie intymne jest TYLKO dla prokreacji, a związek małżeński sakramentalny jest po to by spłodzić potomstwo dla chwały Boga oraz w tym związku uświęcić nasze duszePoza tym, intymny kontakt służy wyłącznie dla unikania grzechu i nic więcej.

Zydomasoneria szerzy i namawia do rozwiązłości , która czyni spustoszenie w naszej Duszy ( wulgaryzuje ciało…), czyni nas nieżywymi co w tym świecie powoduje, że pokolenia umierają, nie mają dzieci, umierają całe narody…

– unikajmy obzarstawa, filozofii konsumizmu – to pierwszy krok do egoizmu, hedonizmu oraz rozwiązłości, chorby Duszy i Ciała– patrz temat grupy krwi.

– tak wyżej postępując, dbajmy o FORMACJE swojej osoby. Jak już wiemy, nasze ciało to maszyna, alo to nie my, bo w tej maszynie jest naszą Dusza, Duch Święty całość czyni nas ludźmipołączenie cielesności z nadprzyrodzonością. Chrystus swoim życiem całym , nauka, pokazał kim jest człowiek, pokazał nasze granicę Normalności, człowieczeństwa, Prawdy, Życia, poza którymi jest tylko śmierć, która przywołać możemy niepanujac nad własnym ciałem ( maszyna) , podążając za Światem – Zydomasoneria, na czele której stoi Szatan, nie rozpoznając Prawdy ( która jest Bóg) od Kłamstwa, którym jest Szatan.

Szatan używając naszego Ciała, manipulując nim – nas niszczy , deprawuje, prowadząc nas, naszą Dusze do Śmierci. A Chrystus pokazuje jedyną Drogę Życia, która On Jest. My mamy wybór ŻYCIE – Chrystus lub ŚMIERĆ – Szatan , wieczne potępienie, piekło, cierpienia nigdy nieustające, wieczne.

Formacja
Wychowanie
To – wychownia i formowania nigdy nie może ustawać czynić, a wzorcem dla formacji człowieka jest Chrystus. Ten wzórnaszego człowieczeństwa objawia nam sam Bóg w Jego Świętym Kościele, a więc poprzez Św. Tradycje …. nauczanie Świętych po dzień dzisiejszy, I tak będzie do końca tego Świata.

FORMACJA , możemy nazwać to jedyną Drogą, z której jeżeli się zboczy, to ponosimy tego konsekwencje. To jak jadącysamochód na autostradzie, zboczysz, to będziesz miał wypadek, czasem jest tak, że ginie człowiek w wypadku…

Formacji dokonujemy poprzez indywidualne zgłębianie nauki Kościoła oraz wspólne Koscila Działania.

Tylko człowiek Uformowany, może budować właściwie , wspolbudowac właściwie społeczeństwo, naród, państwo.

Jeżeli jesteśmy Formacji Katolickiej/Ortodoksyjnej nie czekajmy więc, przystępujmy do Wspólnych , Publicznych Działań, bezktórych nie jesteśmy w stanie przetrwać z powodu tego Świata, Świata na czele którego jest Szatan.

My Ortodoksyjni/Katolicy , tylko my posiadamy największy Skarb Na Tej Ziemi – Nadprzyrodzoną WiaręPRAWDĘ.

Nie wypuśćmy jej z ręki, nigdy. Przekażmy ja kolejnym pokoleniom!

JA

33 odpowiedzi na „Jak/Tak Walczyc Indywidualnymi Dzialaniami/Lista Dzialan

 1. JO pisze:

  1. Poszukiwac Prawdy w tym – CZYNEM, ktory zminia nasza Dusze
  -przyjmowac Sakramenty Swiete
  – poznac czym jest GRZECH I jakie skutki wywoluje…- egoism, nudyzm, konsumizm, liberalism, modernism, genderyzm, kolegializm….
  2. Organizowac sie w hierarchiczny sposob, tak by dawac mozliwosc Rodzinom na zycie dogodne dla niej – Kobieta nie moze pracowac zarobkowo poza domem…

  JO said
  2015-06-25 (czwartek) @ 12:14:20
  ad.14. Mlodzi Polacy sa wyrzuceni z Polski. Zostaly niemalze same szumowiny-niepolacy w tym Lemingli. Garstka Polakow w Polsce NIC nie jest sama w stanie zrobic.

  Jestesmy zdepolaryzowani, ubezslawolnieni. Dowodem na to jest Gajowka, gdzie tylko Garsta osob cos robi. Nie mamy kadr, nie mamy pieniedzy, nie mamy sily.

  Ciekawa rzecza jest, ze inne nacje o mniejszej inteligencji maja sile, bo akceptuja Wspolne Dzialanie – Hierarchie, umieja pojedynczo poswiecic sie dla dobra wspolnego.

  W pewnym miescie w Polsce znam Turka, ktory dla dobra wspolnego – innego Turka , ktory byl „szefem” pracowal dla niego za darmo przez ponad rok czasu az nem szef zdobyl na tyle sily ekonomicznej by zaczac mu placic pieniedzmi w tym ( dawal mu wikt, mieszkanie..) Po roku czasu , ten Turek pracowal I pracuje dalej za niewielkie pieniadze, tak, by budowac sile „Przewodnika”, ktory sprowadza kolejnych Turkow.

  My NIE potrafimy poswiecic sie indywidualnie dla Dobra Wspolnego – jesetesmy ZEREM, pochlonieci filozofiami konsumizmu, egoizmu, INDYWIDUALIZMU…..zydowskimi ideologiami, ktorych nie rozpoznajemy, nie umiemy okreslic a jedynie „plyniemy z ich sciekiem”

  To wlasnie jest w tym Gajowka – taka jest cala Polska
  https://marucha.wordpress.com/2015/06/25/rothschildowie-przejeli-kontrole-nad-polska/#comment-493338

 2. JO pisze:

  Bez Wiary czlowiek popada …Upada.., rozwody, zwyrodnienia psychiczne…,
  sexizm, konsumizm, zlodziejstwo, morderstwo, glupota, …………..

  Pan Bog Jest Tarcza. Bog – Czlowiek Jezus Chrystus wybawil nas od Grzechu
  Pierworodnego dajac mozliwos pokonac Grzech i Uswiecic Nasze Dusze –
  Pokazal Droge, jak zwalczyc to co przed nim a po Adamie, co bylo
  niedozwalczenia sila ludzka

  Czy kulturysta jest silny z cekinami,,,tatuazem….nozem, amunicja…. czy
  ten co umie pokonac szatana, swiat, wlasne pozadania?

  Dary Ducha Świętego są specjalnymi uzdolnieniami, które pozwalają nam
  żyć w sposób godny…….

  W liczbie tradycyjnie wymienianych 7 darów, którymi obdarza Duch Święty
  (Iz 11,2n), Kościół widzi ich bogactwo i pełnię. Takie jest
  symboliczne znaczenie tej liczby.

  1. Dar Mądrości pozwala nam przyjąć punkt widzenia samego Boga: czyli
  punkt widzenia oparty na fundamencie miłości
  2. Dar Rozumu uzdalnia do trafnego rozumienia prawd wiary i pojęcia
  Bożych tajemnic
  3. Dar Rady przystosowuje używane przez nas środki do obranych celów
  (jak czyni to roztropność)
  4. Dar Męstwa obdarza wytrzymałością wobec próby
  5. Dar Umiejętności pozwala rozeznać wartości: co pochodzi od Boga, co
  od złego, a co od nas samych
  6. Dar Pobożności pomaga zachwycać się Bogiem i kochać Go
  7. Dar Bojaźni Bożej jest pełną miłości obawą, że wciąż mało Go
  kochamy

  Duch Św. udoskonala:

  1. Wiarę przez dar rozumu
  2. Nadzieję przez dar umiejętności
  3. Miłość przez dar mądrości
  4. Roztropność przez dar rady
  5. Sprawiedliwość przez dar pobożności
  6. Umiarkowanie przez dar bojaźni Bożej
  7. Męstwo przez dar męstwa

  ——————————————————————————–
  SŁOWO …..

  Dary Ducha Świętego

  Duch Święty dany Kościołowi w Dniu Zielonych Świątek stale ubogaca
  nas swoimi darami i łaskami. Najważniejszym darem Ducha Świętego jest
  to, że On prowadzi, oświeca, ożywia i strzeże Kościoła Chrystusowego.
  Dzięki Jego działaniu, które dosięga duszy każdego z nas, człowiek w
  pokorze, zaczerpniętej od Chrystusa, może stać się doskonałym. Dzięki
  działaniu Ducha Świętego każdy z nas może osiągnąć świętość.
  Szczególnie jesteśmy wezwani do tego otrzymawszy sakrament bierzmowania,
  który umacnia nas w naszym powołaniu chrześcijańskim (…zostaniecie
  powołani do dawania świadectwa Chrystusowi i Jego Ewangelii – z
  obrzędu sakramentu bierzmowania). Nie jesteśmy w tym osamotnieni.
  Pomagają nam bowiem Jego dary.

  Katechizm Kościoła Katolickiego mówi o siedmiu darach Ducha Świętego:
  darze mądrości, rozumu, rady, męstwa, umiejętności, pobożności,
  bojaźni Bożej. Pamiętajmy jednak, że Duch Święty może obdarzyć nas
  jeszcze innymi darami. Wszystkie dary Ducha Świętego musimy wypraszać w
  modlitwie. Modlitwą również powinniśmy za nie dziękować i w sobie je
  rozwijać. Oczywiste jest, że siedmiu darów mamy używać w rzeczach
  dobrych. Umacniają nas one w drodze do osiągnięcia życia wiecznego, w
  naszym chrześcijańskim powołaniu. Dary Ducha Świętego umacniają
  naszą wiarę i miłość do Boga.

  I tak na przykład dar pobożności ma nas umocnić w duchu modlitwy i
  życia zgodnego z Prawem Bożym (żyć po Bożemu). Dar męstwa dany jest
  do mężnego wyznawania wiary i świadczenia o niej przed innymi oraz dla
  obrony Kościoła przed jego wrogami. Dar mądrości dany jest, abyśmy w
  Bogu widzieli źródło całego świata i życia, abyśmy zgodnie z Jego
  prawem budowali nasze życie. Dar rozumu ma nam pomóc w codziennym
  rozpoznawaniu tego, co dobre i tego, co złe. Bojaźń Boża umacnia nas w
  miłości do Wszechmocnego Boga, umacnia cześć i uwielbienie dla naszego
  Stworzyciela i Pana. Umiejętność jest darem rozwijającym w nas dobre
  uzdolnienia oraz dobro okazywane innym w dobrych uczynkach (co do duszy i
  co do ciała).

  Jak więc widać, dary te są nam koniecznie potrzebne do dobrego i
  owocnego życia. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego przypomina nam
  tę piękną chwilę, gdy Najświętsza Maryja Panna i Apostołowie
  otrzymali Jego dary. Potrzeba abyśmy tę scenę z Wieczernika przypominali
  sobie codziennie i w modlitwie prosili Ducha Św. o Jego dary. Boże,
  któryś pouczył serca swoich wiernych światłem Ducha Św., daj nam w
  tymże Duchu poznać, co jest prawe, i Jego pociechą zawsze się radować.
  Amen.

  o. Łukasz Karpiński SP

  _________________
  “O Maryjo bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy się do
  Ciebie uciekamy” Laudate omnes gentes, laudate Dominum.. Nie być pysznym
  – (św. Benedykt, Reguła, IV.34)

  ——————————————————————————–

  Wysłany: Nie 20:08, 03 Maj 2009

  ——————————————————————————–
  Bojaźń Boża początkiem mądrości

  Tomasz z Celano (1190-1260), franciszkanin, przyjaciel i pierwszy biograf
  św. Franciszka z Asyżu, jest uważany za autora najbardziej popularnej w
  wiekach średnich sekwencji “Dies irae”. Hymn jest pełną dramatyzmu
  poetycką wizją Sądu Ostatecznego, którego przeczuwana bliskość napawa
  człowieka lękiem przed wiecznym potępieniem. Jedyną nadzieją na
  ocalenie jest łaska Chrystusa, który okazał niegdyś swe miłosierdzie
  grzesznej Marii Magdalenie i łotrowi na krzyżu.

  “Dzień ów gniewu się nachyla/ gdy w proch wieki zmiecie chwila/
  świadkiem Dawid i Sybilla. Będzie strach tam, będzie drżenie/ przyjdzie
  sędzia sądzić ziemię/ a roztrząsać wszystko wiernie (…)” – to
  pierwsze słowa hymnu (fragm. tłumaczenia Anny Kamieńskiej). Przez wieki
  śpiewano go podczas uroczystości pogrzebowych, kolejne zwrotki
  towarzyszyły uczestnikom procesji na cmentarzu w Dzień Zaduszny. Ludzie
  płakali ze strachu, z lęku przed nieuchronnością sądu i z żalu za
  popełnione grzechy. Towarzyszyło temu nawrócenie i przemiana moralna.
  Dziś wydaje się, że ten czas – znany większości wyłącznie ze
  świadectw literatury – jest jedynie reliktem przeszłości. Zniknął z
  naszej wyobraźni obraz Jezusa Sędziego. W eschatologii zaczęto na
  pierwszym miejscu stawiać obraz Boga jako dobrego, miłosiernego Ojca,
  pojawiło się wielu teologów, którzy w tej perspektywie hipotezę o
  pustym piekle (bo skoro Bóg jest tak bardzo miłosierny…) zaczęli
  traktować jako pewnik. W wielu miejscach niemile widziane stało się
  mówienie o grzechu, sądzie, karze – aby człowieka nie
  “stresować”, nie przesłaniać mu radości życia. I tak
  niepostrzeżenie prawda, o której mówi dziś Jezus, rozmyła się. Obraz
  Chrystusa Króla, sprawiedliwego Sędziego, nagradzającego dobro i
  karzącego za zło, stał się kolejną figurą, którą akceptujemy o
  tyle, o ile nie burzy swoistego status quo, nazywanego “świętym”
  spokojem. – Coś tam będzie przy końcu świata, ale to przecież
  jeszcze nie teraz, nie już… Teraz trzeba się cieszyć życiem.

  Zatarło się w nas coś, o czym tak często wspominają psalmy, księgi
  mądrościowe: bojaźń Boża. Encyklopedia Katolicka tak ją tłumaczy:
  “lęk budzący się w człowieku pod wpływem wielkości, świętości i
  majestatu Boga, skłaniający do respektowania Jego woli; nie jest
  przeciwieństwem miłości, ale jej elementem”. Jest to zatem
  zabezpieczenie człowieka przed lekkomyślnością, która może
  doprowadzić do zakwestionowania fundamentalnych prawd wiary, przypomnienie
  hierarchii bytów. Człowiek wywołuje strach u drugiego człowieka, aby
  nad nim dominować, podporządkować go sobie, zastraszyć, poniżyć –
  bojaźń Boża przeciwnie: jest jedną z odsłon miłości. Jest
  zaproszeniem do pokuty, podjęcia drogi doskonałości, która wiedzie
  przez drugiego człowieka. Wizje Sądu Ostatecznego, cierpień w piekle i
  czyśćcu (znane z Ewangelii czy opisów objawień, np. fatimskich)
  przypominają, że dopóki człowiek ma czas, nie może go zmarnować.
  Pokazują, iż miłość to nie emocje, abstrakcja, ale bardzo konkretna
  postawa życiowa, która przybiera realny kształt w drugim człowieku. Że
  jest to dar, talent domagający się pomnożenia. Nielogiczne jest
  zachowanie chrześcijanina modlącego się w niedzielę w świątyni,
  deklarującego swoje oddanie Bogu, który staje się zupełnie niewidzialny
  w pozostałe dni tygodnia. “Miłość Chrystusa przynagla nas” –
  pisze św. Paweł. “Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich
  najmniejszych, Mnieście uczynili” – mówi Jezus. To jedno proste
  zdanie wystarczy, aby wszystko wokół stało się inne, lepsze. Nie trzeba
  cudownych reform i obietnic. To też jest najlepsza recepta na
  świętość.

  Marcin Jasiński

  _________________
  “O Maryjo bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy się do
  Ciebie uciekamy” Laudate omnes gentes, laudate Dominum.. Nie być pysznym
  – (św. Benedykt, Reguła, IV.34)

  Teresa
  Administrator

  Kto mieszka za sciana
  Dołączył: 07 Cze 2007
  Posty: 12416 Przeczytał: 407 tematów

  Skąd: z tej łez doliny
  Płeć: Kobieta

  Wysłany: Śro 20:32, 03 Cze 2009

  ——————————————————————————–
  O Sakramencie Bierzmowania:

  http://www.traditia.fora.pl/sakramenty-swiete-i-tematy-z-tym-zwiazane,13/bierzmowanie,53.html#8741

  _________________
  “O Maryjo bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy się do
  Ciebie uciekamy” Laudate omnes gentes, laudate Dominum.. Nie być pysznym
  – (św. Benedykt, Reguła, IV.34)

  Wysłany: Czw 17:43, 01 Paź 2009

  ——————————————————————————–
  12 owoców Ducha Świętego

  – miłość
  – radość
  – pokój
  – cierpliwość
  – gorliwość
  – dobroć
  – mądrość
  – łagodność
  – wiara
  – skromność
  – wstrzemięźliwość
  – czystość

  Modlitwa o 12 owoców Ducha Świętego

  Duchu Święty Boże, miłości przedwieczna Ojca i Syna!

  Racz zesłać mi owoc miłości, abym Cię godnie ukochał(a),
  a braci ze względu na Ciebie;
  radości, abym się świętą pociechą napełniał(a);
  pokoju, dla zupełnego duszy mej ukojenia;
  owoc cierpliwości, do cierpliwego znoszenia wszystkich Boskich
  doświadczeń.

  Udziel mi gorliwości w pracy i w służbie Bożej;
  dobroci, któraby mnie czyniła miłym(ą) dla wszystkich;
  mądrości, abym umiał(a) unikać grzechów i innym dobrze radzi(a);
  łagodności, abym z pokorą wszelkie zło od bliźnich moich
  przyjmował(a).

  Ześlij mi owoc wiary, abym mocno wierzył(a) Słowu Bożemu;
  skromności, abym się przykładnie we wszystkim zachowywał(a);
  wstrzemięźliwości i czystości, abym zachował(a) ciało w
  świętości, jaka należy się Twemu przybytkowi.

  Spraw, abym zachowując serce czyste zasłużył(a)
  oglądać Cię w niebie i cieszyć się z Tobą na wieki.

  Amen.

  _________________
  “O Maryjo bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy się do
  Ciebie uciekamy” Laudate omnes gentes, laudate Dominum.. Nie być pysznym
  – (św. Benedykt, Reguła, IV.34)

  Forum Tradycji Katolickiej Strona Główna » Katechizm, Nauka katolicka

 3. JO pisze:

  Nie pozwalaj sie ruszyc z Polski. Nie pozwalaj wyjechac Rodzinie z Polski.
  Organizujmy sie/organizujcie sie Panstwo tak, by kilka osob pracowalo ( nawet na granica) na te grupe rodziny – kobiety , dzieci, starcy, by chronic je, nie dopuszczac do „odciecia korzeni”.

  Mezczyzni razem pracujcie, zakladajac z CEL, ze chronicie Wasze Domy.
  Ta liberalna rewolucja Runie, to kwestia czasu – my musimy przetrwac te burze, ale to mozemy zrobic tylko nawzajem sie wspierajac, trwajac blisko Swietej Tradycji.
  https://marucha.wordpress.com/2015/06/28/emigracje-imigracja/#comment-493994

 4. JO pisze:

  Yah said
  2015-07-03 (piątek) @ 11:23:18
  Chleb powszedni to dla nas Słowian mąka żytnia i woda. To co sprzedają nam w sklepach do codzienna dawka trucizny:

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/piec-najgrozniejszych-klamstw-o-chlebie-2015-07

  Oczywiście jak ktoś chce może truciznę wypiec w domu – przeczytajcie skład:

  http://ezakupy.tesco.pl/pl-PL/ProductDetail/ProductDetail/2003011555741

 5. Edward pisze:

  Tutaj tez nie ma rzeczowej dyskusji – klepanie oklepanych frazesow ktory kazdy zna o ile
  przez wiele lat trwa przy Kosciele (jak ja).Na przestrzeni wielu-wielu lat nazbieralo sie wiele
  pytan,watpliwosci,beznadziei,ect..Wylaniaja sie zupelnie nowe-prawie nieznane fakty o ktorych
  nikt nie chce rozmawiac.Obecne czasy nie sa tymi kiedy Kosciol nauczal np.”nie chodz tam za
  horyzont bo wpadniesz w przepasc”, oraz coraz mniej ludzi chce sluchac odpowiedzi na zadawane
  pytania (zupelnie proste i klarowne ale………….niewygodne Kosciolowi)-„bo to na ludzki rozum
  nie jest pojete”!!!Kiedys tutaj przeczytalem ze Kosciol jest zydowskim biczem na Polakow-kto ma
  za soba wiele doswiadczen zyciowych ten bez watpienia musi sie z tym zgodzic.
  Polakow rozganiano i rozgania sie nadal po swiecie-czy ktos jest w stanie powiedziec ilu
  Polakow zostalo w Polsce?!Autentycznych Polakow walczacych o polska racje stanu nigdy nie
  bylo przy Kosciele!!!Zawsze bylo pelno szumowin,najczesciej zydostwa,podszywajacych sie
  za Polakow (dzisiaj patrz PiS czy PO).Od dawna najwiekszym skupiskiem Polakow jest Chikago
  -czy to skupisko cos znaczylo lub znaczy dla Polakow?!Nic.Najwazniejsze ze jest duzo kosciolow,
  Polacy amerykanizuja sie i…….wymieraja.
  Nie ma nauczania-modl sie i pracuj i dzialaj dla dobra wspolnego (dla swojej ojczyzny).Jest nau-
  czanie-modl sie jak najwiecej,najlepiej godzinami na rozancui roznych pielgrzymek.Rezyltat jest
  widoczny golym okiem.Dlatego spodziewam sie ze Polacy (jak i inne narody) powoli beda odchodzic od Kosciola bo staje sie oczywiste ze Kosciol jest zrodlem zniewolenia na rzecz
  Niemcow ale najczesciej zydostwa.
  Ja tutaj dokonywalem pare wpisow chcac sprowokowac rzeczowa dyskusje-dyskusje ktora
  oczekuja Polacy.Prawie zawsze Gajowy usuwal te wpisy.Pewnie i tym razem usunie.Ja w zyciu
  bardzo duzo modlilem sie na rozancu,uczestniczylem bardzo duzo w roznych innych modlitwach.
  Uwazam ze jesli ktos jest katolikiem to te sprawy sa zupelnie oczywiste i nie ma zadnej potrzeby
  ciaglego walkowania o modlitwach.Sa natomiast problemy-ogromne problemy,o ktorych trzeba
  rozmawiac.Jesli nie-to moze i lepij niech taki Kosciol przepadnie.

 6. JO pisze:

  Panie Edwardzie. Kosciol to 99.9999999 procent to Chrystus I to dlatego Pan jest poprawiany, dyscyplinowany przez Pana Gajowego. Reszta ulamkow niemalze cala to Swieci Kosciola, ktorymi byly zastepy Polakow. Kosciol wiec podaje dokladne wytyczne co robic szczegolowo by Zwyciezac, Trwac jako Indywidualny czlowiek, Rodzina, Rod, Narod, bo Modlitwa dzieki Ktorej otrzymujemy Laski od Boga, Dary Ducha Swietego to nie tylko Mowa, Rozmyslanie, ale przede wszystkim Dzialanie I To Wspolne, ktore Zydomasoneria Krepuje Talmudycznym Prawem, systemami doprowadzonymi do kunsztu Zbrodni przez Tysiaclecia.

  Prosze dzialac tu z Nami, dolaczyc do Kwest, Do dzialan w Anglii I daj Boze z Rosja w Rosji, Dzialan w Polsce. Tu Kazdego Rece sa potrzebne.
  Pozdrawiam.
  JA

 7. JO pisze:

  Bronisław said

  2015-08-27 (czwartek) @ 14:57:24
  Tragiczna obecnie sytuacja Naszego Narodu i Państwa Polskiego, wymaga od Nas nie tylko największego wysiłku, w tym modlitwy i umartwienia, ale przede wszystkim poznania PRAWDY, a wtedy i OPATRZNOŚĆ – jestem przekonany – Nam pomoże wyzwolić się od tych „piekielnie drapieżnych szkodników”, i „złamana siła mącicieli świata, tym razem będzie na wieki”

  Podnieśmy Nasze GŁOWY!!!

 8. JO pisze:

  Towarzysz0 said

  2016-02-17 (środa) @ 17:03:39
  W filmiku Rosjanin opisuje przykłady kolonizacji Rosji, bliźniaczo podobne do naszych. I podaje jedną z możliwych broni.

  .https://vk.com/wall-42132771?offset=60&own=1&z=video-82197743_171676673%2F7e6c953941927b69b7%2Fpl_post_-42132771_2615

  Bojkot, czyli nie tylko nie kupujemy pewnych gazet, lecz ich reklamodawców. I nie ma co zasłaniać się znikomą siłą rażenia jednostki.

  Nie da się początkowo zastosować to totalnie, ale stopniowo można powiększać zakres tej walki.

  To oczywiście będzie wymagało rezygnacji z pewnych tzw. dóbr. Na pierwszy ogień rozprawmy sięze zdobyczami cywilizacyjnymi przeznaczonymi na zabicie wolnego czasu. początkowo będzie dolegała pustka. Ale po chwili zastanowienia musimy przyznać, że rezygnacja z dóbr medialnych/kulturalnych oczyści nam umysł i duszę. A uczucie nudy zmobilizuje nas do podjęcia aktywnych kroków dla odzyskiwania realności życia- zamiast czytania/surfowania – porozmawiamy z sąsiadem, pośpiewamy pieśni, zaprośmy nam znanych gawędziarzy. Jasne, takie możliwości zdarzą się nie na wyciągnięcie ręki. Ale zalew bitami informacji jest wyniszczający.

  Turystyka – teraz pod ręką nie mam pewnych badań. Ale wiem, im dalsza jest podróż od domu, tym bardziej zmęczony/zestresowany/chory turysta powraca do domu, z wątpliwymi korzyściami poznawczymi (w dobie zatopienia informacją kolejne dane tylko zalegają gdzieś w głębokiej pamięci). Lecimy do Tajlandii, a babcia z Gąbkowic jeszcze pamięta, co naprawdę się działo przed, w trakcie i po akcji Wisła, a jej żywe słowa zapamiętalibyśmy długo.

  Zapewne do dnia powszedniego należy zabezpieczenie rodziny pożywieniem. I znowuż tylko korzyść dla nas. Bo produkty droższe, ładniej opakowane, na dłuższy okres zakonserwowane jest często niezdrowsze (banany może i są tańsze od ziemniaków, ale na pewno bardziej zatrute). W pewnym momencie może u co poniektórych pojawi się myśl uniezależnienia spożywczego w jakimś stopniu. Innym rozwiązaniem – popierania miejscowych rolników.
  https://marucha.wordpress.com/2016/02/14/wolne-tematy-15-2016/#comment-555341

 9. JO pisze:

  Maćko said

  2016-03-24 (czwartek) @ 04:29:33
  Na zakonczenie zagadka: Kto napisal te slowa:
  UWAGI AUTORA DO II WYDANIA

  Żeby podjąć walkę z zagrożeniami jakie nas, Polaków, czekają, należy dobrze poznać przyczyny, sposoby i ludzi, którzy za wszelka cenę próbują ujarzmić Polskę i Polaków. A tę walkę o Niepodległą Polskę musi podjąć cały Naród, gdyż już w tej chwili Polska nie jest niepodległa i nie jest niezależna.
  Międzynarodowe żydostwo przy pomocy otumanionych Polaków już dokonało i cały czas dokonuje ubezwłasnowolnienia nas Polaków.
  Walkę o Niepodległą Polskę należy podjąć w trybie pokojowym wykorzystując wszelkie istniejące narzędzia, istniejące w obecnym systemie politycznym.
  Takie możliwości i szanse są, ale zależne one są przede wszystkim od poziomu wiedzy, od naszej znajomości faktów historycznych, oraz od naszej wiedzy o tym, kto i dlaczego dzień po dniu uzależnia Ojczyznę Polaków – Polskę, a także polską racje stanu od międzynarodowej mafii żydowskiej, która w celu zdobycia zaufania i okłamywania Polaków przyoblekła się w maskę przyjaźni i pomocy.
  Książkę tę napisałem w celu przedstawienia prawdy i niezniekształconych faktów, które obecnie pomijane są w trybie tak zwanej poprawności politycznej, tej prawdy mówiącej o zabiegach żydowskich jakie robili w XX wieku, żeby zdobyć władzę nad światem ujarzmiając stopniowo poszczególne kraje oszukańczymi hasłami demokracji, Ujarzmiali bezwzględnie i krwawo zwłaszcza kraje chrześcijańskie, takie jak np. Rosję i Polskę.
  W XXI wieku żydowskie dążenia zmierzające do opanowania świata nie uległy zmianie ani o jotę, dlatego również ta prawda, którą opisuję, stanie się pomocną do rozszyfrowania ich celów, do których w sposób bezwzględny dążą obecnie, tj w XXI wieku.

  https://marucha.wordpress.com/2016/03/20/wolne-tematy-26-2016/#comment-566107

 10. JO pisze:

  towarzysz0 pisze:
  Luty 24, 2016 o 10:01 (Edycja)
  https://marucha.wordpress.com/2016/02/19/upadek-aleppo-zbliza-bliski-wschod-do-rosji/#comment-557403

  Towarzysz0 said

  2016-02-23 (wtorek) @ 18:52:44
  Panie JO.

  Wracam do Polski.

  Nie mam jeszcze pomysłu, jak zorganizować nauczanie moich dzieci (biorąc pod uwagę Pańskie propozycję).

  Czy zna Pan konkretnych ludzi, którzy maja już podobne doświadczenia?

  ————————-

  Znam, prosze do mnie napisac pod adres:
  polak.ortodoks@gmail.com

 11. JO pisze:

  JO said

  2016-03-29 (wtorek) @ 14:16:08
  ad.4. Uwzam, ze wyplywa to z juz atomizacji „mentalnej” w Rodzinach polskich, gdzie juz jak na zachodzie kazdy sobie sam dziala i tylko dla siebie. W Rodzinach polskich nie ma hierarchi i wynikajacych z tego obowiazkow.

  Dam przyklad glowny – dzis mloda panna w typowej polskiej rodzinie przez masonska szkole , proglam, szkolnictwo za ingnoranctwem Rodzicow – idzi przede wszystkim „na studia”, „studium” a przeciez powinna zostac w domu i zajmowac krok po kroku pozycje jajwazniejsza – pozycje Pani Domu.

  Pozycja ta stawia obowiazki tak wzgledem niej samej jak i wzgledem domownikow – mezczyzn, ktorzy zobowiazani sa Pania Domu utrzymywac.

  W takiej naturalnej budowie rodziny, mezczyzniu by utrzymac Kobiety w Domu, musza sie laczyc w dzialaniu , bo sami nie sa w stanie zabezpieczyc tak funkcjonujacej Rodziny, ktora jest DYNAMICZNA, Tworcza, PLODNA…, ktora ma cel i przyczyne….

  Dzis STRACH tak „chlopcow” jak i dziewczat przed „brakim pieniedzy”, ktory wywolal „lew Ryczacy” – celowa propaganda, ktora w tle rozuchuje porzadania ludzkie w tym posiadania..czyniac mlodych juz Hedonistami – jest przyczyna dlaczego nie ma u nas w spoleczenstwie osob z Laska Dzialania oraz czemu ludzie nie dszialaja grupowo.

  Laska Dzialania to nie jest wykonywanie zydow rozkazow lub zajmowanie miejsca, ktore zydzi nam zrobili – Lakska Dzialania to Tworcze indywidualne Dzilanie wynikajace z potrzeby Sluzenia Bogu dla jego chwaly i naszego pozytku. To jest Laska Dzialania.

  Niestety wsrod Tradycjonalistow NIE ma Rodzin, ktore by tak funkcjonowaly – ba nawet niestety Szkola Bractwa bastawia , by w tym dziewczeta koniecznie szly na wyzsze uczelnie, zamiast promowac Idee wynikajaca z Prawa Naturalnego – by kobiety Polki byly Paniami Domu, ktore jezeli Edukacje wyzsza to maja jako dodatek a nie glowna rzecz.

  Tak czy inaczej, system, w ktorym Polacy zyja w wiekszosci – zatomizowanych juz Rodzin, bo Polski Narod juz dawno zostal zatomizowany… – spowoduje, ze przetrwaja tylko Rodziny bazujace na prawie Naturalnym – Hierarchii, gdzie Pani Domu jest SERCEM Rodziny a nie kasa dla Hedonizmu.
  https://marucha.wordpress.com/2016/03/29/nowoczesna-spoldzielczosc-mondragon/#comments

 12. towarzysz0 pisze:

  nawiązując do wspomnianej wyżej PANI DOMU, do wychowania której nawołuje Pan.

  .https://vk.com/g.sterligov?w=wall190311096_4898

 13. towarzysz0 pisze:

  A teraz o szkole Bractwa.

  Nie byłem nigdy w tej szkole, moja wiedza ogranicza się do obejrzenia strony internetowej oraz pojedyńcze rozmowy z uczniami oraz dwoma matkami uczni tejże szkoły.

  Wrażenie następujące – poza oczywistymi naukami szkolnymi jest mocny nacisk na tematykę religijną. Na marginesie powstało pytanie – czy jest dzieło Ks. Wawrzyńca Scupoliego – Utarczka duchowa- uczniom tej szkoły znane?

  Ale wreszcie dochodząc do najważniejszego mankamentu (chyba że się mylę).
  Jest wychowanie na płaszczyźnie intelektualnej.

  A czy jest wychowanie poprzez pracę, obowiązki dla pospołu, przyuczania do DAWANIA w sposób realny???
  Rozumiem, to jest możliwe tylko przy aktywnym wsparciu rodziców, i to większości rodziców.

  Czy nie widzi Pan tego mankamentu u mlodzieży tzw tradycyjnie chowanej? Takie miałem wrażenie podczas Pielgrzymki Bractwa w sierpniu 2015 jeszcze z Ks. Stehlinem.

 14. JO pisze:

  Panie towarzyszo – Bractwa Szkola jest prowadzona oficjalnie w warunkach zydowsko-masonskiej okupacji Polski.
  Jest wiele tematow, ktore by mozna bylo wypunktowac w Szkole Bractwa, ktore nalezalo by poprawic a nawet zmienic. Jednak to jedyna Szkola Katolicka gwarantujaca Tradycyjnie Katolickie Wychowanie i Nauczanie w Polsce. Wiele, jak Pan zauwazyl, zalezy od wspolpracy Rodzicow….

  O szkole Bractwa Piusa X powinnismy walczyc, wspierac ja a nawet prosic o budowe kolejnych w innych czesciach Polski.

  Posylajmy nasze dzieci do tej szkoly!!

  …… Modlmy sie za Bractwo…., w tym dzialaniem…

 15. JO pisze:

  Jak Dzialac?Tak dzialac…:

 16. JO pisze:

  Jak przetrwać w „heretyckim świecie”? Bp Schneider radzi katolickim rodzinom.

  Posted by Marucha w dniu 2016-06-11 (sobota)

  Dwanaście rad bp. Schneidera, pomagających przeżyć katolickim rodzinom w zrelatywizowanym i heretyckim świecie.

  Przyjmuj prześladowanie jako wyraz łaski od Pana Boga dla swojego oczyszczenia i wzmocnienia, a nie po prostu jak coś negatywnego.
  Zakorzeń się w wierze katolickiej przez studiowanie Katechizmu (najlepiej starszego, np. kard. Gaspariego – SK).
  Nade wszystko chroń integralność własnej rodziny.
  Katechizację własnych dzieci traktuj jako swój pierwszy obowiązek.
  Módl się codziennie ze swoimi dziećmi. Odmawiaj litanie i Różaniec.
  Zmień swój dom w kościół domowy.
  W przypadku braku kapłana i Mszy niedzielnej, przyjmij Komunię duchową.
  Wycofaj swoją rodzinę z parafii krzewiącej błędy i uczestnicz w parafii wiernej Nauce Kościoła, nawet jeśli musisz podróżować daleko.
  Wycofaj swoje dzieci ze szkoły, jeśli są one narażone na niemoralne niebezpieczeństwo seksualne.
  Jeśli nie możesz wycofać swoich dzieci, załóż grupę rodziców walczących o prawa dzieci.
  Walcz o prawa rodzicielskie używające dostępnych demokratycznych narzędzi.
  Bądź przygotowany na prześladowania, kiedy będziesz chronić swoje dzieci (patrz punkt pierwszy).
  Tłum. Sławomir Kapica
  http://rzymski-katolik.blogspot.se

  https://marucha.wordpress.com/2016/06/11/jak-przetrwac-w-heretyckim-swiecie-bp-schneider-radzi-katolickim-rodzinom/#respond

 17. JO pisze:

  Gloria said

  2016-07-12 (wtorek) @ 21:55:23
  https://lagloriadelasantisimavirgen.wordpress.com/2016/07/03/o-wychowaniu-jadwiga-zamoyska/

  https://lagloriadelasantisimavirgen.wordpress.com/2016/04/03/nasz-katolicyzm/

  „My Kościoła nie zwyciężymy rozumowaniem, ale psuciem obyczajów” uchwalili na zjeździe masoni. I poczęli siać niemoralność przez teatry, kina, książki, czasopisma, obrazy, rzeźby itd. i przez coraz to bardziej – za przeproszeniem – świńskie mody. Ileż dusz przez to ginie!!!…

  Ale niech pomną na „ostatnią modę…” w trumnie, niech do Niepokalanej się uciekają, a otrzeźwieją.

  Obecny Ojciec święty Pius XI sam ułożył następującą modlitwę do Niepokalanej o skromność w ubiorze i odpustem 300 dni ją ubogacił:

  https://marucha.wordpress.com/2016/07/12/wolne-tematy-57-2016/#comment-597154

 18. JO pisze:

  Slowianie Dieci Bogow said
  2016-06-06 (poniedziałek) @ 19:13:54
  „Kochamy wszystkich ludzi, bez względu na rasę, narodowość, ale nie możemy pozwalać na kpiny z Polaków, brońmy naszej godności!!!
  +++..Jam jest Polska, Ojczyzna twoja, ziemia Ojców, z ktorej wzrosłeś. Wszystko, czymś jest, po Bogu mnie zawdzięczasz.
  1. Nie będziesz miał ukochania ziemskiego nade mnie.
  2. Nie będziesz wzywał imienia Polski dla własnej chwały, kariery albo nagrody.
  3. Pamiętaj, abyś Polsce oddał bez wahania majątek, szczęście osobiste i życie.
  4. Czcij Polskę, Ojczyznę twoją, jak matkę rodzoną.
  5. Z wrogami Polski walcz wytrwale do ostatniego tchu, do ostatniej kropli krwi w żyłach twoich.
  6. Walcz z własnym wygodnictwem i tchórzostwem. Pamiętaj, że tchórz nie może być Polakiem.
  7. Bądź bez litości dla zdrajców imienia polskiego.
  8. Zawsze i wszędzie śmiało stwierdzaj, że jesteś Polakiem.
  9. Nie dopuść, by wątpiono w Polskę.
  10. Nie pozwól, by ubliżano Polsce, poniżając Jej wielkość i Jej zasługi, Jej dorobek i Majestat.
  Będziesz miłował Polskę pierwszą po Bogu miłością. Będziesz Ją miłował więcej niż siebie samego”.

  Zofia Kossak-Szczucka”

  z:

  .https://www.youtube.com/watch?v=j6vTiqyc8AY
  https://marucha.wordpress.com/2016/06/06/wolne-tematy-47-2016/#comment-587241

 19. JO pisze:

  Marrkerr said

  2016-07-14 (czwartek) @ 07:44:57
  ks.S.Kostrzewa: Pamiętam świadectwo pewnego pracownika salonu tatuażu, który chwalił się, że barwniki stosowane w tatuażach są oddawane demonom podczas rytuałów satanistycznych, aby przez tatuaż złączyły się z ludzką krwią. Wtedy nie ma znaczenia czy wytatuujesz sobie pentagram czy kwiatuszka…

  https://wobroniewiaryitradycji.wordpress.com/2016/07/13/ks-slawomir-kostrzewa-czy-o-adam-szustak-atakujac-egzorcystow-ostrzegajacych-przed-tatuazami-ma-racje/

  https://marucha.wordpress.com/2016/07/12/wolne-tematy-57-2016/#comment-597500

 20. JO pisze:

  JO said

  2016-08-16 (wtorek) @ 09:19:26
  Polacy nie rozumieja, ze opieka Matki Bozej, opieka Boska jest …, ale pod warunkiem, ze sie z ta LASKA wspolpracuje.

  Ta opieka nie dziala, kiedy sie siedzi z „piwkiem” przed telewizorem.

  Ona dziala tylko wowczas, gdy sie z nia WSPOLPRACAJE dokonujac WYSILKU.

  W przypadku opieki nad Narodem, musi byc to Zbiorowy Wysilek.

  Tzw „Narodowcy”, ktorzy dokonuja spektakularne akty, jak : marsze, pikiety, okrzyku, rewolucyjne ruchy i hasla … – sa prowadzeni przez Masonerie celem Mlodych ludzi energii sprowadzania na manowce – kanalizacje.

  Jacy ludzie ida na pikiety, jacy jestesmy?:
  – zadluzeni u zyda: biegnacy w szczurzym maratonie :)) ( …ufam , ze kazdy rozumie o czym pisze…)
  – chodzacy na msze posoborowe odprawiane przez zydow przebranych w sutanny i sluchajacy kazania niekatolickie , przewanie o JPII mnnniiilosci…
  – squr-ni – nie potrafiacy odroznic dobra od zla, wlasciwej postawy od niewlasciwej – po prostu pozbawieni Darow Ducha Swietego – ruzumu, madrosci..
  – wchlaniajacy zydowskie nowoczesne narkotyki: nowoczesna muzyka, filmy, red bule, ale i kebaby…bez ktorych nie potrafimy sie obejsc..
  – ubierajacy sie by czuc sie dobrze zamiast by wygladc napiekniej przed Panem Bogiem, spelniajac tym nasz przed nim w tej kwestii obowiazek…
  – upadli , bo czesto rozwiedzeni, zyjacy z kochanka, kochankiem
  – biegajacy do zydowskiek „karczmy” – Tesco, Biedronek, …
  – akceptujacy lichwe i wspoczesna arende bez slowa sprzeciwu w obronie biedniejszych…
  – posylajacy nasze dzieci do squr-jacych je przedszkoli, szkol…
  – akceptujacy zwyrodnienia i dewiacje tak prywatne jak i o zgrozu publiczne – nudyzm, sexizm..pozwalajac na w tym, by nasze dzieci w tym szale uczestniczyly..
  – przyjmujacy, uzywajacy srodki antykoncepcyjne, nie szanujac rozrodczosci a rozplywajac sie w pornografii…prostytucji…

  ………..etc, etc, etc

  wymieniac by mozna jeszcze dlugo.

  Takimi jestesmy „Narodowcami”

  Po to by dzialac skutecznie , zwyciesko, trzeba zaczac od indywidualnie wlasnego zycia naprawy, wlasnej osoby. Po tym , przychodzi kolej na wspolprace z innymi w Lasce Uswiecajacej

  https://marucha.wordpress.com/2016/08/15/nowa-chazaria-przechodzi-do-ofensywy/#comment-606957

 21. JO pisze:

  Listwa said

  2016-10-04 (wtorek) @ 14:38:11
  @ 1 Marek

  prawosławni maja trudniej, gdyż nie przyjmują pewnej części nauki katolickiej, a i tą przyjętą również można przeinterpretować opacznie.
  Sobór Watykański II dołożył do nauki katolickiej swoje idee pragnąc, aby je za naukę katolicką uznać. I nie przeinterpretował a zanegował część nauki.

  @ 4 Sarto

  Szanowny Panie Sarto,
  pan pozwoli że ustosunkuję się.

  Ma Pan rację piszac, że Kościół jest jeden i nie podzielny. Ale Kościół to instytucja, organizacja, to Jezus Chrystus i lud, a jakby tego było mało, to kazdy z nas jest świątynia Boga, Pismo ostrzega : Kto zniszczy świątynie Boga , tego zniszczy Bóg. Kościół składa się z ludu, który w skutek róznych pradów myślenia może odchodzić od pierwotnej jednosci (gdzie dobrym przykładem sa prawosławni) az do całkowitego oderwania się (gdzie przykładem są sekty).

  Zatem Kościół jako instytucja jest jeden , niepodzielny, niezniszczalny, ale na płaszczyźnie ludu może dochodzić do pęknieć, rozchodzenia się , odejścia definitywnego.
  Jeśli ktoś wzywa do jedności Koscioła, to trzeba miec na myśli wszelkie wrogie prądy i nawoływanie do otrzeźwienia, dostrzeżenia niebezpieczeństw i powrotu poszczególnych ludzi do całokształtu nauki katolickiej oraz do intelektualnej i duchowej jednosci z Kościołem oraz wiernymi trwającymi w pełni w Kościele. \

  @5 Joannus
  W tym przypadku abp Pozzo ma racje. Sytuacja o której pan wspomina swiadczy o „dwóch chórach” o którym tez była mowa, gdy izraelici zrobili sobie cielca i zaczęli go czcić (Księga Exodus – czyli wyjścia po posoborowemu) w czasie gdy Mojzesz przebywał w obliczu Pana Boga na górze, na której dostał tablice przymierza, czyli 10 słów, które Kościół nazwał 10 przykazań, a z kolei Jezus Chrystus powiedział: Kto je przestrzega mnie miłuje. Jest chór który nie miłuje Jezusa Chrystusa.

  @ 6 Franek

  W Pismie św jest powiedziane : Nie przyszywa się starej łaty do nowego ubrania oraz roztropny człowiek wydobywa ze skarbca rzezy nowe i stare. Nie tyle wprowadzanie czytań nauki starotestamentalnej jest złe, bo Stary Testament należy decyzją Koscióła z III wieku do kanonu Pisma Sw. ale wprowadzenie tych czytań w myśl idei ustawiena judaizmu na równi z nauką ewangeliczną , która ma na celu zamazanie ważności Jezusa Chrystusa w planie zbawienia i tego , ze tylko On jest dawca zbawienia, a nie starotestamentalne prawo i jego wypełnianie. Judaizm uważa że zbawią sie poprzez wypełnianie prawa i nie chce uznać Jezusa Chrystusa jako Króla, Boga i Zbawcę. A na orędzia i wszelkie objawienia trzeba unikać, chyba ze są już zatwierdzone przez Kościół , jako wynik katolickiego badania i śedztwa. Czyli np. Lourdes , Fatim , czy Gietrzwałd.

  @ Grzech przeciwko Duchowi św.

  Aby go zrozumieć to trzeba poznawać sprawę , ale nie poprzez wyrwanie z kontekstu fragmentu tekstu.
  Ewangelia święta (Mt. XII, 32; Mk III, 29; Łk. XII, 10) – trzy miejsca w którym zostało to poruszone. Trzeba przeczytac wczesniejszy tekst który wyjasnia .

  U pierwszych dwóch ewangelistów jest mowa o tym, jak widząc Chrystusa mocnego i silnego, dokonującego cudów i uzdrowien, porywajacego lud izraela sobą i swoimi czynami zaczeli sie obawać o utrate władzy. (to jest powiedzane w innych fragmentach)
  mówili : Gdy nic nie zrobimy lud pójdzie za nim. Gdy Jezus Chrystus wygnał ich ze swiątyni ( i nie żydowskiej, a swego Ojca) to juz niepokój przeplatał im sie ze strachem. ( i soborową narracją jest gadanina że Jezus był słaby i umarł na Krzyżu – nie , był mocny i zdołał czynić cuda i w sposob zwycięski ponieść krzyż).

  I faryzeusze i uczeni w piśmie co zrobili ? Chcą zniechęcić do Jezusa Chrystusa, wzbudzić obawy przeciw niemu, zdegradować o nim opinię, zniwelowac jego wpływ, zdetronizować Go, bo mówił i czynił jak ten kto ma władzę, powiedzili : On ma belzebuba i siłą złych mocy wyrzuca zło.Na co Jezus Chrystus wyjasnił, mówiąc czy może diabeł wyrzucać diabła i ostać się, po owocach poznaje się drzewo,
  Czyli faryzeusze i uczeni w piśmie zrobili rzecz nastepującą:

  Powiedzieli że dobro jest złem i tak sami uznali
  Odrzucili Jezusa Chrystusa jako zło i namawiali do tego lud
  Oskarżyli Jezusa Chrystusa że posługuję się mocą szatana, czym zaprzeczyli jego Boskiej wszechmocy, czyli Jezus Chrystus nie jest Bogiem i nie ma własnej siły, a jest podwładnym szatana, który korzysta z szatańskiej mocy.

  Na to Jezus Chrystus powidział; Kto powie coś przeciw Synowi człowieczemu będzie mu odpuszczone, ale jeśli wystąpi przeciw Duchowi św. to już nie.

  Św Łukasz rzuca nieco inne swiatło na te zagadnienie, cytujac Jezusa Chrystusa: Nie dajcie sie zastraszyc tym którzy zabijają ciało, lecz pokaże wam kogo macie się lękać, bójcie się Tego, który ma moc wtrącić do piekła, zaiste powiadam wam Tego się bójcie. I dodał: włosy na waszej głowie są wszystkie policzone, ważniejsi jesteście niż wiele wróbli, a żaden z nich nie jest w zapomnieniu u Boga. Przeto się nie bójcie. Wam zaś mówię Ktokolwiek wyzna mnie przez ludźmi i Syn cżlowieczy wyzna go przez aniołami. Lecz kto się mnie zaprze i Syn człowieczy zaprze się jego przed aniołami. I kończąc powiedział wtedy: Każdy kto mówi przeciw Synowi będzie odpuszczone, ale temu co by bluźnił przeciw Duchowi sw nie będzie odpuszczone.

  Na koniec powiedział: gdy was będą prowadzić do synagog, urzędów, zwierzchności nie martwcie sie co macie mówić, gdyz Duch św w owej godzinie nauczy was co wam mówić potrzeba.

  Pan Jezus pokazał strone przeciwną w postawie, miejcie bojaźń Bożą, nie lękajcie się, bo nawet co macie powiedzieć będzie wam dane, jesteście ważni, ni odrzućcie Boga. to Bóg ma moc wrzucać do piekła swoją mocą i nie musi pytac sie szatana czy może i czy może posłużyć sie szatanską siła. Gdy wybierzemy prawidłowo i unikniemy błędu , Duch św zaczyna pomagac i asystować lub będzie odrzucony człowiek poprzez swój głupi wybór.

  Dla przypomnienia:
  Owoce łaski Ducha Świętego
  1. Miłość
  2. Radość
  3. Pokój
  4. Cierpliwość
  5. Łaskawość
  6. Dobroć
  7. Uprzejmość
  8. Cichość
  9. Wierność
  10. Skromność
  11. Wstrzemięźliwość
  12. Czystość.

  Trzy fragmenty apostolskiej nauki związane jednym zwrotem pokazują zagadnienie grzechu przeciwko Duchowi św, ta nauka staje się widoczna „trójwymiarowo” w zderzeniu i zespoleniu tekstu Mateusza, Marka oraz Łukasza. Nie można zatrzymać się i skupić tylko na zwrocie wspólnym i łączącym trzy opisy.

  Listwa said

  2016-10-04 (wtorek) @ 14:46:17
  Powinno być:

  U pierwszych dwóch ewangelistów jest mowa o tym, jak faryzeusze i uczeni w piśmie widząc Chrystusa mocnego i silnego, dokonującego cudów i uzdrowien, porywajacego lud izraela sobą i swoimi czynami zaczeli sie obawać o utrate władzy.

  https://marucha.wordpress.com/2016/10/02/abp-pozzo-o-randze-doktrynalnej-dokumentow-ii-soboru-watykanskiego/#comment-619207

 22. JO pisze:

  La Reine Toronto said

  https://marucha.wordpress.com/2016/11/04/wolne-tematy-96-2016/#comment-627307
  2016-11-05 (sobota) @ 22:54:34
  ad 108 Panie ‚nick’ czytaj nik’t co Pan sobie wyobraza ze mozna ponizac innych tu w Gajowce? Czy Pan nie wie co wypada a co nie? Te bajki to niech sam Pan oglada a nie wymusza na nas ! Czesto Pan dywaguje z uporem maniaka i odstrasza od zagladania tu do Pana Gajowego Maruchy.

  To dla Pana bajka:

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s