Msza Trydencka – Msza Naszych Ojców, Dziadów i Królów. Modlitwy/Kościoły/Kapliczki…

http://www.piusx.org.pl/

https://respicestellam.wordpress.com/

http://stmarcelinitiative.com/

72 odpowiedzi na „Msza Trydencka – Msza Naszych Ojców, Dziadów i Królów. Modlitwy/Kościoły/Kapliczki…

 1. Premizlaus pisze:

  Od tej niedzieli (IV Niedziela Wielkiego Postu) zacząłem regularnie na nią uczęszczać.
  PS: Proponuję zmienić nazwę na „Msza w obrządku rzymskim”. Przymiotnik „trydencka” sugeruje, że została stworzona na Soborze Trydenckim, co nie jest prawdą.

  (Świadectwo wiary-admin)

 2. JO pisze:

  – Ojcze Nasz- O Chryste Krolu Nasz – Duchu Swiety, dziekujemy Tobie za Laski, w ktorych przesiaknieci jestesmy Bojaznia do Ciebie Boze; bojaznia, ktora odbiera namietnosciom ich Sile; bojaznia, ktora odbiera Swiatu Jego Czar a Szatanowi jego Moc.

  – Panie Boze – Jezu Chryste, dziekujemy Tobie za Udzial w Twojej Chwale oraz obdarowanie Nas Umiejetnoscia Walki z wlasnego ciala Namietnosciami, umiejetnoscia Rozpoznawania Prawdy od Klamstwa – Szatana oraz umiejetnoscia Walki z tym Swiatem – Poganstwem, na czele ktorego jest Szatan.

  – „Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a ty, wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.”

 3. Lena pisze:

  Czy Panów zdaniem, uczestnicząc w liturgii zreformowanej uczestniczę w liturgii tylko niegodnie sprawowanej, czy może nieważnej.
  Odkrywam niesamowite piękno Mszy Trydenckiej- dziękuję

 4. Premizlaus pisze:

  Żeby Msza Święta była ważna, muszą zachodzić trzy warunki:
  – musi być odpowiednia materia (chleb niekwaszony pszenny i wino mszalne)
  – musi być odpowiednia formuła słów przeistoczenia („To jest bowiem Ciało Moje, które za was będzie wydane”; „To jest Krew Moja, Nowego i Wiecznego Przymierza, Tajemnica Wiary, która za was i za WIELU będzie wylana na odpuszczenie grzechów. Ile razy czynić to będziecie, na Moją pamiątkę czyńcie.”)
  – musi być intencja kapłana (kapłan musi chcieć dokonać Przenajświętszej Ofiary)

  Novus Ordo Missæ jest ważne, ale niegodziwe i odarte z łask.

 5. JO pisze:

  „…i odarte z łask…” – Premizlavus

  Kto niegodnie sie Modli – Smierc sobie przynosi. Przeczytalem ciekawy artykul
  http://mateusz.pl/mt/eucharystia/js-augustyn.htm
  Od siebie dodam, ze w Kosciele Prawoslawnym Tradycja Naucza, ze na Mszy Swietej my wierni sluchajac Slowa Bozego – my te slowa „jemy, spozywamy” . Pozniewaz Sam Bog jest Slowem, wiec spozywamy go pod postacia Slowa. Zrozumiale jest wiec, ze na Niegodnej Mszy „Spozywanie Boga” nie tylko pod postacia Swietego Sakramentu, ale w ten sposob – „spozywajac Slowo” – powoduje skutki, przed ktorymi ostrzega nas Swieta Tradycja.

  Skutki tego widoczne sa w kolo nas. Polska, my Polacy umieramy, nie umiemy juz rozpoznawac Prawdy od Klamstwa, Walczyc z Wlasnego Ciala Namietnosciami I Swiatem. Przyczyna tego jest wlasnie Posoborowa, sprotestantyzowana masza niegodna przynoszaca Nam Smierc. Msza Masona Buginiego…..

  Uwazam tez, ze wiekszosc Ksiezy odprawiajacych Msze Posoborowa NIE wierzy w Przeistoczenie, a wiec wiekszosc Mszy Posoborowych jest niewazna…
  Kazdy Ksiadz Wierzacy w Przeistoczenie nigdy by nie odprawial Mszy Posoborowych, zaniechal by tego…

  Opuszczajmy Ksiezy, ktorzy odprawiaja Niegodna Msze, uciekajmy od nich I od tej mszy.
  ” run from trouble..” – tego tez naucza Swieta Tradycja…

 6. Lena pisze:

  Panie JO, Pan Bóg nigdy nie opuszcza swoich dzieci, w trudnych czasach dla Kościoła jeszcze bardziej potwierdza Swoją Obecność – Cud w Sokółce, https://www.youtube.com/watch?v=qIKwzKy5MB0 ,Cud w Kościele przecież Posoborowym jest na TO wstrząsającym dowodem ….

 7. Premizlaus pisze:

  Komunia po kalwińsku, czyli na stojąco i na rękę tylko doprawia do utraty wiary w realną obecność Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Taki sposób podawania Komunii Świętej jest grzechem profanacji, bo Święte Świętych może dotykać tylko osoba posiadająca święcenia kapłańskie. Tak samo jest z kielichem mszalnym.

 8. Lena pisze:

  Jak rozumiem Panie Premizlaus, nie obejrzał Pan przesłanego filmiku.
  Wierni w Sokółce przyjmują Najświętszy Sakrament z najwyższą należną Mu czcią, na kolanach i nie na rękę.

 9. JO pisze:

  http://militia-immaculatae.org/cudowne-wizerunki-2/

  Nie ma kościoła, w którym by nie było ołtarza ku Jej czci, nie ma kraju, ani regionu, w którym nie istniałyby cudowne Jej wizerunki zjednujące wszelkie łaski i leczące wszelkie zło.

  św. Ludwik Maria Grignion de Montfort,
  Traktat o prawdziwym nabożeństwie
  do Najświętszej Maryi Panny

 10. JO pisze:

  …….

  Marucha said

  2015-03-29 (niedziela) at 19:58:26
  Re 193:
  Otóż, Pani Bart, odchodzenie ludzi od Tradycji zostało WYMUSZONE przez II Sobór Watykański. Zapoczątkował on zupełnie świadome niszczenie 2000-letniego dorobku Kościoła

  Ludzie sami z siebie by nie wpadli na pomysł, żeby kapłan stał d**ą do ołtarza czy co tam na jego miejscu się znajduje.
  Żeby podawać ludziom komunię na rękę.
  Żeby zamiast Mszy Świętej sklecić jakąś jej parodię w duchu protestanckim i uczynić ją właściwie jedyną obowiązującą formą Mszy.
  Mam ciągnąć dalej?

  Panie Bart, ja nie twierdzę, że i bez II Soboru pewne zjawiska odchodzenia od Kościoła by zaistniały – w końcu nie po to mamy „międzynarodowe” media i „międzynarodową” rozrywkę, nespa?
  Owszem, zaistniałyby prawdopodobnie.
  Ale Kościół trwałby na swoim miejscu. Ci, którzy opuszczaliby Kościół, byliby widoczni, jako odszczepieńcy. Kościół trwałby jako skała wśród zamętu.
  Dziś Kościół składa się w dużej mierze z ludzi, którzy go już dawno opuścili – tylko tego nie widać, bo jest w nim miejsce dla wszystkich. Nawet dla nie wierzących w boską naturę Chrystusa…

 11. JO pisze:

  Marucha said

  2015-03-29 (niedziela) at 20:51:26
  Re 198:
  Nie, Panie Bart.
  Ja nie opisuję dewiacji.
  To tacy, jak ja, czy Pan, jesteśmy dewiacjami w dzisiejszym Kościele. Jesteśmy mniejszością, pogardzaną przez większość i znienawidzoną przez Papieża Bergoglio.

  Ja w ramach Soborowego Kościoła niewiele mogę zdziałać, właściwie nic. Moje sprzeciwy tyleż dadzą, co walenie piłeczką pingpongową w beton. Moje apele do sumień księży, nawoływania aby zapoznali się z Magisterium, skończą się świętym oburzeniem. W najlepszym razie.

  Jedynie Bractwo daje mi siłę na trzymanie się (w sposób tragicznie ułomny) tego, co Kościół zawsze głosił, a potem przestał.

  https://marucha.wordpress.com/2015/03/28/wolne-tematy-25-2015/#comment-466655

 12. JO pisze:

  Jacek said

  2015-03-30 (poniedziałek) at 20:38:35
  ad Marta15 #8

  „Podszywaja sie pod katolikow, udaja katolikow , wykorzystuja naiwna wiare posoborowych katolickich lemingow wylacznie do swoich wlasnych, demonicznych celow. Czyli dzialaja oni przez tzw proxy–posrednikow , czesto nieswiadomych ze sa wykorzystywani, uzywani jako owi posrednicy.”

  takich „nawiedzonych” jest cale mnostwo, stanowia oni „trzon” frekwencji. Nie sa jednak tak naiwni jak sie wydaje. W istocie za nic nie wroca do Kosciola Katolickiego, ktorego nienawidza bo to byl w ich mniemaniu ten „stary kosciol”, ktory ich „uciskal” tzn przy kazdej okazji nakazywal nie qrwic sie i nie krasc, a na dodatek kazal chodzic do spowiedzi. A potem przyszlo „wyzwolenie”, bicie sie w cudze piersi (JPII byl w tym wybitnym specjalista)i, kremowki, barki, oazy, a teraz jest franio i jest spoko. Na samo wspomnienie Kosciola Katolickiego, ktory jeszcze wielu z nich ochrzcil dostaja napadow wscieklizny, zwlaszcza baby.

 13. JO pisze:

  Rtm said

  2015-03-30 (poniedziałek) at 20:50:41
  Teraz już było jasne, pisze E. Z. Sztuczne i nienaturalne „narody” skonstruowane na rewolucyjnej bazie tajnych stowarzyszeń, na „wolności, równości i braterstwie” muszą być zachowane i podtrzymywane za pomocą karabinów i bomb. Dlatego serbski przywódca Milosevic był całkowicie do zaakceptowania przez Nowy Porządek Świata tak długo, jak jego represje i przestępstwa służyły ochronie sztucznego konstruktu znanego jako „Jugosławia”. Ale jak tylko, podczas wizyty w Kosowie w 1993r., Milosevic zdał sobie sprawę, że muzułmańscy imigranci w tym regionie, który jest historycznie świętym miejscem Serbii, podjęli się przejęcia go poprzez swój większy przyrost naturalny i zaczął bronić naturalnego narodu „Serbii dla Serbów”, wtedy natychmiastowo został Hitlerem naszych czasów, jak przed nim Saddam czy Kaddafi. Podobnie to, co oficjele USA oznaczyli jako „organizację terrorystyczną”, z dnia na dzień stało się „Wyzwoleńczą Armią” Kosowa.

  A zatem, dla E. Z. NATO reprezentuje tutaj sztuczny internacjonalizm prowadzący bezwzględną wojnę przeciwko szczątkom naturalnego nacjonalizmu. Dlaczego NATO? Ponieważ jego niedawne rozszerzenie czynie je dla internacjonalistów bardziej odpowiednim instrumentem, niż ich inny sztuczny wymysł – ONZ, który ostatnio zbyt często ich zawodził. Małe narody zrzeszone w ONZ nie są jeszcze dostatecznie skażone, by były ślepe na druzgocące zagrożenie wiszące nad nimi wszystkimi jeśli NATO-wskie zbrodnicze mieszanie się w wewnętrzne sprawy Serbii zakończy się sukcesem.

  E.Z. dodaje możliwe rozmaite drugorzędne motywy szturmu na Jugosławię. Są one użyteczne dla zrozumienia współczesnego świata. Między innymi istnieje zapotrzebowanie na wojnę, by uchronić światową ekonomię przed wpadnięciem w kryzys (to II Wojna Światowa, nie Nowy Ład, wyciągnęła USA z Wielkiej Depresji lat 30.); potrzeba dla przemysłowców, by zarobić miliony dolarów produkując nowe samoloty i pociski obracające Serbię w ruinę i dla międzynarodowych megakorporacji by zarobić miliardy odbudowując ją z gruzów; dla wojsk, by testować w działaniu zaawansowane technicznie ciężkie uzbrojenie; potrzeba może ton gruzów, by ostrzec Rosjan co mogłoby się im stać, jeśliby armia rosyjska [w oryginale bp pisze tu o Armii Czerwonej, ewidentny błąd – Red.] ośmieliła się powstać przeciw gangsterom Nowego Porządku Świata obecnie rujnującym ich kraj; potrzeba dla tych samych gangsterów, by przejąć kontrolę nad bajecznymi podziemnymi bogactwami mineralnymi w Kosowie.
  http://bdp.xportal.pl/publicystyka/bp-richard-williamson-wojna-w-jugoslawii/

 14. JO pisze:

  Akej said

  2015-03-31 (wtorek) at 00:32:09
  Na stronie Yahoo ukazal sie art.: „Rogue Catholic bishops plan to grow schismatic challenge to Rome”. Otoz bp Faure i bp Williamson wyswieca grupe ksiezy i powiedzieli, ze w przyszlosci beda konsekrowac nowych biskupow oraz nie beda prowadzic zadnych rozmow z Rzymem dopoki Rzym nie powroci do prawdziwej wiary.

 15. JO pisze:

  „Listwa said
  2015-04-01 (środa) at 12:01:03
  @ 31 jaszmija

  Błąd koszmarny. Księgi Starego testamentu zostały zatwierdzone jako księgi Biblii, które autor pisał pod natchnieniem Pana Boga. Biblia to Nowy i Stary testament, dwa działy ksiąg. Skład Biblii został zebrany i ustalony przez Kościół po śmierci i zmartwychwstaniu Pana Jezusa i jego autorytetem potwierdzony.

  Biblia nie jest księga wydarzeń historycznych i nie jest jej rolą pisanie o zabytkach kultury i cywilizacji.
  To księga o Panu Bogu , jego myślach, dążeniach oraz drogach dojścia do Niego.

  Nawet jeśli wszystkie księgi Starego testamentu byłoby fikcją w stosunku do wydarzen historycznych, to i tak posiada niewzruszoną wartość poznania myśli Pana Boga oraz sposobem Jego zrozumienia i poznania. Podobnie jak Mitologia grecka , pomimo że coś może być zbiorem mitów a jednak niesie w sobie wartość poznawczą. I taka jest rola Biblii.”

 16. JO pisze:

  „Marucha said 2015-03-31 (wtorek) at 12:57:19

  Prawda, wbrew popularnemu przesądowi, w którym pobożne życzenia bierze się za rzeczywistość – wcale nie musi zwyciężyć, a zwłaszcza sama z siebie.
  Trzeba jej w tym pomóc.
  Choćbyśmy pluli krwią.”

 17. JO pisze:

  Marucha said

  2015-04-01 (środa) at 18:23:13
  Re 114, 120:W
  Ja, na dobrą sprawę, sam nie wiem, co sądzić o Starym Testamencie.
  Pamiętam jak dziś wypowiedź mędrca, jakim był o. Krąpiec, dokonaną w mej obecności: W Starym Testamencie ważne są proroctwa nadejścia Zbawiciela, reszta to takie żydowskie bajeczki.

  Ponieważ w naszych czasach nawet idiota i analfabeta może mieć „swoje zdanie”, więc ja też.
  Otóż moim zdaniem Stary Testament to zabytek.
  Zabytek ważny, dowodzący swymi proroctwami iż Jezus Chrystus był Zbawicielem.
  Ale zupełnie niekonieczny, aby być katolikiem. Nawet nieco w tym przeszkadzający.
  Obecne eksponowanie w kościołach właśnie ST powoduje coraz większe zażydzanie Kościoła.

 18. JO pisze:

  Wanderer said

  2015-04-01 (środa) at 19:37:28
  Panie Listwa
  ,
  Mialem sie odniesc tak jak obiecalem do tego cos pan napisal, ale skoro pan sie opierasz na inwektywach nie bede sie ponizal. Sam pan jestes burak.
  Czytelnicy sami sie kiedys przekonaja co do racji. Kazdy swoj rozum ma.

  Tak sie sklada ze dokladnie przeczytalem stary jak i nowy Testament od deski do deski. I mam wieksze pojecie niz sobie w swoim ograniczeniu wyobrazasz.
  Skoro uwazasz ze bzdury pisze, prosze bardzo, z Dziejow Apostolskich Listu do Galatow napisany przez Pawla ktorego przywolujesz:
  3.10
  ” Natomiast na tych wszystkich, ktorzy podlegaja na uczynkach Prawa, ciazy przeklenstwo. Napisane jest bowiem: przeklety kazdy kto nie wypelnia trwale wszystkiego, co nakazuje wykonac Ksiega Prawa. A ze w Prawie nikt nie osiaga usprawiedliwienia przed Bogiem, wynika stad, ze sprawiedliwy z wiary zyc bedzie. Prawo nie opiera sie na wierze, lecz (mowi): Kto wypelnia przepisy, dzieki nim zyc bedzie. Z tego przeklenstwa Prawa Chrystus nas wykupil – stawszy sie za nas przeklenstwem, bo napisane jest: Przeklety kazdy, ktorego powieszono na drzewie – aby blogoslawienstwo Abrahama stalo sie w Chrystusie Jezusie udzialem pogan, i abysmy przez wiare otrzymali obiecanego Ducha

  ps. polecam wszystkim czytelnikom Gajowki przeczytac List do Galatow – krotki, nie ciezki do przeczytania. Bardzo prosze o to kazdego z Was.

  Oto jeszcze jeden kawalek:

  5.1
  Ku wolnosci wyswobodzil nas Chrystus. A zatem trwajcie w niej i nie poddawajcie sie na nowo pod jarzmo niewoli! Oto ja, Pawel, mowie wam: Jezeli poddacie sie obrzezaniu, Chrystus wam sie na nic nie przyda. I raz jeszcze oswiadczam kazdemu czlowiekowi, ktory poddaje sie obrzezaniu: jest on zobowiazany zachowac wszystkie przepisy Prawa. Zerwaliscie wiezy z Chrystusem; wszyscy, ktorzy szukacie usprawiedliwienia w Prawie, wypadliscie z laski. My zas z pomoca Ducha, na zasadzie wiary wyczekujemy spodziewanej sprawiedliwosci.

  https://marucha.wordpress.com/2015/03/31/wolne-tematy-27-2015-2/#comment-468088

 19. JO pisze:

  Drewniany Kosciol:

  http://zieba.wroclaw.pl/kpg/kps.html
  Stary drewniany Kosciol w Swidnicy – bardzo piekny : (klikaj na strzalki)

 20. JO pisze:

  Filo said

  2015-04-03 (piątek) at 05:53:57
  Nemo
  Ja mam nadzieje, ze pan Mordka dosc jasno wyluszczyl wiekszosc zagadnienia Starego Testamentu.
  Ja zas czekam od paru ladnych godzin na odblokowanie przez moderatora, zeby bylo tez jasne dlaczego potrzebny nam jest Stary Testament.
  Do tego swojego wpisu, ktory jeszcze czeka w kolejce, chce tylko dopisac, ze mamy obecnie powazne klopoty posoborowe, bo na praktyke to II Sobor zakazuje nam Ewangelii poniekad, jako ze ten Sobor oglosil, ze grzechem jest dla katolika krytykowac zydow razem z ich przewrotnoscia. Liturgie tez nam zabrali bo zydzi nie rozumieja laciny i nie moga szpiegowac o co kto sie modli (piatkowa modlitwa )
  Nazwano to dosc eufemistycznie ‚ekumenizmem’ co polega na tym, ze my mamy kochac (ale tylko zydow) a oni nas niekoniecznie.
  Tymczasem Pan Jezus wyraznie nam wskazal droge; wprost przeciwna do tej, po ktorej krocza potomkowie mordercow Jezusa.

  https://marucha.wordpress.com/2015/04/02/pierwsze-zydowskie-klamstwo-fabrykacja-starego-testamentu-o-tym-ze-izraelici-byli-niewolnikami-w-egipcie/#comment-468106

 21. JO pisze:

  Listwa said

  2015-04-03 (piątek) at 10:52:39
  @ 58 RomanK

  Wulgata jest łacińskim tłumaczeniem tekstów greckich Nowego Testamentu oraz tekstów hebrajskich i po części aramejskich Starego Testamentu, oprócz tego te tłumaczenie zostało zatwierdzone przez Kościół za podstawowy kanon Pisma św który obowiązuje , nie są ważne kombinacje, zmiany, poprawki i inne ulepszenia, zwłaszcza czynione poza Kościołem i przez ludzi spoza Kościoła.
  Katolików obowiązuje ta wersja i ten skład tekstów, Wulgata czyli łacińskie tłumaczenie św Hieronima jest dla nas podane przez Kościół w swej mądrości jako treść Pisma św jako Stary i Nowy testament, nie są dla nas ważne usunięcia ksiąg o których napisał pan Mordka Rosenzweig w @ 59.

  Tutaj :
  http://www.piusx.org.pl/zawsze_wierni/artykul/399

  jest trochę historii Nowego testamentu (od pkt . 7).

  https://marucha.wordpress.com/2015/04/02/pierwsze-zydowskie-klamstwo-fabrykacja-starego-testamentu-o-tym-ze-izraelici-byli-niewolnikami-w-egipcie/#comment-468150

 22. polakortodoks pisze:

 23. Premizlaus pisze:

  Widzę, że nadal nagłówek nosi błędny przymiotnik „trydencka” miast „rzymska”. Jeszcze raz proszę o zmianę nazwy nagłówka.

 24. JO pisze:


  ..nie patrzec na ubranie „Ksiedza”…

 25. JO pisze:

  zawisza said
  2015-06-08 (poniedziałek) @ 15:30:56
  Roku 1263, zajechał świątobliwy Papież Urban IV do Orwieto, niedaleko Rzymu. Zbliżał się właśnie okres czasu, kiedy w jednej tylko podówczas diecezji Liège obchodzono święto Bożego Ciała. Zastanawiał się Ojciec św., czyby święta tego nie rozciągnąć na cały świat, by w ten sposób jeszcze bardziej oddać ludzi, ich prace i życie całe, w opiekę Bogu, ukrytemu w Najśw. Sakramencie. Gdy tak się wahał, rozeszła się wśród ludu wieść o cudzie, jaki się stał w pobliskiej Bolsenie.

  W kościele św. Katarzyny odprawiał młody kapłan ofiarę Mszy św. Ludzi zebrało się dużo, aby pomodlić się i poprosić Boga o błogosławieństwo. Nie wiadomo, czy dlatego, że się przede Mszą nie skupił, czy też Bóg zesłał doświadczenie – zaraz po ofiarowaniu począł młody kapłan wpadać w wątpliwości: Czy ten biały okrągły opłatek – to istotne, żyjące ciało Chrystusa Pana? Chce się biedny dalej modlić według ustalonego kanonu Mszy św., ale siła jakaś zmusza go do patrzenia na bielutką Hostię i zastanawia się, czy to istotnie jest możliwe, by za pomocą ułomnych, ziemskich słów tak wielki, nadziemski, nadprzyrodzony cud się dokonał. Przecież to ja ta sama Hostia, którą on w zakrystii szybko i nieostrożnie położył na patenie, ta sama, którą się z plonów ziemi w klasztorach wypieka.

  Ale patrzcie… z przełamanej Hostii sączy się krew, jakby ze zranionego ciała, – prawdziwa, czerwona krew… Wycieka, jak z głębokiej rany. W podziwie wielkim dostrzega kapłan, że wsiąka w białe płótno korporału. Modli się gorliwie, prosząc w pokorze o przebaczenie. Organy milkną, ale lud, widząc cud, sam intonuje wspaniałą, niedawno ułożoną pieśń: >>Pange lingua gloriosi corporis mysterium<< – (Chwal języku chwalebnego ciała Tajemnicę!).

  https://lagloriadelasantisimavirgen.wordpress.com/2015/06/03/cud-w-bolsenie/
  https://marucha.wordpress.com/

 26. JO pisze:

  Marucha said

  2015-06-08 (poniedziałek) @ 08:57:24
  Re 88:
  O Matce Bożej z Guadalupe pisaliśmy (a raczej wkleiliśmy) tutaj:
  > https://marucha.wordpress.com/2011/12/14/najswietsza-maryja-panna-z-guadalupe/
  > https://marucha.wordpress.com/2012/12/11/cuda-guadalupe-i-przyszlosc-ameryki-lacinskiej/

 27. JO pisze:

  https://marucha.wordpress.com/2015/06/19/trudne-kwestie-dzisiejszych-katolikow/#comment-491625

  (…)
  Prawdziwą Matką ja jestem Boga, który jest Synem
  i jestem córką Jego; chociaż Jego Matką.
  Ab aeterno narodził się On, a jest moim Synem,
  ja narodziłam się w czasie, a mimo to jestem Jego Matką.
  On jest moim stworzycielem i jest moim Synem,
  Ja jestem Jego stworzeniem i jestem Jego Matką.
  Było Bożym cudem bycie moim Synem
  Bóg wieczny, a mnie ma za Matkę.
  Byt jest prawie wspólny między Matką i Synem
  ponieważ byt od Syna ma Matka,
  a byt od Matki miał również Syn.
  Teraz, jeśli byt od Syna ma Matka,
  albo uważa się za grzesznego Syna,
  albo bez grzechu uważa się Jego Matkę.
  (…)
  Pius IX wzruszył się, gdy po ogłoszeniu dogmatu o
  Niepokalanym Poczęciu przeczytał ten wiersz,
  który został mu przedstawiony przy tej okazji.” (…) – Tyle ks.Amorth.

 28. JO pisze:

  https://marucha.wordpress.com/2015/06/25/kim-sa-ludzie-ktorzy-doradzali-papiezowi-podczas-pisania-encykliki-laudato-si/#comment-493421

  Joannus said
  2015-06-25 (czwartek) @ 16:41:18
  Ad 9
  Dyskusja nie ma sensu, niemniej odniosę się.
  Ani ja ani Pani nie mamy wpływu na to kto zostaje wybrany papieżem i co on uczyni. Jakiekolwiek wątpliwe czy szkodzące słowa albo czyny Franciszka nie zobowiązują rozumnego wiernego do naśladownictwa . Jak w takiej sytuacji zachowywać się wiemy z karty Ewangrlii -”…. lecz uczynków ich nie naśladujcie”.
  Dla uspokojenia sumienia polecam lekturę Nowego Testamentu oraz części Żywotów Świętych,gdzie znajdzie odpowiedz jak należy postępować w zaistniałej tragicznej godzinie dla Sancta Eclesia Romana, a z drugiej strony unikanie jadowitych wykładów ”pseudo obrońców wywołujących nieład w duszy i nieustanny gniew na rzeczywistość
  Pani odwołując legalność wyboru papieża, rzucając epitetami na Kościól i jego osobę – poleca i nakazuje innym ślepe dla niego posłuszeństwo. To jakaś paranoja albo prowokacja agitatora sekciarskiego, w podobie do tego jak nam wbijano w głowy – albo unia albo Białoruś.
  Zajmij się Pani wychowaniem dzieci czy wnuków, albo sąsiadami w potrzebie, gwarantuję większy pożytek tu na ziemi i w zasługach niż nieustanne udowadnianie braku papieża i Kościoła, zastąpionego ”sektą watykanską”.
  Tylko prymityw wali bezustannie te same takty w ten sam bęben.

 29. JO pisze:

  Święty Michale Archaniele!
  Wspomagaj nas w walce,
  a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną.
  Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy,
  a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe,
  które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą,
  mocą Bożą strąć do piekła.
  Amen.
  https://marucha.wordpress.com/2015/07/02/malzenstwa-homoseksualne-w-calej-unii-europejskiej-wiceszef-ke-idzie-za-przykladem-usa/#comment-495025

 30. JO pisze:

  https://marucha.wordpress.com/2015/07/18/wolne-tematy-56-2015/#comments
  Anzelm said

  2015-07-19 (niedziela) @ 23:40:31
  Ad.3 – takie małe coś . . .Może komuś, gdzieś, coś, zaiskrzy . . .

  50 Lat minęło … a Figa nie daje owoców… trzeba więc ją UCIĄĆ!

  Katolicki – NIE znaczy powszechny ! – od zawsze znaczył:
  POWSZECHNIE UZNANY ZA JEDYNY PRAWDZIWIE OBJAWIONY !

  II Sobór Watykański sam siebie określił Soborem P A S T O R A L N Y M !
  a nie dogmatycznym!

  Już tylko to samoograniczenie się Soboru uniemożliwa mu jakąkolwiek ingerencję w Dogmaty Wiary!

  A jednak! – cóż to za problem dla modernistycznych żonglerów znaczeniami słów – Oni udowodnią wszystko wg. Swoich Planów, jak starożytni sofiści – Prawda jest tym co udowodnimy!
  Oto ich dzieło w małym, ale skondensowanym streszczeniu.
  Powszechnym dzisiaj jest: Pomieszanie Powszechne! – a źródłem tego pomieszania jest:
  ten-niby-kościół zwany New Age, czyli kościół pomieszania powszechnego – i Ty Bracie,
  i Ty Siostro chcesz zjednoczyć się z Szatanem w powszechnym kościele Judasza?!
  Aby odróżnić ziarno od plew, trzeba poczekać chociaż na kłosy, by wcześniej nie zdusić … chleba!
  50 lat II Soboru Watykańskiego daje nam wyraźny obraz, już nie kłosów, ale dojrzałego ziarna.
  Jesteś Katolikiem, Polakiem, więc musisz znać Akt Wiary: „Wierzę w Ciebie Boże żywy,
  W Trójcy Jedyny prawdziwy; Wierzę coś objawił ,Boże; Twe słowo mylić nie może” – więc powstaje pytanie: Czy to, co objawiono Apostołom jest prawdziwe? – czy też dopiero 50 lat temu, niejaki „duchczasu” ukazał nam wreszcie tę prawdę-prawdziwszą?!
  Czy jest możliwe, że to co podyktował „duchczasu” „ojcom II SW” jest prawdziwym objawieniem, czy to, co od 2 tysięcy lat było Ewangelią objawioną Apostołom przez samego Jezusa Chrystusa?? !
  Uznając ważność IISW, dajemy wiarę jakimś przybłędom, którym bez wyjątku przed 1960 rokiem groziła lub była wprost nałożona – ANATEMA !!! – a nazwiska tych synów Judasza, musi znać każdy Katolik, oto ich wybór: Tailhard de Chardin-prekursor łączenia małpy z Chrystusem; Rahner – głowny ideolog rewolucji, czyli mordu prawdy poprzez demkratyzację Hierarchicznego w swej istocie Kościoła Katolickiego… to tak jakby gasić pożar – BENZYNĄ !!! ; ks. Congar – w jego chorej głowie powstał pomysł wymieszania wymiaru mistycznego z materialną rzeczywistością, czego owocem jest zatracenie poczucia sakrum i w końcu wiary ; de Luback; Bea; Kung Hans; aż po głównego „teologa” koalicji niemieckojęzycznych- niejakiego ks. Ratzingera(oj lepiej nie zaglądajcie w jego życiorys, oj groźnie!))- ech starczy, bo każdy z nich w komplecie, jest członkiem jakiejś tam …masonerii lub jej przybudówek ( Rycerze: Maltańscy; Kolumba; Podwiązki; Bożegogrobu; itp, itd, itp…) Jak możesz spokojnie przyjąć, że główny autor zniszczenia Najświętszej Ofiary, niejaki abp Annibale Bugnini po ujawnieniu jego członkowstwa w masonerii, został przeniesiony do Iranu jako tzw. nuncjusz, nie pogodził się z taką degradacją i … popełnił samobójstwo, czego potwierdzeniem jest jego grób – nie na cmentarzu katolickim, bo jako bezbożnika na polu go pochowano ! ! !
  To właśnie Jego „relikwie”, tego potomka Judasza, adorujecie na tych niby „ołtarzach” – stołach z betonu i z … obrazy Bożej-OHYDY SPUSTOSZENIA! ! !
  Pytanie powstaje: Jak to jest możliwe, dlaczego Pan Bóg na to pozwala?!
  Odpowiedzią jest „Osiem Błogosławieństw” – Mnie prześladowali… i Was będą. – więc cierpliwie wysłuchajcie tego, co mam Wam do przekazania.
  Oto zestaw pytań, których lektura ma na celu tylko jedno: wykazać prawdę i słuszność słów Jezusa Chrystusa: „Bezemnie nic uczynić nie możecie”!!!
  Św. Paweł Apostoł-jego autorytet uznał sam 1y Papież Św. Piotr w swym 2 Liście 3; 15, jest od tego czasu 1-ym teologiem 1-go Papieża, rzuca klątwę na każdego, choćby to był Anioł z Nieba, któryby głosił I N N Ą Ewangelię… (Ga 1; 6-9)
  Jakże więc może ktoś wyznawać głośno i publicznie: Jezus Chrystus Panem moim jest – jednocześnie oddając hołd: judaizmowi; Buddzie; Allachowi; kultowi hinduistów; … aż po kulty do zwierząt; kult człowieka w postaci Wielkiego Budowniczego Świata ( czyli Szatana) – milcząc w Kościele podczas tzw. „eucharystii” bluźnisz samemu Bogu w Trójcy Jedynemu, tu nie ma miejsca na dyskusje, tu jest zbrodnia przeciwko 1-mu przykazaniu: Nie bedziesz miał innych Bogów przedemną, bo wszyscy inni to tylko zmienne postacie jednego upadłego anioła, władcy tego Świata, który przez Ewangelię nazwany jest Łez Padołem – Szatana! ! !
  Jak to jest możliwe aby na przestrzeni 1000 lat Papieże aż po Piusa XII potępiali zgodnie modernizm we wszelkiej jego postaci, aby od Jana XXIII, nagle głoszą potępione – EX Katedra! – Modernistyczne Tezy , jako natchnione przez „ducha czasu”?!
  A Pan Jezus ostrzega przed grobami pobielanymi, dzisiaj są nimi przebierańcy, członkowie V Kolumny w Kościele widzialnym, hierarchicznym, bo Kościół Mistyczny, który jest Ciałem Zbawiciela – jest N i e t y k a l n y , i to , że Bramy piekielne go nie przemogą tylko jego dotyczy, a nie budowli ludzkich rąk, jak nam głoszą moderniści. Aby choć w namiastce zrozumieć istotę mistyfikacji jakiej ulegamy, my ludzie XXI wieku, koniecznym jest poznanie następujących źródeł:
  Św. Katarzyna ze Sienny, której Dialog jest jednoznacznym opisem podstępów zła, i katalogiem sposobów ich unikania. Oto fundamentalny cytat dla dzisiejszych ofiar modernizmu i oportunizmu: „Niektórzy ( Kapłani ) są diabłami wcielonymi do tego stopnia, że niekiedy udają , iż konsekrują chleb, a nie konsekrują go, ze strachu przed mym sądem i aby wyzbyć się wszelkiego wędzidła, które by mogło ich jeszcze powstrzymać od złych czynów.” Wtedy ok. 700 lat temu, podczas tzw. Mszy cichej w rycie Trydenckim taka bluźniercza machinacja była bardzo trudna do wykrycia dla wiernych, ale dzisiaj, gdy kapłan podczas „uczty eucharystycznej” głośno odmawia Kanon … więc dzisiaj to już wydawać by się mogło – niemożliwe?! A jednak, przebiegłość dzieci diabła jest nadzwyczajna, ale i podła, bo co współcześni Kapłani konsekrują na swych stołach ohydy?! – tylko komunikanty dla siebie przeznaczone, a dla ludu już po modlitwie konsekracji, wyjmują z Tabernakulum hostie, o których nikt nie wie kiedy i kto je konsekrował, czyli nagminne jest przyjmowanie hostii niekonsekrowanych co dalej nazywa Pan Bóg: „ Czyni lud bałwochwalcą, każąc mu adorować hostię niekonsekrowaną, jakby była Ciałem i Krwią Chrystusa”. Czy to nie przerażające?! Cytując dalej: „ Cóż ma robić lud, aby uniknąć tego niebezpieczeństwa ? Winien modlić się warunkowo: „jeśli Kapłan ten rzekł to, co rzec był powinien, wierzę prwadziwie, że jesteś Chrystus, Syn Boga żywego, dany mi za pokarm przez ogień twej niewymownej miłości, na pamiątkę twej najsłowdszej męki i wielkiego dobrodziejstwa krwi, wylanej z takim żarem miłości dla obmycia nieprawości naszych”. W ten sposób lud nie zostanie zwiedziony przez ślepotę kapłana, adorując jedną rzecz zamiast drugiej. Choć grzech spada wyłącznie na złego kapłana, lecz lecz wierni by też popełnili czyn niewłaściwy” – koniec cytatu.
  Wtedy gdy Św. Katarzyna słyszała te oskarżenia od samej Opatrzności Bożej, ok 700 lat temu, pomimo wszystko Papież był głosem Ex Katedra, czyli nieomylnym, i chodziło tylko o wykroczenia osobiste złych kapłanów, co ma jednak współczesny tzw. członek kościoła powszechnego do dyspzycji?! Jeden biskup zaprzecza drugiemu, Papież wydaje sprzeczne ze sobą dokumenty, dogmaty wiary spłycone do mowy „ Ani TAK Ani NIE” !
  Jak w tym czasie „pomieszania powszechnego” współczesny wierzący w Ewangelię Chrystusową ma sie dowiedzieć : Co jest pradwą , a co kłamstwem ?! – wobec sytuacji, gdy dokumenty I Soboru Watykańskiego ostrzegają i napominają dokładnie przed tym … co II Sobór Watykański głosi i aprobuje! ! !
  To czyste Delirium Maximum, wobec którego każdy Katolik musi powiedzieć : Non Licet, Nie wolno, Nie godzi się nadal obrażać Pana Boga ! (Summi Pontificatus-Pius XII 20.10.1939r)
  Nie ma przypadków… są ZNAKI !
  Jeżeli tydzień, który zawiera w sobie 50-tą rocznicę otwarcia II Soboru Watykańskiego, tj. 11 październik AD 1962, rozpoczyna się od przypomnienia nam, że Kobieta stworzona została dla !!! Mężczyzny, i z jego żebra pochodzi, aż po przypomnienie o nierozerwalności sakramentu małżeństwa, to mając na uwadze Apokalipsę i Objawienia Matki Bożej o czasach ostatecznych, musimy dojść do porażającej tezy, że nieżądnica opisana w Apokalipsie, to hierarchia Kościoła Katolickiego oślepiona heretyckimi mżonkami o miłości miłosiernej i ekumeniźmie!
  Aby uzasadnić powyżej rzucone oskarżenie, muszę poprosić o cierpliwe prześledzenie poniżej wyszczególnionych faktów, cytowanych z dokumentów lub książek bezspornie zatwierdzonych przez Kościół Katolicki przed… 11 Październikiem AD 1962!!!
  Oto już w Poniedziałek 8.10.12, nawet poszatkowane przez pseudoautorytety drugosoborowia czytania, w sposób iście porażający rzucają w twarz heretykom – Przekleństwa Św. Pawła Apostoła rzucone na wszystkich heretyków… oto List do Galatów i mrożące krew w żyłach:( Ga 1; 6-9 ) niech będą PRZEKLĘCI wszyscy, którzy głoszą wam INNĄ Ewangelię, od tej , którą my wam głosiliśmy !
  By w nadchodzący dzień 50-lecia rozpoczęcia IISW,11.10.2012 usłyszeć kolejnne mrożące krew w żyłach słowa: ”O, nierozumni Galaci! Którz was urzekł (…) Czyż jesteście aż tak nierozumni, że zacząwszy duchem, chcecie teraz kończyć ciałem?” (Ga 3; 1 i 3)
  I od tego zaczniemy.
  Pan Jezus ograniczył prawo Boże do jednego tylko przykazania: Mt 22;37, i nie wpadając w sidła masońskich padalców, tu należy zakończyć jakąkolwiek rozmowę z II Soborem Watykańskim – bo jest on: Jedną wielką zbrodnią właśnie przeciwko 1-mu przykazaniu i za to musi nas spotkać
  kara co najmniej nowego POTOPU, ale raczej dużooo gorsza !!! ( w pełni rozumiem i zgadzam sie z tezami x.prof. Poradowskiego zawartymi w broszurach: 30lecie IISW i Problemy IISW, gdzie na str. 10 i 11 uzasadnia wyżej zacytowaną tezę o zbrodni przeciw 1-mu przykazaniu!!!).
  Nie wolno podejmować nawet rozmowy, a co dopiero D I A L O G Ó W z autorami tego szatańskiego gremium, dla którego dwa tysiąclecia trwania Mistycznego Kościoła Chrystusowgo zostały odrzucone jak … oto właśnie ten przykład: jak Jezus Chrystus został odrzucony przez Judasza! On chciał raju TUUUU i TERAAAAAZZZZZ!!! Właściwie w powyższym zawiera się i cała ta „nowa wykładnia wiary ducha czasu”, RAJ TU I TERAZ !
  Oni żądają od Zbawiciela raju … N A T Y C H M I A S T ! ! ! – albo pójdą do konkurencji,
  czyli … do szatana on wam DAA!
  Non Licet ! – nie godzi się, nie wolno! – tak to określił Papież Pius XII w swej Encyklice z 20 Października AD 1939 pt. Summi Pontificatus w pkt.74, który dla potomności i powagi sytuacji pozwolę sobie w całości zacytować: „ (…)Kościół Katolicki wykazał na przestrzeni prawie dwudziestu wieków niewzruszoną stałość zasad wiary i moralności oraz silną zwartość swej hierarchii, która, zjednoczona z następcą Księcia Apostołów, z całą energią oddaje się oświecaniu umysłów prawdą nauki ewangielicznej, prowadzeniu dusz do świętości obyczajów oraz, odnosząc się do wszystkich z macierzyńską łagodnością, zachowując jednak nieustraszoną moc w przypadkach, kiedy nawet za cenę męczeńskich tortur, trzeba wyrazić stanowczość decyzji w słowach : „Non Licet – nie wolno” ( nie licuje, nie godzi się – oto staropolska mowa Tak, tak – Nie, nie !!!)
  By w pkt.79 zwracając sie do Narodu Polskiego słowami:
  „(…)Krew tysięcy ludzi (…) zanosi bolesną skargę zwłaszcza w Polsce, narodzie tak nam drogim, tej Polsce, która przez swą niezłomną wierność dla Kościoła i przez wielkie zasługi, jakie zdobyła, broniąć chrześcijańskiej kultury i cywilizacji – o czym historia nigdy nie zapomni – ma prawo do ludzkiego i braterskiego współczucia całej ludzkości. Położywszy swą ufność w Bogarodzicy Dziewicy, „Wspomożycielki Wiernych”, czeka ona upragnionego dnia, w którym, jak tego domagają się zasady sprawiedliwości i prawdziwie trwałego pokoju, wyłoni się wreszcie zmartwychwstała z owego jak gdyby potopu, który się na nią zwalił”.
  AD 2012, miesiąc różańcowy, a oni – Judasze, ważą się wnosić dokumenty IISW jako relikwie do ołtarzy! – to woła o pomstę do Pana Boga… i wołać nie przestanę, aż do sądu ostatecznego !
  Oto wzywam każdego, kogo nosi jeszcze ta ziemia, niech stanie pomiędzy Św. Piusem X i Janem Pawłem II i M U S I podjąć decyzję – Kto z nich ma go do nieba doprowadzić ? ? ? !
  Św. Pius X z ojca Polak, ma zapowiedziany swój pontyfikat przez Słowckiego, bo to On był
  Słowiańskim Papieżem, który posprzątał Ołtarze i nie ugiął się przed heretykami,
  To właśnie On – Święty Pius X!
  Wolna wola pozwala i na to, żeby to JP II, z matki żyd, stał się pasterzem dla tego pragnących, ale jak wtedy pogodzić Św. Pawła Apostoła, Św. Piotra pierwszego Papieża, i wszystkich świętych zzz… nauką JP II o równości wszystkich bóstw tego świata i dążenia do ekumenicznego uścisku … Stwórcy ze swymi zdrajcami : Szatanem i Judaszem… dech zapiera od tej stęchlizny!
  Pytanie kolejne to: Jeżeli już nam nakazują obchody „Dnia Judaizmu”, to byłbym bardzo wdzięczny tym autorytetom o podanie mi definicji judaizmu, abym wiedział co mam świętować! – i tu też czeka nas pułapka, bo nie ma czegoś takiego jak Judaizm, jest tylko słowo „wytrych” które wypełnia się treścią według konieczności chwili, a to zamykając komuś usta bo za dużo pyta lub gada, albo przyciemniając wszystko co tylko staje się zbyt widoczne w świetle Prawdy.
  Aby i tu, na tym konkretnym polu wreszczie rzucić choć trochę światła Prawdy, wprowadźmy dla naszego bezpieczeństwa termin J U D A S Z Y Z M U , a definicja jego jest bardzo prosta:
  Każdy kto poznał Ewangelię Chrystusową i ją odrzuca podejmując walkę z
  wierzącym Katolikiem, jest Judaszystą – dzięki takiemu postawieniu sprawy wreszcie wytyczymy klarowną linię między:
  Dziećmi Bożymi a… dziećmi szatana, ojca kłamstwa, które zrodziło śmierć!
  Spytacie jak się bronić ?! – oto lista publikacji, które musi choćby pobieżnie poznać współczesny Katolik, aby cokolwiek z tego co czyni V kolumna z Kościołem Katolickim XXI wieku, stając na czele jej Hierarchii, miało choćby nikłą szansę rozumienia… O tym dowiecie z poniższych publikacji:
  Maurice Pinay (pseudonim dwunastu księży – autorów książki): Spisek przeciwko Kościołowi”: wykaz planowanego działania ku zagładzie Koscioła Katolickiego, poprzez usunięcie skaramentów i zastąpienie ich bożkiem miłości miłosiernej czlowieka ku … człowiekowi – fasada pustych gestów a za nią rechot judaszystów. Ta książka to wprost przewodnik po V Kolumnie zainstalowanej już na długo przed IISW przez sitwę Judeo-masońską, synów Judasza. Każdy Katolik musi wiedzieć, że ta książka została wręczona wszystkim biskupom i kardynałom, którzy uczestniczyli w otwarciu II SW, wszyscy byli ostrzeżeni, a tylko ok. 250 posłuchało i zaprotestowalo, chociaż tyle.

  Ks. prof. Michał Poradowski: 30 lecie II SW, oraz Problemy II SW, który w ocenie tego wielkiego
  Kapłana-Polaka, stał się jedną wielką zbrodnią przeciwko 1-mu Przykazaniu: „Nie będziesz mieć bogów cudzych przede Mną” (ks.Wyjścia 20;3 )

  Ks. Henryk Czepułkowski: Antykościół w natarciu, sam tytuł zawiera i treść tej publikacji – Plany zniszczenia Kościoła Ktolickiego oparte na dokumentach i wypowiedziach publicznie czynionych przez sługi sztana.
  Dietrich von Hildebrand: Koń Trojański w Mieście Boga, oraz Spustoszona Winnica –
  powinniśmy przy tym wiedzieć, że von Hildebrand został już za życia uznany przez Papieża Piusa XII za Doktora Kościoła XX wieku, jakże możemy nie znać jego ostrzeżeń i refleksji nad błądami i sposobami działania Antychrysta!

  Prof. Romano Amerio: Iota Unum – analiza zmian w Kosciele Katolickim, oraz Stat Veritas –
  analiza Listu Apostolskiego „Tertio Millennio Adveniente” – prof. Amerio brał udział w obradach
  Synodu Rzymskiego będącego przygotowaniem do II Soboru Watykańskiego. To właśnie od tego autora możemy się dowiedzieć, że dokumenty synodu na podst których zwołano IISW, zaraz po jego otwarciu zostały wrzucone do kosza, tak jak za komuny Paryskiej, jak za Solidarności itp itd…Oraz, dlaczego wogóle istnieje nazwa II SW, bo przypomina nam o obradach I SW i ukazuje w pełnym świetle współbrzmienia i dysonanse pomiedzy tymi dwoma historycznymi wydarzeniami kładącymi wielkie brzemię na naszej współczesności, oj wielkie brzemię…

  EPIFANIUS: Ukryta strona dziejów – ukazuje nam od czasów Chrystusa po dziśdzień, jak podle i perfidnie działają dzieci antychysta, bardzo ważna wiedza o tajnych dziełach judaszystów zpod ciemnej gwiazdy 5-ramiennej.

  Ks. Ralf M. Wiltgen: Ren wpada do Tybru – Historia II Soboru Watykańskiego – konieczna jest znajomość faktów przekazanych dla potomności przez tego werbistę, bo z jednej strony twierdzi, że sobór był z natchnienia Ducha Świętego, aby z tym samym przkonaniem dowodzić, że Sobór dostał się pod dyktaturę i terror niemieckojęzycznej grupy nacisku, oni wymuszali i uzyskiwali wszystko co chcieli… to dopiero daje do myślenia! –

  Henryk Pająk: Bestie Końca Czasów; Nowotwory Watykanu; Kościół do katakumb, Polska do kascji; On i Oni; Lękajcie się T. I i II – to tylko te publikacje które dotyczą bezpośrednio Kościoła Katolickiego i Polaków. Nie wolno zapomnieć, ze fakty podawane w książkach Pająka, nigdy nie zostały publicznie unane jako kłamstwo czy manipulacja, one tkwią na bardzo mocnych dowodach!!! Nawet takie znane autorytety jak prof. J.R Nowak oraz prof. Ryba z KUL, nie umieli oskarżyć Pająka o jakiekolwiek uchybienie merytoryczne, to dopiero „imprimatur”!!!

  Malachi Martin: Klucze Królestwa i Dom smagany wiatrem – dają wgląd w zakulisowe gierki i masońskie podstepy z jakimi nieustanie musiał się borykać JP II, niestety fakty tam opisane są piorunujące dla aktualnych czcicieli herezji i gwałcicieli Prawdy, aż po opis intronizacji Lucyfera w Watykanie dnia 29.06 AD 1963, tak czuli się juz pewni siebie, ci tzw. „ojcowie soborowi”, że odważyli się na taki akt zuchwałości, to woła po prostu o Pomstę do Boga Samgo, aby ich już teraz ukarał tak jak to zrobił z Ananiaszem i Safirą (Dz 5;1-11).
  Dodam do tej listy książkę zbiór pt. „Szatan istnieje naprawdę” wyd ARKA, to powinien znać każdy Polak-Katolik, bo bez tej wiedzy człowiek jest tylko narzędziem szatana!

  Maria z Agredy: Mistyczne Miasto Boże – wizje całego Planu Bożego i rola Matki Bożej w jego realizacji, demony i szatany podczas egzorcyzmów wyją z wściekłości, że nie udało im się zapobiec napisaniu tej książki.

  Św. Katarzyna ze Sienny: Dialog o Bożej Opatrzności – właśnie to dzieło podał nam twórca IISW, jako antidotum przeciw truciźnie saczącej się z posoborowych owoców, nadając jej tytuł Doktora Kościoła AD 1978, gdy widział już dymy i smrody szatana w Watykanie, nie jest też przypadkiem, że książka doktora Kościoła jest w Polsce nie do kupienia, to dowód na jej absolutną ważność i ratunek dla nas.

  Współczesny Katolik bez wiedzy zawartej w powyżej cytowanych przykładów, nie jest w stanie nawet podjąć rozmowy na temat stanu jego własnej wiary, czystości skaramentów i prawomyślności głoszonych nauk z ambony wobec tradycji, która jest nieustanną łącznością z samym Odkupicielem po czasy nam współczesne, bez zmian i dopisków, bez sztucznie wprowadzanych korekt do dogmatów wiary łamiąc wszelki prawa logiki. Jak to nam udowadnia ks.prof Eugeniusz Dąbrowski,
  Nazywając tzw. „Biblię Tysiąclecia” – BIBLIĄ TYSIĄCA PRZEKŁAMAŃ, od 1968 roku nikt mu nie odważył się zaprzeczyć, bo znowu fakty są powalające! To typowa taktyka masona, zna prawdę więc ją przemilcza!
  Na koniec spytacie: Jak to możliwe, dlaczego Pan Bóg przyzwala na te bezeceństwa?! – oto
  najkrótsza odpowiedź:
  W la Salette Matka Boża zapowiedziała, że Szatan zostanie uwolniony z piekła AD 1863,
  w Gietrzwałdzie podczas jednego ze 160 objawień, potwierdziła, że czasy ostateczne już się zaczęły, kiedy 28.08.1877 powiedziała: „Teraz przed końcem świata szatan obchodzi ziemię jak zgłodniały pies, aby pożreć ludzi”, nie przeoczmy faktu, że Matka Boża w Gietrzwałdzie nazywa szatana …psem, w piśmie świetym apostołowie mówią o lwie, to bardzo daje do myślenia; dalej idąc, potwierdza to Papież Leon XIII w swej wizji dialogu Pana Jezusa z Szatanem, gdy ten ostatni domaga się więcej czasu, dostał 100 lat, więcej władzy, otrzymał PEŁNIĘ WŁADZY NA 100 lat! Tylko mając pełnie władzy mógł XX wiek uczynić wiekiem Zbrodni na Kościele Katolickim, tylko pełnia władzy… Potwierdził to w pierwszych słowach swego pontyfikatu Św. Pius X, kiedy oznajmił:
  Bracia Antychryst jest już wśród nas! ( uroczysta koronacja Sw. Piusa X 9 Sierpnia AD 1903)
  Pełnię tej władzy szatan wykorzystał dnia 29 Czerwca AD 1963
  dokonując swej intronizacji w Watykanie! W Kaplicy Św. Pawła Za Murami.
  Twierdzę, że ta władza upadła AD 2003, bo tylko w tym przypadku JPII mógł wreszcie wykazać w Instrukcji „Redemtionis Sacramentum” z dnia 19 Marca AD 2004, w 186 pkt. obrazujących błędy i łamania LiturgiiŚw., która stała się bezsprzecznie dowodem na samowolę i utratę Wiary w Sakrum!
  Ten dokument sugeruje wyraźnie możliwość nawrócenia Papieża JP II! – ale czy jakiś Katolik to zna, czy zechce choć zapytać swego kapłana o ten Dokument ?!
  Tron Matki Bożej zniesiony z Nieba przez Aniołów stanął w Gietrzwałdzie, i tylko tam czeka na nas nasza: Królowa Polski, Wniebowzięta, Niepokalana, Regina Caelorum; Domina Angelorum; Regina Poloniae – Módl się za Nami – Polski Narodzie jedynym miejscem modlitwy jest Kościół, gdzie jest obecny Żywy Odkupiciel w Najśw. Sakramencie, a nie ulica czy plac zebrań! Natomiast my Polacy jako Naród-Królestwo Matki Bożej, lenno Papieży, mamy przywilej u stóp Jej Tronu zniesionego przez Aniołów z Nieba w Gietrzwałdzie! – mieć to miejsce, jakiego nikt inny na świecie nie ma !!
  Przywołam tu na koniec trzy fakty, których znaczenie bardzo wyczerpująco wykazał nam ks. Malachi Martin w swej książce pt: Klucze Królestwa, w analizie histori Narodu Polskiego w rozdz.27 str.667, oto one:
  1.) Król Mieszko w akcie Dagome Iudex 990 roku, oddał swe Królestwo i naród pod opiekę Papieża Jana XV, czyli Polska stała się wieczystym Lennem Stolicy Piotrowej, ten fakt nie ma odpowiednika w żadnej innej części świata! Od wtedy po dziśdzień Naród Polski jest poddany władzy Papieskiej, Papież ma nas za własność i zobowiązuje się swej własności bronić!
  2.) AD 1573 sejm powierzył Prymasowi Polski godność Głowy Państwa w okresie bezkrólewia, to też ewenement w skali światowej, nie ma nic podobnego nigdzie, aż po przywilej erygowania diecezji nadany Prymasowi Polski przez Stolicę Piotrową! Instytucja Interrexa przez wieki stała się kluczowa dla przetrwania Narodu Polskiego, Interrex zawsze łączył Naród i go umacniał!
  3.) Trzeci Pakt Polskości , jak to określa ks. Martin, dokonał się we Lwowie AD 1655, kiedy to Król dokonał Aktu Ogłoszenia Matki Bożej – Królową Polski, ale tutaj konieczna jest korektura wynikająca z niewiedzy ks. Martin o źródłach natchnienia Króla Jana Kazimierza!
  Oto AD 1608 zakonnik włoski Mancinelli w wizji otrzymał od Matki Bożej zaproszenie by nazywał Ją – Królową Polski, to potwierdził na Wawelu AD 1610 w obecności Króla i Prymasa, a co potem zatwierdził papież. To właśnie Papież napisał Królowi by w czasie zagrożnia bytu Narodu oddał Naród pod Opieke Jego Królowej, Królowej Polski. Wystarczyło 40 lat by Polacy zapomnieli kto ogłosił się jego Królową, i tak nieustannie po dziś dzień, kiedy miejsce nawiedzenia swego ludu AD 1877 w Gietrzwałdzie było, i jest, całkowicie skazane przez hierarchów Kościoła Katolickiego w RP na zapomnienie i zamilczanie na śmierć! Jak można tak ważne fakty wymazac Narodowi z jego pamięci? Kto takie rzeczy czyni? Ale prawda nie da się zakopać, zgładzić, niee, oto dzisiaj AD 2012 wiemy jak było i „głosimy to na dachach”, tylko ludzie złej woli nie przyjmują tych faktów do wiadomości. Więc nie Król ale sam Pan Bóg oddał Polaków Królowaniu Maryi, i niech żaden człowiek więcej nie „majstruje” w planach Bożych bo mu sam Stwórca wymierzy karę już tu, już teraz! – bo to grzechy wołające o Pomstę do Pana Boga. Żaden inny naród na świecie nie ma takiego przywileju by nazywać Matkę Bożą swą Królową, tylko Polska ma to prawo, nadane nam przez Papieża!
  Zawarte powyżej fakty zmuszają każdego współczesnego Katolika na tym Łez Padole, do powiedzenia: Non Licet, nie godzi się! – jeżeli przyjmiemy II SW jako nowy dogmat wiary,
  musimy automatycznie uznać, że tacy Święci jak: Augustyn; Franciszek; Tomasz; Bernard; Salezy; Bosko; Pius V i X aż poMaxymiliana; Ojca Pio i Popiełuszkę– muszą być POTĘPIENI! Godzisz się na to?!
  Coż robić? – 29 Czerwca AD 2013 podejmujemy Nowennę do Matki Bożej objawiającej się w Gietrzwałdzie, aby tam u stóp jej Tronu zniesionego z nieba, przez cały rok błagać o ratunek dla jej Królestwa, dla Jej Ludu, bo po ludzku jesteśmy straceni… Gietrzwałd jest wybrany wolą Bożą i nam ludziom nie wolno jej zmieniać! To nie Jasna Góra, nie Lichen, nie Toruń, ale tylko Gietrzwałd został wybrany jako miejsce gdzie nasza Królowa jest obecna, aż po koniec czasów, więc to tam mamy ją czcić i błagać o ratunek, w wielkiej Warcie Różańcowej u Jej Tronu. Ponad 11 tysięcy Parafii ma raz na ok. 27 lat podjąć Wartę Różańcową w miejscu Jej Objawienia się, przy Kaplicy Objawień!
  O to nas prosiła i tylko o to! – podczas Jej 160 objawień, dała nam tylko jedną radę:
  chcecie wolną Ojczyznę; świętych Kapłanów; trzeźwych ojców; sprawiedliwość społeczną…

  Módlcie się na Różańcu w Gietrzwałdzie! – Królowo Polski , módl się za nami.

 31. JO pisze:

  https://marucha.wordpress.com/2015/07/23/michalkiewicz-lobby-zydowskie-a-polskie-tchorzliwe-elity/
  Zdziwiony said

  2015-07-23 (czwartek) @ 16:19:58
  Ukrzyżowany zgorszeniem dla Żydów

  Kilka konkluzji teologicznych

  Pierwsza konkluzja:

  Naród żydowski, którego przeznaczeniem było wydanie na ten świat Zbawiciela, potknął się o Niego. Część narodu uwierzy w Niego i Mesjasz uformuje z nich pień drzewa oliwnego, którym jest Kościół. Inna część tego narodu upadnie i odrzuci Zbawiciela, unosząc się pychą z powodu swego pochodzenia i przynależności do swej rasy. Ta część Izraela została odrzucona i Krew Zbawiciela ciąży na niej jako przekleństwo. Owa część Izraela tworzy to, co nazywamy dziś judaizmem, jest to Synagoga będąca kontynuacją postawy rabinów, którzy odrzucili Mesjasza.

  Tak więc po przyjściu Chrystusa naród ten ma do wyboru jedynie dwie drogi: albo zaakceptuje Mesjasza by otrzymać błogosławieństwo zbawienia, czyli nawróci się na katolicyzm, albo odrzuci Go i obciążony zostanie Jego Krwią, jako przekleństwem.

  Druga konkluzja:

  Judaizm, będący wyrazem odrzucenia Mesjasza, jest zadeklarowanym i czynnym wrogiem wszystkich narodów w ogólności, a narodów chrześcijańskich w szczególności. Gra on rolę Izmaela, który prześladował Izaaka, Ezawa, który usiłował zabić Jakuba, oraz Kaina, który zabił Abla. Święty Paweł powie to jasno w swym Liście do Tesaloniczan: „Albowiem wy, bracia, staliście się naśladowcami kościołów bożych, które są w Judei w Chrystusie Jezusie, gdyż to samo cierpieliście i wy od współrodaków waszych, jak i oni od Żydów, którzy i Pana Jezusa zabili i proroków i Bogu się nie podobają i sprzeciwiają się wszystkim ludziom, zabraniając nam głosić zbawienie poganom, aby zawsze dopełniali grzechów swoich” (1 Tes 2, 14-16).

  Zwróćmy uwagę, że ta wrogość nie wynika z lokalnego konfliktu interesów, kwestii pieniężnych, rodzinnych czy innych relacji – jest to wrogość teologiczna, wrogość z dopustu Bożego.

  Trzecia konkluzja:

  Ponieważ wrogość ta jest wrogością teologiczną, jest ona powszechna, nieunikniona i straszliwa. Oznacza to, że chrześcijaństwo i judaizm muszą na przestrzeni historii spotykać się zawsze jako wrogowie, między którymi niemożliwe jest pojednanie. Cokolwiek czynione jest na korzyść katolicyzmu, dokonuje się z konieczności na szkodę judaizmu, i odwrotnie, każdy wzrost znaczenia Żydów nieodzownie oznacza osłabienie Kościoła.

  Czwarta konkluzja:

  Od Ukrzyżowania Zbawiciela istnieją na świecie jedynie dwa bieguny przyciągania. Sam Chrystus Pan powiedział: „I nikt nie wstąpił do nieba, tylko ten, który zstąpił z nieba, Syn Człowieczy, który jest w niebie. A jak Mojżesz podwyższył węża na pustyni, tak trzeba, aby podwyższony był Syn Człowieczy: aby wszelki, który weń uwierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne” (J 3, 13-15).

  Zbawiciel, podwyższony na Krzyżu, przyciąga wszystkich do siebie; Synagoga natomiast działa w kierunku dokładnie przeciwnym. Stąd dwa bieguny przyciągania, dwa fundamentalne sposoby istnienia, siła chrześcijańska i siła żydowska.

  I znajduje to manifestację w historii. Istnieją jedynie dwa internacjonalizmy, chrześcijański, którego wyrazem są średniowieczna Europa i Kościół Powszechny, oraz żydowski, promowany przez organizacje takie jak Narody Zjednoczone. Wszelkie ludzkie siły muszą związać się z którąś z tych dwóch stron, ponieważ to sam Bóg ustanowił taki układ sił w historii – pomiędzy Izaakiem a Izmaelem, między Jakubem a Ezawem, między Kainem a Ablem, między Chrystusem a Antychrystem.

  O ile narody wchodzą do Kościoła, odnajdują tę wolność, przez którą Chrystus czyni nas wolnymi, stają się dziećmi wolnej Sary jak Izaak, jak pisze święty Paweł. Jeśli jednak narody odrzucają Kościół, stają się dziećmi niewolnicy, niewolnikami prawa ciała, gdzie Żydzi zawsze będą panami, ponieważ otrzymali błogosławieństwo ciała jak Izmael.

  Niezwykle ciekawe byłoby przytoczenie w tym miejscu wielu historycznych tego przykładów, jako że zasada ta znajduje nieustannie wyraz w polityce narodów – niestety ograniczony czas niniejszej konferencji na to nie pozwala.

  Piąta konkluzja:

  Ponieważ zgodnie z tym, co powiedzieliśmy, narody mogą odnaleźć swą wolność poprzez przylgnięcie do Mesjasza, albo też popaść w niewolę odrzucając Go, jedyną ucieczką dla każdej duszy jest życie chrześcijańskie. Jest to ta sama walką pomiędzy ciałem a duchem, o której święty Paweł mówi, że musi wpierw zakończyć się zwycięstwem w każdej duszy, nim narody otrzymają błogosławieństwo Boże.

  http://www.rodzinakatolicka.pl/index.php/kompendium/37-kompendium/13772-ukrzyowany-zgorszeniem-dla-ydow

  Michalkiewicz: „Funkcja holokaustu jest narzucana całemu nieżydowskiemu otoczeniu”, nie dodał: a nam w szczególności w ramach „nowej ewangelizacji”.

  Abp (dziś kardynał) Kazimierz Nycz: „Wyjątkowo bliska więź”.
  http://www.laboratorium.wiez.pl/teksty-korepetycje.php?wyjatkowo_bliska_wiez_jan_pawel_ii_wobec_zydow_i_j&p=3

  Ks. Michał Czajkowski:
  „Chrześcijaństwo więc, tak w swojej genezie, jak i w swojej naturze, nie może być zrozumiane bez odniesienia do judaizmu. Jezus ściśle związany z judaizmem czasu międzytestamentalnego (okresu Drugiej Świątyni), najbliższy ruchowi faryzejskiemu, nie chciał zapewne zerwania z judaizmem, podobnie jak jego uczniowie. Ruch przez Niego zainicjowany – który wyrósł w Kościół chrześcijański – za Jego życia był po prostu ruchem reformacyjnym w e w n ą t r z judaizmu”. Przywołuje też słowa „sławnego Żyda (chodzi o Stanisława Krajewskiego, również na to stwierdzenie powołuje się bp Grzegorz Ryś): „Wiara Jezusa nas łączy, wiara w Jezusa nas dzieli”.
  http://www.prchiz.pl/prchizkorzenie0017.html

  Stanisław Krajewski:
  „…obecnie, tak jak dawniej, Kościół uznaje się za depozytariusza prawdy, której nie ma gdzie indziej. O aktualności tej kwestii świadczy choćby polemika wywołana przez napisaną przez obecnego papieża, wówczas kard. Józefa Ratzingera, deklarację Dominus Iesus. Jest rzeczą godną uwagi, choć nie należy przeceniać wymowy tego faktu, iż Jan Paweł II wprost nie wypowiadał takich opinii”.
  http://www.laboratorium.wiez.pl/teksty-korepetycje.php?kim_byl_dla_mnie_jan_pawel_ii

  Ps. Zdaję sobie sprawę, że stałym bywalcom na tym forum jest to wszysto znane.

 32. Premizlaus pisze:

  Mała aktualizacja:
  od 4 czerwca 2015, czyli od tegorocznej Uroczystości Najświętszego Ciała Pana Jezusa (Boże Ciało) uczęszczam na Msze Święte do FSSPX.

 33. Lena pisze:


  „Na zdjęciu widać podczas Podniesienia pochylonego na Krzyżu Chrystusa, choć nie było tam w rzeczywistości żadnego Krzyża w pobliżu ołtarza. Jest to cudowne potwierdzenie Eucharystycznej Ofiary jak na Golgocie.
  Ani celebrujący kapłan, ani służący do Mszy Świętej brat zakonny, ani też jego brat, który fotografował, nie widzieli tego, co w cudowny sposób wyszło na zdjęciu. Znam tego kapłana, który dostąpił tej łaski, jak również znam bliższe okoliczności i poświadczam prawdziwość i autentyczność tego wydarzenia”
  ks. Franz Keiser

  Jest to łaska, która została wyświadczona pewnemu niemieckiemu kapłanowi w trzecim dniu po jego święceniach kapłańskich w dniu 29.08.1932 r.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s