OGŁOSZENIA/informacje

Przynależący do „Społeczeństwa Polak – Ortodoks” – każdy Polski Tradycjonalista może na tej witrynie znaleźć osoby, z którymi będzie aktywnie działał.

Jeżeli jest Pan/Pani już zmęczona niekończąca się rozmowa na forach internetowych, uczestnictwem w swarach, to tu znajdziecie Państwo miejsce na poszukiwanie Prawdy w Działaniu dla Dobra Wspólnego jakim jest Rodzina, Ród, Naród, Państwo Polskie a przede wszystkim to, co daje Życie – Święta Tradycja.

Osoby zainteresowane a pragnące się przyłączyć, mogą wykorzystać poniższy formularz kontaktowy na: https://gajowka.wordpress.com/  , lub napisac list elektroniczny na adres: polak.ortodoks@gmail.com

Projekty, którymi sie aktywnie aktualnie zajmujemy, wyliczone są i opisane na stronie glownej niniejszej witryny.

Zapraszamy do Wspólnego Działania,

Jan Aleksander – „OJCIEC POLAK”

 

————————-

P.S. Na te witryne internetowa, „polactwu” wstep jest wzbroniony

https://marucha.wordpress.com/2015/06/05/siemoniak-gowno-nasrane-polakom-na-stol/#comment-487718

 

 

 

26 odpowiedzi na „OGŁOSZENIA/informacje

 1. JO pisze:

  revers said
  2015-04-07 (wtorek) at 11:48:59
  Aby dołączyć do Armii Donbasu musisz przybyć do Doniecka na ulicę Szorsta 62(centrum miasta).
  Musisz dotrzeć do Moskwy, stamtąd pociągiem pojedź do Rostowa nad Donem.
  Z Rostowa nad Donem do Doniecka dotrzesz busem.
  Pamiętaj, że w armii Donieckiej nie dostaniesz pieniędzy za służbę,
  jest to armia ochotnicza, aczkolwiek zostaniesz wyposażony we wszystko co niezbędne; broń, strój, jedzenie i opiekę medyczną.
  Zostaniesz przydzielony do oddziału razem z innymi obcokrajowcami, zatem znajomość języka rosyjskiego nie jest konieczna.
  To join the Army of Donbass, you need to arrive at:
  Donetsk. Street Shoster,62 (city center).
  You need to come to Moscow. Then, on the train from Moscow to Rostov-on-Don city.
  Rostov-on-Don in Donetsk on a bus.
  From Moscow, Moscow to Rostov-on-Don Train departs from the Kursk railway station (Kursky vokzal) every day(several times in a day). Address the Kursk station (Kursky vokzal) – Moscow, Zemlynoi val Street, Building 29.
  Metro station „Kurskaya”
  In the Army of Donbass do not pay money.
  This is volunteer army. But you will be provided with all necessary weapons, uniforms, food, medical care.
  You will be together with other foreigners. Knowledge of Russian is not required.

 2. JO pisze:

  lopez said
  2015-04-06 (poniedziałek) at 16:05:46
  Na Łotwie NATO zbroi się na wojnę propagandową w mediach społecznościowych.

  NATO dopracowuje ostatnie szczegóły biura informacji wojennej wRydze, stolicy Łotwy. Biuro zatrudnia techników propagandowych wcześniej pracujących wKabulu wAfganistanie. W lipcu Łotwa, Estoniia, Niemcy, Włochy, Polska, Litwa iWielka Brytania podpisały memorandum uzgadniające budowę Centrum StratCom wRydze. Ten ostatni krok będzie wspierał prowadzoną przezDepartamentu Stanu społeczną medialną wojnę propagandową przeciwko Rosji. W zeszłym tygodniu Infowars.com opisało sprawę wystąpienia dowódcy NATO, gen Philipa Breedlovea, który powiedział, że Zachód musi zaangażować się wwojnę informacyjną zRosją wcelu przeciwdziałania jej „fałszywym narracjom” na mediach społecznościowych. „Musimy jako grupa…

  dalej.. http://www.prisonplanet.pl/polityka/na_otwie_nato_zbroi_sie,p893328677

 3. JO pisze:

  Informuję wszystkich, że wciąż pracujemy WSZYSCY chętni nad projektem Spoldzielni i poszukujemy drogi najlepszej dla Wspólnego Działania.

  W międzyczasie kontynuujemy dwie Kwesty :
  1. Na posługę Świętych Księży
  2. Na pomoc Walczącemu Prawosławiu, w tym Akcje Ikony dla Walczącego Prawosławia.

  Informuję, że w ramach Akcji Ikony dla Walczącego Prawosławia, została opłacona pierwsza ikona – Matką Boską Częstochowska – wysłaliśmy £450 funtów do Polski z naszego Charity Gajowkowego Konta Bankowego dla osób , które te Ikonę w sposób profesjonalny piszą. Dostaliśmy List od osoby, która w tym zespole zajmuje się ta praca. List ten , jest wklejony w Gajowce Działanie do czytania. Proszę Pana Gajowego, jeżeli to możliwe, by wkleił ten list na czołówkę Gajówki w stosownym czasie.

  Jednocześnie pragniemy wyrazić radość, że pieniądze , które gromadzimy w ramach kwest – Wspólnego działania , które poszły I będą wysyłane na zapłatę pisania Ikon dla Walczącego Prawosławia, będą służyć Polskim Rodzinom, będą pomocne w trwaniu, będą przeznaczone na ich codzienne wydatki. To jeden z wielkich sukcesów naszego Wspólnego Działania – pomagać, wspierać się nawzajem, wspólnie, między sobą!.

  W ramach Wspólnego Działania zapoczątkowany został w ideii kooperatywa – Sklep. Każdy może zaproponować sprzedaż, darowiznę, pomoc, kooperacje przez ten sklep….

  Zapraszamy wszystkich Gajowiczow, do wysiłku, do wspólnych akcji, wspólnej pracy, która nas jednoczy, daje nadzieję na przyszłość poszukując Prawdy – Boga, modląc się i Działając Wspólnie.

  Niech Każdego Aktywnie Dzilajacego Gajowicza Dobry Bóg wynagradzając, ma w swojej opiece.

  JO

 4. JO pisze:

  <<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
  https://marucha.wordpress.com/działanie/działanie-2/
  ————————————————————————————————————————————————————-

  Czym Jest Wspolne Działanie?

  – Jest Jak najbrdziej to możliwe Działaniem WSPÓLNYM a więc nieindywidualnym.

  – Jest jak najbardziej to możliwe Działaniem PUBLICZNYM

  – Jest Działaniem Kontrrewolucyjnym ukazującym i promującym życie w Cywilizacji Chrześcijańskiej – Ortodoksyjnej/Katolickiej/Tradycyjnej bez filozofii różnych SEKT alachrzescijanskich.

  – Jest Działaniem Ludzi „Dobrej, Wolnej Woli” – wierzących w Trójce Święta.

  – Jest Działaniem świeckich Katolików/Ortodoksów/Tradycjonalistów oraz ludzi Wierzących w Twojce Święta pragnących zostać Katolikami/Ortodokasami – być Kościołem Walczacycm.

  – Jest Dziłaniem ciągłym, Nieustającym, niedeklaratywnym, a Działaniem Akcji, w którym człowiek jest przynależnym do „Wspolnego Działania” nie poprzez wpisanie na listę, słowne deklarację a AKCJE , wspólna, potwierdzona , Zwycięska bo zakończona suksesem projektu – Akcje na bazie filozofii „tak, tak, nie nie”

  – Jest Działaniem Ludzi, których Akcja-Akt jest ich „Deklaracja przynależności do Wspólnego Dzialania”, która powtarzają poprzez Akty/Działanie i ich-Deklaracji w ten sposób wielokrotne powtarzanie. Tu lista jest zbędna, bo czyny Tworzą Listę a nie słowa na papierze.

  – Jest kontynuacja Etosu Rycerza Chrześcijanina

  – Jest działaniem o strukturze Hierarchii Kościelnej

  —————————————————————————————————————————————————————
  —————————————————————————————————————————————————————

  Konfederacja ” Wspólnego Dzialania” jest odpowiedzią na narzucony przez Modernistów Marazm, Nihilizm…odpowiedzia na Rewolucję

 5. JO pisze:

  Informujmy, że na koncie bankowym Gajówki znajduje się £450 , uzbierane w ramach Kwesty dla Jego Eminencjii Biskupa Ryszarda Williamsona.

  Próba skontaktowania się z Biskupem zakończona została niepowodzeniem.

  Apelujemy/prosimy o pomoc w skontaktowaniu się z jego Eminencją w sprawie przekazywania pieniędzy na Jego Święta Posługę.

  Jan Aleksander

 6. JO pisze:

  Bractwo Świętego Piusa X w Polsce , każdy Ksiądz wierny Tradycji Św Kościoła Rzymsko-Katolickiego – DOBREM NARODOWYM POLAKÓW!

  Publiczna Zbiórka Pieniędzy pod hasłem Polacy Na Rzecz Dobra Narodowego jakim Jest Ksiądz Wierny Tradycji, Bractwo Piusa X w Polsce to już wielkie wydarzenie.

  Jest to wsparcie finansowe dla działalności Bractwa.

  Jest to poparcie życia w Prawdzie, w Rodzinie, w Tradycji.

  Jest to wielkie indywidualne osiągniecie dla każdej osoby biorącej w tym Ruchu udział, gdyż dokona się pogłębienie Świadomości wspólnoty Kościoła, Etyki, Celów.

  Jest to publiczne wyznanie wiary poprzez oddanie Ofiary że swojej Pracy na rzecz Księży idących z Najważniejszą Posługą na Polskich Rodzin – Większą Pracą od jakiegokolwiek polityka.

  <<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

  Czemu Publicznie wpłacam pieniedze? :

  – obowiązkiem Katolika jest płacić za posługę Świętych Księży dająca Życie.
  – obowiązkiem Katolika jest dawać publicznie Świadectwo Wyznawanej Wiary
  – obowiązkiem Katolika jest walczyć już tu na ziemi (wspólnie , razem z całym Kościołem) o Duszę Własną, Ludzkie Duszę w Prawdzie- w Bogu – Trójcy Świętej – przez Pana Jezusa Chrystusa i Ducha Świętego, który prowadzi nas do Raju. Świeci Księża Przedsoborowego Ducha Katolickiego niosą Ważne Sakramenty, bez których walka nie może być zwycięska.
  – żyjemy w Talmudycznych czasach Cywilizacji Śmierci, gdzie każdą perwersja jest ukazywana ludziom jako dobro a Prawdziwe Dobro i Prawda oraz świadectwo Prawdzie jest niszczone, ukrywane, wysmiewane….
  – Talmudyczna Cywilizacja wrzuca nas w System Złotego Cielca – nieustającej pogoni za pieniądzem narzucając nam błędne myślenie, że od złotego cielca – pieniędzy zależy nasze szczęście na ziemi…, celowo kosztem czasu i wysiłku, który powinien być oddany Trójcy Świętej, od której zależy nasze Życie, więc moja systematyczna wpłata pieniędzy jest Użyciem Broni Masonerii przeciwko Jej samej, gdyż z tych pieniędzy Księża Świeci robią użytek na Życiodajna Posługę budująca Święty Kościół Katolicki w tym Polaków=Katolików, posługę, która Niszczy Masonerię
  – moja wpłata jest sprzeciwem przeciwko s qu rwianiu mnie przez masonerię i jej liberalne, modernistyczne ideały i sposoby działania.
  – uważam, że tylko Święty-Rzymski-Katolicki-Ortodoksyjny-Tradycyjny Kościół – pokana wrogów Świętego Kościoła, wrogów Polski-Polaków-Katolików-Ortodoksów-Tradycjonalistów, gdyż tylko w Świętym Rzymsko-Katolickim/Ortodoksyjnym Kościele jest Prawda , z której płyną Laski potrzebne do Walki i Zwycięstwa. Zwycięstwo Jest Faktem, my tylko musimy oddać Panu Bogu Nasze Serca i Ręce

  Jan Aleksander

 7. JO pisze:

  Sybirak said

  2015-04-11 (sobota) at 12:34:41
  „Royjski portal Pravda.ru stwierdził, że prezydent Bronisław Komorowski poleciał na Ukrainę…”

  Napisałem do Pravda.ru co następuje:

  Полак – Сибирак.
  Все, которые высказываются на тему Украины и Польши должны помнить, что СССР оставил в Польше пятую колонну евреев, которая захватила власть, держит еë до севоднешнего дня – и внешняя политика Польши это политика евреев.
  Достаточно сказать что у всех президентов в Польше с 1945 года, за исключением генерала Ярузельского, нация еврейская.
  Польский народ за исключением евреев и изменников с ними содействующими, никаких соотношении с самозванчей властью жыдов Порошенки, Яценюка и резунов бандеровцев не желает.
  Так что приезд на Украину президента Польши Коморовского, это дело жидов а не полского народа.”

 8. JO pisze:

  Lopez said

  2015-04-12 (niedziela) at 20:11:01
  UWAGA

  Nacjonalizacja i przejęcie przez państwo rosyjskie zarządzania Centralnym Bankiem Rosji zostało potwierdzone . Czytaj fragment ze strony:
  http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2015/03/nacjonalizacja-centralnego-banku-rosji/

 9. JO pisze:

  Siggi said
  2015-04-13 (poniedziałek) at 03:07:04
  Internauta opublikował na facebooku apel:

  Apel do polskich motocyklistów
  W związku z planowanym przez rosyjskich motocyklistów przejazdem przez Polskę w dniu 27. kwietnia b.r. wzywam Was do zapewnienia im bezpieczeństwa na całej trasie. Więcej, wzywam Was do zorganizowania im honorowej eskorty od wschodniej do zachodniej granicy państwa. Tak samo w ich drodze powrotnej. W Terespolu niech przywita ich kilkudziesięciu polskich motocyklistów z polskimi flagami i niech odprowadzą ich do Siedlec. Stąd następna grupa niech ich poprowadzi do Warszawy. W Warszawie powinna czekać co najmniej setka polskich motocyklistów i odprowadzić ich do Bełchatowa, kolejna grupa do Wrocławia a ostatnia do granicy. Wszyscy Polacy powinni udekorować swoje motory polskimi flagami. Jest jeszcze trochę czasu. Zróbcie listy uczestników, ludzi sprawdzonych, nie pozwólcie aby wmieszali się jacyś prowokatorzy i zakłócili tę imprezę. Powiadomcie o tym Rosjan. W Polsce szaleje piąta kolumna, która rozpala tutaj fobię antyrosyjską, której Polacy są przeciwni. Nie ulegajcie propagandzie i róbcie to, co jest zgodne z polskim a nie obcym interesem. Na pewno wielu z Was pojedzie kiedyś motorem do Rosji (n.p. do Katynia) w grupie czy pojedynczo. Jeśli postąpicie według mojej rady będziecie przez Rosjan honorowani podwójnie. Jeśli zaś ulegniecie propagandzie czy to rządowej czy to piątej kolumny, czego możecie się spodziewać? Żaden jej agent czy rezydent z Wami tam nie pojedzie .Wy natomiast dostaniecie łomot wielokrotny, niestety całkowicie zasłużony. Jeszcze raz wzywam: działajcie dalekowzrocznie. Jeśli mnie nie posłuchacie, sobie i innym zamkniecie drogę do Rosji na długo. Teraz Rosja nie jest naszym wrogiem, teraz wrogiem jest ktoś inny”.
  https://marucha.wordpress.com/2015/04/12/nocne-wilki-przejada-przez-polske-nie-zwazajac-na-protesty/#comment-470877

 10. JO pisze:

  Ojojoj said

  2015-04-13 (poniedziałek) at 22:06:27
  50 tys. kary za nieszczepienie dzieci

  Wojewoda pomorski nałożył pierwsze kary finansowe na rodziców, którzy nie szczepią swoich dzieci. Jeśli w wyznaczonym czasie nie zostaną wykonane zaległe szczepienia, rodzice będą musieli zapłacić grzywnę. Jeśli tego nie zrobią, wyręczy ich komornik. W ekstremalnych sytuacjach mogą zostać ograniczone także prawa rodzicielskie.

  Grzywny (do 50 tys. zł), a nawet ograniczenie praw rodzicielskich – to kary, jakie mogą grozić rodzicom, którzy nie szczepią swoich dzieci.
  Grzywny (do 50 tys. zł), a nawet ograniczenie praw rodzicielskich – to kary, jakie mogą grozić rodzicom, którzy nie szczepią swoich dzieci.

  Jak pisaliśmy kilka tygodni temu, z obowiązku szczepienia dzieci przeciw chorobom zakaźnym nie wywiązuje się coraz większa liczba rodziców. W roku 2011 na Pomorzu było to 451 osób, w 2012 r. 613 osób, a w 2013 r. – ponad 1500. Najnowsze dane dotyczące Trójmiasta mówią już o ponad 600 nieszczepionych dzieci z Gdyni i ok. 250 z Gdańska.

  Do egzekwowania od rodziców tego ustawowego obowiązku włączył się wojewoda pomorski, który nałożył już pierwsze grzywny (w wysokości 2,5 tys. oraz 5 tys.). Trafiły one do ośmiorga rodziców ze Starogardu Gdańskiego, Tczewa, Człuchowa i Lęborka. Na rozpatrzenie czeka ponad sto kolejnych wniosków.

  – Rozpatrujemy je sukcesywnie, według kolejności zgłoszeń, jakie otrzymujemy od powiatowych inspektoratów sanitarnych – mówi Roman Nowak, rzecznik wojewody pomorskiego. – Wśród 122 nierozpatrzonych wniosków mamy 31 z Gdańska i cztery z Sopotu. Z Gdyni żadnego.

  Zanim jednak wojewoda wystosuje do rodzica wniosek nakładający grzywnę i wzywający do zaszczepienia dziecka w wyznaczonym czasie, szereg wezwań wysłać musi do rodziców inspektor sanitarny. Jego zadaniem jest ponowne powiadomienie o konieczności wykonania szczepień i wezwanie do ich uregulowania. Jeśli rodzice nie będą reagować, inspektor występuje z wnioskiem o nałożenie kary finansowej do wojewody.

  – To żmudny i złożony proces, który musi być wykonany dokładnie i bezbłędnie, a to jest bardzo czasochłonne – mówi Tomasz Kiliński, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gdyni. – Od nas wyszło już do wojewody pierwszych siedem wniosków, kolejne są przygotowywane i niedługo również tam trafią.

  Kolejna weryfikacja odbyć się musi przed wszczęciem postępowania egzekucyjnego, mającego na celu nałożenie grzywny, u wojewody. Tam ponownie upewnić się trzeba, czy rzeczywiście rodzina informowana była o konieczności przeprowadzenia szczepień. Jeśli tak, we wniosku określany jest termin, w jakim trzeba zrealizować zaległe szczepienia, zazwyczaj taki sam, jak termin zapłaty grzywny.

  – Nie chodzi o to, by pieniądze trafiały do naszego budżetu, a o to, by rodzice zaczęli szczepić dzieci, dlatego termin wykonania szczepień jest taki sam, jak termin, w jakim należy uiścić opłatę za ewentualne niewywiązanie się z obowiązku – tłumaczy Roman Nowak.

  Co, jeśli rodzic nie weźmie sobie do głowy ani wezwań, ani nałożonej – wydawałoby się niemałej (jednorazowo grzywna może maksymalnie wynieść 10 tys. zł., ale karę wojewoda może nakładać wielokrotnie, byleby nie przekroczyła kwoty 50 tys. zł.) – kary finansowej? –

  Jeśli możliwości prawne, jakie ma wojewoda, zostaną wyczerpane, w grę wchodzić mogą też inne konsekwencje wynikające z kodeksu wykroczeń, a w ekstremalnych sytuacjach rodzic musi się liczyć nawet z sądowym ograniczeniem praw rodzicielskich – dodaje Roman Nowak.

  Elżbieta Michalach, KWIECIEŃ 9, 2015

  Źródło: http://dziecko.trojmiasto.pl/50-tys-kary-za-nieszczepienie-dzieci-n89297.html?strona=3&expand=10438402&hl=10438402#

 11. JO pisze:

  Dictum said
  2015-06-12 (piątek) @ 03:23:44
  ad. 24.
  Niewykluczone, że niebawem tak będzie z naszą młodzieżą – pozbawioną rzetelnej edukacji, rzetelnego wychowywania, rzetelnych wzorców i autorytetów. Obym się mylił.
  Apeluję do wszystkich – odkurzmy zapomniany kult św. Stanisława Kostki, patrona młodzieży i Jego prośmy o wstawiennictwo u Boga w tej sprawie.
  https://marucha.wordpress.com/2015/06/11/podpisywali-w-milczeniu-w-usa-bloger-zebral-podpisy-na-rzecz-ataku-jadrowego-na-rosje/#comment-489740

 12. JO pisze:

  Maasteer said

  2015-07-25 (sobota) @ 09:46:50
  Ad 6
  do komentarza P. Gajowego do mego postu
  „Jak na razie kibicuję „Zmianie”. Bardzo.
  Admin”

  To czy w takim razie w jesiennym głosowaniu do kne-parlamentu iść i zagłosować na „Zmianę”(jeżeli wystartują) – pokazując, że mają jakieś poparcie w społeczeństwie czy za wcześniejszymi radami Gajowego olać całe to przedstawienie?

  Ponieważ – moim zdaniem – JEST NA KOGO głosować, należy iść i zagłosować.
  Admin
  https://marucha.wordpress.com/2015/07/24/rosyjska-v-kolumna-w-polsce/#comment-500901

 13. JO pisze:

  Siggi said

  2016-05-07 (sobota) @ 06:38:03
  Zmarła Margot Honecker
  Wdowa po byłym przywódcy NRD Erichu Honeckerze, Margot Honecker, nie żyje. Była minister oświaty zmarła w wieku 89 lat w stolicy Chile, Santiago – podały niemieckie media. Działaczka komunistycznej SED broniła do końca wschodnioniemieckiego ustroju.

  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/zmarla-margot-honecker/0hcllq#mark

  Cześć Jej pamięci !!!

  https://marucha.wordpress.com/2016/05/04/wolne-tematy-39-2016/#comment-578393

 14. JO pisze:

  MatkaPolka said

  2016-08-17 (środa) @ 07:17:14

  Dzienne informacje z sytuacji wokół wyborów w USA i innych światowych wydarzeń na bardzo dobrej stronie What Really Happened http://www.whatreallyhappened.com – autorem strony jest Michael Rivero – taki amerykański Gajowy Marucha.
  Info do bardzo wielu ciekawych alternatywnych stron ze specyficznym amerykańskim punktem widzenia.

  https://marucha.wordpress.com/2016/08/16/upadek-amerykanskiej-polityki-wybor-miedzy-trumpem-a-clinton-nie-jest-zadnym-wyborem/#comment-607291

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s