Pan Przeclaw

44 odpowiedzi na „Pan Przeclaw

 1. polakortodoks pisze:

  https://marucha.wordpress.com/2015/07/20/niezwykla-historia-lysej-gory-i-starcia-z-aleksandrem-wielkim-ok-340-323-p-n-e/#comment-499360
  Przecław said

  2015-07-20 (poniedziałek) @ 21:10:56
  Zdumiewające, że region dawnej Lechii nadal istnieje i to pod oryginalną nazwą https://pl.wikipedia.org/wiki/Lasko, Lašsko to przecież czeska nazwa Lechii, po polsku Laszczyzna. Jest regionem Moraw o dialekcie zbliżonym do polszczyzny. Warto przypomnieć, że Świętopełk I 871-894, władca Wielkiej Morawy z okresu jej największego rozkwitu i najszerszego zasięgu terytorialnego, obejmującego na północy kraj Wiślan, Śląsk i Łużyce był przez 13-wiecznego kronikarza Węgierskiego nazywany Polakiem . Do dziś aktualna
  węgierska nazwa Polski „Lengyelorsag”, czyli królestwo Lechitów.

 2. JO pisze:

  Przecław said

  2015-07-27 (poniedziałek) @ 08:48:46
  #33
  Zarzut zakłamania historii Słowian był postawiony przez pana Ćwirko i ja go zacytowałem. Wbrew temu co Pan napisał nie byłem gołosłowny i we wpisie #29 podałem tego aż trzy przykłady. Jestem daleki od demonizowania roli Kościoła i widzę jego pozytywną rolę, ale nie można też zamykać oczu na negatywy. Dorzucę tu jeszcze uporczwe faworyzowanie Habsburgów przez Watykan wbrew żywotnym interesom Polski i RPP-L, trwało ono całe wieki, doprowadziło do poważnego osłabienia RP. pomniejszenia szans na odzyskanie Sląska i Pomorza przez Polskę i w końcu do zaborów, a głos Watykanu w obliczu wymazania z mapy Swiata jego głównego filaru był słabiutki, o ile w ogóle był.
  Warto także wspomnieć cofnięcie, już po 20 latach raz udzielonego zezwolenia na używanie języka słowiańskiego w liturgii. Zezwolenie to uzyskali święci Cyryl i Metody ok.r.860, a cofnięte zostało na życzenie hierarchii niemieckiej dążącej do podporządkowania sobie i zniewolenia Słowian. Wstydliwe milczenie na ten temat trwa do tej pory w KK, a przeciętny Polak zapytany o apostołów Słowian Cyryla i Metodego w ogóle nie wie o co chodzi, bo przecież na kazaniu o tym nie usłyszy. Najwyraźniej Watykan, a w ślad za nim polski KK nie jest zainteresowany w dążeniu do jedności Słowian i bardziej mu odpowiadają sztuczne podziały. Pozytywnym wyjątkiem była wizyta Jana Pawła II w Velehradzie w r.1990, od tego czasu jednak znowu zapadła kurtyna milczenia i tak np. przez 25 lat polski KK nie wysłał ani razu swojego przedstawiciela na doroczne obchody Apostołów Słowian, które odbywają się ok.200 km od granicy z Polską.
  https://marucha.wordpress.com/2015/07/26/starozytna-historia-polakow-wstep/#comment-501207

 3. JO pisze:

  https://marucha.wordpress.com/2015/07/27/jutro-wlaczymy-telewizor-a-z-terytorium-ukrainy-dojda-kolejne-zle-wiadomosci/#comment-501255
  Przecław said

  2015-07-27 (poniedziałek) @ 09:53:34

  „My Polacy mamy większe prawa do Odessy niż Ukraina”… Faktycznie Odessę od samego początku, tj od r.1794 budowali Polacy. Rosja,Jekateriny wykonując politykę pruskich i niemieckich masonów zablokowała Polsce już rozwijające się projekty zagospodarowania wybrzeża Morza Czarnego.
  Ks.Natanek nawołuje do nie występowania przeciw Słowianom,

 4. JO pisze:

  https://marucha.wordpress.com/2015/09/04/3-letni-chlopczyk-utonal-bo-jego-ojciec-potrzebowal-nowych-zebow/#comment-510971
  Przecław said
  2015-09-04 (piątek) @ 21:03:03
  #43,45
  Panie Marucha, więcej zrozumienia dla Kurdów, narodu kurdyjskiego, zrozumienia które im się należy. Czy nigdy nie nasunęła się Panu analogia z rozdartym między zaborców narodem polskim a rozdarciem narodu kurdyjskiego na cztery części. Można powiedzieć, że Kurdom jeszcze ciężej, bo tkwią otoczeni zalewem semickich Arabów, którzy napłynęli tam z półwyspu Arabskiego. Kurdowie to indoeuropejczycy, z pewnością bliżej spokrewnieni ze Słowianami niż zachodnioeuropejczycy, co zresztą łatwo rozpoznać po rysach twarzy. Dlaczego do cholery nie mają własnego suwerennego państwa, choć mają je takie łajzy jak Albańczycy ?

 5. JO pisze:

  2015-09-08 (wtorek) @ 16:55:06
  Białoruś to Litwa, a Litwa to Polska, bo zrosła się z Polską po pięciu wiekach dobrowolnej współpracy, a i skład genetyczny ma niemal identyczny z Polakami. Białoruś to wschodnia Polska, choć można również powiedzieć, że Polska to zachodnia Ruś, abstrahując od podziałów religijnych, które są sprawą wtórną.

 6. JO pisze:

  Przecław said

  2016-02-21 (niedziela) @ 20:14:04
  W Rawce i okolicach Polak walczył ramię w ramię z Rosjaninem, tu ich dopadło ludobójstwo w postaci gazów bojowych, na największą skalę na frontach europejskich, celowo przemilczane. Dziś nad wspólnym kamieniem pamiątkowym stoi krzyż katolicki i prawosławny, po drugiej stronie drogi hackenkreutz. Cmentarze niemieckie zadbane, groby polskie i rosyjskie zupełnie zaniedbane, zapomniane, pokryte lasem. Na co właściwie idą fundusze jewrokołchozu, bo przecież nie na pamięć o poległych Słowianach ?
  https://marucha.wordpress.com/2016/02/21/polska-badaczka-probuje-odkryc-zapomniana-karte-i-wojny-swiatowej/#comment-556718

 7. JO pisze:

  Filomena said

  2016-05-05 (czwartek) @ 14:00:21
  Q 32

  Rosjanie nie sa turanska cywilizacja. Jest to nieporozumienie. Juz szybciej bizantyjska. A wlasciwie to bizantyjsko-slowianska. Ale definicje definicjami, spojrzmy na fakty. Jakie byly prawa w Zachodniej Europie a jakie np. w Panstwie Moskiewskim? Najlepszym przykladem jest system karny. Czesto slyszymy jakim to tyranem byl taki Iwan Grozny. Tymczasem ignorujemy fakt, ze duzo gorszy byl np. taki Henryk VIII. Za Iwana Groznego zabito ok. 6 tys ludzi. Za panowania Henryka VIII zabito 70 tys. ludzi a za jego corki Elzbiety ok 90 tys. W Panstwie Moskiewskim wyroki smierci wykonywac mozna bylo tylko w stolicy i wyrok mozna bylo wykonac tylko jak podpisal go sam car. W owczesnej Europie szubienice byly w kazdym jednym miasteczku, nawet we wioskach. Wyroki wykonywano tam gdzie je wydano. Brutalne egzekucje byly duzo rzadszym zjawiskiem w Panstwie Moskiewskim niz w Europie Zachodniej. Nawet podroznicy o tym pisza. Byly momenty w historii Rosji, ze kary smierci nie praktykowano. Corka Piotra Wielkiego Elzbieta znisla kare smierci za swojego panowania. Za carow Romanowych w XIX w. kare smierci dawano za zamach stanu czy terroryzm i to czesto zamieniano ja na inna kare. Za morderstwo – nawet okrutne – kary smierci nie bylo. A w takiej Anglii jeszcze na poczatku XiX w wieszano dzieci za kradziez gesi. I kto tu byl humanitarny?

  https://marucha.wordpress.com/2016/05/04/polska-ostatni-bastion-pamieci/#comment-577853

 8. JO pisze:

  Przecław said

  2016-05-31 (wtorek) @ 13:57:09
  Ukrywanym faktem przed opinią publiczną jest, że Pilecki wraz z majorem Włodarczykiem zakładał narodowe podziemie, które potem przybrało nazwę Konfederacja Narodu, jego przywódcą ideowym był Bolesław Piasecki, dawny ONRowiec. Niezalenie co kto sądzi i ONRze , miał on zwiazek z Pileckim.

  https://marucha.wordpress.com/2016/05/30/oswiadczenie-ws-apelu-wnuczki-rotmistrza-witolda-pileckiego/#comment-584991

 9. JO pisze:

  Przecław said

  2016-06-13 (poniedziałek) @ 15:02:43
  Tu chciałbym dodać, że sam Adam Mickiewicz w wykładach na Sorbonie określał siebie jako wspólczesnego Scythę. Podkreśllał, że Scythowie to dawna nazwa przodków Polaków, Słowian. Przy okazji można to za’adresować do tzw.Litwinów /letuwisów/, którzy głoszą, że to nie Polak. Czyli obecne odkrycia genealogii tylko potwierdzają to, o czym przekonani byli od dawna ludzie znający historię i to bez znajomości haplogrup.
  Po drugie Mickiewicz wykładał, że pra Słowianie zamieszkiwali półwysep Azji Mniejszej i Bliski Wschód. To co uniwersyteckim głąbom do niedawna wydawałło się bajką i fantastyką teraz znajduje potwierdzenie w odkryciach genetyki, ale oni teraz nabrali wody w usta i czekają na instrukcję od Sorosa w którą stronę mają się zwrócić.

  Tę listę należy rozszerzyć o nazwiska kronikarzy, historyków i badaczy z’poza Polski.

  https://marucha.wordpress.com/2016/06/11/w-beskidzie-niskim-znalezli-bardzo-stare-miecze/#comment-588480

 10. JO pisze:

  Przecław said

  2016-07-13 (środa) @ 14:27:34
  Raczej nie wątpię w szczere intencje Strełkowa i przyjazne do nas nastawienie, mimo tego ma on duże braki w wiedzy.

  https://marucha.wordpress.com/2016/07/12/noworosyjski-dowodca-polska-znajduje-sie-w-takiej-samej-sytuacji-jak-w-1939-roku/#comment-597224

 11. JO pisze:

  Maćko said

  2016-09-18 (niedziela) @ 23:07:31
  Pan Przeclaw podal link na innym temacie, tak cenny, ze go tutaj uzupelnie o ksiazke:
  https://www.editionsspotkania.pl/pl/p/Polacy-wykleci-z-FSM/85
  A tu blog Pana Raymunda:
  http://www.rajmund_pollak.blog.bielsko.pl/
  …Gdy przekazałem panu posłowi Budce egzemplarz „Polaków wyklętych z FSM za komuny i podczas włoskiej inwazji”, to najpierw stwierdził, że mi go odda po przeczytaniu, ale niebawem wystąpił z innym pomysłem.
  Na moje pytanie: dlaczego jako minister sprawiedliwości nie ścigał takich ludzi jak Janusz Lewandowski, który podpisał tzw. list intencyjny ( Memorandum of Understanding”), który przesądził o drodze przekształceń FSM, bo zamiast ogłosić światowy przetarg, to ówczesny minister przekształceń własnościowych zwrócił się tylko do jednej włoskiej firmy FIAT?
  Oraz na pytanie: dlaczego nie ścigał byłego ministra Andrzeja Olechowskiego z tytułu współodpowiedzialności za zaniżenie rzeczywistej wartości FSM w momencie przekształceń własnościowych, poseł Borys Budka odpowiedział, że :
  …”jako minister sprawiedliwości nikogo nie ścigałem, ale przekażę Zbigniewowi Ziobro pana książkę”!!!…

  https://marucha.wordpress.com/2016/09/17/wolne-tematy-80-2016/#comment-615827

 12. Przecław pisze:

  Szanowny Panie JO, wielkie dzięki za umieszczanie w tym miejscu uwag mojej skromnej osoby. Kajam się, że nie byłem aktywny do tej pory w sposób bezpośredni i obiecuję poprawę. Przesyłam pozdrowienia.

  ———–
  Odp.: Panie Przeclawie, kajac sie to oznacza nadrobic zaleglosci!
  Pozdrawiam serdecznie,
  J

 13. JO pisze:

  Przecław said

  2016-10-20 (czwartek) @ 09:37:57
  >>>A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają<<<

  Polacy mają swój język, ale czy anonimek , który "zapomniał" podpisać się pod tym artykółem jest Polakiem ?
  Aby nie było wątpliwości, nie mam zastrzeżeń co do ISTOTY tego tekstu, mam odnośnie formy.

  "hejtowanie" to ulubiony KNOT językowy wpółczesnych pismaków posługujących się ŻARGONEM zastępczym w miejsce polskiego, aktualną wersją polaciny, gdzie łacińską wulgatę zastąpił wulgarny angielski, język od początku sztuczny, narodzony z pomieszania i podboju.
  https://marucha.wordpress.com/2016/10/19/gdyby-to-wspolczesny-rzad-a-nie-ten-z-ii-rp-mial-podjac-decyzje-o-budowie-gdyni-to-polskojezyczne-media-nalezace-do-niemcow-zhejtowalyby-ten-pomysl-niemilosiernie/#comment-622837

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s