Zenon K i Roman K

69 odpowiedzi na „Zenon K i Roman K

 1. JO pisze:

  5. Dla Pana Jo nieco szerzej o organizacji wojskowej – siła..
  https://marucha.wordpress.com/2015/05/07/poznaj-slowian/

 2. JO pisze:


  Zenon K. said
  2015-05-07 (czwartek) at 09:36:08

  Tu garść informacji o słowiańskiej wojskowości w X wieku 🙂

  https://marucha.wordpress.com/2015/05/07/poznaj-slowian/#comment-478839

 3. JO pisze:

  Zenon K. said

  2015-11-05 (czwartek) @ 21:42:49
  Aleksander I Romanow nieprzymuszony żadnymi okolicznościami przekreślił traktaty rozbiorowe, przywracając pojęcie „Królestwo Polskie” na mapy świata.
  Aleksander I Romanow podpisał niczym nie przymuszony konstytucję Polski w 1815 roku.
  Aleksander I Romanow złożył w polskie ręce władzę administracyjną, wojskową, ustawodawczą i sądowniczą nad Królestwem Polskim.
  Podczas pierwszego piętnastolecia unii personalnej podpisano unię celną polsko-rosyjską, która była w sumie korzystniejsza dla Polski, niż Rosji.
  W czasach unii personalnej Polski z Rosją, Królestwo Polskie pokonało gospodarkę Prus w wojnie celnej.
  Pod panowaniem Aleksandra I Romanowa carska Rosja oddała Królestwu Polskiemu ujście Niemna jako dostęp do Bałtyku w (bodajże 1823 roku), co zainicjowało budowę Kanału Augustowskiego.
  Za panowania Aleksandra I Polska zanotowała w swej historii największy skok gospodarczy, demograficzny i całkiem spory kulturalny, z eksportem polskiej kultury na obszar Cesarstwa Rosyjskiego.
  Podczas panowania Aleksandra I i Mikołaja I powstawał polski przemysł, kosztem uprzemysłowienia Rosji.
  Dzięki polityce gospodarczej Aleksandra I, wytwory polskich manufaktur zaczęły z powodzeniem wypierać towary brytyjskie i pruskie.
  Aleksander I zachował ciągłość polskiej siły zbrojnej od epopei napoleońskiej i zamiast wziąć do niewoli kapitulujących polskich żołnierzy, z bronią i sztandarami odesłał ich na okupowane ziemie Ks. Warszawskiego, przekreślając kolonialną zależność polskiej państwowości od Francji.
  Staraniem Aleksandra I i jego brata- Konstantego Pawłowicza powstała nowoczesna, doskonale zorganizowana polska siła zbrojna o ogromnym potencjale bojowym (ujawnił się on podczas wojny polsko-rosyjskiej 1830-31, kłamliwie nazywanej „powstaniem”).

  Aleksander I, w jednej z rozmów z polskimi politykami stwierdził z przekąsem że „przyłączył Rosję do Polski”. Jednocześnie zapytał, dlaczego im to nie wystarcza.

  https://marucha.wordpress.com/2015/11/05/aleksandra-i-przygoda-z-polska/#comment-524050

 4. JO pisze:

  ad.50. Panie Zenonie. Rozmawiamy nie po to by sie denerwowac nawzajem. NIe jest moja intencja, choc bledy tez robie, ale nie z nerwow tylko 🙂 za co rowniez przepraszam.

  Uwazam, ze Pan reprezentuje wyidealizowane stanowisko. Przykladem na to co dzialo sie i jak dzialo sie w Krolestwach w tym w Polskiem , niech bedzie sam dzis Kosciol Katolicki, ktory w zasadzie rozpadl sie w czasie 10 lat, choc przygotowania do tych 10 lat trwaly setki lat a conajmniej ostanie sto!

  Jest bardzo latwo wymieniac wady Polakow elity rzadzacej z perspektywy dzis siedzenia i podsumowac tak z lekka okolo 400 lat!! ( od Kazimierza po rozbiory) , choc zachaczyl Pan o najazd mongolski, wiec i wiecej…

  Sprobujmy na szybkiego przeanalizowac to co Pan napisal, choc kilka wersow:
  „-polska szlachta odebrała monarchom możność rządzenia,”
  A ja czytalem od Kraszewskiego, ze to bylo tradycja w krajach slowianskich powolywac starszyzne, by niedopouscic do rzadow jednoosobowych – monarchii absolutnych…
  Na dowod podam, ze monarchie absolutne upadaly w tym samym lub wczesniejszym czasie: Krolestwo Anglii, Szwecji…a na koniec Francji…, nie wspominajac o Cesarstwie Rosyjskim.

  „-kpili z wybieranych przez siebie władców i odzierali z godności;”
  Kpili z wladcow z naszej perspektywy XX wiecznej kultury…., ocenic to z perspektywy czasow nie jest latwo. Ja sie tego nie podejmuje.
  Wiem jednak, ze nasi przodkowie prowadzili wielkie wojny i je wygrywali a nie majac Panstwa jak Rosja wielkiego, nie okradajac jak Anglia protestancka – zydowska…, bronili sie przez wieki a i tak nie poddali Krolestwa jak tylko przez rozsadzenie go od srodka, czego nie uniknelo zadne Katolickie Krolestwo.

  „-kraju bronić nie chcieli;”
  Mam przeciwne zdanie. Bronili Kraju, choc nie mieli internetu i „Zawsze Wierni” 🙂
  Tak, byli troche pyszni, wiezyli, ze przetrwaja i wygraja zawsze…tak jak to bylo od tysiecy ( lat) . Wydaje sie, ze „czas naszych Dziuadow przegonil…”

  „-podatków płacić-nie chcieli;”
  A kto chce placic podatki Panie Zenonie 🙂 ???

  „-religię przodków -zdradzali chętnie i dla własnych korzyści (XVI wieku w Krakowskiem ponad 40% wiejskich parafii stało się w krótkim czasie zborami kalwińskimi)”

  Tak zdradzali, ze ostatecznie sklocili sie z Prawoslawnymi i na calym z Waza na czele…, niemalze Krolestwie wprowadzili Religie Katolicka a protestantami prowadzili nieustajace wojny…

  „-zarządzać własnymi majątkami-też nie chcieli, wydając chłopstwo w łapska żydowskich arendarzy;”
  ..gdziec trzeba bylo umiescic Zydow w Krolestwie, z nadzieja na ich nawrocenie. Poczciwi byli i sie przejechali na swoim dobrymm sercu …

  „-zamiast nobilitować zasłużonych krajowi plebejuszy- nobilitowali bogatych parchów i wchodzili z nimi w mariaże, kiedy tylko własna rozrzutność, alkoholizm i hazard zagrażały ich majątkom;”

  Tak rozumieli porzadek i sie na tym tez przejechali. Uwazali, ze Stany sa prawem naturalnym a skoro w Europie zapanowal Kalwinizm…, to i im w glowach namacil o tyle, ze przyjmowali do swojego stanu bogatych a i zenili sie bogato niezauwazajac, ze wpuszczaja wilka do Rodziny. Kto to w tamtym czasie sie rozeznal tak szybko , kto jest kto Panie Zenonie.

  „-ojczyznę (za bardzo mizerne srebrniki) sprzedali jej wrogom i przyklepali jej zniszczenie;”
  „sprzedali” wypuszczajac swoja krew Panie Zenonie…..- tu Pan przesadzil. By zniszczyc Krolestwo Polskie zydomasoneria organizowala:
  Rosje
  Turcje
  Szwecje
  Prusy
  Siedmiogrod
  Austro-Wegry
  Oraz Wroga wewnetrznego, po to by Pan dzis z lekka mogl napisac, ze „”-ojczyznę (za bardzo mizerne srebrniki) sprzedali jej wrogom i przyklepali jej zniszczenie;”
  „-na każdą niemal, nawet idiotyczną podnietę naszych wrogów wywoływali powstania, które obracały kraj w perzynę;”
  Z tym sie nbie zgodze rowniez, bo przeciez gro Szlachty Polskiej przeszlo na strone Rosji i budowalo Cesarstwo Rosyjskie.
  Inni , co sie sprzeciwili ponosili smierc z reki wlasnych niemalze dzieci – Krolestwo Kongresowe bylo jak i dzisiejsza polska terenem wojny propagandowej i militarnej od niemalze zawsze. I jedni po stronie Rosji i drudzy po stronie „powstania” wierzyli ze walcza dla Ojczyzny. Oni nie zdradzali a w dramatycznej sytuacji nie umieli znalezc „zlotego srodka”, Czy my dzis potrafimy??? Oni oddali Krew a my – conajwyzej kilkudziesieciu zabitych i wygodne zycie w USA jak to dzis ma Pan Roman K….
  „-odmawiali plebejuszom praw do jakiegokolwiek samostanowienia;”
  z tym sie tez nie zgadzam, bo plebejusze mieli tyle na ile roznice stanowe pozwalaly w dobrej wierze w prawo naturalne, ktore nie do konca dobrze wdrozono…

  Panie Zenonie, Pan ma pretensje do naszych , bo i Pana przodkow za to, ze byli ludzmi. Kto jak kto ale szlachta polska i caly lud polski w tym chlopi, ktorych Etos Rycerski byl tez wlasnoscia – a wiec Caly Narod Polski nigdy nie poddal sie. Dopiero objawy poddania sie widzimy w dzisiejszych czasach. Poddali sie Anglicy, Szwedzi, Francuzi, Niemcy – przyjmujac antyBoze wierzenia reformackie ale nigdy Polacy tego nie zrobili po dzisiejsze czasy a i dzis nic jeszcze do konca nie mozna osodzic – jest Gajowka!! Sa Tradycjonalisci…i rzesza poki co tylko oglupionych Polakow. Poczekajmy az obudza sie i pokaza swoje uzasadnione „Swiete Oburzenie” , ktore skonczy sie oby wyrzuceniem zydow z Polski.

  Co do Arystokracji, to Pan mowi w zasadzie o Zydach lub Masonach, co oznacza Zydach…. to sa jednostki, jednostkowe Rosy nic nie znaczace procentowo co do Masy Rodow Rycerskich. Maja sile za soba ale nie poparcie …

  Uwazam, ze Polskie Krolestwo zginelo, bo ytaka jest kolej rzeczy losu ludzkosci. To sa konce czasow Panie Zenonie i caly Pana zal w stosunku do szlachty odwiecznej mozna skwitowac tym, ze ma do nich Pan pretensje, ze byli ludzmi.

  Ja widze inaczej. Nasi Dziadowie byli wspanialymi ludzmi, pelnymi emocji, animuszu, przesadnej po granice grzechu chojnosci ale NIGDY ZDRADY.

  Ani Wloscianin nie zdradzil ani nie zdradzil szlachcic.

  Nie bylo powstan chlopskich jak to sie nam narzuca do wierzenia, bo to byly zewnetrznie sterowane rewolucje.
  NIe bylo powstan listopadowych etc, etc, szlacheckich, bo to byly zewnetrznie sterowane powstania masonskie.
  ————————————–

  To dlatego po dzis dzien Polacy sa najbartdziej inwigilowanym narodem, bo nas Zydo -masoneria sie boi, bo nie zdaradzamy a za zdrade odplacamy smiercia.
  Tak, naszym grzechem jest, ze jestesmy naiwni, latwowierni, porywczy, emocjonalni…

  ——————————–
  ————————————-
  Pan jest surowy w swych opisach naszych Przodkow a przesadnie surowy co do przodkow ze stanu Rycerskiego

  *********************************************
  Mimo wszystko, Pana wypowiedzi, nie sa zdrada a emocjami, ktore tak charakterystyczne sa dla nas Polakow. Emocjami powstalymi z troski, .. w dobrej wierze i po tym rozpoznaje w Panu mojego Brata.

  Zycze nam wszystkim, bysmy opisujac w gajowce to co wiemy, poszykujac Prawdy kuli w ten sposob sobie zbroje do dalszej walki z wrogiem smiertelnym. Walki na Ich Smierc a nasze Zycie – Demonow Smierc i Slugom Demonow Smierc, bedac jako Narod narzedziami w Reku Najwyzszego.

  On obiecal, ze ostatecznie wygra Prawda!
  Wierze, ze to dzieki i nam tak bedzie!!

 5. JO pisze:

  Zenon K. said

  2016-03-24 (czwartek) @ 07:32:54
  A to wszystko w kraju, w którym brak racjonalnej gospodarki wodnej już na poziomie prawa. Dzięki takiemu, a nie innemu prawu, rzecznymi portami i przystaniami opiekują się amatorzy-zapaleńcy, a rolnicy musza wypraszać od wszechwładnych, urzędniczych biurew pozwolenia na wycinkę krzaków, zarastających ich rowy melioracyjne. W wielu przypadkach owe bumagi pozwalają wyciąć jednie cześć roślinności, „ze względów ekologicznych”, co utrudnia korzystanie z prywatnych urządzeń melioracyjnych oraz ich konserwację. Czy ktoś jest w stanie choćby z grubsza oszacować, ile w ostatnim ćwierćwieczu zniknęło w Polsce rowów, zbiorników, kanałów, jazów, zastaw itp.? Ile z nich straciliśmy na skutek radosnego ekoterroryzmu idiotów?
  https://marucha.wordpress.com/2016/03/23/pis-szykuje-nowy-podatek/#comment-566155

 6. JO pisze:

  Siggi said

  2016-03-25 (piątek) @ 13:47:40
  Skutki neoliberalizmu gospodarczego
  Niszczenie środowiska naturalnego postępuje obecnie w zastraszającym tempie. Wzgląd na zdrowie człowieka, wzgląd na zachowanie harmonii świata przyrody nie jest brany pod uwagę, ponieważ rozum decydentów pozostaje na usługach ich popędów.
  dalej…………….
  http://www.mysl-polska.pl/832
  https://marucha.wordpress.com/2016/03/24/wolne-tematy-27-2016/#comment-566321

 7. JO pisze:

  AlexSailor said

  2016-07-12 (wtorek) @ 08:50:22
  „car pocałował petentkę w rękę, wziął w ramiona chłopaczka i spytał go: – Lubisz ty mnie? Dziecko odwróciło się i rzekło: – Nie, boś ty Moskal! – Madame – powiedział smutno imperator – to nieładnie wpajać dziecku nieprzyjaźń między naszymi narodami”

  To szaleństwo trwa już setki lat.
  Car prawdopodobnie był wnukiem ostatniego króla Polski, synem cara Pawła, który podjął próby restauracji, to jest wskrzeszenia Rzeczypospolitej, za co został przykładnie zamordowany, a przez historię uznany za wariata.

  Czego oczekiwali kojeni carowie od Polaków?
  MINIMUM lojalności.
  Co dawali w zamian?
  Bardzo wiele, ze zjednoczeniem ziem, Polskich, granicą na Odrze a nawet dalej, a nawet przeniesienie stolicy cesarstwa do Warszawy (prawdopodobnie Warszawa stałaby się jedną z trzech stolic poza Moskwą i Piotrogrodem.
  A to początek listy.
  Oni praktycznie oddawali całe imperium rosyjskie Polakom za minimum lojalności.

  Tak właśnie było.
  Ale w Polsce zawsze górą patridyoci. Za wszystkie szkody i tragedie, jakie ściągnęli na nasz kraj, dostają pomniki, ulice i place.
  Admin

  https://marucha.wordpress.com/2016/07/11/cuda-na-nieludzkiej-ziemi/#comments

 8. JO pisze:

  O Rosji:

  https://marucha.wordpress.com/2016/07/19/nie-mamy-szczescia-do-przywodcow-wodzow-i-ojcow-narodu/#comment-599027

  AlexSailor said

  2016-07-19 (wtorek) @ 13:11:20
  Ad. 26 @Matka Polka

  W 1905r. car Mikołaj II, przy okazji ostatni król Polski, miał PEŁNIĘ władzy.
  Całość władzy dzierżyli niemal w pełni Rosjanie, Niemcy, Polacy, inne narody Imperium, bo żydom nie wolno było się osiedlać na wschód od Polski.
  Car miał szacunek i w sumie miłość poddanych, w miarę lojalność nawet Polaków w Królestwie, tajne służby, potężny przemysł cesarstwa, własny skarb, walutę, banki.

  I zaledwie 12 lat później nie było już niczego.
  A większość władzy dzierżył też wiadomo kto rżnąc przede wszystkim Rosjan, ale też Polaków, a oszczędzając w miarę swoich.
  W sytuacji, gdy w Moskwie ludzie głodowali, ich kobiety obżerały się kawiorem, kąpały w szampanie.

  Coś to dziwne, nieprawdaż?
  Może, gdyby zamiast głupich przyśpiewek o biciu żydów Rosjanie zajęli się czymś pożytecznym, np. myśleniem i organizowaniem, to nie zginęłoby ich 50 milionów.

  .https://www.youtube.com/watch?v=piBtBsAQJJ0
  ***
  MatkaPolka said

  2016-07-19 (wtorek) @ 13:18:31
  OTO JAK MYŚLI ZADUFANY W SOBIE ŻYD- wszystko jego; Nota bene dziś tak samo mówią tzw. Ukraińcy)

  Jest to mój przekład z angielskiego w czesci a raczej w czesciach (tłumaczenie Wojciech Wlazlinski)

  Patriotyczny Ruch Polski – PRP

  Click to access PRP_312.pdf


  Translate this page
  „PATRIOTYCZNY RUCH POLSKI” NR 312, 1 MAJ 2013 R. 1 …… Przetłumaczyłem wyjątki z artykułu Marcus Eli Ravage – “A Real Case Against the Jews,” …

  Marcus Eli Ravage, „Jewish Influences”. Century Magazine (January 1928)

  Wygląda mi to trochę na echo prac Maurice Samuel a szczególnie „You Gentiles” – książki wydanej w 1924 roku. Samuel poswiecil cala ta ksiazke na uzasadnienie, ze dialog z Zydami nie ma żadnych podstaw. Konczy jeden z rozdzialow w ten sposob, na stronie 155 :

  „My Zydzi, my, niszczyciele, pozostaniemy niszczycielami na zawsze. Nic z tego co zrobicie nie zaspokoi naszych żądań. Będziemy zawsze niszczyć ponieważ my potrzebujemy swiat dla nas samych, Boży świat, którego zbudowanie nie leży w waszej naturze”.

  WW: Mówi to wyraźnie, rzuca w twarz tym których traktuje jako użyteczne zwierzęta, ale ci przez ponad 3/4 wieku nie chcą tego zauważać. Nie chca zauważać nawet tego ze to nie sa słowa ale fakty.

  Oto co pisze Marcus Ely Ravage:

  WW: W tym tekście Ravage’a rozsadza duma, jak wielu jemu podobnych, gdyby nie wprowadził do niego wielu klamstw i „naciągnięć”. Nic wiec dziwnego ze współcześni jemu Żydzi uważali go za „najbardziej żydowskiego Żyda” i tez nie bez swoistej dumy.

  „(…) Wy nawet nie zaczęliście oceniać głębi naszej winy. Jesteśmy intruzami. Jesteśmy burzycielami. Jesteśmy wywrotowcami. Opanowaliśmy wasz naturalny świat, wasze ideały, wasze cele i spowodowaliśmy w tym spustoszenie. Byliśmy u zrodla nie tylko Wielkiej Wojny (I W.S. przyp.WW) ale u źródła prawie wszystkich waszych wojen. Nie tylko rewolucji rosyjskiej ale prawie każdej z głównych rewolucji w waszej historii. Wnieśliśmy niezgodę, zamieszanie i frustracje w wasze personalne i publiczne życie. W dalszym ciągu to czynimy. Nikt nie jest w stanie powiedzieć jak jeszcze długo będziemy to czynić.

  Popatrzcie troche wstecz i zobaczcie co sie stało. 19 setek lat temu byliście niewinna bezproblemowa rasa. Modliliście sie do niezliczonej ilości bogów i bogiń, (…)

  (…) rozważaliście misterium życia i stworzyliście podstawy naturalnej nauki i filozofii. Wasza była szlachetna, zmysłowa kultura nie naszpikowana socjalna świadomością i bez żadnego sentymentalnego kwestionowania i różnicowania ludzkiej wartości. Któż wie do jakiego wielkiego i wspaniałego osiągnięcia moglibyście dojść jeśli pozostawilibyśmy was samym sobie.

  Lecz nie zostawiliśmy was w spokoju. My wzięliśmy was w ręce i ściągnęliśmy z was piękną i wspaniałą tkankę, którą stworzyliście i zmieniliśmy caly kierunek waszej historii. Podbiliśmy was jak żadne z waszych imperiów nie było w stanie podporządkować sobie Afryki lub Azji. Zrobiliśmy to bez pocisków, bez krwi, bez wrzawy, bez jakiejkolwiek siły. Zrobiliśmy to wyłącznie dzięki potędze naszego ducha, idea i przy pomocy propagandy.

  Zrobiliśmy z was ochoczych, nieświadomych nosicieli naszej misji dla całego świata, całego dzikiego swiata i do niezliczonych jeszcze nie narodzonych przyszłych pokoleń. Nie zupełnie rozumiejąc co my wam czynimy, staliście sie powszechnymi agentami naszej rasowej tradycji, niosąc nasza ewangelie do niezbadanych jeszcze zakątków ziemi. Nasze plemienne prawa dały wam podstawy do wszystkich waszych świętych konstytucji i systemu prawnego. Nasze legendy i ludowe opowiadania sa święta tradycja, kołysanką dla waszych dzieci. Nasi poeci wypełnili wasze hymny i modlitewniki. Nasza narodowa historia stała sie niezbędna częścią nauk dla waszych pastorów, księży i naukowców. Nasi królowie, nasi mężowie stanu, nasi prorocy, nasi rycerze sa waszymi bohaterami. Nasz starożytny mały kraj jest wasza Ziemia Świętą. Nasza naturalna literatura jest wasza Święta Biblia. To co nasi ludzie myśleli i nauczali stało sie nierozerwalna kanwa wpleciona w każde wasze przemówienie i tradycje tak ze nikt nie może być nazwanym wykształconym jeśli nie zna naszej rasowej spuścizny.

  Żydowscy rzemieślnicy, żydowscy rybacy sa waszymi nauczycielami i waszymi świętymi z niezliczonymi wyrzeźbionymi postaciami w niezliczonych katedrach wzniesionych dla ich pamieci. Żydowska panna jest waszym ideałem macierzyństwa i kobiecości. Żydowski zbuntowany prorok jest centralna figura w waszych religijnych modlitwach. My zlikwidowaliśmy waszych idoli, odstawiliśmy wasza rasowa spuściznę i zastąpiliśmy ja naszym bogiem i naszymi tradycjami. Żaden podbój w historii nie moze byc nawet porównywalnym z tym czystym i sprawnym opanowaniem was!

  Jak to uczyniliśmy? Nieomal przez przypadek. Prawie dwa tysiące lat temu daleko w Palestynie nasza religia zaczęła popadać w rozkład i materializm. Handlarze zawładnęli Świątynią. Zdegenerowani, samolubni kapłani skorumpowali naszych ludzi i obrastali w majątek. Potem wyłonił sie młody patriota-idealista, który obiegał teren nawołując do odnowienia wiary. Nie miął on zamiaru ustanowienia nowego kościoła. Tak jak inni prorocy przed nim jedynym jego celem było oczyścić i rewitalizować stara wiarę. Zaatakował kapłanów i wyrzucił handlarzy z świątyni. To spowodowało konflikt z panującymi stosunkami i jego filarami, które podtrzymywały ten stan. Władze rzymskie, które okupowały państwo, obawiając sie rewolucyjnej agitacji jako politycznej akcji zamierzającej do pozbycia sie ich, zaaresztowaly go, przeprowadziły sad i skazały go na śmierć przez ukrzyżowanie, co bylo normalna forma egzekucji w tych czasach. Zwolennicy Jezusa z Nazaretu, głównie niewolnicy i biedni robotnicy w swoim smutku i zawiedzeniu, odwrócili sie od świata i stworzyli braterstwo biernych pacyfistów. Dzielili pamięć swojego ukrzyżowanego lidera żyjąc w komunie. Byli oni po prostu nowa sekta w Judei, bez sily i przyszlosci, nie pierwsza i nie ostatnia.

  Dopiero po zniszczeniu Jerozolimy przez Rzymian ta nowa sekta stala sie widoczna. Patriotyczny Zyd imieniem Paul lub Saul zrodził idee powalenia rzymskich mocy przez zniszczenie dotychczasowych morale rzymskich żołnierzy przez doktrynę miłości i nie stawiania oporu, która to głosiła małą sekta żydowskich chrześcijan. Stal sie on apostołem Gentiles (nie obraźliwa nazwa nie-Zydow w przeciwieństwie do „goim”. przyp.- ww.) który to dotychczas był jednym z najbardziej aktywnych i prześladowanym członkiem grupy. Wykonał swoja prace tak dobrze, ze w ciągu 4 wieków wielkie imperium, które podporządkowało sobie Palestynę razem z polowa świata, stało sie ruina i prawo które wyszło z Syjonu stalo sie oficjalna religia Rzymu.

  To byl początek naszej dominacji w świecie, tylko początek.(…) Koniec jest jeszcze bardzo daleko. W dalszym ciągu panujemy nad wami. (…)

  Czy można sie dziwić ze jesteście oburzeni? Położyliśmy zaporę na wasz postęp. Narzuciliśmy wam obce księgi i obca religie której nie możecie przełknąć i strawić, ktore sa w poprzek waszemu duchowi, ktore trzymają was w wiecznym chorym wahaniu i ktorych wasz brak ducha nie potrafi odrzucic lub przyjac w pelni. W pełni oczywiście wy nigdy nie przyjęliście naszego chrzescijanstwa. W waszych sercach jestescie dalej poganami. W dalszym ciągu lubicie wojny i rzeźbione sceny wojenne. Widzicie chwale w ludzkiej nagości i jesteście dalej dumni z niej.

  Wasza socjalna świadomość, mimo całej demokracji i wszystkich waszych socjalnych rewolucji jest w dalszym ciągu żenująco niedoskonała. My jedynie podzieliliśmy wasza dusze, poplątaliśmy wasze impulsy i sparaliżowaliśmy wasze pragnienia. W środku bitwy jesteście zobowiązani klęknąć przed tym, który nakazał wam nadstawić drugi policzek i który powiedział „Nie opieraj sie złu” i „Niech będą błogosławieni czyniący pokój.”

  W waszym pragnieniu zysków, nagle stajecie sie zaniepokojeni przypomnieniem sobie niedzielnej szkoly i nauki nie zwracania uwagi na doczesność przyszłych dni. W waszych przemysłowych zmaganiach w których moglibyście zmiażdżyć strajk bez skrupułów przypomina sie wam nagle, ze biedni sa blogoslawieni i ze ludzie sa bliznimi w Braterstwie Boga. Kiedy juz prawie macie poddać sie pokusie wasz żydowski trening kładzie odstraszającą reke na waszym ramieniu i odsuwa filiżankę z gorącym płynem od waszych ust.

  Wy Chrześcijanie nigdy nie staliście sie schrystianizowani. W tym względzie zawiedliśmy was. Zepsuliśmy jednak wam na zawsze przyjemność pogan izmu.(…)”

 9. https://marucha.wordpress.com/2016/10/24/szuchewycz-polska-jest-dla-ukrainy-takim-samym-wrogiem-jak-rosja/#comments

  RomanK said

  2016-10-25 (wtorek) @ 03:05:16
  Zastanowcie sie panstwo..co wam daja takie odzywki i inwektywy???
  Szuchewycz zycie spedzil w lagrach..ciezkich lagrach..to dzis stary czlowiek nie mial wesolego , czy dostatniego zycia.To twardziel…a takich maja wielu. ON mowi otwarcie i uczciwie…to co uwaza za cos- co jest jego Credo zyciowym i wazniejszym niz zycie.
  Miejcie pretensje do swoich i reprezentujacych was dupkow – glupkow.
  Pamietajcie Krew i Ziemia…..

 10. JO pisze:

  Filomena said

  2016-10-26 (środa) @ 11:47:33
  Utozsamianie okrucienstwa z Bizancjum jest nieporozumieniem. Jesli chodzi o Bizancjum to nie bylo zadnego „Bizancjum” a byl Rzym (Wschodni Rzym). Pojecie „Bizancjum” powstalo juz po jego upadku. Wszystkie cywilizowane narody wczesnego Sredniowiecza: Persowie, Arabowie, Koptowie, Gruzini, Ormianie, Etiopczycy nazywali to imperium Rzymem a nie zadnym Bizancjum. Po dzis dzien uzywaja tego wlasnie slowa (Rzym) kiedy mowia o Bizancjum. Sami mieszkancy tzw. Bizantyjskiego Imperium nazywali siebie „Rzymianami”.

  Tzw. Bizancjum bylo wyjatkowym imperium. Bylo to przede wszystkim imperium chrzescijanskie, gdzie helenistyczne i rzymskie tradycje podporzadkowane zostaly Ewangelii. Bylo to chyba najbardziej pismienne imperium ze wszystkich dawnych imperiow. Spora ilosc jego mieszkancow byla pismienna – rzecz niespotykana na owe czasy. To tzw. Bizantyjczycy stworzyli system uzywania duzych liter i interpunkcji, i to oni rowniez stworzyli glagolice i cyrylice. System karny w tzw. Bizancjum byl wyjatkowo lagodny jak na owe czasy. Mialy miejsce intrygi i zabojstwa jak to wszedzie bywalo, ale kary nawet za powazne przestepstwa byly wyjatkowo humanitarne.

  Co do Mongolow to na ten temat wiem mniej, ale z tego co wiem nie byli oni ani wiecej ani mniej okrutni niz Europejczycy. Polecam historyka Lwa Gumilowa.

  Powstania kozackie byly okrutne, ale nie mniej okrutne bylo powstanie chlopskie na Wegrzech (na czele ktorego stal Szekler Gyorgy Dozsa) jak i jego stlumienie przez wegierskich magnatow. Nie mniej okrutna byla Wojna Trzydziestoletnia w Niemczech – okres wyjatkowego bestialstwa. Wiek szesnasty i siedemnasty w Europie to wiek makabrycznych egzekucji i wojen.

  Wrocmy jednak do Banderowcow. Warto zwrocic uwage, ze ci okrutnicy nie wylegli sie na calej Ukrainie. Ich kolebka byla Galicja – czesc Zachodniej Ukrainy. Ich ideologia nie przyjela sie na Rusi Zakarpackiej. Mieszkancy Rusi Zakarpackiej, Huculi i inni zawsze uwazali siebie za Rusinow i mieli silne pro-rosyjskie tendencje. Banderowcow zwalczali i po dzis dzien ich nienawidza. Nie odniesli tez Banderowcy wielkiego sukcesu w innych czesciach Ukrainy – tej pod sowieckim wplywem. Banderowcy liczyli na to ze cale rzesze mieszkancow sowieckeij Ukrainy – kiedy okupowali ja Niemcy – pojda za nimi. Tak sie nie stalo. Wrecz przeciwnie. „Sowieccy”” Ukraincy z Banderowcami nie sympatyzowali. Bywalo tak, ze Polacy czesto znajdowali schronienie u Ukraincow po Sowieckiej stronie.

  Mieszkancy Galicji – ktorych to pro-rosyjscy Ukraincy nazywaja „ragulami” to specyficzna grupa ludzi, ktora swoja mentalnoscia i zwyczajami mocno rozni sie od innych mieszkancow Ukrainy – zarowno tej centralnej jak i Noworossyji. Jeden Rosjanin opowiadal jak to pierwszy raz z ragulami spotkal sie kolo Charkowa, gdzie przyjechali pracowac. Okreslil ich jako wyjatkowo sprzedajnymi i falszywymi ludzmi jakich nigdy wczesnie nie spotykal. Bylo tez w nich cos dzikiego, cos zwierzecego. Po calym ZSSR jezdzil, ale takich typow nigdzie jeszcze nie widzial.

  Jest to ciekawe spostrzezenie.

  Po rozpadzie ZSSR Galiczanie zaczeli opanowywac Kijow i niektore czesci wschodniej Ukrainy. Pomagali im w tym: Kosciol Katolicki, syjonisci, CIA i rozne sekty zarowno protestanckie jak i niechrzescijanskie. Kulture Galiczan zaczeto narzucac calej Ukrainie jako jedyna prawdziwie „ukrainska”. W miescje prawoslawia zaczeto lansowac uniatyzm. Wszystko inne zaczeto uwazac za „rosyjskie”. Jest to najlepszy dowod, ze banderyzm – ani teraz ani wczesniej – nie przyszedl ze Wschodu, z tzw. Azji, ale z Zachodu czyli z Europy i wlasnie w Europie nalezy doszukiwac sie zrodel jego okrucienstwa.

  Zreszta blizniaczymi bracmi banderyzmu sa chorwaccy ustaszowcy. Stosowali podobne metody „walki” i charakteryzowali sie podobnym fanatyzmem.

  https://marucha.wordpress.com/2016/10/24/ja-ruski-agent-czyli-demakijaz-ukrainy-1/#comment-624343

 11. JO pisze:

  Zenon K. said

  2016-11-04 (piątek) @ 11:20:25
  „Nie ma siły ludzkiej, zdolnej przeszkodzić temu, ażeby oderwana od Rosji i przekształcona na niezawisłe państwo Ukraina stała się zbiegowiskiem aferzystów całego świata, którym dziś bardzo ciasno jest we włas­nych krajach (…) Roman Dmowski.

  Ukraina była, jest i pozostanie wroga Polsce. Czy chcemy wrogowi pozostawić polskie ziemie i zabytki oraz 100 tys. Polaków i wzmacniać tym jego potencjał, osłabiając własny? Czy chcemy aby „Polska B” pozostała regionem „be”, trwale pozbawionym swojej naturalnej metropolii i by wszystkie soki wschodniej Polski zasysała Warszawa? Przecież Rzeszów, czy Przemyśl jeszcze przez 100 lub więcej lat nie będzie metropolią, więc stan rzeczy będzie trwał. Będziemy topić tam pieniądze bez skutku, a ostatecznie masa z nich wyląduje w stolicy, umniejszona o kolejne horrendalne kwoty pożarte przez nienasycone hordy urzędników. Południowemu wschodowi pozostaną grosze, jak zawsze. Lwów powinien być polski, bo zawsze polski był. Należy szukać rozwiązania, by jak najmniejszym kosztem go odzyskać. Pytanie brzmi nie „czy?”, ale „jak?”. Przecież rewindykacja Lwowa może odbyć się na innych zasadach, niż rewizja pojałtańskich granic. Jest to jednak pieśń przyszłości- najpierw Polacy musieliby odzyskać kontrolę nad własnym państwem, a do tego jest wciąż bardzo daleko-przynajmniej z perspektywy dnia dzisiejszego.

  https://marucha.wordpress.com/2016/11/03/polski-lwow-oddac-polsce-zachodnia-ukraine/#comment-626594

 12. JO pisze:

  RomanK said

  2016-11-06 (niedziela) @ 21:16:17
  W reklamowym esseju ani raz nie pada slowo …anynomizm….. Pada natomiast raz po raz falszywe…dziedzictwo literatury polskiej…mysli polskiej…etc…
  Co KTMac Glinski…jest tam polskiego????? kiedy kiedykolwiek bylo????
  Od poczatki do konca esoteryka i herezja zydowska, judajska..tylko i wylacznei dla Zydow i grupujaca tylko i wylacznie Zydow…. ze odstapiono od zasady zenia sie tylko wsrod zydow…to tylko dlatego ze zaczeto sie zenic tylko wsrod Frankistow….zamykano sie w swojej wlasnej kascie z odrzuceniem i chrzescijan i zydow ortodoxyjnych….praktykuja to do dzis!!!!!
  http://www.donmeh-west.com/
  Ani slowa prawdy o Dysputach Frankistow z Ortodoxyjnymi Rabinami w Katedrze Lwowskiej w obecnosci Bp.Dabrowskiego i protokolowane przez kannika ks. Gaudentego Pikulskiego…zapisane wiernie w ksiedz przez ks Pikulskiego wydanej w 1758 roku pod tytulem…. Zlosc Zydowska…a jakiej nawet neirozciete egzemplarze (PIEC KOPII) znajduja sie w Czytelni Rekopisow i Starodrukow BIblioteki KUL-u w Lublinie -jakie udalo mi sie zlokalizowac i po 12 latach poszukiwan odnalezc i przy pomocy Ojca Krapca….i pana H.Pajaka je skopiowc , byli oni pierwszymi Polakami, ktory je zobaczyl w oryginale!
  Nie powoluje sie na to dzielo pan Glinski mimo, ze powoluje sie wielokrotnie znany zydowski kabalista Sholem Geshom….i wielu innych rabinow…
  Oskarzenie o mordy rytualne padlo ze strony Frankistow….i jak sie okazuje….to rabini ortodoxyjni mowili prawde i ostrzegali slusznie Chrzescijan i Zydow -przed tak straszliwa herezja..ktora doprowadzila do ,.,.,.,.Komunizmu….ze wszystkimi tego konsekwencjami!..Komunizmu, ktory ewoluowal w Neokonizm Globalistyczny. Process doskonale opisany przez rabina Antelmana w ksiazce, jaka ukazala sie we niskim nakladzie w Israelu pod tytulem „Zniszczyc Poboznych”..w jezyku hebrajskim,.w latach 80tych,..
  Panie Glinski….to zadne mity!!!!! I pan o tym doskonale wie.

  https://marucha.wordpress.com/2016/11/06/frank-frankizm-i-spor-o-paradygmat-polskiej-kultury/#comment-627298

 13. JO pisze:

  Yah said

  2016-11-10 (czwartek) @ 09:17:47
  Jak kiedyś napisał Pan Boydar słowa potrafią zabijać. Powinien się nad tym zastanowić nawet taki Mickiewicz. Niestety Pan Boydar urodził sie za późno bo by Adama naprowadził na właściwe ścieżki. Dla mnie ewidentny jest związek Konrada Wallenroda z wybuchem powstania listopadowego, a jak już udało się zniszczyć to co udało się, dla zachowania substancji biologicznej narodu, stworzyć podczas Kongresu Wiedeńskiego to olaboga – Litwo ojczyzno moja ( sic! Litwo nie Polsko )

  I jeszcze jeden ciekawy fakt. Aleksander chciał stworzyć Królestwo Polskie wraz z Wielkopolską i objąć nim większość ziem zamieszkanych przez Polaków. Sprzeciwiły się a jakże – Austria i Wielka Brytania. I teraz po wybuchu powstania( za Wikipedią):

  „Według ustaleń Banku Polskiego Prusy wraz z Cesarstwem Austriackim i innymi państwami niemieckimi zatrzymały bądź skonfiskowały 50 tysięcy karabinów, 3 tysiące par pistoletów, 4 tysiące szabel, 40 tysięcy luf karabinowych, 22 tysiące zamków, 51 tysięcy funtów prochu, 355 tysięcy funtów saletry zakupione we Francji i Wielkiej Brytanii na potrzeby powstania.”

  Zakupione we Francji i Wielkiej Brytanii – po co, za czyje pieniądze, w jakim celu ? Przecież logicznie myśląc i znając politykę Mikołaja I możny byłoby pewnym, że zwycięstwo powstania jest NIEMOŻLIWE i że jego wybuch tylko POGORSZY sytuacje Polaków.

  To po co to finansowanie przez Francję i Wielka Brytanię ? Tylko po to by jak największą ilość naiwnych Polaków wykończyć. I tak wkólko to samo od 200 lat ….

  https://marucha.wordpress.com/2016/11/06/frank-frankizm-i-spor-o-paradygmat-polskiej-kultury/#comment-628069

 14. JO pisze:

  Bogaty Miś said

  2016-11-14 (poniedziałek) @ 14:20:06
  „…Piotr Stołypin. Pod nazwiskiem tego ostatniego można by spokojnie wypisać motto, które znajduje się w każdym egzemplarzu powieści Bułhakowa zatytułowanej „Mistrz i Małgorzata” – jam częścią tej siły, która wiecznie zła pragnąc, wieczne czyni dobro.”

  Polityka Stołypina polegała między innymi na tym, by osłabić wpływ polskich ziemian w zachodnich guberniach Cesarstwa. Tak się jednak składało, że wszystkie jego posunięcia odnosiły skutek odwrotny od zamierzonego. Rosjanie, choćby nawet chcieli, nie mogli na drodze legalnej, a innej wtedy nie było, zniwelować wpływu Polaków na Litwie, Wołyniu i Podolu.

  Przyjacielem i sąsiadem Stołypina był hrabia Plater – jedna z najbardziej patriotycznych rodzin polskich. Stołypin był człowiekiem niezwykle prawym: był chrzescijaninem bezwzględnie wykonującym wszystkie przykazania. Był najlepszym uczniem Mendelejewa, uczonego o niezwykle szerokich horyzontach naukowych. Stołypin uważał, że polscy ziemianie są najlepszymi gospodarzami w Rosji.
  „Koła monarchistyczne” w Rosji nie były z zasady antypolskie: Wielki Książę Konstanty (ten drugi, nie brat Mikołaja I), był protektorem przywrócenia Królestwa Polskiego do Powstania Styczniowego. Powstanie zrujnowało wszystkie te plany (nie mówiąc o planach Wielopolskiego).
  Stołypin był mózgiem reform, które uczyniłyby Rosję mocarstwem absolutnie nietykalnym, gdyby nie I WŚ – katalizator rewolucji bolszewickiej. Dzięki uwłaszczeniu chłopów w zasadzie za darmo, bo kredyty mogły być umorzone jeśli gospodarstwo osiedlonego na nieuprawianej przedtem ziemi prosperowało, została rozbita zmora Rosji jaką była wspólnota wiejska – obszczina. Przywrócili ją z wiadomym skutkiem bolszewicy (rozkułaczanie i kołchozy).
  Stołypin postrzelony przez Mordechaja Gierszkowicza Bogrowa – rewolucjonistę i współpracownika Ochrany, mógł strzelać bez problemu do cara obecnego w tym samym miejscu, ale chodziło o zniszczenie mózgu reform, które kasowały wpływ rewolucjonistów.na masy. Stołypin już ranny, błogosławił cara, mimo, że był od dłuższego czasu w niełasce. Umarł z powodu gangreny, bo rana nie zostało dokładnie oczyszczona z kawałków munduru (być może specjalnie).
  Paradoksalnie, ideę kół monarchistycznych dopuszczających niepodległość Polski w sojuszu z Rosją (patrz Dmowski), zrealizował Stalin. (toutes proportions gardées)

  https://marucha.wordpress.com/2016/11/14/czy-stolypin-byl-ojcem-niepodleglej-polski/#comment-629195

 15. JO pisze:

  Rozpuszczalnik said

  2016-11-22 (wtorek) @ 10:51:40
  Tekst Nowopolskiego: oto rzeczy, które budzą mój sprzeciw albo wzruszenie ramion (wybór najjaśniej świecących):

  …..
  Po rozbiorach, polska zbiorowa świadomość pogrążyła się w romantyzmie i wynikającej z niego obłędnej koncepcji „Polski jako Chrystusa Narodów”. Nic więc dziwnego, że im więcej nieszczęść ściągnął na Polskę dany „przywódca”, tym większą estymą cieszył się wśród społeczeństwa. Patologia ta była i do dziś jest skwapliwie podtrzymywana przez wewnętrznych i zewnętrznych wrogów.

  * * *
  https://marucha.wordpress.com/2016/11/21/o-wyznaczaniu-wzorcow-narodowych/

 16. JO pisze:

  RomanK said

  2016-11-29 (wtorek) @ 00:44:10
  Tuptaniem..nic sie nie zalatwi.
  Tuptanie to doskonala metoda na puszczanie pary w gwizdek.
  Tuptanie to doskonala wymowka dla tuptusi, ktorzy tuptanie uwazaja za wielki akt heroizmu i poswiecenia!
  Rzadzaca Polska kamaryla chetnie wesprze Tuptusi, podesle orkiestry i autobusy…i chetnie zobaczy tuptusi na uroczystosciach intronizacyjnych!
  Jedynie czego sie boja to Zorganizowanej Wykluczonej Polski Exploatowanych_ jak bydlo- Polskich Gojow!
  Ten dwunastopunktowy Program MInimum, moze sluzyc skupieniu Polski wokol Szerokiego i Masowego Ruchu Polakow!
  Zamiast tuptania Organizacja i Zbiorka Funduszy..przygotwanie Polski do przejecia Urny!
  Wokol niego zwolac Pospolite Ruszenie Polakow! Wszystkie organizacje i assocjacje…w Wielkie Pospolite Ruszenie Wykutanych na wlasnej ziemi!

  https://marucha.wordpress.com/2016/11/28/idzmy-7-pazdziernika/#comments

 17. JO pisze:

  Mariusz said

  2016-11-30 (środa) @ 13:09:59
  Szanowny kolego Grünholz,
  Rada Regencyjna to szkopskie szczury i ścierwa z knurem Piłsudzkim za kulisami! Żaden prawdziwy Polak poza splunięciem flegma w ich kierunku nie chciał mieć z tym bydłem nic do czynienia. Kuriozalne ogłoszenie niepodległości miało na celu spacyfikowanie prawdziwych ruchów niepodległościowych i izolację polskich patriotów w tym Dmowskiego. Efekty wszyscy znamy. Rozwiazano ciagłość Korony Polskiej, powołano do życia dyktaturę o nazwie Republika Polska z dyktatorem i szwabskim śmieciem Piłsudzkim. Rzeczpospolita powstała dopiero po zwycięskim Powstaniu Wielkopolskim które szwabski knur Piłsudzki torpedował i działał w celu jego upadku!
  W zwiazku z powyższym nikt normalny nie będzie marszerował i hołdował regencyjnym, szkopskim kolaborantom i szczurom! 11 listopad to dzień kapitulacji szkopskiej i austriackiej zarazy i wielki powód do radości i świętowania! Lepsza data do świętowania niepodległości jest 16 luty 1919 czyli przepędzenie szwabskich szczurów z Wielkopolski czyli kolebki Polskości w tym z Gniezna po zwycięskim powstaniu.

  https://marucha.wordpress.com/2016/11/28/idzmy-7-pazdziernika/#comment-633673

 18. JO pisze:

  RomanK said

  2016-12-04 (niedziela) @ 21:12:44
  Co za banialuka:-)))) w Polsce od 56 rzadzili Polacy…
  Tak w barze Pod Szczurem …po wyplacie:-))))
  TO POlacy wprowadzili stan wojenny i sztandar i uwlaszczyli sie panstwem tworzac z parchatej Nomenklatury – parchata oligarchie….750 tys..jak bylo i pilo ….tak je i pije dalej:-))))
  Niech zyja Inteligenci z Klubow Gazety Polskiej!i jej prawicowe odchylenie z Tyg Nie w nowej szacie Sputnika- Polska!!!!!

  https://marucha.wordpress.com/2016/12/04/stanowisko-wladz-polskich-wobec-oredzia-biskupow-polskich-do-niemieckich-i-ich-odpowiedzi-styczen-1966-r/#comments

 19. JA pisze:

  Zenon K. said

  Czy minister Beck jest winny klęski wrześniowej?

  Posted by Marucha w dniu 2017-02-15 (środa)

  2017-02-16 (czwartek) @ 10:36:38
  „Trzech odeszło wybitnych dyplomatów w cień już
  Talleyrand długotrwały, przy tym jeszcze geniusz,
  Metternich z przebiegłością łączący urodę,
  I wysoki a mądry mistrz Nesselrode.
  Lecz cechy tych trzech mężów w Becku się spotkały:
  Jest wysoki, przystojny oraz długotrwały.”
  https://marucha.wordpress.com/2017/02/15/czy-minister-beck-jest-winny-kleski-wrzesniowej/#comment-654197

 20. http://www.pch24.pl/nieprecyzyjna-i-absurdalna—fenomen-konstytucji-iii-rp,50557,i.html#ixzz4dD8ftYOr

  a Milosc Boska Polacy
  – tylko nie „Taka”Konstytucja!!!!!

  W zblizajacym sie referendum konstytucyjnym zadecydujecie o swej wlasnej przyszlosci, o ksztalcie Polski takiej, jaka pozostawicie swoim dzieciom i wnukom. Zatem zanim zdecydujecie sie na udzial, czy tez na odmowe udzialu w referendum, na opowiedzenie sie za, czy przeciw- zastanowcie sie prosze, bo bierzecie na siebie smiertelnie powazna odpowiedzialnosc.
  Wada glowna „Tej” Konstytucji, jaka przyjal Sejm Polski -jest kontynuowanie „prawnej tradycji” masono- komunistycznej, czego wyrazem jest typowa masonska preambula. Cala reszta – z czego wymienic nalezy najbardziej szkodliwe poczawszy od odebrania istocie ludzkiej kardynalnego prawa do zycia, przez odpolonizowanie Panstwa jako instytucji narodowej, do wyrzeczenia sie suwerennosci zarowno politycznej jak i ekonomicznej i bagatelizacji instytucji obywatelstwa, etc, etc etc – wynika wlasnie z owej diabolicznej filozofii smierci, wylozonej jasno i wyraznie w preambule.
  Preambula ta wyraznie odrzuca mozliwosc budowania porzadku prawnego opartego na prawie Boskim, czyli inaczej Naturalnym. Wprowadza natomiast zasade stanowienia prawa tylko i wylacznie w oparciu o spoleczny consensus czyli na bazie tzw. umow spolecznych. Zastanowmy sie zatem chociaz chwile w czym tkwi roznica????
  Czym jest Prawo Boskie czyli inaczej Naturalne???
  W koncepcjach filozoficznych – w tym miedzy innymi chrzecijanskiej- bazujacej na fundamencie akceptacji Stworcy i jego Doskonalego Porzadku Wszechswiata, zawiera sie nasz szacunek dla jego dziela i jego Rozumu- ktorego przejawem jest Lad i Doskonala Rownowaga- czyli Sprawiedliwosc, zarowno w Macro, jak i Micro Cosmosie, ktorych nieodlaczna czescia jest Ludzkosc.
  Jako istota stworzona na wzor i podobienstwo Boga, Czlowiek -tylko i wylacznie w drodze rozwoju, zdobywania wiedzy, samodoskonalenia sie, czyli poprzez progress sensu largo, odkrywa coraz to nowe ( oczywiscie nowe dla Czloweieka) prawa, wedlug ktorych uporzadkowany jest Wszechswiat. A stosujac sie do nich, zbliza sie coraz bardziej do doskonalego wzorca, …..zbliza sie do samego Boga .
  W procesie tym, sam Czlowiek – jako taki- nie ustanawia zadnych nowych praw, ale tylko i wylacznie odkrywa te same stare, odwieczne,naturalne- boskie Prawa Stworcy, o ktorych nie mial wczesniej zadnego pojecia. Nie mial on pojecia, bo i nie mogl miec, poniewaz stopien jego rozwoju nie pozwalal mu na ich postrzeganie i na ich odkrycie. Coraz to nowe, szersze i glebsze poznawanie samego siebie, Swiata -ktory nas otacza, czyli Natury, powoduje wielokierunkowy progress Ludzkosci, dzieki to ktoremu nastepuje postrzezenie, zrozumienie i akceptacja „Prawa” istniejacego od wszechczasow.
  Dotyczy to zarowno nauk scislych – matematyki , fizyki, astronomii, bioloii, mikrobiologlii, jak i tak samo i w takim samym stopniu odnosi sie do ekonomii, socjologii, psychologii i innych dziedzin nauk spolecznych.
  Odwolywanie sie tylko do Dekalogu, chociaz sluszne, byloby splyceniem tematu, gdyz Dekalog w postaci, w jakiej zostal objawiony Mojzeszowi na gorze Synaj, byl doskonalym logicznym skrotem o matematycznej precyzji, praw Stworcy, ktorymi powinni kierowac sie jego Wybrani. Zachowanie Tych wlasnie Praw i regulacja przy ich pomocy stosunkow spolecznych zarowno miedzy czlonkami grupy, jak i obcymi – gwarantowala poslugujacym sie nimi i przestrzegajacych ich …prawidlowy rozwoj- progress – zarowno – jako wielkiej grupy spolecznej, jak i rodziny i w takim samym stopniu jednostki.
  Natomiast sam Dekalog nie byl Nowym Prawem, tzn. byl on Nowym dla wyprowadzonych z Egiptu Zydow, ludzi ktorzy nie pamietali starych Praw Boskich istniejacych wczesniej eony czasu. O czym przypominaja nam wersety Swietych Ksiag cyt:
  ” Patrz! Oto cos nowego”?
  A to bylo juz bardzo dawno temu,
  bylo to juz przed Nasza Era.
  Ale nie pamietamy ludzi dawnych epok,
  I nawet ci, ktorzy sie jeszcze nie narodzili
  Zapomniani beda przez tych , ktorzy nastapia po nich” {Ecclesiastes 1: 10-12}
  Byl on bowiem przypomnieniem Prawa Boskiego, ktore istnialo o wiele wczesniej. Te same prawa, ktore zostaly tak doskonale skodyfikowane w dziesieciu zakazach, znajdujemy rozproszone w wielu tekstach wczesniejszych o tysiace lat, czytamy je na wielu glinianych tablicach Biblioteki Niniweh Ashurbanipala. Prawa te obowiazywaly przed Potopem, ktorym to ukaral Stworca Ludzkosc- wlasnie za ich lekcewazenie, za ich zlamanie. To na te Prawa Boskie Natury powolywali sie antyczni kodyfikatorzy zyjacy milenia przed Mojzeszem.
  Madrosc polega na wyciaganiu wnioskow z doswiadczenia, na pamieci rzeczy zlych i rzeczy dobrych. Doskonale Prawo Boskie zabezpieczone jest samo w sobie sankcja w postaci kansekwencji za zlamanie owego prawa. Sankcja ta ( Kara Boza) dziala samoczynnie i bezwarunkowo w kazdym, zarowno powaznym, jak i mniej znaczacym przypadku zlamania Bozego Prawa- ktore tez nazywamy Prawami Naturalnymi.
  Podobne jest to- mieszkancom miasta, ktorym rozumny architekt wybudowal gmach, ktorego sklepienie oparl na jednej kolumnie.
  Powiedzial tez im opuszczajac miasto, zeby pamietali o jednej zasadzie, jezeli kiedykolwiek beda chcieli dokonac remontu badz przerobek. Nie wolno im nigdy i w zadnym wypadku naruszyc owej jednej, jedynej kolumny. Pytany dlaczego powiedzial,
  – zastanowcie sie dobrze i starajcie zrozumiec konstrukcje budowli, co bedzie to dla was wieksza korzyscia nizli sama budowla, a sami dojdziecie do przekonania, ze mam racje. Teraz ani nie mam czasu, ani mozliwosci wytlumaczyc wam wielu nauk, przyswojenie ktorych wymaga czasu. Gmach ten wybudowalem wam w oparciu i z poszanowaniem doskonalych praw Boga, ktory jest Stworca Natury i zlamanie ich przyniesie tragiczne skutki. Pamietajcie!
  I sluzyl ow gmach wielu generacjom, przekazujacym z pokolenia na pokolenie nakaz i przestroge budowniczego. Ale pewnego dnia „miejscowe autorytety moralne”, doszli do wniosku, ze ta jedna, jedyna kolumna, jest niemodna, staroswiecka, zbyt duza, zbyt gruba, przeslania widok. Zatem demokratycznie i w wyniku referendum przeglosowali decyzje- czyli nowe Prawo Stanowione, oparte na spolecznej umowie Ludzi Rozumnych z Autorytetami Moralnymi, ze nalezy rozebrac kolumne, a wtedy nic nie bedzie przeslanialo widoku.
  Po wyjeciu zaledwie kilku blokow ciezki gmach runal, grzebiac zywcem wielu i wielu czyniac kalekimi.
  Bo Naturalne Prawa Boskie istnieja bez wzgledu na to czy ktos ich zna czy nie, czy ktos sie z nimi zgadza, czy nie, czy jest ich ktos swiadomy czy nie. I tak samo dziala sankcja za ich zlamanie czyli Kara Boza. Obojetnie czy poslugiwac sie bedziecie prawem stanowionym ( jak obecnie), czy innym pseudo prawem, skutki zlamania Naturalnych Praw Boskich- odczujecie zawsze( tak, jak odczuwacie w tej chwili, gdyz cala bieda naszej Ojczyzny, niemoznosci wyjscia z kryzysu i haosu, jest wlasnie konsekwencja rzadzenia sie stanowionym prawem sprzecznym i niedoskonalym)… gdyz nie ma prawa nad Jego Prawo!
  Pomyslcie prosze!!! Chociaz przez chwile, do Was bowiem nalezec bedzie ta ogromnej wagi decyzja. Decydowac bedziecie calym waszym postepowaniem, waszym aktywnym udzialem, jak i ignorancja i lekcewazeniem.
  Wasze bowiem zachowanie oceni sam Bog, a rozliczac Was beda wasze wlasne wnuki i prawnuki z pokolenia na pokolenie!

  Roman Kafel
  Dallas Texas 3 Maj 1997.

 21. JO pisze:

  RomanK said

  2017-04-09 (niedziela) @ 22:04:13
  Emmmpstrem bzdrem panie Koprowski…leje pan wode.

  Naiwnym do cieplych majtek:-))))
  Oligarchy sie wzieni i zrobili z niczego sami..szast prast..i przejeli majatek ZSRR….:-)))
  dokladnei jak w Polsce:-))))
  Samouwlaszczenie nomenklatury nastepowalo wg dopskonale przyghotowanych planow..przygotowywanych od 1956 roku..a urichomionych w 1976 roku,.
  Dlaczego uzyto Zydow??? bo tylko oni gwarantowali zabezpieczenie Pierestrojki Nomeienklaturowoj…za pomoca wykupu….
  Gusinski tak samo jak w Polsce ten pajac Bagsik, czy drugo cadykl z Bilkoraja…przejeli majatek za pomoca Listu Kredytowego…uznanego Banku Swiatowego….jako zastaw hipoteczny zstawiajac przejmopwany majatek wielkiej wartosci…
  TYlko tyle cala sztuka….i do tego kryminalan..bo bankowi nei wolno wystawiac kredytu hipotecznego na przedmiot zakupu.
  Tak miloionerami w POlsce stali sie wszycy ” polscy” oligarchowie:-)))
  Wlacznei z tym zmarlym przy strzyzeniu wasow i kosmetycznych zabiegi usuniecia wagrow:-))))
  Ale kto by zwracal uwage na takie glupstwa….im wiekszy majatek tym potezniejsze Banki tym wieksza komisja dla posrednikow grajacych role slupow….
  Slupy Putina…marza o ucieczce:-)))
  Kto pamieta historie Braci Ginsburgow?????, ktorym odraczano wyrok smierci za kazdym razem -jak oddali czesc lupow….dzieki temu przezyli ponad 40 lat w wiezieniu ZSRR….

  Jak myslicie co stalo sie w Polsce i Rosji z pieniadzami za zbyty przemysl..i infrastrukture?????
  A za zaciagniete kredytu beda placic wasze prawniuki????
  Bilion 300 miliardow to ogromna suma nawet j na zlotowki…. a odsetki w skali rocznej przerzeraja 50 % budzetu….dlatego nigdy w Polsce nei bedzie podwyzki plac….

  https://marucha.wordpress.com/2017/04/09/zydzi-putina/

 22. JO pisze:

  RomanK said

  2017-04-09 (niedziela) @ 22:14:02
  Otóż w
  swej pracy
  My Brothers Keeper: A
  History of the American Joint
  Distribution Committee, 1929

  1939
  wydanej przez The Jewish Publication Society of
  America, Philadelphia 1974, na str.
  29 pisze: „Żydzi w
  Polsce stanowiący 10%
  populacji płacili 40% wszystkich podatków”. Nie podaje on źródła,
  na którym opiera
  swoje informacje. Jednakże możemy znaleźć je w
  identycznej formie u
  Antony
  Polonsky’ego w
  jego równie autorytatywnej pracy
  Politics in Independent Poland,
  1921

  1939
  (Oxford UP, London 1972) na str.
  469.
  Jako źródło podaje… Simona Segala
  The New Poland and the Jews
  , Lee Furman, New York 1938, str.
  141.
  Tu okazuje się,
  że Simon Segal sam już innego źródła nie podaje, pisząc po prostu: „…według jak
  najbardziej konserwatywnych ocen, Żydzi chociaż stanowią zaledwie mniej niż 10%
  populacji p
  łacą 35

  40% wszystkich podatków” (tłum. autor). Koniec, kropka.
  Interesujące, zwłaszcza po zapoznaniu się z
  informacją podaną na stronie 470 pracy
  Polonsky’ego: „1
  milion z
  3
  milonów Żydów polskich prawie w
  całości uzależniony
  był od pomocy dobroczynny
  ch organizacji… W
  1938 roku 50% Żydów w
  Polsce nie
  było w
  stanie zapłacic 5
  złotych komunalnego podatku, 50% pozostałych nie stać było
  na zapłacenie 10
  zł…” i
  jako źródło owej informacji podaje Oskara Janowsky’ego
  People at Bay: The Jewish problem in E
  ast Central Europe
  , Oxford UP, London
  1938, gdzie na str.
  92 czytamy: „Ponad 50% polskich Żydów nie jest w
  stanie płacić
  na żydowskie środowisko minimalnego podatku 5
  złotych na rok… 50

  55% całkowicie
  nie ma żadnego zamiaru płacić w
  ogóle… Połowa podatni
  ków nie może zapłacić
  10
  złotych na rok… Około 75% polskich Żydów można sklasyfikowac jako biedotę…”
  Janowsky był profesorem w
  The College of the City of New York, Polonsky jest
  profesorem w
  London School of Economics and Political Science

  obydwie powa
  żne
  uczelnie.
  Dziwić się należy, że Polonsky nie widzi niezgodności w
  tych dwóch
  twierdzeniach i
  nie bada, które z
  nich jest niezgodne z
  prawdą.
  Tak samo Bauer na str.
  32 podaje: „W 1931 roku 48,86% Żydów polskich posiadało
  dochód nie przekraczający 50
  złotych na tydzień. 29,06% posiadało dochód pomiędzy
  50 a
  100
  zł na tydzień, i
  tylko 17,27% ponad 100
  złotych na tydzień. W
  1929 roku
  25% do 30% Żydów żyło poniżej progu nędzy…”
  Wynika z
  tego, że w
  takim przypadku zaledwie 17,27% ludności żydowskiej,
  czyli ok.
  517
  500 osób płaciło 40% całego podatku na utrzymanie miliardowego budżetu
  Państwa Polskiego. Musiała to być… straszliwie bogata mniejszość.
  Roczniki statystyczne nie podawały dochodów państwa w
  rozbiciu na mniejszości
  narodowe, ale znając char
  akter zawodowy mniejszości żydowskiej możemy pokusić
  się i
  chociaż w
  przybliżeniu zbadać wiarygodność źródeł „autorytetów”.
  31
  Otóż w roku 1937/38 budżet Polski
  wynosił
  2 049 000 000,00
  złotych
  W tym bezpośrednie podatki
  723 000 000,00
  złotych
  Z podatków bezpośrednich:
  Podatek gruntowy
  58 000 000,00
  złotych
  Podatek od nieruchomości
  86 000 000,00
  złotych
  Podatek przemysłowy
  262 000 000,00
  złotych
  Podatek od wynagrodzeń
  280 000 000,00
  złotych
  Podatek od kapitałów
  5 000 000
  ,00
  złotych
  Procenty od zaleglości, kary etc.
  17 000 000,00
  złotych
  Licencje na sprzedaż
  2 000 000,00
  złotych
  [
  46
  ]
  Do tego dochodził jeszcze podatek od
  własności
  13 000 000,00
  złotych
  nie objęty rubryką „Podatki
  bezpośrednie”.
  Trudno
  ustalić ile Żydzi faktycznie płacili podatku, ale jak by nie analizować
  powyższych danych, nawet najbardziej przychylne analizy wykazują, że
  40% to
  liczba absolutnie „wysana z
  palca” i
  nie przystająca do niczego
  .*
  [
  47
  ]
  No cóż, tak to się już przyjęło, ż
  e nawet byle jaka informacja uparcie powtarzana
  w
  kółko przez „autorytety”, na które powołują się inne „autorytety”, z
  czasem nabiera
  mocy urzędowej i
  staje się „oczywistą prawdą historyczną”. Taki sposób
  postępowania dowodowego znany jest od wieków na
  podkarpackiej wsi, ba! nawet
  znalazł odbicie w
  anegdocie:

  Dziunek!!! Konia ty poił?

  Poił!

  A
  kto widział???

  Drugi koń!!!\

  Click to access roman-kafel-spotwarzona-przeszlosc.pdf


  https://marucha.wordpress.com/2017/04/09/najemnik-holocaust-industry-4/

 23. JO pisze:

  RomanK said

  2017-05-16 (wtorek) @ 00:57:01
  Panowie …nie znacie historii…..

  Panie Stanislawie..pan tez zapomnial!

  1300 lat temu Europa Zachodnia to byl Kalifat…. Ummayed Caliphat….ze stolica w Andaluzji….
  Pod …..a w zasadzie miedzy miescinami Tour i Poitiers spotkala Armnie Calipha ….ma’arakat Balâṭ ash-Shuhadâ, ….
  To co dzieje sie dzis to antykrussaida….. za Poitiers szumiala Wielka Europejska Puszcza..za Puszcza zyli Slowianie….dlatego podboj Europy szedl od Gory Tarika….
  https://marucha.wordpress.com/2017/05/15/pod-jakim-znakiem-walczyc-i-zwyciezac/#comment-675860

 24. JA pisze:

  RomanK said

  2017-06-07 (środa) @ 15:56:38
  To bardzo wazny i powazny temat i oczywiscie calkowicie zle rozumiany~!
  Jesli opieramy sie o Jego Prawo…Prawo Natury- Boga..a nie ma praw nad Jego Prawo. Zawze nasze ludzkie prawa korygujemy Jego Prawem. A jego prawo nei uznaje tzw kary smierci..jako kary… Jego prawo w przypadkach wymieninych co do jednegi nie ma charakteru penitencyjnego ale charakter eliminacyjny.
  Prosze:
  W sprawie abolicjonizmu absolutnego- pana Bohdana Pocieja!

  Rozpoczeta na lamach „Tygodnika Solidarnosc” dyskusja na temat kary smierci wyraznie zmierza w kierunku przekonania spoleczenstwa o niezasadnosci jej stosowania z roznych wznioslych wzgledow.
  Kara smierci jest od odleglych czasow podstawowa kara najciezsza, odnoszaca sie do zbrodni najciezszych, i do dnia dzisiejszego jest, jako taka naskuteczniejszym srodkiem wymiaru sprawiedliwosci.
  Nie istnieje zaden argument przemawiajacy za jej likwidacja, chociaz wiele argumentow przemawia przeciwko jej naduzywaniu.
  Prawo, jako instrument regulacji stosunkow miedzyludzkich w cywilizacji naszej i nie tylko naszej bazuje na podstawowym Prawie Boskim, czy inaczej Prawie Naturalnym.
  Pierwszy komentarz Dekalogu zawarty w Piecioksiagu Mojzesza i w Ksiegach Kaplanskich, jak i w Ksiegach Powtorzonego Prawa wyraznie i dokladnie wylicza przypadki, nie tylko dopuszczajace stosowanie kary smierci, ale i wyraznie nakazujace jej stosowanie. Nie szafuje owa straszliwa kara wcale!!!!!
  Ogranicza sie zaledwie w trzech przypadkach do :
  – aktu perwersji- zboczenia, jako aktu zlamania Prawa Bozego, prawa kardynalnego wbrew naturze i Porzadkowi Boskiemu, ktorego nastepstwami sa procesy dewiacyjne.Nawet nie zawsze swiadomie zawinione przez dopuszczajacego sie ich. W tym przypadku chodzi o eliminacje dewiantow – niedoskonalosci, ktora jednakowoz nie jest kalectwem, bo ktora jako zly przyklad jest w stanie zrujnowac harmonie spoleczna.
  Nakaz powtorzony, przez Pana Naszego Jezusa Chrystusa, w opowiesci ” O gorszycielu, ktoremu to lepiej kamien mlynski przywiazac do szyji i utopic w morzu…” Co najwazniejsze zasadnosc owego zakazu, zaczynaja sobie dopiero powoli uswiadamiac genetycy i bakteriolodzy, poznajac tajniki rozwoju virusow tzw retrospektywnych, i za pare lat byc moze dojda do tego, o czym Mojzesz, juz wtedy wiedzial jako pewnik.

  – aktu swiadomego i celowego, rozmyslnego zlamania Prawa Bozego, w postaci mordu.
  Akt ten przez celowosc i pelna swiadomosc jest rowniez, pewnego rodzaju perwersja i jako
  taki nie daje zadnej nadzieji na rehabilitacje, gdyz swiadomy, wolny wybor zostal dokonany przez dopuszczajacego sie owego czynu. Ochrona spoleczenstwa i przywroceniem harmonii jest tylko fizyczna eliminacja mordercy, ktory sam podjal decyzje i wybral swoje przeznaczenie.
  oraz
  – aktow swiadomego i nie majacego nic wspolnego z poroctwem, spirytualizmu medialnego,
  jako aktu zawierzenia i oddania sie Szatanowi i sluzbie Zlu i Smierci. W czasach obecnych w wyniku, odradzajacej sie filozofii New Age, odrzucenia Boga Adonai dla boga Satana, czy Mitry, Mazdy etc. jak kto woli, temat …….znowu aktualny.
  Mylacy i falszywy jest poglad, na ktory powoluje sie wiekszosc abolicjonistow, ze eliminacje kary smierci nakazuje V przykazanie Dekalogu zakazem ” Nie zabijaj”. Jezeli przyjmiemy taki poglad za sluszny, musimy sie zgodzic, ze w takim przypadku Biblia jest sama w sobie sprzeczna.
  Otoz, tak nie jest. Pozorna sprzecznosc wystepuje li tylko w tlumaczeniach Biblii, gdzie slowo wyrazajace w jezyku hebrajskim zakaz ” Nie morduj”, przetlumaczono na „nie zabijaj”.
  W oryginale nie ma zadnych sprzecznosci w jezyku Biblii.
  Powolywanie sie na bardzo wzniosle …Dobro, Piekno, Prawde….. i oczywiscie na Red Nacz A. Gelberga etc….ladnie wyglada na szpaltach gazety, ale w rzeczywistosci zycie ludzkie ma i swoje bardzo ciemne zaulki. Dlatego sa potrzebni poeci, ale i sa potrzebne sluzby sanitacyjne, policja, dedektywi i ….kaci.
  Pomijamy rowniez inny bardzo wazny aspekt istnienia samej kary, jako podstawowego wymiaru sprawiedliwosci…..zwyklej ludzkiej sprawiedliwosci…..jako przywrocenia stanu rownowagi..
  Powinnismy o wiele uwazniej czytac Biblie i moze czesciej, wtedy dopiero dotrze do nas cale bogactwo i niezglebiona madrosc Porzadku Bozego zawartego w jej przekazie – Prawie Bozym. Czynili to Ojcowie Kosciola i …dlatego Kosciol nie odrzucil kary smierci. I uczynil dobrze…wlasnie dlatego ze wlasciwie rozumial Slowo Boze!!!!!
  Nie wolno zapominac, ze zlamanie kazdego Prawa Bozego, zawsze pociaga za soba Kare Boza, ktora dziala bezblednie, samoczynnie i wymierzana jest z cala surowoscia i straszliwymi skutkami. Dlatego w niektorych przypadkach ingerencja czlowieka chroni spoleczenstwo przed straszliwymi skutkami perwersji , czy tez zbrodni jako perwersji, minimalizujac „Kare Boza” i jej skutki dla calej spolecznosci.
  Zlamanie moralnosci, zawsze owocuje zaraza, jak chociazby AIDS, ktory jest rzeczywista plaga o rozmiarach apokaliptycznych. Poddany komputerowej stymulacji model rozprzestrzenienia sie AIDS daje wyniki zastraszajace, mrozace w zylach krew. Jezeli cyfry nie klamia, a napewno nie klamia…… to, nie bron neutronowa jest owa Apokalipsa, ….jest nia AIDS.
  Najgorsze jest to ,ze pelne wyniki poznamy juz zaledwie za 15 lat.
  Czyja wina???? …oczywiscie nasza…to my nie usluchalismy nakazu Mojzesza o eliminowaniu perwersji, i musimy tego poniesc konsekwencje, az do momentu….. kiedy zrozumiemy, ze nie warto lamac Prawa Bozego.
  Przetrzymywanie zbrodniarzy nie ma najmniejszego sensu. Ich akty bestialskich zbrodni nie powinny dodatkowo obciazac kosztami spoleczenstwa ,ktoremu zagrazaja i ktore stalo sie obiektem ich atakow. Dlatego kara smierci powinna byc stosowana i w przypadkach udowodnienia winy, szybko zaraz po wyroku wykonywana. Po daniu szansy skazanemu zalatwienia spraw rodzinnych i spadkowych oraz w przypadku wyrazenia takiego pragnienia…. po pojednaniu sie z Bogiem.
  Dopuszczajacy sie zbrodni z premedytacja, powinni dokladnie otrzymac takie same szanse, jakie oni sami dali …swym wlasnym ofiarom.
  Tak zostalo zapisane w Prawie Bozym i tego powinnismy sie trzymac.
  W takowym przypadku nie mam zadnych zachamowan, ani wewnetrznych, ani zewnetrznych, sam wlasnorecznie wykonac sprawiedliwy wyrok wlasciwego sadu, chociaz chetnie ustapie, jezeli bedzie to chciala zrobic osoba najblizsza ofiary, badz fachowiec.
  Tak samo, jak musze to zrobic jako zolnierz- obronca Ojczyzny w przypadku jej obrony. Bo takie jest moje swiete prawo samoobrony – jednostki, rodziny, spoleczenstwa , narodu. Im wieksza grupa spoleczna tym inne sa formy owej obrony. Bardziej zinstytycjonalizowane, posiadajace formy aparatu scigania, wymiaru i wykonania sprawiedliwosci. Podwazenie tej zasady, ubezwladnia tylko i wylacznie potencjalne ofiary atakow agresji i rozuchwala potencjalnych zbrodniarzy. Oczywiscie, sam fakt istnienia kary smierci nie wyeliminuje zbrodni, ale….zmniejszy jej rozmiary, zakres i jej spoleczna dolegliwosc.
  Praktyka penitencjonarna uczy, ze zaniechanie wykonywania kary smierci powoduje eskalacje zbrodni i czyni niezmiernie trudna prace aparatu scigania. Prosze pomyslec, na jakie niebezpieczenstwo naraza sie policjantow,dedektywow, straznikow, ktorzy narazaja wlasne zycie, zmuszeni do powtornego, a nawet wielokrotnego scigania tych samych zwyrodnialcow, aby zadowolic ….kilku lekkomyslnych pieknoduchow.
  A co bedzie, jak w koncu ludzie ci powiedza,….lapcie go teraz sami. Czy budzac sie pewnej nocy z bandziorem na swojej piersi, lub waszej zony lub corki… nie bedziecie uzywac smiertelnej sily w samoobronie???? …byc moze nie, ale to juz wasza wolna wola i wybor. Ale na Milosc Boska nie zmuszajcie ani mnie, ani innych do tego …..idiotycznego heroizmu.
  A tak na marginesie, jaki jest sens dyskutowania ” na sile” ……oczywistosci??????

  Roman Kafel dnia 16 czerwca 1997 Dallas Texas
  https://marucha.wordpress.com/2017/06/07/kara-smierci-przerwac-milczenie/#comment-681138

 25. JO pisze:

  RomanK said

  2017-07-14 (piątek) @ 13:50:31
  Czym rozni sie ideologia Rosjan od ideologii Polakow mozna latwo dowiedziec sie od Tolstoja i Solzenicyna…
  Roznice sda na poziomie personalnym i spoleczno politycznycm, co ksztaltuje odmiennie myslenie polityczne.
  Rosjanie zachowali pojecie ROD..jako calosci ludow RUSSOW- SLowian…Jasnych.. i pojecie geopolitei lemiennej z hierarchia piramidy Rodowej na czele z Wodzem- Carem…
  Polacy zostawili ta idee z ostatnim Piastem, stawiajac sie tej idei Kniazia Wodza, Krola od chwili przyjecia Chrztu od Ultramontes…
  Roznica idei polega na tym ze Slowianie zrodlo wladzy uznawali wewnatrz wlasnego Narodu, porzez wylanianie najlepszych ze4 swoich i z pomoca Boga-bogow wyniesionych na Czolo Ludu , ktory reprezentuja i dbaja o niego jak Ojce…stad nazwa batiuszka- Ojczulek.
  Odwrotna koncepcja pomazanca Bozego reprezentowali Ultramontes, gdzie to pomazanie nastepowalo od gory, z pominieciem struktur plemiennych…Papiez, cesarz, krol, etc….

  W kocepcji ruskiej lojalnosc nalezy sie spolecznosci..wlasnemu plemieniu..i interes jednostki zawsze musi byc podporzadkowany interesowi Wspolnoty….
  W koncepcji zachodniej…zuopelne odwrotnie…lojalnosc nalezala sie suwerenowi…wg piramidy wladzy.
  Takei pojmowanei ksztaltuje zachoweania polityczne. I odmiernne pojmowanie wolnosci… na zasadziei wolnosc do czego???contra wolnosc od czego????
  Dwa hasla..szlachcic na zagrodzie rowny wojewodzie
  i ruskie…nawet car uzywal pojecia , My Car Ruski Rab Bozy….

  https://marucha.wordpress.com/2017/07/13/rosjanie-chca-postawic-pomniki-polakom-walczacym-z-faszystami/#comment-689095

 26. JO pisze:

  Broń to atrybut ludzi wolnych i odważnych, gotowych do obrony swojej wolności i swoich bliskich. Niewolnikowi i kurduplowi broń nie jest potrzebna; prędzej pobrudzi spodnie, niż jej użyje. Jego strach jest tak wielki, że chciałby, żeby wszyscy bali się tak, jak on – i żeby liczyli na to, że ktoś inny ich obroni.

  Z takimi ludźmi nie ma dyskusji. Wydaje im się, że rezygnując z wolności kupują sobie bezpieczeństwo, a zatem nie zasługują ani na jedno, ani na drugie.

  Roman Kafel.
  https://marucha.wordpress.com/2017/07/14/wolne-tematy-61-2017/

 27. JO pisze:

  Każdy z nas czytał kiedyś „Starą baśń”, „Hrabinę Cosel”, czy „Chatę za wsią”. W czasach szkolnych przeczytałam kilkadziesiąt powieści Kraszewskiego. Skłaniała do czytania interesująca fabuła i zarazem uczyły one historii.

  Ale nie zdajemy sobie dostatecznie sprawy z tego, że Józef Kraszewski był przywódcą duchowym polskiego narodu nie mniejszej miary niż Mickiewicz, czy Sienkiewicz.

  Publikował wiele artykułów pogłębiających poczucie narodowe Polaków w czasach rozbiorów. Ukazywał się one w różnorodnych czasopismach, wydawanych we wszystkich zaborach. Ponadto okazuje się, że napisał powieść o zakonie krzyżackim opartą o dokumenty, z której – jak twierdzą niektórzy – czerpał później Sienkiewicz pisząc „Krzyżaków”.
  Zobacz też:
  http://culture.pl/pl/tworca/jozef-ignacy-kraszewski
  http://www.ignacy.kraszewski.pl/
  http://www.polskieradio.pl/39/156/Artykul/569011,Jozef-Ignacy-Kraszewski-mistrz-powiesci-historycznej

  RomanK said

  2017-07-16 (niedziela) @ 19:24:04
  Bo polskim obyczajem mamy tych- ktorych chwalimy i tych -ktorych nie zauwazamy!
  Kraszewski nie jest osamotniony..takim byl i pozostaje Norwid…Mackiewicz, Hemar dziesiatki innych….taka jest nieoceniona artystka i niesamowity talent sensu largo Lusia Oginska Filipska…i nasz doskonaly drugi Kraszewski….. pan „Piotr Bardzo”….ktory cofa nasza historie w wieki przeklete – piszac Stara Basn wstecz…..
  Zyja wsrod nas…tworza wsrod nas….Perly …..rzucone przed wieprze! Bez zadnej pomocy, bez zadnego sponsorungi pansta i tzw Ffu ministerstwa kultury ktore utrzymuje milionowymi grantami takie szmaty…jakie utrzymuje….
  Dlatego dopuki nei ujrze pani Lusi w Telawizji..i nei zobacze ksiazek pana Piotra Bardzo rozdawanych za darmo dzieciom w szkolach…nie uwierze w zadna dobra zmiane…. To dowod na to ze wzystko co sie dzieje to Falszywki!
  Dzis ogladam Rossija1.,i lzy mi same leca…z wscieklosci i zalu…..pokazuja selekcje , ksztalcenie elit Rosji.. sliczne dzieciaczki takie po 5 klasie..selekcjonowane z kazdego zakatka Rosji..i posylane do osrodkow specjalnie przygotowanych do ich dalszej edukacji..od sportowcow szczegolnie utalentowanych przez mechanikow , fizykow, matematykow do artystow kazdej dziedziny….oddani pod opieka najlepszym z najlepszych nauczycieli naukowcow z duzymi osiagnieciami w swojej dziedzinie…..
  I tu musze sie zgodzic z panem Piotrem…Tak Rosja wyprzedzila nas Polakow i wszystkich Slowian kulturowo…..na duzy dystans…

  https://marucha.wordpress.com/2017/07/16/wielowymiarowy-tworca/#comments

 28. JO pisze:

  RomanK said

  2017-07-21 (piątek) @ 14:40:37
  Panie Profesorze:-))))
  Czucie i Wiara:-))) a nie matura i cheeeeenc szczera:-)))

  Niech pan patrzy..jakby dobrze by bylo- gdyby nie zmianialo ustroju PRL…. Ktory bylo, nie bylo doprowadzil do tego -co bylo..a bylo tego 50 lat:-))))
  Ktory z tych wyksztalconych na dupkow… wie – po co byla Transformacja Ustrojowa….dla ktorej wdrozono programy oligarchizacji nomenklatury????
  Dlaczego procesy te w Polsce przybraly inne ksztalty niz w innych panstwach… w tym w Rosji??
  Czy jest pan w stanie nauczyc czegokolwiek takiego glupiego dupka jak Veri???? ze nie wspomne innych…
  Czym pan przekona wierzacego w siebie i swoj intelekt, ze podawany przez niego przyklad OJ..najlepiej swiadczy o amerykanskim systemie sadowniczym??? Ze ten system sadowniczy uniewinnil go z zarzutow o mord..popelniony przez fachowcow nozownikow najwyzszej klasy…a sam przez wlasna glupote wpakowal sie do kryminalu wlasnie, ze chcial sam wymierzac sprawiedliwosc tak -jak ja pojmowal bez sadu??:-))))
  POdsylam panom:

  Elegia obzydliwa.

  Wyjatkowa niedziela, tragedii smolenskiej
  niewybrazalnej,
  niepojetej, strasznej
  traumie niewiary, objawionej zdumionemu swiatu,
  Spontaniczny , wysmiewany,
  pelny sztandarow i Jana Pawla II-
  dziwny krag-…
  Cos zmienil??

  Nic!

  Co wybierasz mlody, piekny,
  wyksztalcony
  ciemniaku i oszolomie, hamujacy-
  zeby zylo sie lepiej…
  Podzial!
  Emigrujacy artysci… i wybitni businessmani i tfurcy..
  Polskiej cywilizacji –
  ostatni argument…Krew ..
  -co wsiaka w rosyjska ziemie…
  zamieni sie w krew Centaura…
  Pozyczcie koszule nasmarowana ta krwia …
  PO…


  RomanKafel
  Tydzien przed Niedziela Palmowa 2011…

  https://marucha.wordpress.com/2017/07/19/szlezak-boj-o-sadownictwo/#comment-690464

 29. JO pisze:

  Filomena said

  2017-09-19 (wtorek) @ 11:37:52
  @ 4

  Rosja Sowiecka powstala za pieniadze zydowskie. 85 procent pierwszej bolszewickiej wierchuszki to rodowici Zydzi. Z 300 Zydow przybylych z Trockim do Rosji 260 mialo amerykanskie paszporty. A pozostale 15 procent ow wierchuszki to zbieranina innych narodowosci czyli Lotyszy, Rosjan ( bardzo mala grupa), Ormian, Gruzinow, Niemcow i innych. Acha, bylo jeszcze dwoch Murzynow – wlasnie wsrod tych trockistowskich przybyszy. Warto wspomniec, ze te inne narodowsci mialy w wiekszosci przypadkach zony Zydowki. Nic dodac, nic ujac.

  Sa to fakty, ktorych zaden historyk nie moze podwazyc, bo dokumentacji jest pelno. Zreszta same zdjecia mowia za siebie. Jest takie fajne zdjecie, gdzie w srodku jest Lenin i Trocki o wokol ich kolesie z rzadu. Stalina w tej grupie nie ma. Po samych ich ryjach widac, ze to nie Slowianie.

  https://marucha.wordpress.com/2017/09/18/wyciagnijmy-wnioski-z-przeszlosci/#comment-701702

 30. JO pisze:

  RomanK said

  2017-10-14 (sobota) @ 02:39:01
  Kiedys na zamknietym spotkaniu wysoki urzednik AFA powiedzial , ze dopuscili 2754 trucizn, jako dodatki do zywnosci….
  Tak pani Cholera Corn Syrup to bezposreni tworca cukrzycy ..dodaja go do wszystkego.
  https://marucha.wordpress.com/2017/10/13/kraje-grupy-wyszehradzkiej-wspolnie-przeciw-produktom-drugiej-kategorii-dla-europy-srodkowej/#comment-707720

 31. JO pisze:

  RomanK said

  2017-10-14 (sobota) @ 13:58:45
  Rzemioslo przechodzace w Sztuke to zdolnosc I umiejetnosc zamiany zamierzenia (mysli) w produkt finalny – I powodujacy reakcje edmocjonalne ogladajcych…utwierdzajace dobro I piekno!
  TO- co dzis nazywaja sztuka to zamiana zboczonych ambicji leniwych umyslowo pajacow w to…co im wyjdzie:-)))))
  Powodm jest panstwowy mecenat sztuki, kierowany przez przyglupich kabotynow bez zadnej wiedzy, poczucia realizmu, dobra I piekna, i przedwszystkim jakiejkolwiek wyobrazni o poczuciu wstydu nie wspominajac..

  https://marucha.wordpress.com/2017/10/14/artyzm-xxi-wieku/#comments

 32. JO pisze:

  Filomena said

  2017-10-20 (piątek) @ 14:52:41
  @ 28

  Nie ma zadnego dowodu, ze Stalin byl psychopata. Jesli nawet byly jakies osobliwosci w zachowaniu Stalina to byly to osobliwosci czlowieka pochodzacego z Kaukazu. Ludzmi niezrownowazymi psychicznie natomiast byla niemala czesc Chazarow w owczesnym ZSSR, bo u nich wlasnie bardziej niz u wielu innych narodow sa do tego genetyczne sklonnosci o czym sami pisza w wielu pracach naukowych. Tam spotyka sie nie tylko psychopatie, ale i psychoze, i schizofrenie i rowniez… homoseksualizm. Dlatego mamy dzis taka zgnila i chora kulture, bo ow nacja ja zdominowala.

  Ale wrocmy do tematu. Wcale nie powiedzialam, ze akurat w Korei Polnocnej sa represje. Mialam na mysli raczej to, ze takie rzady z reguly wymagaja pewnego typu represji, niekoniecznie krwawych. Represje to rowniez ograniczenie pewnych swobod, to cenzura. Nie mowie tu czy to dobre czy zle.

  Mao Tse Tung nie byl aniolkiem. Kulturalna Rewolucja jest najlepszym tego przykladem. Nie byli nimi i inni komunisci w Azji. W Azji jakkolwiek byly inne uklady. Tam narody byly jednolite, nie bylo talmudycznej mniejszosci z jej zakulisowymi kontaktami i intrygami. Komunizm w tamtych krajach sila rzeczy mial nacjonalistyczna oprawe.

  Najwiekszy terror w Rosji mial miejsce w latach 1918-1922. Zorganizowany on byl przez owczesna bolszewicka wladze na ktorej czele stali: Lenin, Trocki i Swierdlow ( kundel Lenin i dwoch rodowitych Zydow). Zabili oni 12 procent populacji czyli 30 razy tyle ludzi co Stalin w latach 1937-1938 czyli najgorszych swoich represji, co wynosilo ok. 0.4 procent populacji. Kto wiec tu byl psychopata? Co wiecej, ofiary tych pierwszych byli to glownie Rosjanie czy tez w ogolnosci Slowianie. Ofiary tego drugiego to przede wszystkim trockisci i swierdlowcy miedzy ktorymi byli ludzie, co organizowali terror w latach 1918-1922. Ktos moze powiedziec, ze Stalin mial w tym swoj interes czy jakas wizje, ale nie zmienia to faktu, ze spora czesc jego „ofiar” z tego okresu to wczesniejsi kaci rosyjskiego narodu. Oczywiscie, nie braklo niewinnych ofiar, ale jeszcze wiecej takich niewinnych zgladzono w 1918-1922.

  https://marucha.wordpress.com/2017/10/16/o-nieuchronnosci-wielkiej-wojny-w-donbasie/#comment-709056

 33. JO pisze:

  RomanK said

  2017-10-23 (poniedziałek) @ 12:44:26
  Panie Gosc…. Pan Ignacy odnosi sie ideologicznie….podam panu pare punktow I pan zrozumie.
  Kogo ideologicznie razi „rozniec”… niech uzyje swojej wlasciwej ideologii i sciagnie tyle ludzi ilu przyszlo na Rozaniec.
  Jesli komus nie podobaja sie wystapienia ksiezy ..niech przynajmniej zorganizuja sie na tyle zeby na tych spontanicznych zebraniach rozancowych samym przemowic ludziom do rozumu,
  Kosciol jest w Kryzyise od ponad polwiecza….ale pomimo tego zamieszania,te akty- jak rozaniec, pokazuja…ze ten Kosciol zyje.
  Tp0 powinno pokazac politykom i za takowych sie uwzjacych , gdzie i wktorym miejscu bije serce Narodu.
  I dac mozliwosc przegladu ideolgii jakie sami proponuja wzamian.
  Odrebna sprawa jest ze w tym ostatnim polwieczu dwie sprawy czysto polskie i wlasne POlakow spowodowaly najwiekszy ferment na swiecie i wyniosly POlske na pierwsze strony gazet nieprzyjaznych Polakom Mediow.
  Jan OPawel II I…SOlidarnosc…..pierwsza Solidarnosc…..
  Te dwa zjawiska nobilitowaly Polske i Polakow…..
  I jesli, ktos ..objetnie kto, obojetnei gdzie, I obojetnie jak…atakuje z nienawiscia te Dwa Zjawiska…..sam daje sobie swidectwo i przedstawia sie kim jest. Niech pan to zapamieta ..przyda sie panu.
  Inna zupelmnei odrebna sprwa jest „poganianie Kosciola do polityki”…Kosciol nei jest organizacja polityczna i nie ma celow politycnych. I partii politycznych dla ambitnych politykow zakladac nei powinien..o to moze sie pan Ignacy i jemu podobni postarac sam….I stara sie iod dawan z widocznym skutkiem. Moze wziac prZyklad z „rozana do granic” aIgnacy….

  https://marucha.wordpress.com/2017/10/22/w-ideologicznych-meandrach-iii-rp/#comment-709653

 34. JO pisze:

  Filomena said

  2017-10-24 (wtorek) @ 08:43:24
  Demografia nie jest bez znaczenia, ale nie tylko i nie zawsze. Niektore terytoria juz od dawna byly mocno zaludnione w stosunku do innych, ale jakos ludnosc tych wlasnie terytoriow nie przemieszczala sie masowo na drugi koniec kontynentu. Najlepszym przykladem moga tu byc Chiny i Indie. Na przyklad Mongolow w stosunku do Chinczykow zawsze bylo malo, ale to Mongolowie a nie Chinczycy podbili liczne kraje na prestrzeni Azji i nawet Europy. Chinczycy woleli albo mieszkac u siebie, albo jak sie gdzies przemieszczali to w te regiony, ktore kulturalnie byly do nich zblizone i gdzie rowniez panowal w miare znosny klimat.

  Sa tez inne ciekawe przyklady z historii. Podboje Arabow w siodmym i osmym wieku. Arabowie, ktorych nie bylo az tak duzo zabrali Chinczykom Sogdie a pozniej, w koalicji z rowniez nie tak licznymi Tybetanczykami Kaszgarie znana pozniej pod nazwa Wschozni Turkiestan. Jak to bylo mozliwe? Bardzo proste. Arabowie nie byli tak wojowniczymi plemionami jak Turcy czy Mongolowie czy inne ludy, ale mieli idee, wiare i to bylo ich sila napedowa.

  Nie zawsze liczy sie ilosc, czasami wazna jest jakosc. Moze nas byc duzo, ale jesli nie bedziemy mieli ni wiary, ni patriotyzmu, jesli nie bedziemy gotowi walczyc o to w co wierzymy i tego bronic, jesli nie bedziemy szanowac i utrzymywac naszych tradycji i naszej kultury to wtedy wlasnie zginiemy.

  https://marucha.wordpress.com/2017/10/23/historia-swiata-rzadzi-demografia/#comment-709804

 35. JA pisze:

  RomanK said
  2018-03-03 (sobota) @ 15:36:52

  Armia Israela jest tak sprawna i skuterczna ..jak sprawny i skuteczny jest amerykanski sprzet…..
  Najleiej udowodnili chlopoki z Quana…rolnicy od ogorkow , oliwek i winogron..zatrzymujac najwieksza w historii wojen Israela akcje agresywna na Polnocny LIban w celu zagarniecia rzeki LItani….
  Doborowe oddzialy comandosow spierdalaly rzucajac bron, Merkavy i cale baterie dzial….
  Panie Szlezak…to nie armia stanowi o sile Israela, ale jej najwiekszy parob i szabes pachol na ktorym jada dzis, tak samo, jak na kazdym jednym wczesniej..dopoki go nie zajada…
  Glowna sila widzi pan- jest Kasa…. czyli Pieniadz- jaki produkuja z czystego powietrza majac na to monopol. Tylko ten jeden powod …………………….jest przyczyna tego, ze postepuje pchana przez nich interncjonalizacja i globalizacja..powstaja miedzynarodowe instytucje gosdpodarcze, finnsowe. polityczne i sadowe , europejski, bank, miedzynarodowy, swiatowy..

  TO ..wszystko…tylko po to — zeby nie zarzadaly narody zwrotu swego prawa suwerena ,,,prawa do swego suwerennego pieniadza..

  Kiedy to nastapi potega ta zniknie jak mydlna banka….
  Dlatego wszystkie parchte kurduple i parchate szabesgoje, mehesy i mamzery pra i pachaja do jakiejkolwiek Unii..czy to takiej ,czy to srakiej …bo unia daje wyzszy szczebel..ponad narodowy, ponad panstwowy….a wraz z tym kontrole pieniadza….grup ponad narodowych..,.w ktorych czlonkostwo zastrzezone -tylko dla gobalistycznych kurdupli…wylacznei mehesow i mamzerow oraz rasowych kundli parchatych….ktore obzydzenie do narodu, narodowcow wyssaly z mlekiem swoch suk….i jak pan wie ..co za mlodu parchatek wyssal …..tym na starosc leje….
  A etykietka antysemity narodowca pan sie nie przejmuj…etykietka parchaty kurdupel…wcale nie jest lepsza…
  RomanK said
  2018-03-03 (sobota) @ 16:35:58

  Tej wojny raczej nie wygramy!

  Pisze pan Andrzej Szlezak..w art pod tym samym tytulem….

  Sugerujac, ze jakakolwiek wojna…tzn WZAJEMNOSC …istnieje.
  Otoz nie istnieje i nigdy nie istniala.
  Istnial problem..jaki zawsze dla tzw ekip sprowujacych wladze w Polsce, zawsze wyciagany, kiedy slabla ich sila pod naporem narodu.
  Bo- jak latwo zauwazyc to nie Prawda Historyczna jest powodem kontrowersji…Ta zostaje niezmienna i kto chce wie, jak bylo…. i jaka ona jest. Powodem zawsze byla Opowiec na Temat historii Holokaustu …w tylu i…. takich werrsjach- jakie akurat byly wygodne opinie te kreujacym.

  TO zostalo zauwazone dosc wczesnie przez grupy dosc waskie, ale niezwykle przedsiebiorcze wsrod spolecznosci elit zydowskich NY..ktore dostrzegly w nich niezwykle mozliwosci ekonomiczne o ogromnym znaczeniu businessowym!!!!!
  Skoro Prawda Historyczna nie jest wazna, a o wiele wazniejsze sa Opinie na temat….to dlaczego nie dokonac parafrazy slynnej sentencji i postawic teze:

  Nie wazne, jaka jest Prawda Historyczna..wazne sa tylko opinie na jej temat! Zatem pozwolcie mi kreowac Opinie na Temat , a nie dbam- jaka jest Prawda…zadna prawda… w tym i historyczna.

  To blyskotliwe odkrycie spowodowalo powstanie kilku osrodkow,( lokum i szyldy , pare biurek i telefony) i oczywiscie konto bankowe, na ktore mozna skladac donacje zwolnione od podatkow:-)))
  Doskonaly apart fiskalny.
  Poniewaz towarem i produktem finalnym jest tylko opinia ..jak sepy ,natychmiast zlecialy sie zastepy …opiniotworcow…i cale potezne osrodki i organizacje opiniotworcze i ksztaltujace opinie.
  Oto narodzil sie nam Nowy Potezny Interes…ten dziwny noworodek urodzil sie z zebami, podlysialy i nawet z wasami i broda:-))) .praktycznie pozbawiony jakichkolwiek kosztow, calkowicie abstrakcyjny z jedynym realnym medium – czyli kasa- jaka przynosi. KiIka obrotow i natychmast oblepilo sie wokol calym interesem medialnym, ktory stanal na uslugach….a ktorego najwazniejsztym celem jest….. KASA!
  Duza Kasa…..
  Kazdy film- jaki powstaje, jesli powstaje na wlasciwy temat staje sie arcydzielem zanim go kto kolwiek ujrzy….dlaczego???? Bo cale srodowisko medialne skupione wokol „Industry sztuki” wie, gdzie jest kasa:_))))
  i KTO o niej decyduje! To samo z ksiazka, obrazem kazda sztuka….oczywiscie to samo dzieje sie w Nauka..badaniami naukowymi…ktore moze nie tyle same stanowia, jakas wartosc ,ale sa przydatne do wzmocnienia efektu sztuki..filmowej zwlaszcz. Dlatego wlasnie tak zaowocowalo i sypnelo doskonalymi synekurami dla naukowcow, robiacymi kariery profesorskie na rozlicznych powstlych jak grzyby po deszczu katedrach badania historii Holocaustu i Gencide…a to- jak wiecie- wcale niezle pieniadze…
  Nauka…to poszukiwanie i odkrywanie prawdy….jak zatem potraktowac to- co nazywajac sie nauka sluzy kreowniu opinii. .roznych opinii na rozne tematy pokrewne:-)))
  Jak odnosic sie do ludzi tym procederem sie zajmujacych ..jak traktowac ich tytuly nbaukowe i osiagniecia….jak zachowac zie, kiedy abstrakcja przechodzi w absurd.
  Znajac juz podloze problemu zastanowmy sie, jaki to ma wplyw na nasze zycie. Jak chocby na nasze systemy prawne i prawotworcze.
  Najlepszym przykladem jest nieszczesna ustawa IPN, ktora dala zabezpieczenie przez wylaczenie nauki i sztuki…temu procederowi , jakiego skutki miala z zalozenia zwalczac:-))))
  Kto z was jeszcze nie wiedzial dlczego uzywano w Polsce okreslenia: pokrecony- jak zydowski paragraf…. to teraz juz wie:-)))
  Wlasnie staje sie -w okropnym wrzasku i atmosferze skandalu dyplomatyczno medialnym- Polskim Prawem….

  Boze, cos Polske przez tak liczne wieki…..

  RomanKafel
  Dallas TX 03.03.2018
  https://marucha.wordpress.com/2018/03/03/tej-wojny-raczej-nie-wygramy/#more-69275

 36. JA pisze:

  MatkaPolka said
  2018-04-01 (Niedziela) @ 15:24:58
  ad 17 RomanK

  Panie Romanie i wszyscy

  Jak mało wiemy o Solidarności i Sierpniu 81

  Sierpień 81 to nie był żaden „spontaniczny” przewrót – to była zaplanowana i wyczekiwana okazja. Żydzi zawsze wyczekują lub „inscenizują” odpowiedni moment i na fali rozruchów i „niezadowolenia społecznego” przeprowadzić reformy dokonać zmiany lub dostać sie władzy
  „ po plecach robotników’

  Zwijanie systemu socjalistycznego planowano już od początków lat 1970 –tych w „City of London”

  W sierpniu 81 strajk stoczniowców zakończył się po 2 tygodniach – stoczniowcy dostali podwyżki po ok. 2000 zł – kiedy już „opijali’ zwycięstwo – na Sali pojawił się Wałęsa z którymś z dyrektorów Stoczni – i nakazał – „MACIE STRAJKOWAĆ DALEJ”

  Służby jeszcze nie były gotowe, aby strajk rozlał się na całe wybrzeże na 400 zakłdów wybrzeża, a potem na cały kraj. Taka akcja wymaga dużej organizacji, i dużych pieniędzy

  Kto dziś wierzy, że stoczniowcy roznieśli strajki „na latających steropianach” po Wybrzeżu

  Strajki i przewrót zrobiły „SLUŻBY SPECJALNE” z wytypowaną przez siebie „Demokratyczną Opozycją”

  „Obrońca” robotników Macierewicz założyciel KOR – Ten bezczelny amerykański agent, szuja i PRZESTĘPCA – w wyniku jego działalności Polska została ROZKRADZIONA Namówił Jaruzelskiego do wprowadzenia Stanu Wojennego – władza żydowskiej sitwy została utrwalona.

  Rozbijacz jakichkolwiek inicjatyw zorganizowania ruchu narodowego, rozbijacz i tłumiciel polskiej prawicy – RKN-u, LPR-u, Samoobrony, Zmiany,- ten co aresztował Mateusza Piskorskiego,

  Wywłaszczył Polaków zamiast ich uwłaszczyć

  Dowodów nie brakuje – na finansowanie przez obce państwa swoich agentów i ostawianie ich na pozycjach państwowych w Polsce. ZBRODNIA ZDRADY STANU JEST OCZYWISTA

  https://f6862.wordpress.com/2016/05/23/lapac-szpiegow – treściwy, obszerny artykuł

  Finansowanie „Demokratycznej Opozycji” – KOR-u Tzw. “Opozycja Demokratyczna” finansowana byla przez National Endowment for Democracy (NED) National Democratic Institute and the National Republican Institute, USAid, – KTÓRZY POTEM ZŁUPILI POLSKE

  Komitetu Obrony Robotników stanowiło trzydzieści osiem osób:
  KOR – Komitet Obrony Robotników –założycielami KOR-u byli Macierewicz, Michnik, Kuroń, Lipski, Kaczyńscy. ..

  Dowód na finansowanie „Demokratycznej Opozycji” przez CIA, NED, USAid, Congress USA

  http://www.thirdworldtraveler.com/CIA/Reagan_CIA.html

  https://marucha.wordpress.com/2018/04/01/proby-niszczace/#comment-745949

 37. JA pisze:

  RomanK said
  2016-05-23 (Poniedziałek) @ 21:17:36
  Od chwili powstania na Lower East Side of New York B’nai B’rith w kawiarnii Aarona Sinsheimer’s w pazdzierniku 13, 1843, przez sprzysiezenie 12 swiezych immigrantow z Niemiec Zydow pod przywodztwem Henry Jones’a. Rozpoczal zywot swiatowy spisek przeciwko Ludzkosci!
  Synowie Przymierza zlozyli przysiege reprezentujac 12 plemion Israela….sledzcie nazwiska czlonkow sprzysiezenia..
  Przd potomkami jednego z nich w Lozy Polin kajali sie wszyscy :patrioci ” obecego Ukladu Trzymajacego Wladze,.i przysiegali lojalnosc….

  Na drogowskazie NAPISAC CALA PRAWDE I TYLKO PRAWDE… ale nalezy tylko ustawic go …w przeciwnym kierunku…
  W razie czego tlumaczyc sie niewinna pomylka badz glupota czy tez ignorncja wynajetych kopaczy dolkow i instalatorow drogowskazow :-))))
  https://marucha.wordpress.com/2016/05/23/prawda-o-wielkiej-zydowskiej-rewolucji-pazdziernikowej-w-rosji/

 38. JO pisze:

  RomanK said
  2019-07-19 (Piątek) @ 16:06:49
  POraz ktorys z kolei…CO TO jest Prawo?????
  Prawo to poprostu normy etyczne…ktorym nadano sankcje .
  Dopuki narody maja i zachowuja wlasna moralnosc i oparta na nie etyke i stosuja je bez zadnych nakazow i zagrozen…niepotrzebne jest prawo…..
  Etyka oparta NA MORALNOSCI jest Prawem.
  I wiecej ludzi pozbawionych moralnosci….nie przestrzega etycznych zasad…to zmusz sie ich do zachowania tych zasad przez zabezpieczenie norm etycznych sankcj za ich naruszenie.
  Od tego momentu norma etyczna staje sie norma prawna.
  https://marucha.wordpress.com/2019/07/18/nie-przestrzegaj-glupiego-prawa/#comment-844415

 39. JO pisze:

  MatkaPolka said
  2019-08-18 (Niedziela) @ 11:46:01
  krótki link

  CO ZŁEGO ZROBIŁ DLA POLSKI PIŁSUDSKI:
  Piłsudski, Rozbiory i Niepodległość: Wojna o Prawdę
  https://marucha.wordpress.com/2013/08/23/pilsudski-rozbiory-i-niepodleglosc-wojna-o-prawde

  *.Wróg Polski – agent Niemiecki
  *.Kolaborant z Niemiecki i Bolszewicki
  *.Zdrajca Polski i zwycięskich aliantów
  *.Dyktator i terrorysta Narodu Polskiego
  *.Poskromiciel walk wyzwoleńczych i odbudowy terytorialnej
  *.Rzecznik strat terytorialnych i ludzkich w interesie Niemiec
  *.Prowokator konfliktów zbrojnych w interesie Niemiec i Bolszewików

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s