Związek/Stowarzyszenie Społeczeństwa Polak-Ortodoks

„Odebrać masonerii to co odwiecznie  Nasze, przywrócić  to co Nieprzemijające”

Zapraszamy Wszystkich Tradycyjnych Katolikow, Ortodoksow, do wspolnego opracowania statutu Zwiazku/Stowarzyszenia Wspolnoty Tradycjonalistow Polskich pod nazwa:

„Związek Społeczeństwa Polak-Ortodoks”

strona w opracowaniu – admin J.A.

10 odpowiedzi na „Związek/Stowarzyszenie Społeczeństwa Polak-Ortodoks

 1. JO pisze:

  Rozpoczynamy prace, publicznie, Wspolnie, nad Oficjalna Nasza Organizacja – Polak-Ortodoks, w Imie Naszego Boga – Ojca i Syna i Ducha Swietego – Swietej Trojcy. Amen.

 2. JO pisze:

  1. Preambula………..
  2. Statut Zwiazku Spoleczenstwa ( Wspolnoty) Polak-Ortodoks w brzmieniu ustalonym przez Walne Zebranie Zwiazku..
  zarejestrowany postanowieniem Sadu Rejonowego….

  Statut Zwiazku Polak-Ortodoks

  Rozdzial I
  Postanowienia Ogolne
  & 1. Stowarzyszenie dziala pod nazwa Zwiazek Polak-Ortodoks.
  &.2. Siedziba Zwiazku Polak-Ortodoks, zwanego dalej Zwiazkiem jest miasto..
  &.3.
  1.Zwiazek dziala na obszarze Rzeczpospolitej Polskiej oraz poza jej granicami.
  2. Zwiazek moze byc przynaleznym do miedzynarodowych ortganizacji o podobnych celach dzialania.
  &. 4. Zwiazek moze tworzyc oddzialy terenowe.
  &. 5. Zwiazek posiada osobowosc prawna.
  &. 6. Zwiazek moze prowadzic dzialalnosc gospodarcza.
  &.7. Zwiazek uzywa pieczeci okraglej z jego znakiem I podluznej z jego nazwa I adresem.
  &.8. Znak Zwiazku przedstawia Serce Walczacej Wandeii wpisane w kolo….
  &.9. 1. Zwiazek Polak-Ortodoks uzywa sztandaru. Jest on symbolem przywiazania do Tradycji, Prawdy, Honoru oraz wiernosci zasadom Etosu Rycerstwa Polskiego oraz Rycerstwa Niepokalanej.
  2. Sztandar Sluzy do uroczystych wystapien Zwiazku Polak-Ortodoks.
  3. Sztandar sklada sie…
  4. Sztandary Oddzialow…

  Rozdzial II
  Cele I Srodki Dzialania
  &.10.1. Celem Zwiazku jest:

 3. JO pisze:

  &10.1. Celem Zwiazku jest:
  1. Integracja I reprezentacja Srodowiska Polskich Tradycjonalistow oraz ochrona dobrego imienia Swietej Tradycji, na baize ktorej wyrosla Panstwowosc i Kultura Polska.
  2. Wspieranie rozwoju, samodoskonalenia sie i edukacji wspolczesnych polskich tradycjonalistow w tym finansowe oraz kazde mozliwe wsparcie Ksiezy Gloszacych Posluge zgodna z niezmienna Swieta Tradycja.
  3. Popularyzowanie i promowanie kultury, dorobku I najlepszych tradycji polskich opartych na Swietej Tradycji, oraz materialnych I niematerialnych pomnikow przeszkosci Krolestwa Katolickiego Rzeczpospolitej.

 4. JO pisze:

  Eremita Maksymilian said

  2016-02-19 (piątek) @ 17:33:01
  Szanowni Państwo!

  Zacznę od tego, iż przeczytałem tekst pt.: „Apel w sprawie Spółdzielni”. Interesowałem się tego typu działalnością już parę lat temu. Prawie, że doszłoby do założenia Spółdzielni, której byłem pomysłodawcą, ale chętni wycofali się z różnych głupich powodów. Rozmawiając z ludźmi, próbowałem w zarysie stworzyć statut, i okazało się, że nie jest to takie proste. Ustawa jest bardzo obszerna, a ilość szczegółów, które muszą się znaleźć w Statucie jest bardzo duża. Statutu nie da się opracować na kolanie. Wymaga bardzo wielu godzin pracy nad nim. Szczególnie, że chodzi o zapewnienie sprawiedliwego podziału zysków na podstawie pracy członków i prawidłowego zarządzania Spółdzielnią na rynku polskim i być może zagranicznym. Spółdzielnia to nie lokalna firma sprzedająca tylko owoce na rynku.

  Pomysł stworzenia Spółdzielni złożonej z Gajówkowiczów, jest bardzo dobry, ale jego realizacja już nie. Tak się nie tworzy Spółdzielni mającej składać się z członków zamieszkałych na terenie całej Polski a może i za jej granicą. Jak to się mówi: „Dzieci muszą być z jednej matki!” Czyli innymi słowy, członkowie muszą się znać osobiście i mieszkać blisko siebie, aby wiedzieć z kima się mają przyjemność. Inaczej jakieś czarne owce mogą niepostrzeżenie wejść do tego grona i w przyszłości narobić wiele szkód choćby poprzez kłótnie, jątrzenia czy pomówienia.

  Jeśli ma powstać Spółdzielnia, to najpierw należy założyć lokalne stowarzyszenia, działające oficjalnie, a więc co najmniej 15 osób i skupiające na początku samych Gajówkowiczów z danego rejonu kraju, stowarzyszenia posiadające, ten sam statut, a następnie, gdy się choć trochę rozrosną, stworzyć ich federację w celu powołania do życia naszej Spółdzielni.

  Planując Spółdzielnie, trzeba logicznie myśleć i tworzyć od podstaw – na razie tylko w planach – całą strukturę. Musi być Prezes i Zastępcy, sekretariat, Rada Nadzorcza. Żeby tych ludzi wybrać z naszego grona musimy się znać. I to w miarę dobrze. W przeciwnym razie na podstawie czego wybierzemy jednego z naszych? Tylko znajomość osobista w lokalnym stowarzyszeniu, połączona ze znajomościami z osobami z innych, braterskich stowarzyszeń, pozwoli z większego grona wybrać kandydatów jako przedstawicieli na Walne Zebrania, Rady Nadzorczej czy do Zarządu Spółdzielni.

  Prezes z Warszawy, I V-ce z Krakowa, II V-ce ze Szczecina. W jaki sposób taki Zarząd miałby zarządzać i koordynować pracę w Spółdzielni? Szanowni Państwo – bez emocji! Zacznijmy od stowarzyszeń.

  Inaczej rozpocząć się nie da.

  Nawet gdyby nie udało się założyć Spółdzielni, to działając lokalnie jako stowarzyszenia, więcej uczynimy dobra niż działając w pojedynkę, lub bębniąc w klawiaturę. A mając wspólny „portal” – Gajówkę, możemy koordynować i planować działania na całą Polskę. Nawet sama działalność edukacyjna może zdziałać wiele dobrego. Jak to napisał Św. Jakub w swoim liście: „Kto może czynić dobro a nie czyni, grzeszy”.

  I tu by była ciężka praca dla Pana Gajowego, lub i może nie. Każda chętna duszyczka, powinna mieć możliwość wejścia na stronę np.: Gajówka – działanie i zarejestrowania się z podaniem miejscowości, w której mieszka. Następnie znając e-maile poszczególnych chętnych, osoby z danego rejonu kontaktują się, spotykają i zaczynają działać. Po nieoficjalnym ukonstytuowaniu się, czyli jeszcze bez sądowej rejestracji, piszą do osoby odpowiedzialnej za stworzenie federacji Stowarzyszenia i otrzymują jednakowy statut dla wszystkich, a następnie rejestrują się w Sądzie i rozpoczynają działalność. W przypadku mniejszej liczny członków niż 15, działają jako stowarzyszenie nierejestrowe, ale są zgrupowani i wspólnie mogą zrobić bardzo wiele dobrego lokalnie i dla Kościoła, Polski czy „naszej” Gajówki.

  Statut stowarzyszenia powinien zawierać wszystko to, co związane jest z działaniem na rzecz Kościoła i Polski, aby na tej podstawie przygotować się do przyszłego działania w Spółdzielni.

  Każde „niezależne” stowarzyszenie, tworzące późniejszy lokalny oddział Spółdzielni, miałoby swoją specyfikę związaną z terenem swojego działania.

  Ponieważ mój dostęp do internetu jest bardzo rzadki i nieregularny, proszę nie liczyć, że na ewentualne pytania szybko dam odpowiedź. Może to być za tydzień, może to być za dwa tygodnie, a może to być i za miesiąc a nawet mogę się odezwać dopiero po dwóch miesiącach.

  Szczęść Boże!
  Eremita Maksymilian
  https://marucha.wordpress.com/2016/02/18/wolne-tematy-16-2016/#comment-556097

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s