Grabiez polskiej ziemi/ojcowizny

https://marucha.wordpress.com/2015/06/30/powstanie-raport-pe-w-sprawie-grabiezy-polskiej-ziemi/#comments

27 odpowiedzi na „Grabiez polskiej ziemi/ojcowizny

 1. JO pisze:

  https://marucha.wordpress.com/2016/02/23/wolne-tematy-18-2016/#comment-558112

  Pitagoras said

  2016-02-25 (czwartek) @ 15:52:14
  Zaczęło się i trwa:
  386,5 tys. zł odszkodowania od Skarbu Państwa przyznał Sąd Apelacyjny w Białymstoku przesiedleńcowi za majątek pozostawiony we wsi Warkały pod Olsztynem.
  http://ro.com.pl/odszkodowanie-dla-przesiedlencow/01262935

  To wszystko jest powiązane:
  http://www.silesia-schlesien.com/index.php?option=com_content&view=article&id=481:dr-jerzy-jakowski-czyj-jest-gdask-&catid=37:artykuy

 2. JO pisze:

  Filomena said

  2016-03-15 (wtorek) @ 10:59:10
  Trzeba zrozumiec jeden prosty fakt. Straszenie swiata Polnocna Korea, szyickim Iranem czy Rosja Putina jest jednym ze sposobow odwrocenia naszej uwagi od prawdziwego zloczyncy, ktorym jest syjonizm. Syjonizm jest to najstraszniejsza forma etnicznego czy rasowego szowinizmu. Syjonistom nie wystarczy sam Izrael – oni chca zawladnac calym swiatem.

  Wazne jest wiedziec, ze syjonistami nie sa wylacznie Zydzi. Jest niemalo Zydow, ktorzy syjonizm odrzucaja. Adeptami syjonizmu sa rowniez nie-Zydzi: czlonkowie niektorych protestanckich kosciolow, masoni, czlonkowie takiej grupy jak British Israel czy tez brytyjska rodzina krolewska. Ludzie ci skupili sporo kapitalow w swoich rekach i maja wlasna wizje swiata w ktorej bogate zydowskie klany i inne uprzywilejowane (bardzo bogate) grupy maja byc panami. Tzw. demokracja czy trabienie o prawach czlowieka to tylko sposob na zniewolenie narodow, na narzucenie im nowych norm, na zmanipulowanie ich swiadomosci.

  Media, szczegolnie te na Zachodzie sa w rekach syjonistow i dlatego nie moga byc i nie sa wiarygodne. Ich celem zreszta nie jest wcale przekazanie nam prawdy czy jakichs faktow. Ich celem jest manipulacja ludzmi, znieksztalcanie faktow, propaganda.

  Nie mozna wierzyc mediom, ktore z jednej strony robia szum wokol grupy degeneratow z Charlie Hebdo, zabitych (rzekomo) przez fanatykow islamskich a calkowicie ignoruja spalenie prawoslawnych aktywistow w Odesie czy zabijanie cywilow na Donbasie. I te same media beda nam mowic jak straszny rezim panuje w Korei Polnocnej. Jak mozna im wierzyc? Na jakiej podstawie?
  https://marucha.wordpress.com/2016/03/13/dlaczego-zachod-nienawidzi-korei-polnocnej/#comment-563450

 3. JO pisze:

  Siggi said

  2016-03-25 (piątek) @ 13:47:40
  Skutki neoliberalizmu gospodarczego
  Niszczenie środowiska naturalnego postępuje obecnie w zastraszającym tempie. Wzgląd na zdrowie człowieka, wzgląd na zachowanie harmonii świata przyrody nie jest brany pod uwagę, ponieważ rozum decydentów pozostaje na usługach ich popędów.
  dalej…………….
  http://www.mysl-polska.pl/832
  https://marucha.wordpress.com/2016/03/24/wolne-tematy-27-2016/#comment-566321

 4. JO pisze:

  Zbyszko-2 said
  2016-03-29 (wtorek) @ 15:43:50
  Niedawno opublikowano listę warszawskich nieruchomości, wobec których toczą się sprawy reprywatyzacyjne. To aż 1980 adresów:

  http://ziut.neon24.pl/post/130497,sensacja-to-jest-warte-wiecej-niz-legendarny-zloty-pociag
  https://marucha.wordpress.com/2016/03/29/zydokomuna-streczy-sie-z-braterstwem/#comment-567477

 5. JO pisze:

  Robi said

  2016-04-01 (piątek) @ 15:12:55
  „Znowu robią z nas głupków medialnych w ramach programu 500+
  Rządzący zabiorą wszystkim po 700 PLN, żeby dać niektórym 500 PLN. Urośnie armia urzędników do tego rozdawnictwa. Przemilcza się gorliwie fakt nierewaloryzowanej od 10 lat KWOTY WOLNEJ OD PODATKU dla k a ż d e g o podatnika która powinna wynosić 13.492 PLN na głowę a teraz wynosi 3.091 PLN! W Anglii kwota wolna jest 20 RAZY większa niż w Polsce!!

  […]Kambodża – najbiedniejszy kraj świata – ma tę kwotę 3 razy wyższą niż Polska […]

  […] kraje tzw. III Świata nie okradają tak swoich obywateli jak Polska!! : Kolumbia 47 512 zł , Ekwador 31 752 zł, Botswana 12 938 zł, Namibia 12.166zł, Maroko 11.171zł, Indie 10.015 zł, POLSKA – jedynie 3.091zł!!!!! […]
  DO PRZEMYŚLENIA DLA WSZYSTKICH:
  Czytaj Dalej->> http://zygmuntbialas.blog.pl/2016/04/01/co-sie-dzieje-w-syrii-01-04-2016/

  (teraz już 20 parę RAZY wyższa)
  Brytyjczycy podnoszą kwotę wolną do 11,5 tys. funtów rocznie, a żydo-PiS w Polsce co?..
  https://pekokantylichwiarz.wordpress.com/2016/04/01/brytyjczycy-podnosza-kwote-wolna-do-115-tys-funtow-rocznie-a-zydo-pis-w-polsce-co/

  https://marucha.wordpress.com/2016/03/31/wolne-tematy-29-2016/#comment-568074

 6. JO pisze:

  Jesteśmy na angielskiej wsi. Dzisiaj odwiedził nas dalszy sąsiad Juliana – rolnik, który ma około 400 ha i od kilku lat uprawia tylko zboża. Poul, tak ma na imię ten rolnik, przyszedł nam powiedzieć, że sprzedaje gospodarstwo z całym obejściem, ponieważ nie widzi już żadnej możliwości przetrwania na rynku. Gospodarstwo odziedziczył po rodzicach – było w jego rodzinie ponad 50 lat, ale przeszło ogromną transformację. Transformację napędzaną przez korporacje, politykę UE i banki. Kiedyś to było piękne gospodarstwo o różnorodnej produkcji; teraz jest monokultura, wszystko bazuje na chemii i kontraktowanych usługach. Jak powiedział Poul: „Nie mogę patrzeć na tę martwą ziemię polewaną co roku ogromną ilością agrochemii.”
  Poul, który kiedyś był w Polsce, dalej mówił: „Oni (korporacje, UE, banki) was też tak zniszczą, jak zniszczyli angielskich rolników, jeśli nie wyrzucicie ich ze swojego kraju! To dramat dla rolnika patrzeć jak ziemia umiera, a on uzależniony od banków nic nie może zrobić tylko dalej ją polewać tą chemią, aby zebrać jakieś plony. Nasze gospodarstwo przynosiło najlepsze dochody w czasach, gdy miało różnorodny profil produkcji i proporcjonalnie do obszaru niską liczbę krów. Kiedyś 40 krów to było dużo, później 100, teraz nawet przy 500 krowach trudno zarobić na życie. W naszej okolicy przetrwało tylko jedno gospodarstwo mleczne, które ma 700 krów. Moje dzieci nie są zainteresowane przejęciem gospodarstwa, bo to oznacza dla nich tylko dużo pracy i stresu, i nie widać żadnych lepszych perspektyw.”

  Żegnając się, Poul powiedział: „Jeśli nie chcecie stracić swoich gospodarstw, tak jak ja i wielu moich kolegów, to nie słuchacie doradców. Zostańcie przy różnorodnej produkcji i szanujcie ziemię. TYLKO GOSPODARSTWA O RÓŻNORODNEJ PRODUKCJI PRZETRWAJĄ.”

  Kochani rolnicy zapamiętajcie sobie to, co powiedział angielski rolnik. Pamiętajcie o tym, że on miał pełne(!) dotacje UE i dużo(!) doświadczenia na międzynarodowych rynkach…

  Pozdrawiam Was serdecznie, Jadwiga Łopata
  http://icppc.pl/index.php/pl/artykuly/697-wizyta-angielskiego-rolnika.html
  https://marucha.wordpress.com/2016/04/10/wolne-tematy-32-2016/#comment-571174

 7. JO pisze:

  Robertgrunholz said

  2016-05-10 (wtorek) @ 13:49:32
  To bardzo proste:

  Polska przyjmie uchodźców, których Mossad zweryfikuje pierwej jako terrorystów.

  Terroryści dokonają zamachów i PiS znowu stanie na czele bezpieczeństwa Polski, by wprowadzić kolejne ustawy ograniczające wolność słowa, dające większe możliwości inwigilacji ,,naszym” służbom, a w ostatecznym rozmachu wprowadzi do Polski wojska okupacyjne Chazaro-landii i zlikwiduje obrót gotówkowy.

  Polska stanie się totalnie zinwigilowanym i bezpiecznym krajem jako przystań dla zasłużonych przybyszów z Tel-Awiwu i Berlina. Już teraz wykupili na tą okazję całe masy ziemi i mieszkania.

  https://marucha.wordpress.com/2016/05/08/kaczynski-deklaruje-ustalone-polska-nie-przyjmie-uchodzcow/#comment-579130

 8. JA pisze:

  https://marucha.wordpress.com/2018/03/20/nbp-nie-jest-w-rekach-polakow-rothschildowie-maja-nad-nami-wladze/#comments

  Rob said
  2018-03-20 (wtorek) @ 13:01:15

  No właśnie, tutaj mamy problem.
  Pan Michalkiewicz chwalił prez. Kwaśniewskiego za tę zmianę w konstytuacji: „Ustawa budżetowa nie może przewidywać pokrywania deficytu budżetowego przez zaciąganie zobowiązania w centralnym banku państwa…”
  Wyraził się w ten sposób, że „chyba anioł go natchnął żeby wprowadzić ten zapis”…
  Inaczej państwo by się zadłużało….. i zadłużało.
  Moment, przecież nawet z tym zapisem zadłużyliśmy się już na wiele pokoleń.
  Pytanie zasadnicze; czy jeśli już jesteśmy rabowani to czy lepiej jest być rabowanym przez swoich czy też przez obcych?
  Chodzi o to, że zapożyczając się na “zewnątrz” pieniędzmi tworzonym z powietrza będziemy kiedyś musieli oddać temu “obcemu” nasz krajowy majątek!
  Dochodzi nawet do takiej komicznej sytuacji, że nasz “niezależny” NBP pożycza bankom komercyjnym na bardzo niski % (1.5) a później te same banki
  wykupują nasz polskie obligacje na dużo wyższy % (np 7%). Zysk gwarantowany przy żadnym ryzyku! To jest czyste złodziejstwo.
  Expert bankowy tłumaczy to w prosty sposób:
  “Zamiast ZŁOTÓWKI przekazać z NBP do budżetu za zero procent, nasz kraj płaci złodziejom średnio 5% haraczu, tylko za to, że te same pieniądze idą z NBP do banku
  a następnego dnia z banku do budżetu. Mamy zadłużenie około 1 biliona pln, 5% daje nam 50 MILIARDÓW każdego roku”.
  Te same złotówki a nawet ta sama ich ilość wpada na nasz rynek tylko, że okrężną drogą i dużo wyższym kosztem. To jest absurd.
  O wiele prościej byłoby konstytucyjnie zapisać do jakiej wielkości rząd może się zadłużać (np 10% dochodów budżetowych)
  albo nawet wprowadzić zakaz takiego zadłużania co proponował kiedyś Korwin.
  Jeśli już jednak nie ma tego zapisu to lepiej byłoby zadłużać się we własnym banku niż w wirtualnej walucie obcego państwa (prawdę mówiąc to nawet jest coś innego niż państwo).
  W podsumowaniu Michalkiewicz mówi, że “TERAZ mamy taki dług publiczny że nikt nie wie co z nim zrobić”.
  Czyli co, warto było wprowadzić ten zapis? Uchroniło to nas przed katastrofą?
  We wszystkich krajach podbijanych przez Stany Zjednoczone pierwszą rzeczą było zainstalowanie “niezależnego” banku centralnego
  (ostatnio zrobiono to w Libii która chciała wprowadzić prawdziwą walutę “złotego dinara” opartego na złocie).
  https://marucha.wordpress.com/2018/03/20/nbp-nie-jest-w-rekach-polakow-rothschildowie-maja-nad-nami-wladze/#comments

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s