Malzenstwo/Swiety Sakrament Malzenstwa

 1. http://www.piusx.org.pl/zawsze_wierni/artykul/2209
 2. https://marucha.wordpress.com/2012/07/10/romuald-gladkowski-credo-in-unum-deum-2/
 3. https://marucha.wordpress.com/2012/07/29/romuald-gladkowski-credo-in-unum-deum-3/
 4.  A jak bylo za czasow Rzymskich?: http://www.imperiumromanum.edu.pl/ciekawostka/casta-i-incestum-wartosci-rzymskie/#more-10929
 5. https://www.facebook.com/fsspx.krakow.wyklady
 6. http://msza.net/i/cz16_00.html

358

Katechizm Małżeństwa Chrześcijańskiego
Według Encykliki „Casti Connubii”

Artur Vermeersch T. J.
Profesor Papieskiego Uniwersytetu Gregoriańskiego :

http://msza.net/i/cz16_00.html

7.

Jacek said

2016-03-11 (piątek) @ 16:44:07
Ad RomanK #33

No i po co to naigrawanie się z rzeczy których Pan najwyraźniej nie rozumie?

Królowanie Chrystusa Króla polega na wypełnianiu Jego Prawa, tzn Prawa Naturalnego, a więc rządzeniu wg tego Prawa. Królowanie Matki Boskiej polega na kierowaniu serc a więc i impulsów woli ku wypełnianiu tego prawa, a więc ku podporządkowaniu się temu Prawu. Tylko w ten sposób państwo może działać harmonijnie stanowiąc zasadnicza instytucje Wspólnoty Narodowej.

To rozróżnienie odpowiada najgłębszej naturze człowieka. Na nim oparta jest sama godna kontynuacja gatunku ludzkiego, tzn konstytucja małżeństwa. W małżeństwie ojciec reprezentuje autorytet i władzę oparta o Prawo Naturalne, a matka pobudza serca do uznania autorytetu i władzy ojca. Jeżeli tak nie jest to następuje de facto rozpad małżeństwa i prawidłowe wychowanie dzieci a więc i ich rozwój duchowy nie maja żadnej podstawy. O złamanie tej konstytucji małżeństwa chodzi w tzw ‚wyzwoleniu kobiet”, które prowadzi do wymarcia narodów, czego doświadczają właśnie narody w jakich „wyzwolenie kobiet” osiągnęło już „odpowiedni poziom”, w tym np. rowniez narodu polskiego, nie mowiac o rosyjskim. To jest ten zasadniczy odór śmierci ciągnący do Polski.
https://marucha.wordpress.com/2016/03/11/wstancie-chodzmy-2/#comment-562441

8. http://news.fsspx.pl/2016/03/krakow-cykl-wykladow-z-teologii-moralnej/

https://marucha.wordpress.com/2016/04/26/gdzie-jest-kosciol-wskazujacy-droge/#comment-575239

***

https://wobronietradycjiiwiary.wordpress.com/

https://wobronietradycjiiwiary.wordpress.com/2016/07/18/don-pietro-leone-wyjasnienie-teologii-ciala-w-swietle-tradycji-katolickiej-3-oblubiencze-znaczenie-ciala/

***

Jedna odpowiedź na „Malzenstwo/Swiety Sakrament Malzenstwa

 1. Pan Bóg jest Mścielelem przeciwko nieczystości i rozpuście. Kto czystość odrzuca, odrzuca samego Pana Boga. Jeśli ktokolwiek mówi, że można żyć niesakramentalnie i Pana Jezusa w Eucharystii przyjmować, kłamie. Żaden przepis nie zmieni faktu, że ciało ludzkie zaprzedane grzechowi, za który się nie żałuje, nie może być połączone z Przeczystym, Nieskalanym Ciałem Zbawiciela.

  Przepis nie zmieni faktu przerażającego procederu poniżania Ciała Pańskiego. Przepis nie zmieni faktu profanacji, w sposób najokrutniejszy, najbardziej niezgodny z naturą Pana Boga.

  Przeczystego oddać nieczystym, Niewinnego rzucić pod stopy wiarołomcom. Już nie chodzi o sam przepis, ale o Osobę. O znieważenie Boskiego Majestatu. Jak to możliwe, że ktoś pełniący funkcję papieża mówi, że można Ciało Pana, Boga obecnego naprawdę, dać ciału skalanemu przez grzech, żyjącego poza sakramentami…. Skoro wiemy, że Chrystus jest prawdziwy i cały w Komunii…. to przecież obelga, zbeszczeszczenie tak złowieszcze, tak straszne, że niebo powinno się zapaść, a świat nie przestał istnieć, wszystko się dalej kręci… jest to niezrozumiałe. Chrystus, nasz Bóg, pozwala to ze sobą zrobić. Niepojęta jest Jego cierpliwość. W jednej chwili ogarnia przerażenie na wielkość tej zbrodni, a raz żal nad Panem Jezusem jako Osobą, rzuconą człowiekowi pod nogi. Żal Go, Władcy o nieskończonej mocy i niepojętym majestacie. Wielki wstyd, że ludzie na coś takiego wpadli. Niepojete, jak można było do tego w Kościele, dopuścić.

  I to zaskakujące niemal zupełne, z małymi wyjątkami, milczenie, które ukrywa tę zbrodnię. Dzwoni złowieszczo w uszach. Pan, Bóg nasz, jest Mścicielem tego wszystkiego. Święty Apostoł Narodów nie mówił niczego na wiatr. Jest u Pana Boga litość dla skruszonego serca, ale jest i zapalczywość.

  „A na koniec, bracia, prosimy i zaklinamy was w Panu Jezusie: według tego, coście od nas przejęli w sprawie sposobu postępowania i podobania się Bogu – jak już postępujecie – stawajcie się coraz doskonalszymi! Wiecie przecież, jakie nakazy daliśmy wam przez Pana Jezusa. Albowiem wolą Bożą jest wasze uświęcenie: powstrzymywanie się od rozpusty, aby każdy umiał utrzymywać ciało własne w świętości i we czci, a nie w pożądliwej namiętności, jak to czynią nie znający Boga poganie. Niech nikt w tej sprawie nie wykracza i nie oszukuje brata swego, albowiem jak wam to przedtem powiedzieliśmy, zapewniając uroczyście: Bóg jest mścicielem tego wszystkiego. Nie powołał nas Bóg do nieczystości, ale do świętości. A więc kto to odrzuca, nie człowieka odrzuca, lecz Boga, który przecież daje wam swego Ducha Świętego” (1 Tes 4, 1-8).

  https://plus.google.com/collection/sM-DcB

Możliwość komentowania jest wyłączona.