Wołyń; ludobojstwo niepotepione

https://marucha.wordpress.com/2015/07/11/ludobojstwo-niepotepione/#comments

***

https://wirtualnapolonia2.wordpress.com/2016/07/13/zanim-zaplonal-wolyn-rzez-humania-1768/

41 odpowiedzi na „Wołyń; ludobojstwo niepotepione

 1. JO pisze:

  To zdjęcie dokumentuje straszną scenę – Kijów, wrzesień 1941. Babi Jar. Matka na sekundy przed śmiercią tuli do siebie dziecko. Człowiek w mundurze SS, który za chwilę zacznie mordować, nie mówi po niemiecku. To Ukrainiec, pochodzący z zachodniej Ukrainy, a dokładnie z Żytomierza. Służył w dywizji „Galicja”, a w 1943 roku uczestniczył w Einsatzgruppen.

  Od kogo pochodzi ta szczegółowa wiedza? A od niego samego. Tę fotografię przejęli partyzanci wraz z dokumentami i nieśmiertelnikiem. Skonfiskowano to, gdy przeszukiwano jego ciało. Ten potworny obraz będzie jednym z najbardziej wymownych świadków ofiar nazizmu w procesie norymberskim. Mocno uderzające jest jednak to, że to zdjęcie znaleziono także w rzeczach osobistych przy zabitym Banderze. Spoczywało sobie pośród kartek i listów, pisanych do rodziny. Przywódca ukraiński pielęgnował tą pamiątkę. Z dumą pokazywał ją dzieciom i wnukom, chwaląc się, jak „dzielnie walczył” o niepodległość Ukrainy…
  ———————————————
  http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/prawie-ludzie
  https://marucha.wordpress.com/2016/02/22/maska-kontrrewolucji-prawy-sektor-majdan-ukraina/#comment-556986
  ***
  https://marucha.wordpress.com/2016/02/23/prawie-jak-ludzie/#comment-557238

 2. JO pisze:

  Dziewczyna Troi said

  2016-05-03 (wtorek) @ 16:17:24
  dzieci vs dzieci i ich wychowanie..
  Po lewej Natalia Pokłońska prokurator Generalna Krymu z dziećmi.., prawnuczka Polaka, po prawej młodzież , a raczej dzieci w duchu banderowskim.

 3. JO pisze:

  Anka Czasami Mężowska Andzia said

  2016-06-11 (sobota) @ 07:07:11
  Już kiedyś u pana Gajowego pisałam jak zginęła duża część mojej Rodziny, dodam, że również przepadły majątki (ruchome i nieruchome) tejże. Mamy parę zdjęć, uchowało się kilka wyhaftowanych rzeczy przez Babcię i Mamę. Cudne pamiątki, przekazywane już teraz praprawnukom. Tata, Mama, Babcia,Prababcia, maleńkie dzieci, Ciotka, Wuj i reszta rodziny uciekali w mroźną noc. Uciekali w głąb Polski, o zgrozo:do Niemca !
  Mogłabym tak pisać bez końca …….
  Najwięcej suchych faktów przekazywał Tata, był po prostu najsilniejszy. Nie zapomnę do końca życia, jak Mama zaczynała opowiadać, źrenice się się rozszerzały, ręce drżały, głos załamywał, płakała ……… takim płaczem, że nie potrafię wyrazić słowami. Opłakiwała śmierć wielu Dzieci, Brata, Ojca i innych, którzy ponieśli bestialską śmierć tak w czasie rzezi, jak i później już w niemieckim obozie pracy.
  Tylko za ten Matczyny płacz rodzi się we mnie straszna nienawiść, usiłuję ją wygnać z mego serca, ale ….. ale przecież wciąż nic nie się nie dzieje. Przecież gdzie jest wina, tam i kara…. a tutaj nic ! Co najwyżej nagrody !
  Najstraszniejsze jest to, że ci niby „prawicowi Polacy” nie chcą słyszeć o tych tysiącach ludzi tam pomordowanych w najbardziej wymyślny, okrutny sposób.
  Ukraińcy to nie naród, to nie państwo to zlepek brutalnych, bestialskich zbójów o mentalności hieny. Zabili znienawidzonych Lachów i cóż uczynili z ich własnością. Rozgrabili i dalej żyją jak bestie, nie umiejąc ani żąć, ani zbierać plonów.

  Jako katoliczka i Polka życzę im tylko tyle, ile oni nam dali, nic mniej, nic więcej !
  Ps.
  Dobrze, że Pan jest Panie Gajowy.

  https://marucha.wordpress.com/2016/06/11/prawo-do-pamieci-kresowe-dziedzictwo/#comment-587905

 4. JO pisze:

  https://marucha.wordpress.com/2016/06/15/leszek-miller-wolyn/#comment-589167

  RomanK said

  2016-06-15 (środa) @ 17:47:49
  Wymiana elit… czyli przeszczepy głów.
  Zacznijmy od cytaty. W swojej głośnej książce, chociaż starannie zadeptanej o znamiennym tytule „Masters of Discurse”..Adam Israel Shamir rozpoczynając książkę piszę tak:
  … ” Imperializm korporacyjny USA nie jest duchem bezcielesnym, jest sumą pragnień i czynów elit USA. A elity USA są w dużej mierze żydowskie i w jeszcze większej części akceptują żydowskie wartości i ideę. Kilka lat temu, amerykański pisarz żydowski Philip Weiss pisał w New York Observer: „Nie chcę wiedzieć, jaką część establishmentu stanowią Żydzi. Dwadzieścia procent, pięćdziesiąt? Przypuszczam, że trzydzieści”. Żydzi stanowią 30% studentów Harvardu, donosiła The Forward – gazeta Zydów amerykańskich. Hillel Society podaję takie liczby: ogólna ilość studentów 6658; ilość studentów żydowskich: 2000 (około); ogólna ilość absolwentów: 10351; ilość absolwentów żydowskich: 2500 (około). A więc, elity USA są żydowskie wwiekszym stopniu, niż zwykle się o tym sądzi. Jeśli chodzi o ducha, to Karol Marks mówił o „żydowskim duchu Jankesów”. Mniej znany marksistą, Sombart, pisał o tym szczegółowo. Według mnie błedem jest mówienie o „żydowskim lobby”, możemy mówic o zawłaszczeniu, zastąpieniu przez Zydów starych elit WASPowskich. Żydzi stanowią jakieś trzy procenty ludności USA. Brytyjczycy zawładneli Indiami stanowiąc o wiele mniejszy procent ludności; tak samo było z rządząca mniejszością w Syrii. Normanowie wiekami rządzili Brytania pozostając mniejsza ilością. Cała rosyjską szlachta za cara stanowiła 2-3% populacji, natomiast wyższe kasty społeczenstwa hinduskiego obejmują co najwyżej jakieś 5%. W obecnych czasach, Żydzi są dobrze wkomponowani w „korporacyjny imperializm USA” na wielu poziomach i nie potrzebują go zwalczać, lecz go wykorzystują. Lobby żydowskie jest mechanizmem dodatkowym, składajacym się że skrajnych nacjonalistów żydowskich. Problem polega na tym, że resztą- nie wchodzący w skład żydowskiego lobby establishment USA, składa się- jakpowiedziałem- w przeważającej części z Zydów nie będących nacjonalistami. Dążą oni do kompromisu, a ten kompromis ma być czymś w rodzaju łagodnego nacjonalizmu żydowskiego…” koniec cytaty….”
  Trudno o lepszy i bardziej zwięzły wykład. Pikantności dodaje znajomość faktu, że tą metodą przeszczepu głowy- wielkim grupom społecznym wymyślona została, przetrenowana i udoskonalona na ziemiach Polski, wśród Polaków i że to właśnie Polacy byli pierwszym experymentalnym narodem- jaki poddano temu zabiegowi na wielka skalę i pozostają nim do dziś.
  I mam nieodparte wrażenie obserwując to co dzieje się dziś na Ukrainie , że ” kurczaki wróciły , żeby się dopiec”-jak powiada amerykańskie przysłowie. Obserwuję wojnę …wojnę elit.. gdzie najmocniej biją oligarchowie i zbijają największą kasę, a najgęściej giną chłopy..biedota gnana poborem i bieda… Rusini, Slowianie…tylko dlatego ,że operacja przeszczepu łba poszła w złym kierunku.
  Bo to wszystko zaczęło się na Ukrainie.

 5. JO pisze:

  https://marucha.wordpress.com/2016/06/15/kijow-przeprosimy-za-rzez-wolynska-pod-warunkiem-ze/#comments

  Dziewczyna Troi said

  2016-06-15 (środa) @ 21:00:54
  Dla wyjaśnienia dodam , że pani Kłympusz Cyncadze jest wnuczką Dmitry Klympusza , ukraińskiego przywódcy wojskowego, który był bliskim współpracownikiem bandziora Szuchiewicza

  http://amdn.news/ukrainskaia-chinovnitsa-nazvala-usloviia-dlia-izvinienii-pieried-poliakami-za-volynskuiu-riezniu

 6. JO pisze:

  MatkaPolka said

  2016-06-22 (środa) @ 14:47:45
  Żydowski sadysta Stepan Bandera

  Stepan Bandera jest ochrzczonym Żydem-unitą ze wsi Uhrynów Stary, urodzony w czasach panowania Austro – Wegier w Halicji (Galicji).

  Ojcem był Adrian Bandera, greko-katolik z mieszczańskiej rodziny Mosze Rozalii z domu Bielecka. To polska Żydówka Bander. Takich żydow nazywa się halachicznymi – sa „po matce”.

  Jak może pojawić się u Słowianina nazwisko Bandera? Źródłosłów jest prosty. Współcześni ukranaziści (faszyści) tłumaczą je jako „bandera” czyli chorągiew, lecz w języku jidysz oznacza ono priton – spelunka, zamtui – burdel. Nie jest to ani ukraińskie ani polskie nazwisko. To nazwisko kobiety prowadzącej burdel – „burdelmamy. Takie damy były nazywane na Ukrainie banderszami (bander-sza). U Żydów narodowość przyznaje się po matce. Słusznie – decydujące jest urodzenie, a nie ojciec, którym może być „każdy”, zwłaszcza w czasach tzw. DNA nie istniało w genetyce. Tak wiec „burdelmama” przekazała swoje bezwstydne „zawodowe” nazwisko któremuś z męskich przodków ludobójcy Stepana Bandery.

  Fotografie i „kultowy” portret Stepana Bandery nie pozostawia złudzeń. Przy wzroście 159cm (!) z azjatyckimi rysami twarzy, trudno się upierać przy jego ukraińskości.
  Wnuk Stepana Bandery, także Stepan (typowe u Żydów przekazywanie imienia z ojca na syna, z dziadka na wnuka) opowiadał, ze w dzieciństwie często chodził do synagogi w Toronto, rzekomo w ramach zajęć szkolnych do studiowania religii świata. „Ale częściej chodziliśmy bic się z Polakami”. Na szczęście już nie nożami, siekierami, widłami, jak na Wołyniu i Galicji kiedy ich dziadkowie i ojcowie mordowali „Lachiw”

  https://marucha.wordpress.com/2016/06/22/oswajanie-z-upa/#comment-591291

 7. JO pisze:

  MatkaPolka said

  2016-06-28 (wtorek) @ 16:48:09
  Skandal w Przemyślu

  Starcia podczas marszu Ukraińców w Przemyślu.

  „Jeszcze Polska nie zginęła, ale musi zginać”.

  Maciejczuk dla wMeritum.pl: Trzeba na to reagować

  https://marucha.wordpress.com/2016/06/28/na-ankiete-o-narodowo-konserwatywna-fuzje-odpowiada-konrad-rekas/#comment-592974

 8. JO pisze:

  Dziewczyna Troi said

  2016-07-12 (wtorek) @ 10:40:53
  Fragmenty dokumentalnych filmów z Wołynia ,w serwisie Rossija24
  .https://youtu.be/9eOwz5lmzUo

  https://marucha.wordpress.com/2016/07/09/wolne-tematy-56-2016/#comment-596849

  ***

  73 lata od „krwawej niedzieli”

  https://marucha.wordpress.com/2016/07/11/73-lata-od-krwawej-niedzieli/#comment-596877

  Henry said

  2016-07-11 (poniedziałek) @ 20:20:39
  „Każdy kandydat na członka UPA musiał najpierw dokonać zbrodni zabójstwa „Lacha” (Polaka)
  np. w mieszanym małżeństwie polsko-ukraińskim zabić matkę Polkę lub ojca Polaka,
  względnie kogoś wskazanego np. dziecko, aby móc być dopuszczonym do złożenia przysięgi i zostać członkiem UPA.

  Różnorodność stosowanych wobec Polaków tortur i okrucieństw, a także pozbawienie życia przez zastrzelenie,
  nie było dowolne według uznania sprawcy.
  Z reguły rodzaj tortur czy okrucieństwa był ustalany przez banderowski tzw. komitet rewolucyjny.
  Pomysłowość tortur była nagradzana.

  Bywały przypadki, kiedy mąż Ukrainiec zabijał swoją żonę Polkę, ponieważ zjawiali się u niego banderowcy
  i „perswadowali”, że jeśli nie zabije swojej żony, to oni najpierw na jego oczach będą ja w potworny sposób torturować,
  a potem to samo zrobią z nim.

  Wiedząc, że wpadł w baderowską matnie i nie ma żadnego wyjścia, zastosował się do ich wskazówek.
  To był wręcz satanizm!!
  Tego nie robili nawet hitlerowcy ani sowieci!
  Dlatego to złudne odczucie sympatycznych młodych Ukraińców w Polsce może prysnąć jak bańka mydlana.

  Pytanie pod rozwagę! Jeśli Ukraińcy nie są wszyscy banderowcami, to dlaczego na zachodzie Ukrainie nie odbył się ani jeden większy protest przeciw zbrodniczej ideologii UPA??!!!

  To oznacza, że tam już jest terror banderowski! Może on być importowany na Ukraińców mieszkających w Polsce. Tym bardziej, że właśnie środowiska banderowskie mają bardzo silne kontakty i oddziaływanie na Ukrainców w Polsce”.

  ***
  https://scontent.fwaw3-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/13659164_1163921736963381_6594786987675447763_n.jpg?oh=9f176d37a7f3d09299a5dde1a9f6a238&oe=5826FFCA

  https://marucha.wordpress.com/2016/07/11/73-lata-od-krwawej-niedzieli/#comment-596884

 9. JO pisze:

  https://scontent.fwaw3-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/13669606_752140224927177_6783712195857329580_n.png?oh=76699b38a1afc64c774aa7a907f90632&oe=57F2148E

  https://marucha.wordpress.com/2016/07/14/hanba-domowa-iii-rp/#comment-597798
  ***
  KAZDY POLAK JEST KRESOWIANINEM said

  2016-07-14 (czwartek) @ 20:52:30
  Aleksander Jabłonowski: „To co robią z Wołyniem to KUR*STWO!” MOCNE 18+
  Cytat z wypowiedzi:

  „Kuczma powiedzial : „Przepraszamy za zamordowanych 500 000 Polakow. Kuczma wiedzial lepiej ilu tam zamordowali”

  https://www.youtube.com/watch?v=5h89hxaeO2UAleksander Jabłonowski:

  https://marucha.wordpress.com/2016/07/14/jestem-kresowianinem-nie-glosuje-na-pis/#comments

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s